Astrolojide Şansın Parçası Nedir ve Ne Anlama Gelir?.

Astrolojide Şansın Parçası Nedir ve Ne Anlama Gelir?

Şans Kısmınızın hayatınızı (ve şansınızı) nasıl etkilediğini öğrenin

Astrolojik doğum haritanız gezegensel yerleşimlerden daha fazlasıdır ve Şans Kısmı (veya Pars Fortuna) özellikle uygun bir noktayı temsil eder. Esasen, Şans Kısmınız burcunun yerleşimi, hayatta en fazla şans ve başarıyı bulduğunuz alanları yansıtır. Böylece zorlukların üstesinden nasıl gelineceği ve hedeflerinize nasıl ulaşacağınız hakkında çok şey ortaya çıkıyor! Astrolojide Şansın Kısmı hakkında, bunun nasıl hesaplanacağı ve her burcun yerleşiminin ne anlama geldiği de dahil olmak üzere eksiksiz bir kılavuz için okumaya devam edin.

Bilmeniz Gerekenler

• Şansınızın Kısmı, doğum haritanızdaki Güneş, Ay ve Yükselen burçlarınızın kesişimidir. Şans ve başarıyı bulduğunuz alanları temsil eder.
  • Bir günlük haritanız varsa (yani Güneş burcunuz 7-12. evlerdeyse) Yükselen - Güneş + Ay formülüyle Şans Kısmınızı hesaplayın.
  • Gece haritanız varsa (yani Güneş burcunuz 1-6. evlerdeyse) Şans Kısmınızı hesaplamak için Yükselen + Güneş - Ay formülünü kullanın.

Adımlar

Kısmetin Kısmı ne anlama gelmektedir?

1. Şans Kısmı, şansı ve dünyevi başarıyı nerede bulacağınızı temsil eder.
    Google görselleri Şansın Kısmı, şansı ve dünyevi başarıyı nerede bulacağınızı temsil eder.
    Şans Kısmı, şansı ve dünyevi başarıyı nerede bulacağınızı temsil eder. Şans payı veya Pars Fortuna olarak da adlandırılan Şans Kısmınız, esasen doğum haritanızdaki “büyük üçünüzün” (Güneş, Ay ve Yükselen burçlar) kesişimidir. Şansınızın Kısmının işaret yerleşimi, en şanslı veya olumlu niteliklerinizi ve hayatta nerede başarılı olacağınızı önceden bildirir.

Güneş, Ay ve Yükselen ("Yükselen" olarak da bilinir) burçlarınız "büyük üç" olarak adlandırılır çünkü genellikle kişiliğinizin çok yönlü bir genel görünümünü sunarlar: temel ilkeleriniz ve kimliğiniz (Güneş), duygusal ihtiyaçlarınız (Ay), ve dünyaya bakış açısı (Yükselen).

Böylece, Şans Kısmınızı bulmak için büyük üçü bir araya getirmenin, işlerin sizin için daha kolay olduğu veya en fazla uyumun olduğu noktayı ortaya çıkaracağı düşünülmektedir. Ayrıca zorluklarla başa çıkmak (veya şanslı bir galibiyet serisi yakalamak) için güçlü yönlerinizi nasıl kullanabileceğinizi de gösterir.

Şansınızın Payını Nasıl Hesaplarsınız?

