Amazon Alexa'nızda Müzik Nasıl Çalınır?.

Amazon Alexa'nızda Müzik Nasıl Çalınır?

Alexa cihazınızın olduğu her yerde en sevdiğiniz şarkıları dinleyin

Bu wikiHow makalesi sana Amazon Music, Spotify, Pandora ve diğerleri gibi popüler müzik hizmetlerini kullanarak Alexa'da nasıl müzik çalacağını öğretir. Müzik hesaplarınızı bağladıktan sonra, birini varsayılan müzik hizmetiniz olarak seçebilir ve Alexa özellikli cihazınızda müzik çalmak için sesli komutları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

• Alexa'nızı kaydettiğiniz mobil cihazınızda aynı Amazon hesabında oturum açtığınızdan emin olun.
  • Amazon Music, Spotify, Pandora, iHeartRADIO, tunein veya SiriusXM hesabınızı Alexa'nıza bağlayabilirsiniz.
  • Alexa uygulamasında, cihazınızla sesli komutlar kullanılarak etkinleştirilebilecek varsayılan bir müzik hizmeti ayarlayabilirsiniz.

Adımlar

Bölüm 1

Müzik Hesabınızı Bağlama

1. Adım 1 Alexa uygulamasını açın.
    Google görselleri 1. Adım Alexa uygulamasını açın.
    Alexa uygulamasını açın. Android veya iOS telefonunuzda mobil Alexa uygulamasını açın ve Amazon hesabınızda oturum açın. Bu, beyaz bir konuşma balonunun dış hatlarına sahip açık mavi uygulamadır.
    • Alexa cihazınızı kaydettiğiniz Amazon hesabında oturum açtığınızdan emin olun.
  2. Adım 2 ☰'ye dokunun.
    Google görselleri 2. Adım ☰'ye dokunun.
    ☰'ye dokunun . Bu, ekranın sol üst köşesindeki üç çizgili simgedir. Bu, ekranın sol tarafında bir açılır menü açar.
  3. Adım 3 Müzik, Video ve Kitaplar'a dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Müzik, Video ve Kitaplar'a dokunun.
    Müzik, Video ve Kitaplar'a dokunun . Bu, üstteki hesap adınızın altındaki menüdeki ilk seçenektir.
  4. Adım 4 Bağlamak istediğiniz müzik hizmetini seçin.
    Google görseller 4. Adım Bağlamak istediğiniz müzik hizmetini seçin.
    Bağlamak istediğiniz müzik hizmetini seçin. Bu, sayfanın "Müzik" bölümündedir. Alexa cihazınıza bağlamak istediğiniz aşağıdaki müzik hizmetlerinden herhangi birine dokunun:
    • Amazon Müzik
    • Spotify
    • Pandora
    • iHeartRADIO
    • ayarlandım
    • SiriusXM
  5. Adım 5 Hesabınızı şimdi bağlayın'a dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Hesabınızı şimdi bağlayın'a dokunun.
    Hesabınızı şimdi bağlayın'a dokunun . Hesabınızı bağlamak için adımları izleyin; bu genellikle yalnızca abone olduğunuz müzik hizmeti için hesabınızda oturum açmayı içerir.
Bölüm 2

Varsayılan Müzik Hizmetini Ayarlama

1. Adım 1 Alexa Uygulamasında ☰'ye dokunun.
    Google görselleri Adım 1 Alexa Uygulamasında ☰'ye dokunun.
    Alexa Uygulamasında simgesine dokunun . ekranın sol üst köşesindedir.
  2. Adım 2 Ayarlar'a dokunun.
    Google görselleri Adım 2 Ayarlar'a dokunun.
    Ayarlar'a dokunun . Bu, ekranın altındaki sondan ikinci seçenektir.
  3. Adım 3 Müzik ve Medya'ya dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Müzik ve Medya'ya dokunun.
    Müzik ve Medya'ya dokunun . "Alexa Tercihleri" bölümündeki ilk seçenektir.
  4. Adım 4 Varsayılan Müzik Hizmetlerini Seç'e dokunun.
    Google görselleri 4. Adım Varsayılan Müzik Hizmetlerini Seç'e dokunun.
    Varsayılan Müzik Hizmetlerini Seç'e dokunun . Bu, sayfanın altındaki mavi butondur.
  5. Adım 5 Varsayılan bir müzik kitaplığı seçin.
    Google görselleri 5. Adım Varsayılan bir müzik kitaplığı seçin.
    Varsayılan bir müzik kitaplığı seçin. Hangi hizmeti kullanacağınızı belirtmenize gerek kalmadan sesli komutları kullanabilmeniz için varsayılan olmasını istediğiniz akış hizmetini seçin.
    • Mevcut seçenekler yalnızca önceden yüklenmiş olan hizmetlerdir.
  6. Adım 6 Varsayılan bir istasyon hizmeti seçin.
    Google görseller 6. Adım Varsayılan bir istasyon hizmeti seçin.
    Varsayılan bir istasyon hizmeti seçin. Varsayılan olmasını istediğiniz istasyon (radyo) hizmetini (Pandora veya iHeartRADIO gibi) seçin, böylece hangi hizmeti kullanacağınızı belirtmenize gerek kalmadan sesli komutları kullanabilirsiniz.
    • Mevcut seçenekler yalnızca önceden yüklenmiş olan hizmetlerdir.
  7. Adım 7 Bitti'ye dokunun.
    Google görselleri 7. Adım Bitti'ye dokunun.
    Bitti'ye dokunun . Bu, sayfanın altındaki mavi butondur.
Bölüm 3

