Kocanız Başka Bir Kadına Mesaj Atıyorsa Ne Yapmalısınız (Ve Onunla Yüzleşmeli misiniz?).

Kocanız Başka Bir Kadına Mesaj Atıyorsa Ne Yapmalısınız (Ve Onunla Yüzleşmeli misiniz?)

Kocanızın başka bir kadına mesaj attığını öğrenmek son derece incitici olabilir. Diğer kadına bir şeyler söylemek isteyebilirsiniz ama bunu yapmanın gerçekten bir faydası olur mu? Bu makalede, bu karmaşık sorunla ilgili sık sorulan bazı sorularınızı ele aldık.

Adımlar

Kocam başka bir kadına mesaj atıyor ne yapmalıyım?

1. Adım 1 Kocanıza neler olduğunu sorun.
    Google görselleri 1. Adım Kocanıza neler olduğunu sorun.
    Kocana neler olduğunu sor. Kocanızın şüpheli davrandığını fark ettiyseniz, ne olduğunu öğrenmek istemeniz tamamen mantıklıdır. Ancak metinlerin uygunsuz olduğuna dair açık bir kanıt görmediğiniz sürece en kötüsünü varsaymayın. Bunun yerine konuyu kocanıza anlatın ve ondan durumu açıklamasını isteyin. Ona sakin ve çatışmacı olmayan bir şekilde yaklaşın.
    • Şuna benzer bir şey söyle: “Son zamanlarda Melissa'ya çok fazla mesaj attığını fark ettim. Neler olduğu hakkında konuşabilir miyiz?”
    • Onu savunmaya sokabilecek ve siz gerçek bir yanıt alamadan konuşmayı sonlandırabilecek suçlamalarda bulunmaktan kaçının.
    • Mesajların uygunsuz olduğundan emin olsanız bile ona ne olduğunu sormak, sohbeti başlatmanın iyi bir yoludur. Sakin bir şekilde ona mesajlarını gördüğünüzü ve neler olduğunu anlamak için bu konu hakkında konuşmak istediğinizi söyleyin.
  2. Adım 2 Ona nasıl hissettiğinizi söyleyin.
    Google görselleri 2. Adım Ona ​​nasıl hissettiğinizi söyleyin.
    Ona nasıl hissettiğini söyle. Düşüncelerinizi ve duygularınızı ifade etmek için "ben" dilini kullanın; bu, kocanızın kendisini saldırıya uğramış hissetmesine neden olma olasılığını azaltır. Bu, “Hissediyorum” gibi ifadeler kullanmak anlamına gelir. . . sen ne zaman . . .”
    • Örneğin, "Arkadaşına bu kadar sık ​​mesaj attığını görünce gerçekten endişeleniyorum" veya "Son zamanlarda evliliğimiz konusunda kendimi biraz güvensiz hissediyorum" diyebilirsiniz. Birbirimizle bağlantı kurmamızın daha zor olduğunu hissediyorum.
    • Sizi aldattığından eminseniz şöyle diyebilirsiniz: “Şu anda kendimi çok kırgın ve ihanete uğramış hissediyorum. Oturup bu konuyu tartışabilirsek bana gerçekten faydası olur.”
  3. Adım 3 Dürüst ve hesap verebilir olmadığına dair işaretlere dikkat edin.
    Google görselleri 3. Adım Onun dürüst ve hesap verebilir olmadığına dair işaretlere dikkat edin.
    Dürüst ve sorumlu olmadığına dair işaretlere dikkat edin. İdeal olarak kocanız, kendisi ile diğer kadın arasında gerçekte neler olup bittiğini açıklamalıdır. Uygunsuz bir şey yaptıysa hemen özür dilemeli ve durumu düzeltmek için çaba sarf etmelidir. Eğer bunu yapmazsa, evliliğinizin nereye gittiği konusunda ciddi bir konuşma yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Dikkat edilmesi gereken bazı önemli kırmızı bayraklar şunlardır:
    • Duygularınızı en aza indirgemek - örneğin, "Afiyet olsun, onunla sadece şaka yapıyordum!"
    • Savunmacı davranmak - örneğin, "Ne yani, şu anda arkadaşlarıma söylediğim her şeyi bilmen mi gerekiyor?" gibi şeyler söylemek.
    • Suçu sana atmak; örneğin, "Benimle daha sık yatarsan belki başka kadınlarla konuşmazdım."
    • Kanıtı kendiniz görmüş olsanız bile, olanları inkar ederek sizi aydınlatır.
  4. Adım 4 Başkalarını gözetleme isteğine karşı koyun.
    Google görselleri 4. Adım Gizlice gözetlemenin cazibesine karşı koyun.
    Gizlice gözetlemenin cazibesine karşı koyun. Kocanızın sizi mesaj yoluyla aldattığından şüpheleniyorsanız, telefonunu kontrol etmek, hatta yaptığı her şeyi izleyebilmek için bir casus uygulaması yüklemek isteyebilirsiniz. Ancak birinin mesajlarını izinsiz okumak, onun mahremiyetinin oldukça ciddi bir ihlalidir ve evliliğinize büyük zarar verebilir, özellikle de onun yanlış bir şey yapmadığı ortaya çıkarsa.