1. Adım 1 Gündüz grafiğiniz mi yoksa gece grafiğiniz mi olduğunu belirleyin.
    Google görselleri 1. Adım Gündüz grafiğiniz mi, yoksa gece grafiğiniz mi olduğunu belirleyin.
    Gündüz grafiğiniz mi yoksa gece grafiğiniz mi olduğunu belirleyin. Bir "gündüz grafiğiniz" (gündüz doğduğunuz anlamına gelir) veya "gece grafiğiniz" (gece doğduğunuz anlamına gelir) olmasına bağlı olarak, Şans Kısmınızı hesaplama formülü farklılık gösterir. Güneş burcunuz 7'den 12'ye kadar olan evlere denk geliyorsa, bir günlük haritanız var demektir. 1'den 6'ya kadar düşüyorsa, bir gece grafiğiniz var demektir.
  2. Adım 2 Güneş, Ay ve Yükselen burçlarınızın derecesini bulun.
    Google görseller 2. Adım Güneş, Ay ve Yükselen burçlarınızın derecesini bulun.
    Güneş, Ay ve Yükselen burçlarınızın derecesini bulun. Her burcun 30°'si vardır (toplamda 360°). Doğum haritaları genellikle her yerleşimin bir burcun kaç derece içine düştüğünü gösterir, bu nedenle önce her bir değer için kendinizinkini kontrol edin. Örneğin, Güneş Başak burcuysanız haritanızda "Başak: 19°" yazabilir, bu da Güneş yerleşiminizin Başak burcuna 19 derece düştüğü anlamına gelir. O halde, 360° doğum haritasında Başak burcu 150°'de başladığı için bu, Güneş burcunuzun genel haritada 169°'de olduğu anlamına gelir (çünkü 150 + 19 = 169). Bunu Ay ve Yükselen burçlarınız için de yapın! 360° daireyi kullanma:
    • Koç 0°'de başlar
    • Boğa burcu 30°'de başlar
    • İkizler 60°'de başlar
    • Kanser 90°'de başlar
    • Aslan 120°'de başlıyor
    • Başak 150°'de başlar
    • Terazi 180°'de başlar
    • Akrep 210°'de başlar
    • Yay burcu 240°'de başlar
    • Oğlak burcu 270°'de başlar
    • Kova 300°'de başlar
    • Balık burcu 330°'de başlar
  3. Adım 3 Günlük grafik formülünü Yükselen - Güneş + Ay'ı takip edin.
    Google görselleri 3. Adım Yükselen - Güneş + Ay günlük grafik formülünü takip edin.
    Yükselen - Güneş + Ay günlük grafik formülünü takip edin. Güneşinizin, Ayınızın ve Yükseleninizin tam derecesini bulduktan sonra, Fortune Bölümünüzün nereye düştüğünü bulmak için formülü takip etmeniz yeterlidir. Günlük haritanız varsa Yükselen burcunuzdan Güneş burcunuzu çıkarın ve ardından Ay'ınızı ekleyin. Örneğin:
    • Başak burcundaki Güneş burcunuzun 169°, Boğa burcundaki Ay burcunuzun 33° ve Terazi burcundaki Yükselen burcunuzun 200° olduğunu varsayalım.
    • Bu, Şans Kısmınızın formülünün 200° - 169° + 33° olacağı anlamına gelir.
    • Sonuç 64°'dir, bu da Şans Kısmı yerleşiminizin İkizler'de olacağı anlamına gelir (çünkü 360°'lik bir doğum haritasında İkizler 60°'de başlar ve 90°'de biter).
  4. Adım 4 Alternatif olarak gece haritası formülünü Yükselen + Güneş - Ay'ı kullanın.
    Google görselleri 4. Adım Alternatif olarak gece haritası formülünü Yükselen + Güneş - Ay'ı kullanın.
    Alternatif olarak gece haritası formülünü Yükselen + Güneş - Ay'ı kullanın. Gece haritanız varsa Güneş, Ay ve Yükselen burcunuz için aynı derece değerlerini biraz farklı bir sırayla kullanın. Şansınızın Kısmı yerleşiminizi bulmak için Güneşinizi ve Yükseleninizi ekleyin, ardından Ayınızı çıkarın. Örneğin:
    • Güneş burcunuzun 323° Kova olduğunu söyleyin (Kova burcunun başlangıç ​​noktası 300 + doğum haritanızda Kova burcuna 23 derece).
    • Ardından, Ay burcunuzun 146°'de Aslan olduğunu ve Yükselen burcunuzun 180°'de Terazi'de olduğunu söyleyin. Bu, formülünüzün 180 + 323 - 146 olacağı anlamına gelir.
    • Sonuç 357°'dir, bu da Şans Kısmınızın Balık burcuna düşeceği anlamına gelir (çünkü Balık burcu 330°'de başlar ve 360°'de biter).