Sesli Komutları Kullanma

1. Amazon Alexa'nızda Müzik Nasıl Çalınır?
    Google görselleri Amazon Alexa'nızda Nasıl Müzik Çalınır?
    "Alexa" deyin. Alexa'yı uyandırmak için uyandırma komutunu söyleyin; o bir sonraki komutunuzu dinlemeye başlayacaktır.
    • Varsayılan uyandırma komutu "Alexa"dır ancak bunu "Echo", "Amazon" veya başka bir komut olarak değiştirdiyseniz daha önce ayarladığınız uyandırma komutunu kullanın.
  2. Adım 2 Alexa'dan herhangi bir sanatçıyı, şarkıyı, albümü veya türü çalmasını isteyin.
    Google görselleri 2. Adım Alexa'dan herhangi bir sanatçıyı, şarkıyı, albümü veya türü çalmasını isteyin.
    Alexa'dan herhangi bir sanatçıyı, şarkıyı, albümü veya türü çalmasını isteyin. Müziğin hangi müzik hizmetiyle çalınacağını belirtmezseniz Alexa, varsayılan olarak ayarlanan hizmeti kullanacaktır.
    • Örneğin, "Alexa, Spotify'da Çilekli Çalar Saat'te Tütsü ve Nane çal" veya "Alexa, Amazon'da 60'ların müziğini çal" diyebilirsiniz.
    • Yalnızca bir sanatçının adını söylemek, o sanatçının şarkılarını dinlemeniz için karıştıracaktır.
  3. Adım 3 Alexa ile oynatma kontrollerini kullanın.
    Google görselleri 3. Adım Alexa ile oynatma kontrollerini kullanın.
    Alexa ile oynatma kontrollerini kullanın. Telefonunuzdaki stereo sisteminizi veya müzik uygulamasını kontrol ettiğiniz gibi, sesli komutları oynatma kontrolleri olarak da kullanabilirsiniz.
    • Duraklat, devam ettir ve durdur : "Alexa, duraklat", "Alexa, devam ettir" ve "Alexa, dur" diyebilirsiniz.
    • Bir şarkıyı atlayın veya önceki şarkıya dönün : "Alexa, skip" veya "Alexa, next songs/track" diyebilirsiniz. veya "Alexa, önceki şarkı/parça."
    • Ses seviyesini ayarlama : "Alexa, ses seviyesini artır/azalt" veya "Alexa, ses seviyesini [1 - 10]" diyebilirsiniz.
  4. Adım 4 Şu anda çalınmakta olan şarkıyı sorun.
    Google görseller 4. Adım Şu anda çalınan şarkıyı sorun.
    Şu anda çalınan şarkıyı sorun.
    • "Alexa, bu şarkı nedir?"
    • "Alexa, bu hangi albüm?"
    • "Alexa, bu şarkıyı kim çalıyor?"
    • "Alexa, bu şarkı hangi yılda çıktı?"
  5. Adım 5 Yeni müzik veya daha önce dinlediğiniz müzikleri bulmanıza yardımcı olacak komutları kullanın.
    Google görseller 5. Adım Yeni müzik veya daha önce dinlediğiniz müzikleri bulmanıza yardımcı olacak komutları kullanın.
    Yeni müzikleri veya daha önce dinlediğiniz müzikleri bulmanıza yardımcı olacak komutları kullanın.
    • "Alexa, Chicago'nun en popüler şarkılarını çal."
    • "Alexa, Fransa'nın en popüler şarkılarını çal."
    • "Alexa, daha çok böyle oyna."
    • "Alexa, Portekiz Adamına benzer şarkılar çal."
    • "Alexa, uzun zamandır duymadığım birkaç Beatles şarkısı çal."
    • "Alexa, çarşamba günü dinlediğim müziği çal."
    • "Alexa, dün sabah dinlediklerimi çal."