Diğer kadınla yüzleşmek iyi bir fikir mi?

1. Adım 1 Çoğu uzman bunu önermiyor.
    Google görselleri 1. Adım Çoğu uzman bunu önermiyor.
    Çoğu uzman bunu önermiyor. Kocanızın hayatındaki diğer kadını arayıp ona biraz akıl vermek isteyebilirsiniz, ancak bunu yapmak muhtemelen kendinizi daha kötü hissetmenize neden olacaktır. Ona ulaşmadan önce durun ve kendinize bunun pişman olabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorun.
    • Örneğin, kocanızla olan ilişkisi hakkında gerçekten bilmek istemediğiniz bazı ayrıntıları öğrenebilir veya aslında hiçbir şeyi çözmeyen stresli bir tartışmaya girebilirsiniz.
    • Konuşmanın istediğiniz gibi gitmeme ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın. Örneğin ondan bir özür bekliyorsanız, alacağınızın garantisi yoktur.
  2. Adım 2 Size yardımcı olacağını düşünüyorsanız bunu yapın.
    Google görselleri 2. Adım Size yardımcı olacağını düşünüyorsanız bunu yapın.
    Size faydalı olacağını düşünüyorsanız bunu yapın. Herkesin durumu farklıdır, dolayısıyla kolay bir evet ya da hayır cevabı yoktur. Bazı insanlar, eşlerinin ilişki partnerine ulaşarak konuyu kapatabildiklerini fark ederler. Kocanızın mesaj attığı kadınla konuşmanın, bazı şeyleri sizin için daha iyi bir perspektife oturtmaya yardımcı olacağını veya ona duygularınızı açmanın kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacağını gerçekten düşünüyorsanız, o zaman onunla iletişime geçmek yapılacak doğru şey olabilir.
    • Ulaşacaksanız bunu sakin olduğunuz ve her şeyi derinlemesine düşünecek zamanınızın olduğu bir zamanda yapın. O anın sıcağında onu aramayın veya mesaj atmayın.

Diğer kadına ne söylemeliyim?

1. Adım 1 Bu, konuşmadan ne beklediğinize bağlıdır.
    Google görseller 1. Adım Bu, görüşmeden ne beklediğinize bağlıdır.
    Konuşmadan ne beklediğinize bağlı. Zor bir konuşmaya başlamadan önce kendinize bazı hedefler belirlemek iyi bir fikirdir. Oturun, söylemek istediğiniz şeylerin bir listesini yazın ve konuşmanın sonucunun ne olmasını istediğinizi belirlemeye çalışın.
    • Örneğin, ondan kocanızla iletişim kurmayı bırakmasını mı istiyorsunuz? Ondan ilişkileri hakkında bilgi almaya mı çalışıyorsun? Yoksa ona nasıl hissettiğini mi söylemek istiyorsun?
    • Sadece düşüncelerinizi ve duygularınızı yazmayı tedavi edici bulabilirsiniz. Aslında, bunu bir kez yaptıktan sonra artık onunla gerçekten yüzleşme ihtiyacı hissetmeyebilirsiniz. İstediğiniz zaman ona bir mesaj yazıp, ona göndermeden mesajı yok edebilirsiniz.
  2. Adım 2 Öfkelenme isteğinden kaçının.
    Google görselleri 2. Adım Öfkelenme isteğinden kaçının.
    Öfkelenmenin cazibesinden kaçının. Ona isim takmak, suçlamada bulunmak, hatta onu tehdit etmek isteyebilirsiniz. Ancak saldırmak hiçbir şeyi çözmez ve muhtemelen kendinizi daha kötü hissetmenin yanı sıra "kötü adam" gibi görünmeye de başlarsınız. Bunun yerine duygularınızı sakin ve medeni bir şekilde ifade etmeye odaklanın. Eğer ısındığınızı hissederseniz, durun ve birkaç derin nefes alın, kendinize bir mantrayı tekrarlayın ("Güçlü kalın" veya "Sakin olun" gibi) veya sakinleşmek için bir anlığına uzaklaşın.
    • Örneğin şöyle diyebilirsiniz: "Kocamla aranızda yaşananlardan dolayı kendimi son derece kırgın ve kızgın hissediyorum. Onunla iletişim kurmayı bırakmanızı rica ediyorum.”
    • Kocanızla arasında yaşananların ayrıntıları konusunda onu kızdırmayın veya cevabını gerçekten istemeyebileceğiniz başka sorular sormayın.
    • Ona bir metin veya e-posta gönderirseniz, göndermeden önce onu okuyun. Çok sert veya suçlayıcı görünen her şeyi düzenleyin. Hatta üzerinde uyuyabilir ve ertesi sabah taze gözlerle ona tekrar bakabilirsiniz.

