Bir iPhone veya iPad'de Amazon Müzik Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Çalınır (Prime Üye Olmayanlar).

Bir iPhone veya iPad'de Amazon Müzik Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Çalınır (Prime Üye Olmayanlar)

Amazon'da şarkılarla dolu bir Kitaplığınız varsa, muhtemelen bu parçaları nasıl dinleyeceğinizi bilmek isteyeceksiniz. Ancak Amazon Prime'ınız yoksa şansınızın kalmadığını düşünebilirsiniz. Ama korkmayın, yine de dinleyebilirsiniz.

Adımlar

1. Adım 1 İOS cihazınızda Amazon Müzik uygulamasını açın ve oturum açın.
    Google görselleri 1. Adım iOS cihazınızda Amazon Müzik uygulamasını açın ve oturum açın.
    İOS cihazınızda Amazon Müzik uygulamasını açın ve oturum açın. Amazon Müzik uygulaması, üzerinde "müzik" kelimesi ve altında m'den c'ye ünlü Amazon sağı gösteren ok bulunan açık mavi bir uygulamadır. Bu simgenin altındaki başlığında "Amazon Music" yazıyor ancak değişikliklere rağmen tekrar değişebilir.
    • Siyah açılış ekranının temizlenmesini beklemeniz gerekebilir. Açılış ekranında siyah bir arka plan üzerinde "amazon müziği" görüntülenir, ancak bu ekran görüntülenmeyi bıraktığında içeri girmelisiniz.
  2. Adım 2 Kitaplık sekmesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Kitaplık sekmesine dokunun.
    Kitaplık sekmesine dokunun. Bu sekme, Bul ve Alexa sekmeleri arasında, ekranın alt kısmındaki çubuğun doğrudan ortasında bulunur.
  3. Adım 3 Kütüphane listelerinizi nasıl görüntülemek istediğinizi sıralayın.
    Google görselleri 3. Adım Kütüphane listelerinizi nasıl görüntülemek istediğinizi sıralayın.
    Kütüphane listelerinizi nasıl görüntülemek istediğinizi sıralayın. Üst tarafa yakın bir yerde Kitaplığınızı sıralamanıza olanak tanıyan 4 düğme vardır. Bunlardan birine basarak bunları uygun şekilde sıralayabilirsiniz. Çalma Listeleri (nadiren kullanılan), Şarkılar, Sanatçılar ve Albüm seçenekleriniz vardır.
    • Dinlemeyi seçebileceğiniz başka öğeler de var, ancak çok azı aslında kitaplığınızdaki müziğe bağlanır, ancak çoğu, Prime Üyelik olmadan sınırlamalarla birlikte ücretsiz olarak yayın yapar.
  4. Adım 4 Görüntülenen listeye bakın.
    Google görselleri 4. Adım Görüntülenen listeye bakın.
    Görüntülenen listeye bakın. Aşağıdaki sayfada, geçmişte indirdiğiniz müziklerden, cihazınıza ve hiçbir ek ücret ödemeden kullanabileceğiniz Kitaplığınızdaki tüm müzikler görüntülenir.
    • Bunu bir liste halinde veya çok az ayrıntı içeren ayrı kutulu girişler olarak gösterebilirsiniz. Ayrıca bu listeyi çeşitli seçeneklere göre filtreleyebilir ve sıralayabilirsiniz, ayrıca listeyi cihazınıza indirdikleriniz, şarkı sözleri görüntülenenler (Şarkı Sözleri Var), satın aldıklarınız (muhtemelen) şeklinde filtreleyebilirsiniz. Bu uygulamanın yüklü olduğu Prime üyeliği olmayan Amazon Hesabına sahip olanlar için uygulanan en yaygın filtre.
  5. Adım 5 Yukarı kaydırın ve...
    Google görselleri 5. Adım Yukarı kaydırın ve...
    Listeyi yukarı ve aşağı kaydırın, ancak listenin en üstteki girişi ortadan kaybolduğunda, ekranın yan tarafında Rolodex ile çalışan alfabetik bir liste gösterilecektir, bu da listede daha kolay hareket etmenize olanak tanır.
    • Belirli bir şarkıyı arayamazsınız. "Bul" sekmesi aracı yalnızca Prime üyeleri için oluşturulmuştur ve Kitaplığınızla eşleşmeyen şarkıları bulmanın dışında hiçbir şekilde hesabınıza bağlanmaz.
  6. Adım 6 Şarkıyı veya albümü dinlemek için öğenin simgesine veya başlık metnine dokunun.
    Google görselleri 6. Adım Şarkıyı veya albümü dinlemek için öğenin simgesine veya başlık metnine dokunun.
    Şarkıyı veya albümü dinlemek için öğenin simgesine veya başlık metnine dokunun.
