Domuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu).

Domuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)

Çocuklarla ve yetişkinlerle oynaması eğlenceli, hızlı bir eşleştirme oyunu mu arıyorsunuz? Pig veya Piggy, öğretilmesi yalnızca birkaç dakika süren ve eğlenceli bir gece geçirmenizi sağlayan gerçekten basit bir kart oyunudur. Pig oynadığınızda elinizde türünün 4'ü yapmak ve diğer oyunculardan önce burnunuza dokunmak için yarışıyorsunuz. Burnunuza dokunan son kişi sizseniz, Domuz sizsiniz ve tura çıkıyorsunuz. Arkadaşlarınızla Pig out'u denemekten heyecan duyuyorsanız, temel kuralları ve deneyebileceğiniz bazı kolay varyasyonları öğrenmek için okumaya devam edin!

Adımlar

Yöntem 1

Oynanış

1. Adım 1 Her oyuncuya aynı değerde 4 kart dağıtın.
    Google görselleri 1. Adım Her oyuncu için aynı değerde 4 kart hazırlayın.
    Her oyuncuya aynı değerde 4 kart dağıtın. Pig'i 3-13 oyuncuyla oynayabilirsiniz. Desteyi araştırın ve aynı değere sahip 4 karttan oluşan setleri çıkarın. Oyununuzda kullanmak üzere herhangi bir seti seçebilir ve geri kalan kartları bir kenara bırakabilirsiniz.
    • Örneğin, 4 oyuncuyla oynuyorsanız oyun sırasında kullanmak üzere 4 As, 4 Vale, 4 Kız ve 4 Papaz'ı çekebilirsiniz.
  2. Adım 2 Kart setlerini birlikte karıştırın.
    Google görselleri 2. Adım Kart setlerini birlikte karıştırın.
    Kart setlerini birlikte karıştırın. Dağıtıcı olacak bir oyuncu seçin ve tek bir deste oluşturmak için 4 karttan oluşan setleri bir araya getirmesini sağlayın. Kartların iyice karıştırıldığından emin olun.
  3. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Google görseller Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Her oyuncuya 4 kart dağıtın. Dağıtıcı, herkesin 4 kartı olana kadar oyunculara destenin en üstünden birer birer kart dağıtır. Oyuncular ellerine bakabilir ancak kartları birlikte oynadığınız herkesten gizli tutun. Artık oyuna başlamaya hazırsınız.
  4. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Solunuzdaki oyuncuya aynı anda 1 kart geçirin. Herkes aynı anda oynuyor, bu yüzden sıranızı beklemenize gerek yok. Elinizdeki kartlara bakın ve tutmak istemediğiniz 1 tanesini seçin. İstemediğiniz kartı, yanınızda oturan kişinin kolayca ulaşabilmesi için yüzü aşağı bakacak şekilde sol tarafınıza koyun.
    • Oyunun amacı elinizde bir tür 4'lü kart elde etmek olduğundan, halihazırda aynı değerde 2 veya 3 kartınız varsa, onları elinizde tutun.
  5. Adım 5 Size verilen sağ taraftaki kartları alın.
    Google görseller 5. Adım Size verilen kartları sağ tarafınızdan alın.
    Size verilen kartları sağ tarafınızdan alın. Sağınızdaki oyuncu, yanınızda istemediği kartları koyacaktır. 1 kart alın ve elinize koyun. Elinizde aynı anda yalnızca 4 kart olabilir, bu nedenle başka bir kart almak istiyorsanız, istemediğiniz bir kartı solunuzdan geçirin.
    • Kartları olabildiğince hızlı alıp geçirmeye çalışın, böylece aynı değerde 4 karta sahip olan ilk kişi olabilirsiniz.
  6. Adım 6 Elinize aynı değerde 4 kart gelirse burnunuza dokunun.
    Google görseller 6. Adım Elinize aynı değerde 4 kart gelirse burnunuza dokunun.
    Elinize aynı değerde 4 kart gelirse burnunuza dokunun. Türünün 4'lü bir kartınız olur olmaz, kartları geçmeyi veya toplamayı bırakın. Eşleşen kart setini bulan ilk kişi olduğunuzu göstermek için parmağınızı burnunuzun ucuna koyun.
    • Burnunuza dokunduğunuzda yüksek sesle hiçbir şey söylemeyin; sinsi olmanızda bir sakınca yoktur!
  7. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Başka bir oyuncunun burnuna dokunduğunu görürseniz parmağınızı burnunuza koyun. Bir başkasının burnuna dokunduğunu gördüğünüzde, eşleşen bir kart desteniz olmasa bile aceleyle parmağınızı burnunuza koyun.
    • Diğer oyuncuların ne yaptığını kontrol etmek için birkaç saniyede bir elinizdeki kartlara bakın. Birisi burnuna dokunduğunda sinsi olabilir, böylece diğer oyuncular fark etmez.
  8. Adım 8 Burnuna dokunan son oyuncuyu oyundan çıkarın.
    Google görselleri 8. Adım Burnuna dokunan son oyuncuyu oyundan çıkarın.
    Burnuna dokunan son oyuncuyu oyundan çıkarın. Parmağını burnuna en son koyan kişi “Domuz”dur ve oyunun geri kalanında dışarıda oturur.
    • Turu kaybeden oyuncunun, burnuna dokunan son kişi olduğunu anlayınca domuz gibi bağırmasını sağlamak gerçekten komik olabilir.
  9. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Yeni bir tura başlamak için karıştırmadan önce 4 kartlık bir seti çıkarın. Oynadığınız tüm kartları toplayın ve aynı türden 4 kartı bir kenara koyun. Bu şekilde her oyuncu için hâlâ yalnızca 1 kart setiniz olur. Kartları yeniden karıştırın ve bir sonraki tura başlamak için hâlâ oyunda olan oyunculara dağıtın.
  10. Adım 10 Turlar oynayın ve yalnızca 1 kişi kalana kadar oyuncuları eleyin.
    Google görseller 10. Adım Turları oynayın ve yalnızca 1 kişi kalana kadar oyuncuları eleyin.
    Turlar oynayın ve yalnızca 1 kişi kalana kadar oyuncuları eleyin. Bir oyuncuyu her elediğinizde deste küçülür ve oyun daha hızlı ilerler. Final turundan sonra ayakta kalan son kişi kazanır!
Yöntem 2