Aldatan eşimle yüzleşmeli miyim?

1. Adım 1 Onunla bunun hakkında konuşun ama sakin olun.
    Google görselleri 1. Adım Onunla bunun hakkında konuşun ama sakin olun.
    Bu konuyu onunla konuş ama sakin ol. Kocanızın uygunsuz mesajlar gönderdiğinden eminseniz oturup bu konu hakkında ciddi bir konuşma yapmak kesinlikle iyi bir fikirdir. Ancak ne kadar kızgın olursanız olun, işleri medeni tutmaya çalışın. Olanları yeni öğrendiysen, onunla konuşmaya çalışmadan önce kendine sakinleşmek için biraz zaman ver.
    • Şöyle bir şey söylemeyi deneyin: “İşten Eve ile seks yaptığını biliyorum. Bu konuyu konuşmamız lazım."
    • Öfkeniz yükselmeye başlarsa, kendinizi sakinleştirmek için biraz yavaş, derin nefes almayı deneyin. Ayrıca birkaç dakikalığına ya da sakinleşmeniz gerektiği sürece kendinize izin verebilirsiniz. Şuna benzer bir şey söyleyin: “Üzülüyorum, bu yüzden bir süreliğine uzaklaşacağım. Daha sonra daha detaylı konuşalım."
  2. Adım 2 Söyleyeceklerini dinleyin.
    Google görselleri 2. Adım Onun söyleyeceklerini dinleyin.
    Söyleyeceklerini dinle. Kocanızın sözünü kesmek, ona bağırmak, hatta konuşurken ondan uzaklaşmak ne kadar cazip gelse de, onu dinlemek için elinizden geleni yapın. Bu onun içini açmasını ve olup bitenler hakkındaki gerçeği söylemesini kolaylaştıracaktır.
    • Hatta söyleyeceklerini sakince dinlemeye hazır olduğunuza dair ona güvence bile verebilirsiniz. Şöyle bir şey söyle: “Bunun hakkında konuşmanın zor olduğunu biliyorum ama lütfen bana gerçeği söyle. Dinliyorum."
    • Suçlama oyununu oynamaktan kaçının; yalnızca olanlarla ilgili gerçekleri öğrenmeye odaklanın.
  3. Adım 3 Bundan sonra ne olmasını istediğinizi tartışın.
    Google görselleri 3. Adım Bundan sonra ne olmasını istediğinizi tartışın.
    Bundan sonra ne olmasını istediğinizi tartışın. Kocanızı aldatırken yakalarsanız ne yapmanız gerektiğine dair tek bir doğru cevap yok. Nasıl hissettiğinize ve onun nasıl davrandığına bağlı olarak evliliğinizi bitirmeye veya bir şeyleri onarmaya karar verebilirsiniz. Bazı şeyleri çözmek ikiniz arasında biraz zaman alabilir ve çok fazla tartışma gerektirebilir.
    • Birlikte kalmayı düşünüyorsanız bir danışmanla konuşmak iyi bir fikirdir. Kocanızın davranışının altında yatan nedenleri anlamanıza yardımcı olabilirler ve gelecekte yaşanacak bir ilişkiyi önlemek için stratejiler önerebilirler.

Evli bir adam neden başka bir kadına mesaj atar?

