Hayatta Kalma Korku Oyunları Oynarken Nasıl Korkmamak.

Hayatta Kalma Korku Oyunları Oynarken Nasıl Korkmamak

Hiç bir hayatta kalma korku oyunu oynamak istediniz ama çok korktunuz mu? Bir korku oyununun amacının bu olduğunu düşünürsek kesinlikle öyle olmasını beklersiniz! Ancak bazen oyun oynayabilmek ve hareket eden her şeyden korkmamak güzeldir, o yüzden işte bu kadar korkmamak için bir rehber!

Adımlar

1. Adım 1 Oyununuzu seçin!
    Google görselleri 1. Adım Oyununuzu seçin!
    Oyununu seç! Pek çok "hayatta kalma korku" oyunu var. En tanınabilir olanlardan bazıları "Silent Hill", "Resident Evil", "Five Nights at Freddy's" ve "Left 4 Dead" serileridir. Diğer bazı küçük oyunlar arasında iyi bilinen "SCP: Containment Breach" veya başka bir hayatta kalma korku oyunu olan "Amnesia"nın manevi öncülü olan "Penumbra" yer alır.
  2. Adım 2 Gerçekliği hayal gücünden ayırın.
    Google görselleri 2. Adım Gerçekliği hayal gücünden ayırın.
    Gerçekliği hayalden ayırın. Bunlar yalnızca video oyunlarıdır ve içindeki hiçbir şey size zarar veremez. O sahtedir. En azından bildiğimiz kadarıyla zombiler, piramit kafalı canavarlar, dokunaçlı canavarlar veya öldürücü animatronikler gibi şeyler yok. Bir video oyununun bir video oyunu olduğunu asla unutmayın, başka bir şey değil. Bu tür oyunları çok fazla oynamanın paranoyak olmanıza neden olabileceğini ve oynamayı bıraktığınızda genellikle gergin olan atmosferin sizi oldukça gergin hale getirebileceğini unutmayın.
  3. Adım 3 Korkmaya hazır olun.
    Google görselleri 3. Adım Korkmaya hazır olun.
    Korkmaya hazır olun. Hayatta kalma korku oyunları sizi korkutmak içindir! Birkaç kez kendinizi dışarı atarsanız, bu, yaratıcıların işini yapmış olduğu anlamına gelir. Oyunlar veya filmler sizi uzun süre uykunuzu kaçıracak veya paranoyayı tetikleyecek kadar korkutuyorsa, hepsini birden oynamayı/izlemeyi bırakmalısınız. Ucuz bir heyecan uğruna kendinizi rahatsız etmeye ve rahatsızlık vermeye değmez.
  4. Adım 4 Asla gece geç saatlerde veya karanlıkta oynamayın.
    Google görseller 4. Adım Asla gece geç saatlerde veya karanlıkta oynamayın.
    Asla gece geç saatlerde veya karanlıkta oynamayın. Bu çok açık görünse de, bu tür oyunların birçoğu, oyuncunun oynarken yaşadığı korku ve heyecan düzeyini artırmak için son derece karanlık bir ortamda bulunur. Korkunuzu yendikten sonra karanlıkta bir Korku Oyunu oynamaya devam etmelisiniz, o zamana kadar ışıklar açık oynayın.
  5. Adım 5 Oyun klişelerinin farkında olun.
    Google görselleri 5. Adım Oyun klişelerinin farkında olun.
    Oyun klişelerinin farkında olun. Bu, atlamadan artan gerilime kadar her şey olabilir. Tipik bir sahne türünün ne zaman ortaya çıkabileceğini tespit edebilmek, özellikle de atlama korkuları içerdiğinde, çünkü bunlar genellikle birçok "korku" oyununun, özellikle de "Slender"ın satış noktalarıdır. Jumpscare'lerden kaçınma ve onları farklı şekillerde birkaç kez deneyimleyerek bunlara yanıt alma konusunda ustalaşabilirsiniz.
  6. Adım 6 Canavarlarla dalga geçin ve kendinizi karakterlere gülmeye zorlayın.
    Google görselleri 6. Adım Canavarlarla dalga geçin ve kendinizi karakterlere gülmeye zorlayın.
    Canavarlarla dalga geçin ve kendinizi karakterlere gülmeye zorlayın. Yanlış bile olsa mizah yapmaya çalışmak oyunun havasını azaltabilir ve oyunu daha az korkutucu hale getirebilir. Ayrıca internette Pyramid Head gibi bazı video oyunu canavarlarının karakterleri daha az korkutucu hale getirebilecek sahte yapımlarını da izleyebilirsiniz. Bazen kendinizi, sizi korkutan canavara veya nesneye kıyasla daha güçlü bir varlık olarak hayal etmenize bile yardımcı olabilir. Diğer fikirler arasında kahramanın gökkuşağı renginde kanayan canavarlarla savaşmak için parlak renkli silahlar kullandığını hayal etmek yer alıyor. Biraz saçma olabilir ama yaşayabileceğiniz paranoyayı azaltacaktır.
  7. Adım 7 Oyunun sesini azaltın.
    Google görseller 7. Adım Oyunun sesini azaltın.
    Oyunun sesini azaltın. Bu son derece etkilidir; ses kesildikten sonra bir korku oyununun veya filminin nasıl yumuşak ve kolay hale geldiğini fark edeceksiniz. Her şey seste. Bu herkes için işe yaramasa da, hiç beklemediğiniz anda çığlıkların veya tiz seslerin olmaması, oyunu biraz daha tolere edilebilir kılmak için iyi bir iş çıkarmalı, özellikle de Silent Hill serisinde, çünkü genellikle müzik dehşet verici ruh halini artırıyor. Jumpscare'leri unutmayın!
  8. 8. Adım Oyunun sesini kapattığınızda sizi rahatlatacak müzik dinleyin.
    Google görseller 8. Adım Oyunun sesini kapattığınızda sizi rahatlatacak müzik dinleyin.
    Oyunun sesini kapattığınızda sizi rahatlatan müzikler dinleyin. Bilgisayarınızda, radyonuzda veya iPod'unuzda müzik dinleyin. Müzik onu daha az korkutucu hale getirmeli. Sonuçta, yaşayan ölü sürülerini katlederken mutlu, neşeli bir pop şarkısı dinlediğinizi hayal edin. Neredeyse komik ve kendinizi orijinal oyun müziğine kıyasla çok daha rahatlamış bulacaksınız. Tiny Tim veya Starset'ten bir şeyler deneyin.
  9. Adım 9 Odada başka biri varken oynayın.
    Google görselleri 9. Adım Odada başka biri varken oynatın.
    Odada başka biri varken oynayın. Yanınızda birinin olması rahatlamanıza yardımcı olabilir, özellikle de bu kişiye güveniyorsanız. Ayrıca oyunun aksiyon yoğun bölümleri arasında küçük sohbetler yapmanıza da yardımcı olabilirler. Evcil hayvanınız olsa bile!
  10. Seni korkutan şeyle dalga geç. Bunu bir şakaya dönüştürün veya bu sekansın gerçekleşmesi için olması gereken tüm saçma şeyleri düşünün.
  11. 11. Adım Bir korku oyununun yalnızca istediğiniz kadar korkutucu olabileceğini unutmayın.
    Google görselleri 11. Adım Bir korku oyununun yalnızca istediğiniz kadar korkutucu olabileceğini unutmayın.
    Bir korku oyununun yalnızca sizin istediğiniz kadar korkutucu olabileceğini unutmayın. Korku oyunlarından keyif almıyorsanız oynamayın, insanlar korku oyunlarını korkmayı sevdikleri için oynarlar. Heyecan verici bir duygu! Onu kucaklamaktan çekinmeyin. Korkunuzu yendikten sonra mümkünse karanlıkta, tek başınıza, kulaklıkla oyun oynamaya geçin. Eğer hayatta kalma korku oyunu satın alacaksanız; tam deneyime de sahip olabilirsiniz. Ayrıca, kulaklığınız varsa, muhtemelen videoyu kaydedip YouTube'a yükleyebilirsiniz, böylece daha sonra ona gülebilirsiniz ve bu, onu daha az korkutucu hale getirecektir!