    • Her listenin sağındaki üç noktadan her esere veya sanatçıya ilişkin bilgileri öğrenebilirsiniz. Bu düğmenin içinde, geçmişte satın aldığınız veya bulutunuza aktardığınız ve artık dinlemek istemediğiniz şarkıları kaldıran "Kitaplıktan Kaldır" seçeneğini de bulabilirsiniz.
    • Üç planda ayrıca şunlar bulunur: Sıraya Ekle (dinleyeceğiniz şarkıların bir listesi), İndir (çevrimdışı çalma, Çalma listesine ekle (toplanan şarkılardan başlattığınız başka bir çalma listesi), Paylaş (şarkıları başkalarına gönderme, Albümü Görüntüle) (albüm detayları vardır), (sanatçının adı) (sanatçı bilgilerini içerir), Müşteriler Benzer Müzikleri de Dinledi ve Çaldı.
    • Ana Kütüphane Şarkıları listesinden, liste başlığının hemen altındaki çal düğmesine dokunarak veya birbirine geçmiş iki ok gibi görünen simgeyle Karışık çalma moduna getirerek listenin en üstünden başlayarak listedeki her şarkıyı çalabilirsiniz. aynı yönde birbirlerinin üzerinden geçtiler.
  7. 7. Adım Kısmen satın alınan bir Albümdeki şarkıları çalmanın sınırlamalarının farkında olun.
    Google görselleri 7. Adım Kısmen satın alınan bir Albümdeki şarkıları çalmanın sınırlamalarına dikkat edin.
    Kısmen satın alınan bir Albümdeki şarkıları çalmanın sınırlamalarına dikkat edin. Bir Albümdeki tüm parçaları satın almadıysanız, bulut sürücünüzdeki parçaları çalmaya gittiğinizde, Albüm oynatıcısında başlığın solunda Karışık çalma simgeleri bulunanlar çalınmadan, satın aldıklarınız çalınır . Hesabınızdan yalnızca sağ tarafta Oynat düğmeleri bulunanlar oynatılabilir. Karıştırma düğmelerine sahip olanlar, o anda bahsedilen şarkı adına benzer şarkıları çalacaktır.
  8. Adım 8 Şimdi Yürütülüyor ekranının nasıl çalıştığını öğrenin.
    Google görselleri 8. Adım Şimdi Yürütülüyor ekranının nasıl çalıştığını öğrenin.
    Şu An Çalınan ekranının nasıl çalıştığını öğrenin. Üst kısımda Yayınla düğmesi ve cihaza entegre Paylaş düğmesiyle cihazınızı Airplay destekli bir cihaza yayınlamanın bir yolunu bulacaksınız ve üç dikey noktanın altında öğeyi bir yeni çalma listesi, indirme, Albümü Görüntüle (ayrıntılar), (sanatçı ayrıntıları için sanatçı adı), Müşteriler Ayrıca Dinledi ve Benzer Müzik Çaldı.
    • Bunun altında, eğer şarkı sözleri bulunursa, albüm resmini ve şarkı sözü oynatıcısını göreceksiniz. Bunun altında, eserin tamamını ve sanatçı adını, ardından Tekrar Oynat düğmesi, geri sarma düğmesi, oynat/duraklat düğmesi, ileri düğmesi ve Karışık Oynat düğmesi ve yalnızca Amazon'a özel bir X-Ray özelliği göreceksiniz. Dilinizde ortak kelimelerle sanatçı hakkında daha fazla ayrıntı ve sağ alt köşedeki Alexa düğmesi.
  9. Adım 9 Albüm bilgileri ekranının nasıl çalıştığını öğrenin.
    Google görselleri 9. Adım Albümler bilgi ekranının nasıl çalıştığını öğrenin.
    Albüm bilgileri ekranının nasıl çalıştığını öğrenin. Bu sayfadayken yapabileceğiniz birkaç şey var.
    • Albüm ekranının en üstünde albüm bilgileri (albüm kapağı-başlık-sanatçı, toplam şarkı sayısı, çalışma süresi ve ilk satış tarihi) bulunur. Bunun altında aynı sanatçı bilgilerini ve çok sayıda Karıştırma düğmesiyle şarkıları ve albümü karıştırmanın bir yolunu göreceksiniz. Parça başlıklarının altında, tüketicilerin bu parçaları satın almasının veya dinlemesinin/favorilerine eklemesinin/beğenmesinin ne kadar göreceli olduğunu söyleyen çok sayıda Relativity seçeneği göreceksiniz. Üç nokta düğmesinin altında daha da fazla bilgi var ama aynı albüm için başka yerlerdeki diğer menülerin neredeyse bir kopyası. Sizin için oynayacak olan öğeler yalnızca öğe başlığının sağında Oynat düğmesi bulunan öğelerdir.
    • Albümlerin altında daha da fazlası var, ancak bunlar için pek iyi değil çünkü İlgili Çalma Listeleri ve İlgili İstasyonların albüm kapaklarını seçmek bile o albümdeki bu öğelerle ilgili pek bir şey ifade etmeyecektir.