Şansınızın Kısmını Yorumlamak

1. Adım 1 Şans Kısmınızla kavuşum yapan gezegenleri arayın.
    Google görselleri 1. Adım Şans Kısmınızla kavuşum yapan gezegenleri arayın.
    Şans Kısmınızla kavuşum yapan gezegenleri arayın. Şans Kısmınız için tüm burç yerleşimlerinin faydaları olsa da, bir kavuşum özellikle anlamlıdır. Şans Kısmınız bir nokta veya gezegenle kavuşum yaptığında (yani onların yanına düştüğünde), bu sizin için olası kariyer yollarının, yeteneklerin ve başarıya giden yolların bir göstergesidir.
    • Örneğin, Şansın Kısmının Jüpiter (şans gezegeni) ile kavuşumu özellikle güçlüdür.
    • Bu, Şans Kısmının burcunun yerleşiminde temsil edilen yaşam alanlarında özellikle şanslı olacağınızı gösterir.
    • Yani, Jüpiter ile kavuşumunuz varsa ve Şans Kısmınız Aslan burcundaysa, bu, kendinizi ifade etmeyi sonuna kadar benimsediğinizde özellikle şanslı olacağınız anlamına gelir.
  2. Adım 2 Şans Kısıtınızın burcunun yerleşimini düşünün.
    Google görseller 2. Adım Şansınızın Kısmının burcunun yerleşimini düşünün.
    Kısmetinizin Kısmının işaret yerleşimini düşünün. Burç yerleşimi (Koç, Boğa, Yengeç ve benzeri burçlarda Şansın Kısmı anlamına gelir) yaşamda en başarılı olacağınız alanları belirler; bu nedenle bunu not etmeniz önemlidir. Bunun ötesinde, Şans Kısmınız burcunun yerleşimini yöneten gezegen de etkilidir.
    • Örneğin, Şans Kısmınız İkizler burcundaysa, İkizler burcunun yönetici gezegeni (Merkür) başarıyı bulabileceğiniz alanları belirler.
  3. Adım 3 Haritanızda Şans Kısmınızla aynı burçta olan gezegenleri bulun.
    Google görselleri 3. Adım Grafiğinizde Şans Kısmınızla aynı burçta olan gezegenleri bulun.
    Haritanızda Şans Kısmınızla aynı burçta olan gezegenleri bulun. Şans Kısmınızla aynı burçta bulunan herhangi bir gezegen (birlikte olup olmadıklarına bakılmaksızın) ideal mesleğiniz veya kariyer yolunuz hakkında da konuşabilir. Bu nedenle doğum haritanıza bakın ve dikkate değer gezegenleri not edin.
    • Örneğin, Oğlak burcunda Şans Kısmınız ve Oğlak burcunda Güneş'iniz varsa, bu, işte liderliği üstlenirken özellikle hırslı ve başarılı olabileceğiniz anlamına gelir.
  4. Adım 4 Kuzey Düğümünüzle kavuşum olup olmadığını kontrol edin.
    Google görselleri 4. Adım Kuzey Düğümünüzle kavuşum olup olmadığını kontrol edin.
    Kuzey Düğümünüzle bir kavuşum olup olmadığını kontrol edin. Kuzey Düğümünüz, ayın yörüngesinin Dünyanın güneş etrafındaki yörüngesiyle kesiştiği görünmez bir noktadır. Kaderle ilişkilidir ve hayatınızın manevi amacını yansıttığına inanılır. Böylece, Kuzey Düğümünüz Şans Kısmınız ile kavuşumda olduğunda, bu dünya üzerinde kalıcı bir etki yaratma potansiyelinizi gösterir.
    • Herkesin bir Şans Kısmına sahip olduğunu ve "kötü" bir yerleşim olmadığını unutmayın; bu nedenle Kuzey Düğümü ile kavuşumunuz yoksa endişelenmeyin.
    • Sonuçta, Şans Kısmınız size, hayatın her zaman şansı ve başarıyı davet etmek için yararlanabileceğiniz bir yönünün olduğunu göstermek için var!

