Video Kaydederken Müzik Çalmanın 6 Basit Yolu.

Video Kaydederken Müzik Çalmanın 6 Basit Yolu

Akıllı telefonunuzda video kaydederken müziğinizin arka planda duraklamasını nasıl önleyeceğinizi öğrenin

Bir video kaydetmek ve müziğin arka planda çalmaya devam etmesini mi istiyorsunuz? Neyse ki bunu yapmanın birkaç yolu var! İster Android ister iPhone kullanıyor ol, bu wikiHow makalesi video kaydederken nasıl müzik çalabileceğini anlatıyor.

Bilmeniz Gerekenler

• Güncellenmiş bir iPhone kullanıyorsanız, arka planda müzik eşliğinde video çekmek için Fotoğraf Modundan çıkmadan kameranızdaki çekim düğmesini basılı tutun.
  • Alternatif olarak, telefonunuzdan çalan müziği bir Android veya iPhone'a kaydetmek için Snapchat veya Instagram'ı da kullanabilirsiniz.
  • Android'iniz varsa veya daha eski bir iPhone kullanıyorsanız Mideo veya Müzikli Video Kaydet gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanın.

Adımlar

iPhone'da QuickTake'i kullanma (iOS 13+)

1. Adım 1 iPhone'unuzun Kamera uygulamasını açın.
    Google görselleri 1. Adım iPhone'unuzun Kamera uygulamasını açın.
    iPhone'unuzun Kamera uygulamasını açın. Daha yeni bir iPhone'unuz varsa QuickTake video yakalama özelliğine de sahipsiniz; bu, fotoğraf çekerken video da çekebileceğiniz anlamına gelir!
    • Müziğinizi çalmıyorsanız, şimdi Apple Music veya Spotify gibi herhangi bir müzik çalarda çalın.
    • Fotoğraf Modundan çıkmayın.
  2. Adım 2 Deklanşöre basın ve basılı tutun.
    Google görseller Adım 2 Deklanşöre basın ve basılı tutun.
    Deklanşöre basın ve basılı tutun. Seri Çekim Modu gibi bir fotoğraf çekmek istiyorsanız, parmağınızı deklanşör üzerinde sola kaydırın. Eller serbest kayıt yapmak için parmağınızı deklanşörde sağa kaydırıp bırakın. Kaydı durdurmak için "Kaydet" düğmesine dokunun.
    • Videonuzu galeri uygulamanızda bulabilirsiniz.
    • QuickTake, Video Moduna geçmeme rahatlığı için video çözünürlüğünden ve kare hızından ödün verir. QuickTake ile çektiğiniz videolar 30 FPS'de 1440 x 1920 piksel olarak görünürken, Video Modu kullanılarak çekilen videolar 60 FPS'de 4K'da çok daha yüksek kalitede kaydedilir.

iPhone ve Android için Instagram'ı kullanma

1. Adım 1 Instagram'ı açın.
    Google görselleri Adım 1 Instagram'ı açın.
    Instagram'ı açın. Çok renkli turuncu ve pembe arka plan üzerinde kamera merceğine benzeyen uygulama simgesine dokunun.
    • Instagram Reels 90 saniyeye kadar kayıt yapar; bu nedenle daha uzun süren müziğiniz varsa birden fazla Reels kaydedip indirmeyi düşünün.
    • Müziğinizi çalmıyorsanız, şimdi Apple Music veya Spotify gibi herhangi bir müzik çalarda çalın.
  2. Adım 2 Instagram kamerasını açın.
    Google görselleri 2. Adım Instagram kamerasını açın.
    Instagram kamerasını açın. Bunu, uygulama açıldığında sola veya sağa kaydırıp deklanşör düğmesinin altındaki arama menüsünden "Reel" seçeneğini seçerek yapın.
  3. Adım 3 Kaydetmek için beyaz düğmeye dokunup basılı tutun.
    Google görselleri 3. Adım Kaydetmek için beyaz düğmeye dokunup basılı tutun.
    Kaydetmek için beyaz düğmeye dokunun ve basılı tutun. Alternatif olarak, kaydı başlatmak için beyaz daireye dokunarak ve kaydı durdurmak istediğinizde tekrar dokunarak eller serbest kayıt yapabilirsiniz.
    • Videonuzu düzenlemek için İleri'ye dokunun veya yan taraftaki simgeleri kullanın.
  4. Adım 4 simgesine dokunun.
    Google görselleri 4. Adım Simgeye dokunun.
    Musluk
    Android 7 İndir
    Google görselleri Android 7 İndir
    .
    Bu İndirme simgesi, bir çizgiyi gösteren aşağıyı gösteren bir oka benzer ve onu ekranınızın sağ üst köşesinde bulabilirsiniz.
    • Buna dokunduğunuzda video galerinize indirilir, böylece onu Instagram'ı açmak yerine galerinizden görüntüleyebilirsiniz.