Varyasyonlar

1. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Daha rastgele bir oyun için destenin tamamıyla stok olarak oynayın. Destenin tamamını karıştırın ve her oyuncuya 4 kart dağıtın. Dağıtıcı, "Stok" oluşturmak için kart destesini önünde tutar. Dağıtıcı kartlarından birini verdikten sonra stoktan yeni bir kart çekerek elini yeniden doldurur.
    • Dağıtıcının sağındaki oyuncu, istemediği kartları atılan desteye koyar. Dağıtıcının Stok Destesindeki kartları biterse, atılan desteden kartları alır.
  2. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Burnunuza dokunmak yerine masanın ortasından kaşık alın. Oyuncu sayısından 1 eksik olacak şekilde kaşıkları masanın ortasına koyun. Birisi elinde 4'lü bir kutu yaptığında masanın ortasından bir kaşık alacaktır. Birisinin kaşık aldığını gördüğünüzde mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde almaya çalışın. Eğer kaşık alamazsan, tura çıkarsın.
    • Kaşık alırken sinsi olmaya çalışın, böylece herkes aynı anda kaşık almak için acele etmesin.
  3. Filigran wikiDomuz Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Daha uzun bir oyun istiyorsanız oyuncuları “PIG” kelimesini heceledikten sonra eleyin. Bir oyuncuyu raundu kaybettiğinde hemen elemek yerine, adının altına "P" harfini yazın. Bir tur daha kaybederlerse onlara “I” harfini verin. Üçüncü raundu kaybettiklerinde, "PIG" kelimesini yazmayı bitirmek için bir "G" yazın ve onları oyundan çıkarın.
    • Daha uzun bir oyun istiyorsanız, bir oyuncuyu elemeden önce "EŞEK" kelimesini heceleyin.

Video

Video Metnini Oku

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Oyun kağıtları
  • Kağıt ve kalem