Uyarılar

• Uzun süre oynamaktan kaçının; düzenli molalar verin. Teşekkürler Faydalı 7 Faydalı Değil 1
  • Asla karanlıkta kulaklıkla/kulaklıklarla oynamayın. Görememek kadar duyamamak da iki kat korkutucudur. Teşekkürler Faydalı 7 Faydalı Değil 2
  • Bir oyun oynadıktan sonra kabuslar ortaya çıkarsa, oyuna uzun bir ara verin. Teşekkürler Faydalı 6 Faydalı Değil 2
  • Eğer bu oyunlar sizi kesinlikle korkutuyorsa hayatta kalma-korku oyunu, keyif almadığınız sürece size göre olmayabilir. Teşekkürler Faydalı 3 Faydalı Değil 1
  • Etkileniyorsanız bu tür oyunlardan uzak durmayı ve bir profesyonele görünmeyi düşünün. Sırf tanıdığınız biri ya da internetteki bir yabancı öyle olmadığınızı/söyledi/dedi diye korktuğunuz gerçeğini göz ardı etmeyin. Sağlığınız önemlidir. Teşekkürler Faydalı 3 Faydalı Değil 2
  • Bazı insanlar için atlama korkularının ve diğer korku unsurlarının uzun vadeli bir etkiye sahip olabileceğini unutmayın. Bu tür oyunlar oynarken sınırlarınızı ve zihinsel sağlığınızı aklınızda bulundurun. Bazıları için irkilme başlı başına derinden korkutucudur, bazıları ise bunu daha hafife alabilir. Bu yüzden lütfen bu tür oyunları oynamadan önce sınırlarınızı bilin. Teşekkürler Faydalı 2 Faydalı Değil 2

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Bir oyun sistemi veya bilgisayar
  • Video oyunu
  • Biraz cesaret
  • Stereo, kulaklık veya MP3 oynatıcı
  • Bir arkadaş (isteğe bağlı)