Şansınızın Kısmı Ne Anlama Geliyor?

1. Adım 1 Koç
    Google görseller Adım 1 Koç
    Koç Eğer Şans Kısmınız yerleşiminiz Mars'ın yönettiği Koç burcunun altına düşerse, dürtüsel kararlardan sonra şanslı olma eğiliminde olabilirsiniz. Güvenli oynamak senin tarzın değil! Mars, enerji ve atılganlık gezegenidir; dolayısıyla, eğer Şans Kısmınız Koç'taysa, kesinlikle yeni projeler başlatma, lider olma ve güveni yansıtma konusunda bir yeteneğe sahipsiniz.
    • İçgüdünüzü dinleyin ve ilk dürtülerinizi takip edin; seni yanlış yönlendirmezler!
  2. Adım 2 Boğa
    Google görseller Adım 2 Boğa
    Boğa Burcu Şans Kısmı, öz bakıma ve farkındalığa öncelik verirken en başarılı olma eğiliminde olduğunuz anlamına gelir. Boğa, güzellik gezegeni Venüs tarafından yönetildiğinden, doğal sanatsal ve yaratıcı yeteneklerinizi güzel bir şey yapmak için kullanırken en fazla başarıyı ve fırsatı da bulabilirsiniz.
  3. Adım 3 İkizler
    Google görseller Adım 3 İkizler
    İkizler Şansın İkizler burcundaki kısmı, başarınızın iletişimden geldiği anlamına gelir. İkizler iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilir; dolayısıyla konuşmayı, bilgi toplamayı ve insanlarla bağlantı kurmayı içeren her şeyin size kesinlikle şans ve fırsat getireceği kesindir. Muhtemelen topluluk önünde konuşma, yazma ve benzeri becerilerde başarılısınız.
    • Utangaç olsanız bile, İkizler burcunda Şans Kısmına sahip olmak, genellikle pratik yaparak ve becerilerinizi geliştirerek, zamanla kendinize daha fazla güveneceğiniz anlamına gelir.
  4. Adım 4 Kanser
    Google görseller Adım 4 Kanser
    Yengeç Eğer Şans Kısmınız Yengeç'in kapsamına giriyorsa, bu, ailenizle ve evinizle ilgili konularda başarı yakalama eğiliminde olduğunuz anlamına gelir. Yengeç, en içteki duygularınızı yöneten Ay tarafından yönetilir; bu nedenle Kısmet Yengeç burcunda, aynı zamanda başkalarıyla ilgilenirken kendi içinizde bir güvenlik duygusu geliştirme şeklinizi de anlatır.
  5. Adım 5 Aslan
    Google görseller Adım 5 Aslan
    Aslan Aslan, temel kimliğinize hitap eden Güneş tarafından yönetilir; dolayısıyla, eğer bu yerleşime sahipseniz, başkalarının beklentilerine uymadan kendinizi tam olarak ifade etmenize olanak tanıyan şeyleri yaparken en fazla şansı bulacaksınız. Leo tamamen ilgi odağı olmayı amaçlıyor ve Leo'da Şansın Kısmı ile başarıyı tam da burada bulacaksınız.
    • Leo'daki Part of Fortune ile harika bir aktör veya şarkıcı olabilirsiniz (ve içinizdeki oyunculuğu ve dramatik yeteneğinizi ortaya çıkarmanıza olanak tanıyan her şeyde başarılı olabilirsiniz).
  6. Adım 6 Başak
    Google görseller Adım 6 Başak
    Başak Başak burcu iletişim ve bilgi gezegeni Merkür tarafından yönetilir. Şans Kısmının Başak burcunda olmasıyla, detay odaklı çalışma veya başkalarına hizmet etmenizi sağlayan çalışmalar yoluyla başarıyı bulabilirsiniz. Ancak Başak burcu sağlık ve refahla ilgili olduğundan, fiziksel sağlığınıza dikkat ederken de başarıyı yakalayacaksınız.
  7. Adım 7 Terazi
    Google görseller Adım 7 Terazi
