Spor Salonunda İnsanlarla Nasıl Tanışılır?.

Spor Salonunda İnsanlarla Nasıl Tanışılır?

Spor salonuna gitmek yalnızca kondisyonunuzu geliştirmek için iyi değildir. Spor salonuna gitmek aynı zamanda yeni arkadaşlar edinmek için de harika bir yer olabilir. Ancak doğru insanları ve onlara yaklaşmak için doğru zamanı bulmak zor olabilir. Neyse ki buzları kırmanıza ve en sevdiğiniz spor salonunda yeni arkadaşlar edinmeye başlamanıza yardımcı olacak bazı adımlar var.

Adımlar

Bölüm 1

Yeni Spor Salonu Arkadaşınızı Arıyoruz

1. Adım 1 Düzenli olarak spor salonuna gidin.
    Google görseller 1. Adım Düzenli olarak spor salonuna gidin.
    Düzenli olarak spor salonuna gidin. Spor salonunda yeni arkadaşlar edinmenin bir parçası da kiminle arkadaş olmak isteyebileceğinizi bilmektir. Müdavim olmak aynı zamanda potansiyel arkadaşlarınızın spor salonundaki varlığınıza alışmasına da yardımcı olabilir ve onların size biraz daha aşina olmalarını sağlayabilir. Sevdiğiniz bir spor salonu bulun ve yeni arkadaşlar edinmeye başlamanıza yardımcı olması için düzenli olarak katılmaya başlayın.
    • Spor salonuna yeni başlayan kişilerin yanına yaklaşmayın. Arkadaş edinmeye çalışmadan önce spor salonunu tanımalarına izin verin.
    • Spor salonunuzun arkadaş olabileceğinizi düşündüğünüz müdavimleri olduğundan emin olun.
  2. Adım 2 Ders almayı deneyin.
    Google görselleri 2. Adım Ders almayı deneyin.
    Ders almayı deneyin. Spor salonunuzda ders almak, yeni insanlarla tanışmanıza ve yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olmanın harika bir yolu olabilir. Diğer insanlarla aynı sınıfta olmak, zaten bir takımın parçası olduğunuzu hissetmenize yardımcı olabilir ve ikinize de bağlantı kurabileceğiniz bir şeyler verebilir. Spor salonunda yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olması için favori fitness derslerinizden bazılarına kaydolmayı deneyin.
  3. Step 3 Make sure you smell and look nice.
    Google görseller 3. Adım Koktuğunuzdan ve güzel göründüğünüzden emin olun.
    Güzel koktuğunuzdan ve güzel göründüğünüzden emin olun. Spor salonunda yeni insanlarla tanışmaya çalışsanız da aynı zamanda egzersiz yapmak için de oradasınız. Zorlu bir antrenmanın ardından iyi kokmayabilir veya iyi görünmeyebilirsiniz ve o anda yeni birine yaklaşmak en iyi fikir değildir. Yeni biriyle tanışmaya çalışmadan önce şık göründüğünüzden ve güzel koktuğunuzdan emin olun.
    • Antrenmandan önce veya duştan sonra insanlarla konuşmak en iyi zamanlardır.
    • Eski spor kıyafetleri giymek ve kötü kokmak, kötü ilk izlenimler bırakabilir.
    • Antrenmandan sonra birisiyle konuşmak, onların görünüşleri konusunda çekingen hissetmelerine neden olabilir.
  4. Step 4 Look online for workout partners.
    Google görselleri 4. Adım Antrenman ortakları için internete bakın.
    Antrenman ortakları için internete bakın. Yeni bir arkadaş bulmak için spor salonunda bir yabancıya yaklaşmanıza gerek yok. Ekip kurmak ve antrenman yapmak isteyen birini bulmak için sosyal medyayı veya özel web sitelerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Spor salonunda yeni bir arkadaş arayan birini bulmak için internete bakmayı deneyin.
    • Spor salonunuzun sosyal medya profilinde arkadaş aramayı deneyebilirsiniz.
    • Yerel egzersiz ortakları bulmanıza yardımcı olacak web siteleri ve uygulamalar var.
    • Fitness seviyenize yakın bir ortak aramayı deneyin.
    • Aynı fitness hedeflerine veya favori antrenmanlara sahip birini bulmak iyi bir fikir olabilir.
Bölüm 2

