Birisinin Elinden Bir İp Çekilmiş Gibi Hissetmesi Nasıl Sağlanır?.

Birisinin Elinden Bir İp Çekilmiş Gibi Hissetmesi Nasıl Sağlanır?

Bu hayali ip çekme numarası, çocukların arkadaşlarıyla oynayabileceği harika bir oyundur. Bu numaranın işe yaramasını sağlamanın anahtarı, arkadaşınızı bunun işe yarayacağına ikna etmektir. Yumruklarını sıkmalarını ve parmaklarını ovuşturmalarını sağlayarak numarayı ayarlayın. Daha sonra avucunun içinden bir ip çekiyormuş gibi yapın. Şanslıysanız arkadaşınız gerçekten bir ip çekiyormuşsunuz gibi hissedecektir.

Adımlar

Bölüm 1

Hileyi Ayarlama

1. Adım 1 Arkadaşınızı bu numaranın işe yarayacağına ikna edin.
    Google görselleri 1. Adım Arkadaşınızı bu numaranın işe yarayacağına ikna edin.
    Arkadaşınızı bu numaranın işe yarayacağına ikna edin. Arkadaşınıza, yapmak üzere olduğunuz hareketlerin, orada olmasa da elinden bir ip çekiliyormuş gibi hissettireceğini açıklayın. Sesinizde hiçbir şüphe gölgesi olmadan konuşun çünkü bu numaranın çoğu zihinseldir, bu yüzden gerçekten güveninizi yansıtmanız gerekir.
    • Açıklamanızı daha ikna edici kılmak için büyük kelimeler kullanın; örneğin, hilenin dokunsal yanılsamalar yaratmak için psikolojik ilkeleri kullandığını söylemek gibi.
  2. Adım 2 Arkadaşınızdan avuç içi yukarı bakacak şekilde yumruğunu sertçe sıkmasını isteyin.
    Google görselleri 2. Adım Arkadaşınızdan avuç içi yukarı bakacak şekilde yumruğunu sertçe sıkmasını isteyin.
    Arkadaşınızdan avuç içi yukarı bakacak şekilde yumruğunu sertçe sıkmasını isteyin. Yumruklarını olabildiğince sert sıkmanın önemini gerçekten vurgulayın. Sırf amacına ulaşmak için onlardan bir veya iki kez daha sert yapmalarını isteyin.
    • Yine de canınız yanmayacaktır, bu nedenle arkadaşınızın tırnakları uzunsa, elini çok sert sıkmasına izin vermeyin.
  3. Adım 3 Parmaklarınızı 30 saniye boyunca yumruklarınızın üzerinde gezdirin.
    Google görselleri 3. Adım Parmaklarınızı 30 saniye boyunca yumruklarınızın üzerinde gezdirin.
    Parmaklarınızı 30 saniye boyunca yumruklarınızın üzerinde gezdirin. Parmaklarınızı, sanki soymaya çalıştığınız yapışkan bir şeyle kaplıymış gibi yumruğunun üzerine sürün. Nazik ama kararlı olun. Bunu yaparken yüksek sesle 30'a kadar sayın. Süreci biraz daha ritüel hale getirecek.
    • Önemli olanın arkadaşınızı bunun işe yarayacağına ikna etmek olduğunu unutmayın, bu nedenle hareketlerinize güvenin.
  4. Adım 4 Arkadaşınızdan yumruğunu avuç içi aşağıya bakacak şekilde çok yavaş açmasını isteyin.
    Google görselleri 4. Adım Arkadaşınızdan yumruğunu avuç içi aşağıya bakacak şekilde çok yavaş açmasını isteyin.
    Arkadaşınızdan yumruğunu avuç içi aşağıya bakacak şekilde çok yavaş açmasını isteyin. En az 15 saniye sürmesi gerekiyor ama burada çok yavaş diye bir şey yok aslında. Çok hızlı hareket ederlerse yavaşça yavaşlamalarını hatırlatın. Onlara bu numaranın ancak acele etmezlerse işe yarayacağını söyleyin; böylece hiçbir şey hissetmezlerse bir çıkış yolu bulursunuz.
    • Elleri tamamen açıldığında, avuç içi yukarı bakacak şekilde ters çevirin.
Bölüm 2

Sonu Çekmek

1. Adım 1 İşaret parmağınızı her bir parmağın üzerinde gezdirin.
    Google görseller Adım 1 İşaret parmağınızı her bir parmağın üzerinde gezdirin.
    İşaret parmağınızı her birinin parmağının üzerinde gezdirin. Avuçlarının ortasından başlayarak, işaret parmağınızı yavaşça ve yavaşça her bir parmağın uzunluğu boyunca gezdirin. Bunu yaparken çok ciddi ve odaklanmış kalın.
    • Alternatif olarak parmak uçlarını da sıkabilirsiniz.
  2. Adım 2 Avuçlarından bir ip çekiyormuş gibi yapın.
    Google görseller 2. Adım Avuçlarından bir ip çekiyormuş gibi yapın.
    Avuçlarından bir ip çekiyormuş gibi yapın. Başparmağınızı ve işaret parmaklarınızı aralarında boşluk kalmayacak şekilde sıkıştırın. Bu parmakları arkadaşınızın avucunun dış kısmına yerleştirin ve kıstırma hareketiyle yavaşça ortasına doğru sürükleyin. İp çekme pantomiminde parmaklarınızı yavaşça avuç içi üzerindeki havaya kaldırın.
    • Bu hareketi gerçekten yapmadan önce kendi elinizde birkaç kez uygulayın, böylece sorunsuz bir şekilde başarabilirsiniz.
  3. Adım 3 Arkadaşınızın tepkisine yanıt verin.
    Google görselleri 3. Adım Arkadaşınızın tepkisine yanıt verin.
    Arkadaşınızın tepkisine yanıt verin. Eğer hile işe yararsa muhtemelen şaşırmış görünecek, nefesi kesilecek veya bir tür ünlem işareti yapacaklardır. Tepki vermiyor gibi görünüyorlarsa, "Bunu hissediyor musun?" diye sorabilirsiniz. beklenti dolu bir sesle. Hiçbir şey hissetmezlerse, bunun herkeste her zaman işe yaramadığını sıradan bir şekilde açıklayın ve yumruklarını çok hızlı açmış olabileceklerini veya ilk etapta yeterince sıkı sıkmamış olabileceklerini önerin.
    • Bazı insanlar bu numaraya diğerlerinden daha duyarlıdır, bu yüzden ilk seferde işe yaramadıysa birkaç arkadaşınızı deneyin.