Android'de Müzik Nasıl Çalınır.

Android'de Müzik Nasıl Çalınır

Bu wikiHow makalesi sana, yerleşik müzik çalar Play Müzik, Spotify veya Pandora'yı kullanarak Android'inde nasıl müzik dinleyeceğini öğretir.

Adımlar

Yöntem 1

Play Müzik'i Kullanma

1. Adım 1 Müzik Çal'ı açın.
    Google görselleri 1. Adım Play Müzik'i açın.
    Play Müzik'i açın. Bu, üzerinde müzik notası bulunan turuncu bir üçgen simgedir. Bunu uygulama çekmecesinde veya ana ekranınızda bulacaksınız.
    • Daha eski bir Android kullanıyorsanız ve Play Müzik'i göremiyorsanız Play Store'dan indirin veya başka bir yöntem deneyin.
    • Android'inizde müzik akışı veya müzik dosyalarını dinlemek için Play Müzik'i kullanabilirsiniz.
  2. Adım 2 Bir plan seçin veya TEŞEKKÜR EDERİM'i seçin.
    Google görselleri 2. Adım Bir plan seçin veya TEŞEKKÜR EDERİM'i seçin.
    Bir plan seçin veya TEŞEKKÜR EDERİM'i seçin . Play Müzik'in hem ücretsiz hem de ücretli seçenekleri vardır:
    • Dinlemek istediğiniz sanatçıyı ve şarkıyı seçebilmek istiyorsanız Sınırsız (9,99 ABD Doları/ay) veya Aile planını (14,99 ABD Doları/ay) seçin.
    • Ücretli bir abonelik istemiyorsanız ekranın altındaki HAYIR TEŞEKKÜRLER'i seçin . Yine de müzik dinleyebilirsiniz ancak radyo istasyonları ve kendi eklediğiniz şarkılarla sınırlı olacaksınız.
  3. 3. Adım Kendi müziğinizi ekleyin.
    Google görseller 3. Adım Kendi müziğinizi ekleyin.
    Kendi müziğinizi ekleyin. Bilgisayarınızda müzik dosyalarınız varsa bunları Play Müzik'e ekleyebilirsiniz. Bunu yapmanın birkaç yolu var:
    • Google Play'den şarkı satın alın. Satın aldığınız her şey Play Müzik'te görünecektir. Şarkı veya albüm satın almak için ☰'ye dokunun ve Alışveriş'i seçin .
    • Başka bir cihazdaki müziği USB kablosuyla kopyalayın. Nasıl yapılacağını öğrenmek için Android Cihazınıza Müzik Ekleme konusuna bakın.
    • Şarkıları bilgisayarınızdan Google Play'e yükleyin. Şarkılarınız buluta alındıktan sonra bunları herhangi bir cihazda dinleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için Google Cloud'da Müzik Depolama konusuna bakın.
  4. Adım 4 Eklediğiniz müziği dinleyin.
    Google görseller 4. Adım Eklediğiniz müziği dinleyin.
    Eklediğiniz müziği dinleyin. Android'inizde müziğiniz olduğunda ☰'ye dokunun ve Müzik kitaplığı'nı seçin .
    • Kitaplığınızı görüntülemek için Sanatçılar , Albümler , Şarkılar veya Türler'i seçin .
    • Oluşturduğunuz çalma listelerinin yanı sıra Google'ın otomatik çalma listelerini dinlemek için Çalma Listeleri'ne dokunun .
    • Son zamanlarda dinlediğiniz bir radyo istasyonunu seçmek için İstasyonlar'a dokunun .
  5. Adım 5 Şarkıları veya albümleri aktarın.
    Google görseller 5. Adım Şarkıları veya albümleri aktarın.
    Şarkıları veya albümleri aktarın. Ana ekrandan bir radyo istasyonu seçebilir veya duymak istediğiniz şeyi bulmak için ekranın üst kısmındaki arama kutusunu kullanabilirsiniz.
    • Ücretli abonelikle bir şarkıyı, sanatçıyı veya türü arayabilir ve hemen çalabilirsiniz.
    • Ücretsiz bir hesapla yine de müzik arayabilirsiniz ancak arama sonuçlarında radyo istasyonlarından birini seçmeniz gerekir. İstasyonlar, benzer müziğin yanı sıra bir noktada duymak istediğiniz şarkıyı ve sanatçıyı da çalacaktır.
Yöntem 2