Arkadaşlığınızı Geliştirmek

1. Step 1 Decide which type of relationship you want.
    Google görseller 1. Adım Ne tür bir ilişki istediğinize karar verin.
    Ne tür bir ilişki istediğinize karar verin. Spor salonundaki biriyle yeni bir ilişki kurma konusunda çok ileri gitmeden önce, ne tür bir ilişkiye sahip olmak istediğinize karar vermek isteyeceksiniz. Birini ne kadar iyi tanımak istediğinizi bilmek ve ilişkinin doğasına karar vermek, uygun şekilde etkileşim kurmanıza yardımcı olabilir. Spor salonunda yeni bir arkadaş edinmeden önce nasıl bir ilişki kurmak istediğinizi bildiğinizden emin olun.
    • İlişkinizin spor salonunda mı kalmasını yoksa dışına mı çıkmasını istediğinizi kendinize sorun.
    • Bir egzersiz partneri mi, arkadaş mı yoksa yeni bir aşk mı aradığınıza karar verin.
    • Her zaman kurmak istediğiniz ilişki türüne uygun şekilde hareket edin.
  2. Step 2 Start a conversation with someone.
    Google görselleri 2. Adım Biriyle sohbet başlatın.
    Biriyle sohbet başlatın. Rahatsız edici olsa da spor salonunda biriyle sohbet başlatmanın birçok yolu vardır. Bir sohbet başlatmak, yeni bir arkadaşlık kurmanın ilk adımı olacaktır. Aşağıdaki örneklerden bazılarını kullanarak bir sohbet başlatmayı deneyin:
    • Giydikleri bir şey hakkında iltifat etmeyi deneyin.
    • Onlara antrenman ekipmanlarını nerede bulduklarını sorun.
    • Katılabileceğiniz dersler veya spor takımları hakkında soru sormayı deneyin.
    • Okuyucu Anketi: Spor salonu tutkunlarıyla konuşan 860 wikiHow okuyucusuna sorduk ve bunların %54'ü buzları kırmanın en iyi yolunun egzersiz rutinleri hakkında küçük bir konuşma yapmak olduğu konusunda hemfikirdi. [Ankete Katılın] Bu, aradığınız ilişkinin türü ne olursa olsun işe yarayabilir!
  3. Step 3 Ask for help.
    Google görselleri 3. Adım Yardım isteyin.
    Yardım isteyin. Yardım istemek, spor salonunda yeni bir arkadaşlık kurmaya başlamanın harika bir yolu olabilir. Çoğu kişi size yardımcı olmaktan ve bir egzersizi nasıl yapacağınızı veya bir egzersiz aletini nasıl çalıştıracağınızı göstermekten mutluluk duyacaktır. Size yardım etmeyi kabul ediyorlarsa ve arkadaş canlısı görünüyorlarsa, bağlantı kurmak için sohbeti biraz açmayı deneyin.
    • Koşu bandının nasıl açılacağını sormayı deneyebilirsiniz.
    • Ağırlık makinesinin nasıl kullanılacağını anlamak için yardıma ihtiyacınız olabilir.
    • Birinin ağırlık kaldırmak için uygun formu bilip bilmediğini sorabilirsiniz.
  4. Step 4 Team up.
    Google görseller 4. Adım Ekip oluşturun.
    Ekip oluşturmak. Birinden antrenmana ortak olmasını istemek, yeni bir arkadaşlık kurmaya başlamanın harika bir yolu olabilir. Çoğu egzersiz tek başına yapılabilse de, bir partnere sahip olmak daha iyi bir egzersiz yapmanıza ve yeni bir arkadaş edinmenize yardımcı olabilir. Arkadaşlığınızı geliştirmenize yardımcı olması için spor salonunda tanıştığınız birinden antrenman sırasında partner olmasını istemeyi deneyin.
    • Ağırlığa dayalı bazı egzersizler, bir partnerin güvenli bir şekilde yapmasını gerektirir.
    • Biriyle koşmak, konuşmanın ve antrenmana çıkmanın harika bir yolu olabilir.
    • Birisiyle çalışmak, kendinizi daha da zorlamak için ekstra motivasyon sağlayabilir.
Bölüm 3

