Savaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu).

Savaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)

Şans Hanım her zaman üzerinizde mi parladı? Las Vegas'ın kumarhanelerinde şansınızı denemek yerine neden Savaş oynamayı denemiyorsunuz? Savaş dünyanın her yerinde oynanan bir şans oyunudur. Kendinize biraz para biriktirin ve bir veya iki arkadaşınızla birlikte yerleşin ve Savaş başlatın.

Kart Oyunu Savaşının Kuralları

Oynayan herkese tüm kartları kapalı olarak dağıtın. Herkes 1 kartı ters çevirip ortaya koyar. En yüksek karta sahip olan kişi ortadaki tüm kartları kazanır. Herhangi bir sayı eşleşirse, eşleşen oyuncular 4 kartı daha kapalı ve 1 kartı daha yukarı çevirir. En yüksek açık karta sahip olan kişi ortadaki tüm kartları kazanır.

Adımlar

Bölüm 1

Savaş Kurmak

1. Adım 1 Oyunun amacını öğrenin.
    Google görselleri 1. Adım Oyunun amacını öğrenin.
    Oyunun amacını bilin. Oyunun amacı sonunda tüm kartları kazanmaktır. Savaş genellikle iki kişi arasında oynanır ancak en fazla dört kişi de oynayabilir. Savaştaki kartların sıralaması en yüksekten en düşüğe AKQJT (10) 9 8 7 6 5 4 3 2'dir. Hiçbir şey As'ı yenemez ve 2 de hiçbir şeyi yenemez.
  2. Filigran wikiSavaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Google görselleri Filigran wikiSavaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Kartları karıştırın . Bu, 52 kartlık standart bir deste olmalıdır. Bunları mümkün olduğunca karıştırmaya çalışın, özellikle de yepyeni bir desteyse.
  3. Filigran wikiSavaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Kartları dağıtın . İkiniz aynı sayıda karta sahip olana kadar rakibinizle aranızda ileri geri dağıtın. Her birinde 26 kartınız olmalıdır. Her iki oyuncu da kartlarına bakmamalıdır.
    • Üç veya dört oyuncuyla oynuyorsanız aynı protokolü izleyin. Her oyuncuya eşit miktarda kart dağıtın. Üç kartla oynuyorsanız her oyuncunun 17 kartı olmalıdır. Dört oyuncu için her oyuncunun 13 kartı olmalıdır.
Bölüm 2

Savaş Oynamak

1. Adım 1 Kartları yüzü aşağı bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin.
    Google görseller Adım 1 Kartları yüzü aşağı bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin.
    Kartları yüzü aşağı bakacak şekilde masanın üzerine yerleştirin. Oyuncuların kartlarına bakmasına izin verilmez. Rakibiniz de kartlarınızı görememelidir. Ayrıca onları sizden uzakta olacak şekilde tutabilirsiniz.
    Üçe kadar sayın ve ardından bir kartı çevirin. Her oyuncu aynı anda geri saymalı ve bir kartı çevirmelidir. Kart destenizin yalnızca üst kartını çevirmelisiniz.
  3. Filigran wikiSavaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Hangisinin daha yüksek olduğunu görmek için kartlarınızı karşılaştırın. Daha yüksek karta sahip olan oyuncu turu kazanır ve eline eklemek üzere her iki kartı da toplar.
  4. Filigran wikiSavaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Çevirdiğiniz kartlar aynı kart olduğunda 'Savaş'a gidin. Ancak kartın rengi önemli değil; kartın değeri önemlidir. İki vale bir Savaş başlatabilir veya iki veya daha fazla onluk bir savaş başlatabilir, hatta iki as bir savaş başlatabilir. Örneğin, ikiniz de kartlarınızı çevirirsiniz ve her biriniz '6'yı çevirirsiniz. Artık savaşa girme zamanıdır. Savaşa girmek için her oyuncunun üç kartı daha kapalı olarak masaya koyması gerekir. 'Savaş'ta olmadığınızda bir kartı çevirdiğiniz gibi dördüncü kartı çevirin. Dördüncü kartın en yüksek olduğu kişi, turdaki 10 kartın tamamını alan kişidir. Bir oyuncunun savaşı oynamak için yeterli kartı yoksa, oyuncu son kartını açık olarak açmalıdır. Bu, savaşı oynamak için kullanılan kart olacak.
    • Üç veya dört oyuncuyla oynuyorsanız: İki veya daha fazla oyuncu en yüksek kart için eşitse, her oyuncu kapalı olarak birer kart yerleştirir. Daha sonra herkes bir sonraki kartı Savaş dışı bir turda olduğu gibi açık olarak oynar. En yüksek karta sahip olan oyuncu kazanacaktır. Bu iki veya daha fazla oyuncu arasında başka bir bağ varsa Savaşın devam etmesi gerekir.
  5. Filigran wikiSavaş Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)
    Bir kişi destedeki tüm kartları kazanana kadar oynayın. Savaş bir şans oyunu olduğundan bu biraz zaman alabilir, ancak tembel bir günde zamanınızı doldurmanın harika bir yoludur.
Bölüm 3

Savaş Üzerine Çeşitlemeler

1. Adım 1 İki Joker kartını ekleyin.
    Google görselleri 1. Adım İki Joker kartını ekleyin.
    İki Joker kartını ekleyin. Bunları destedeki en yüksek iki kart olarak kullanın. Her şeyi yenebilirler ve kendilerine dağıtılan oyuncu(lar)a iyi bir el verirler.
    Romen tarzı oynayın. Război, Savaş'ın Romanya versiyonudur. Război'de, bir 'savaşta' kapalı olarak konulan kartların sayısı, 'savaş'ı başlatan kartların üzerindeki sayıya göre belirlenir.
    • Örnek: Her iki oyuncu da 6 atarsa, savaş sırasında her oyuncunun beş kartı kapalı olarak koyması ve altıncıyı atması gerekir. Tüm resimli kartların değeri ondur, bu nedenle her oyuncunun bir savaş sırasında dokuz kart koyması ve onuncuyu çevirmesi gerekir.
  3. Adım 3 Savaşın daha kısa bir versiyonu için yarım desteyle oynayın.
    Google görseller 3. Adım Savaşın daha kısa bir versiyonu için yarım desteyle oynayın.
    Savaşın daha kısa bir versiyonu için yarım desteyle oynayın. Her karttan ikişer tane alın (yani iki As, iki Papaz, iki 3'lü vb.) ve bunları destenin diğer yarısından ayrı bir yere koyun. Oynamak için yalnızca bu 26 kartı karıştırın ve kullanın. Oyun çok daha hızlı ilerleyecek.
  4. Adım 4 Kartlar için özel kurallar belirleyin.
    Google görseller 4. Adım Kartlar için özel kurallar belirleyin.
    Kartlar için özel kurallar belirleyin. Örneğin oyunun başında bir joker kart seçin.
    • Örnek: Kupa 2'sini ve karo 3'ünü yenilmez kartlar olarak belirleyin. Bir As bile bir joker karta dayanamaz.
  5. Savaş Oyna (Kart Oyunu) Adım 13.gif
    Google görseller Savaş Oyna (Kart Oyunu) Adım 13.gif
    52 kartlı savaş oynayın. 26 kartınızın her birini, rakibinizin 26 kartının tam karşısına, yüzü aşağı bakacak şekilde sıralayın. Rakibinizin her kartı çevirmesi gibi çizginin aşağısına gidin ve her kartı çevirin. Kazandığınız kart çiftlerini toplayın ve tekrar edin. Bir oyuncu tüm kartları kazanana kadar oynayın.

Video

Video Metnini Oku