Spotify'ı kullanma

1. Adım 1 Spotify'ı Play Store'dan indirin.
    Google görselleri Adım 1 Spotify'ı Play Store'dan indirin.
    Spotify'ı Play Store'dan indirin. Spotify, milyonlarca ücretsiz şarkıyı ve podcast'i dinlemenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Yayın yapan radyo istasyonlarını dinlemek için ücretsiz olarak kullanabilir veya istediğiniz şarkıyı istediğiniz zaman dinlemek için ücretli servise abone olabilirsiniz.
  2. Adım 2 Hesabınızı oluşturun.
    Google görseller Adım 2 Hesabınızı oluşturun.
    Hesabını oluştur. Uygulama yüklendikten sonra, üç kavisli siyah çizgiye ("Spotify" etiketli) sahip yuvarlak yeşil simgeye dokunarak uygulamayı başlatın. Daha sonra:
    • Hesap Oluştur'a dokunun ve kaydolmak için istek bilgilerini girin.
    • Spotify'ı Facebook hesabınıza bağlamak istiyorsanız Facebook ile Devam Et'e dokunun ve ardından kaydolmak için ekrandaki talimatları izleyin.
  3. Adım 3 Yeni müzik bulmak için Gözat'a dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Yeni müzik bulmak için Gözat'a dokunun.
    Yeni müzik bulmak için Gözat'a dokunun . Burada ilginizi çekebilecek müzik listelerini, çalma listelerini, radyo istasyonlarını ve podcast'leri bulacaksınız. Hemen oynatmaya başlamak için bir seçime dokunun.
  4. Adım 4 Çalınacak şarkıları arayın.
    Google görseller 4. Adım Çalınacak şarkıları arayın.
    Çalınacak şarkıları arayın. Şarkıları, sanatçıları, albümleri veya türleri aramak için büyütece dokunun. Premium hesabınız varsa istediğiniz şarkıyı veya albümü istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Ücretsiz bir hesapla, şarkıyı ve diğerlerini dinlemek için Karışık Çal'a dokunun.
  5. Adım 5 Bir istasyon seçmek için Radyo'ya dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Bir istasyon seçmek için Radyo'ya dokunun.
    Bir istasyon seçmek için Radyo'ya dokunun . Spotify radyo istasyonları, ruh hali veya türe göre ayrılmış müzik listeleridir. Bu istasyonlar her zaman ücretsizdir.
    • Spotify'dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenmek için Spotify'ı kullanma konusuna bakın.
Yöntem 3

Pandora'yı kullanma

1. Adım 1 Pandora'yı Play Store'dan indirin.
    Google görselleri 1. Adım Pandora'yı Play Store'dan indirin.
    Pandora'yı Play Store'dan indirin. Pandora, Android'inizde müzik akışı dinlemenize olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır (ücretli seçeneği vardır).
  2. Adım 2 Bir hesap için kaydolun.
    Google görselleri 2. Adım Bir hesaba kaydolun.
    Bir hesap için kaydolun. Kaydol'a dokunun ve ardından hesabınızı oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin.
  3. Adım 3 Müzik akışını türe göre dinlemek için İstasyonlar'a dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Müzik akışını türe göre dinlemek için İstasyonlar'a dokunun.
    Müzik akışını türe göre dinlemek için İstasyonlar'a dokunun . Önerilen istasyonlardan herhangi birini dinleyebilir veya daha fazla seçenek için Tür İstasyonlarına Göz At'a dokunabilirsiniz.
  4. Adım 4 Kendi istasyonunuzu oluşturmak için Yeni İstasyon Oluştur'a dokunun.
    Google görselleri 4. Adım Kendi istasyonunuzu seçmek için Yeni İstasyon Oluştur'a dokunun.
    Kendi istasyonunuzu oluşturmak için Yeni İstasyon Oluştur'a dokunun . Benzer müzik çalan bir istasyon oluşturmak için bir sanatçı girin veya çeşitlilik eklemek için birden fazla sanatçı girin.
    • İstasyonunuzu nasıl daha da özelleştireceğinizi öğrenmek için Pandora İstasyonu Oluşturma konusuna bakın.