Hatalardan Kaçınmak

1. Step 1 Don't interrupt someone's workout.
    Google görselleri 1. Adım Birinin antrenmanını yarıda kesmeyin.
    Birinin antrenmanını yarıda kesmeyin. Spor salonunda ilk kez birine yaklaştığınızda zamanlama çok önemlidir. Antrenmanlarını yarıda kesmek veya sosyalleşmeyle ilgilenmeyen birine yaklaşmak istemeyeceksiniz. Bir sohbet başlatmaya çalışırken birinin spor salonunda geçirdiği zamanı yorumlamayacağınızdan emin olun.
    • Kulaklığı takılı veya kulaklıkları takılı olan biriyle konuşmayın.
    • Ağırlık kaldıran, çok koşan veya başka bir şekilde ağır egzersiz yapan birine yaklaşmaktan kaçının.
    • İnsanlarla antrenmanlarından önce veya hemen sonra konuşmaya çalışın.
  2. Step 2 Avoid criticizing someone's form.
    Google görselleri 2. Adım Birinin formunu eleştirmekten kaçının.
    Birinin formunu eleştirmekten kaçının. Birisine sormadan formunu geliştirmesine yardım etmeyi teklif etmek, arkadaş edinmenin iyi bir yolu olmayacaktır. Bazı insanlar tavsiyeyi takdir etse de, diğerleri rahatsız olacaktır. Zaten iyi arkadaş olmadığınız sürece, birinin formunu veya tekniğini eleştirmekten her zaman kaçının.
    • Gerçekten yardımcı olmaya çalışsanız bile çoğu insan eleştirilmekten hoşlanmayacaktır.
    • Birisine kendisine sorulmadan nasıl antrenman yapacağını söylemek muhtemelen yeni bir arkadaşlığa veya romantik ilişkiye başlamanızı engelleyecektir.
  3. Step 3 Don't make compliments about someone's physique.
    Google görselleri 3. Adım Birinin fiziği hakkında iltifat etmeyin.
    Kimsenin fiziği hakkında iltifat etmeyin. Her ne kadar pek çok kişi fiziğini geliştirmek için spor salonuna gitse de, buna iltifat etmek bir hata olabilir. Birinin spor salonuna bakışına iltifat etmeye çalışırsanız, olumsuz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Spor salonunda yeni bir arkadaş edinmeye çalışırken iltifatlarınızı daima tarafsız tutun.
    • Birinin tekniğine veya yeteneğine gerçekten iltifat etmek, sohbet başlatmanın daha iyi bir yolu olabilir.
    • İnsanlar çok ileri düzeydeki iltifatlardan rahatsız olabilirler. Yeni bir arkadaşlık veya romantizm kurmaya çalışıyorsanız bu tür açıklamalar yapmaktan kaçının.
    • Birinin antrenman ekipmanı veya antrenman planları hakkında iltifat etmek güvenli olabilir.
  4. Step 4 Don't try to show off.
    Google görselleri 4. Adım Gösteriş yapmaya çalışmayın.
    Göstermeye çalışmayın. Yeni arkadaşlar edinmeye çalışırken spor salonunda gösteriş yapmak harika bir fikir değil. Birçok kişi antrenmanlarınızla ilgilenmiyor ve muhtemelen onları fark etmeyecek bile. Diğer insanlar gösteriş yaptığınızı fark edebilir ve aslında arkadaşınız olmaya olan ilgilerini kaybedebilirler. Spor salonunda yeni bir arkadaş edinmeye çalışırken her zaman fiziksel gösteriler yerine iyi sohbetleri tercih edin.
    • Bazı erkekler, spor salonundaki bir kadını veya kişiyi, ellerinden geldiğince ağır kaldırarak, homurdanarak, bağırarak veya esneyerek etkilemeye çalışabilir. Çoğu insan bu davranışı fark etmez bile ve hatta bundan rahatsız olabilir.
    • Egzersiz yapmak yerine spor salonunda iyi görünmeye veya gösteriş yapmaya odaklanan kişiler, spor salonuna giden arkadaşlar tarafından pek ciddiye alınmayabilir.

Video