    Terazi Boğa gibi Terazi de Venüs tarafından yönetilir; bu nedenle Terazi'deki Şans Kısmı, güzelliğe ve diplomasiye öncelik verirken sizi özellikle şanslı kılar. Başkalarıyla ilişkilerinizi geliştirmeye çalışarak ve onların ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyarak da başarıya ulaşabilirsiniz (ancak elbette bir denge kurmak ve size de bakıldığından emin olmak önemlidir).
    • Terazi'deki Şansın Bir Kısmı için eve yerleştirme de bir faktördür.
    • Örneğin, Şans Kısmının Terazi burcunda 4. evde olması, muhtemelen ailenize bağlı hissetmeniz gerektiği anlamına gelir.
    • Bu arada, 7. evdeki Terazi burcundaki Şans Kısmı, insanlar arasında ortaklık kurma konusunda yetenekli olduğunuz anlamına gelir.
  8. Adım 8 Akrep
    Google görseller Adım 8 Akrep
    Akrep Akrep'te bir Şans Kısmına sahipseniz, büyük dönüşüm dönemlerinde en fazla şansı bulursunuz. Akrep, ölüm ve yeniden doğuş gezegeni olan Plüton tarafından yönetiliyor; bu nedenle, işler yolunda gitmediğinde değişimi kucaklamaktan veya sıfırdan başlamaktan korkmayın. Ek olarak, düzenli olarak öz değerlendirme yapmak, kendinizi daha sağlam hissetmenize yardımcı olabilir.
  9. Adım 9 Yay
    Google görseller Adım 9 Yay
    Yay Yay burcu , büyüme ve genişleme gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. Şans Kısmınız Yay burcunda olduğunda, keşfederken, kendi algılarınıza meydan okurken ve yeni deneyimler ararken şans bulursunuz. Derin düşünce ve felsefe yapmak, tıpkı seyahat ve yüksek öğrenim gibi, çoğu zaman size tatmin duygusu getirir.
  10. Adım 10 Oğlak Burcu
    Google görseller Adım 10 Oğlak burcu
    Oğlak Oğlak burcu, sorumluluk ve çalışma gezegeni Satürn tarafından yönetilir. Bu nedenle, eğer Şans Kısmınız Oğlak burcundaysa, hayatın önünüze çıkardığı herhangi bir zorluğun üstesinden ısrarla geldiğinizde en başarılı olursunuz. Kendinize güvendiğinizde ve liderlik pozisyonlarında kendinizi öne çıkardığınızda da şans bulacaksınız.
    • Oğlak burcundaki Şansın bir kısmı da doğal bir şifacıdır ve kendinize ve hayatınızdaki insanlara bakma konusunda başarılı olabilirsiniz.
  11. Adım 11 Kova
    Google görseller Adım 11 Kova
    Kova Kova burcunun modern bir yöneticisi (yeniliğin gezegeni Uranüs) ve geleneksel bir yöneticisi (Satürn) vardır. Bu nedenle, Kova burcunda Şans Kısmına sahip olduğunuzda, değişimi benimsediğinizde ve daha büyük iyiliğe fayda sağlayan insani hedefleri takip ettiğinizde en fazla şansı bulursunuz. Ayrıca teknoloji veya bilimle ilgili kariyerlere yönelik bir yeteneğiniz de olabilir.
  12. Adım 12 Balık
    Google görseller Adım 12 Balık
    Balık Balık burcu, hayallerin ve yaratıcılığın gezegeni Neptün tarafından yönetilir. Bu nedenle, Balık burcunda bir Şans Kısmınız varsa, şifa ve maneviyatta başarı bulma eğiliminde olursunuz. Sizi başarıya yönlendirecek yüksek sezgi ve psişik yeteneklere bile sahip olabilirsiniz ve farkındalık uygulamak, bu yeteneklerin kilidini sonuna kadar açmanıza yardımcı olabilir.
    • Şansın Bu Kısmı aynı zamanda daha yüksek bir güce bağlanmanıza ve diğer insanlarla daha etkili (ve anlayışlı) iletişim kurmanıza da yardımcı olabilir.

Video