Snapchat'i iPhone ve Android'de kullanma

1. Adım 1 Snapchat'i açın.
    Google görselleri Adım 1 Snapchat'i açın.
    Snapchat'i açın. Sarı arka plan üzerinde beyaz hayalete benzeyen uygulama simgesine dokunun.
    • 60 saniyeye kadar kayıt yapabilirsiniz. Dolayısıyla müziğiniz bundan daha uzunsa birden fazla Snap yakalayıp kaydedin.
  2. Adım 2 Beyaz düğmeye basın ve basılı tutun.
    Google görselleri 2. Adım Beyaz düğmeyi basılı tutun.
    Beyaz düğmeye basın ve basılı tutun. Bir Snap kaydetmeye başlamak için düğmeye dokunup basılı tutun, ardından kaydetmeyi bitirdiğinizde bırakın.
  3. Adım 3 Kaydet'e dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Kaydet'e dokunun.
    Kaydet'e dokunun . Bu, ekranınızın sol alt köşesindedir ve videoyu galerinize kaydeder.

Mideo'yu kullanma (iPhone)

1. Adım 1 Mideo'yu açın.
    Google görselleri Adım 1 Mideo'yu açın.
    Mideo'yu açın. iPhone'da video kaydederken arka planda müzik çalmak için kullanabileceğiniz birkaç üçüncü taraf uygulaması vardır. En popüler seçeneklerden birine Mideo denir.
    • Mideo'yu App Store'dan ücretsiz indirin.
  2. Adım 2 Kaydı Başlat'a dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Kaydı Başlat'a dokunun.
    Kaydı Başlat'a dokunun . Bu, müziğiniz çalmaya devam ederken bir video kaydetmeye başlayacak!
    • Müziğiniz duraklarsa Kontrol Merkezi/Hızlı Ayarlar panelini kullanarak devam ettirin (ekranınızı aşağı veya yukarı kaydırın ve müziğinizi çalmak için simgeye dokunun).

Müzikle Video Kaydetmeyi Kullanma (Android)

1. Adım 1 Müzikli Video Kaydet'i indirin ve açın.
    Google görselleri 1. Adım Müzikli Video Kaydet'i indirin ve açın.
    Müzikli Video Kaydet'i indirin ve açın. Google Play Store'da aynı anda müzik kaydedip çalmanıza olanak tanıyan çok sayıda uygulama var, ancak Müzikli Video Kaydet en popüler ve hakkında en çok konuşulan çözüm gibi görünüyor.
  2. Adım 2 simgesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Simgeye dokunun.
    Musluk
    Android 7 Video Kamera
    Google görselleri Android 7 Video Kamera
    .
    Bu, ekranınızın alt kısmındaki bir video kamera simgesidir. Kaydı durdurmak istiyorsanız kareye benzeyen simgeye dokunun.
    • Video anında ve otomatik olarak cihazınıza kaydedilecektir, böylece onu galerinizde bulabilirsiniz.

iPhone'da Ekran Kaydı

1. Adım 1 Ayarlar'da Ekran Kaydını etkinleştirin.
    Google görselleri 1. Adım Ayarlar'da Ekran Kaydını etkinleştirin.
    Ayarlar'da Ekran Kaydını etkinleştirin. Ekran Kaydını etkinleştirmek için Ayarlar > Kontrol Merkezi'ne gidin ve "Ekran Kaydı"nın yanındaki + simgesine dokunun.
  2. Adım 2 Kontrol Merkezini açın.
    Google görselleri Adım 2 Denetim Merkezi'ni açın.
    Kontrol Merkezini açın. Bunu nasıl yapacağınız, sahip olduğunuz iPhone modeline göre değişir:
    • iPhone X ve sonraki sürümlerde ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.
    • iPhone 8 ve önceki sürümlerde ekranınızın alt kenarından yukarı doğru kaydırın.
  3. Adım 3 simgesine dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Simgeye dokunun.
    Musluk
    iPhone Ekran Kaydı CC
    Google görselleri iPhone Ekran Kaydı CC
    .
    Bu simge, diğer kameralardaki deklanşör düğmesine benzer ve müzik çalıyor olsanız bile ekranınızı kaydetmeye başlar.
    • Kaydı durdurmak için kırmızı Ekran Kaydı simgesine dokunun.
    • Kayıtlı videonuzu Fotoğraflar'da bulun.