1. Adım 1 Bazen masum sebeplerden dolayıdır.
    Google görselleri 1. Adım Bazen masum sebeplerden dolayıdır.
    Bazen masum sebeplerden dolayıdır. Örneğin, sadece bir arkadaşıyla veya iş arkadaşıyla sohbet ediyor olabilir ve bunda cinsel veya romantik hiçbir şey yoktur. Bu nedenle gerçekleri bilmeden varsayımda bulunmamak önemlidir.
  2. Adım 2 Bu, ilişkinin altında yatan bir sorunu yansıtıyor olabilir.
    Google görselleri 2. Adım İlişkideki temel bir sorunu yansıtıyor olabilir.
    İlişkideki temel bir sorunu yansıtıyor olabilir. İnsanlar birçok nedenden dolayı hile yaparlar ve bunlar genellikle karmaşıktır. Kocanız aslında başka bir kadınla uygunsuz bir şekilde mesaj atıyorsa, bunun nedeni aşağıdaki nedenlerden biri veya birkaçının birleşimi olabilir:
    • Evlilikte bağlantı, sevgi veya denge eksikliği hissediyor.
    • Bağlılıktan korkuyor, bu yüzden ilişkilerini (bilinçli veya başka şekilde) kendi kendini sabote edecek şeyler yapıyor.
    • Kendine olan saygısı düşük veya güvensizlikten muzdarip ve başka bir kadına mesaj atmanın kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olacağını umuyor.
    • Cinsel bağımlılıkla ilgili sorunları var.

Evlilikte mesajlaşmak aldatma mıdır?

1. Adım 1 Olabilir.
    Google görseller Adım 1 Olabilir.
    Olabilir. Mesajlaşma, diğer insanlarla her zaman ve her yerde hızlı ve özel olarak iletişim kurmayı kolaylaştırır. Tamamen masum olsa da çizgiyi aşıp uygunsuz hale gelmesi de kolaydır. Evli bir kişi, eşinin bilgisi veya rızası olmadan başka insanlarla cinsel veya romantik sohbetler yapmak için mesajlaşmayı kullanıyorsa mesajlaşmak aldatmaya dönüşebilir.
  2. Adım 2 Her ikinizin de aldatmayı nasıl tanımladığınız konusunda kocanızla konuşun.
    Google görselleri 2. Adım Kocanızla her ikinizin de aldatmayı nasıl tanımladığınız hakkında konuşun.
    Her ikinizin de aldatmayı nasıl tanımladığınız hakkında kocanızla konuşun. Evlilikte aldatmayı belirlemek zor olabilir çünkü herkes bunu aynı şekilde tanımlamaz. Kocanız çapkın bir mesaj göndermenin önemli olmadığını düşünebilir, oysa siz bunu çizgiyi aşmak olarak görebilirsiniz. Evliliğinizde yanlış anlaşılmaları ve ciddi çekişmeleri önlemek için oturun ve birbiriniz için ne gibi sınırlar ve beklentiler koymak istediğinizi onunla konuşun.
    • Örneğin, şöyle bir şey söyleyebilirsiniz: "Diğer kadınlara cilveli mesajlar göndermeniz beni rahatsız ediyor, her ne kadar durum bundan daha ileri gitmese bile. Bunu 'gerçek' bir aldatma olarak görmediğinizi biliyorum, ama bu beni gerçekten rahatsız ediyor.

Aldatan kocamın mesajlarını nasıl takip edebilirim?

1. Adım 1 Bir telefon casus uygulaması kullanabilirsiniz.
    Google görselleri Adım 1 Bir telefon casus uygulaması kullanabilirsiniz.
    Bir telefon casus uygulaması kullanabilirsiniz. Başka birinin telefonundaki metinleri ve diğer iletişimleri izlemenize olanak tanıyan çeşitli uygulamalar vardır. Birkaç popüler seçenek arasında mSpy, FlexiSpy ve iKeyMonitor bulunmaktadır.
  2. Adım 2 Sadece gözetlemenin çok zarar verici olabileceğini unutmayın.
    Google görselleri 2. Adım Sadece gözetlemenin çok zarar verici olabileceğini unutmayın.
    Sadece gözetlemenin çok zarar verici olabileceğini unutmayın. Kocanızın mesajlarını takip etmeden önce, neler olup bittiği hakkında onunla iletişim kurmayı deneyin. Aksi takdirde, birçok yeni güven sorununu da işin içine katarak ilişkinizi ciddi şekilde zayıflatabilirsiniz.
    • Bazı durumlarda, örneğin sizden tehlikeli veya yasa dışı bir şey sakladığından korkuyorsanız, kocanızın mesajlarını takip etmek mantıklı bir yaklaşım olabilir. Aksi takdirde, bunu yalnızca son çare olarak kullanmaya çalışın.
    Shirley P. Glass Shirley P. Glass, Sadakatsizlik Uzmanı

İlişkiyi yaşayan partner, güven ve açıklığın neden sadece evlilik için değil, aynı zamanda ihanete uğrayan partnerin özgüveni ve akıl sağlığı için de bu kadar kritik olduğunu anlamalıdır. Başıboş partner sorulara düşünceli, dürüst cevaplar vermeli, gerektiğinde sabırlı olmalı ve incinme, öfke, takıntı ve utanç duygularına duyarlı bir şekilde yanıt vermelidir.

Video