Ders Atlamayı Nasıl Durdurabilirim?.

Ders Atlamayı Nasıl Durdurabilirim?

Dersi nasıl atlayacağınıza dair çeşitli rehberler var ancak derse gitmek önemlidir! Her derse katılmak, sınavlarda yer alacak bilgiler konusunda güncel kalmanızı sağlar, diğer öğrencilerle bağlantı kurmanıza olanak tanır ve iyi notlar almanızı çok daha kolay hale getirir. Bahsetmeye bile gerek yok, giderek daha fazla sayıda üniversite dersi, final notlarına katılımın hesaba katıldığını gösteriyor. Bu makale öncelikle üniversite öğrencileri içindir, ancak her tür okula uygulanabilir.

Adımlar

Bölüm 1

İletişim

1. Adım 1 Profesörünüzle konuşun.
    Google görselleri 1. Adım Profesörünüzle konuşun.
    Profesörünüzle konuşun. Bir dersi bile atlamak, işinizden geri kalmanıza neden olabilir. Derse yetişmek için mümkün olan en kısa sürede profesörünüzle konuşun ve onlara bir dersi (veya birçok dersi atlamış olsanız bile) materyali öğrenmek ve öğrenmek için hala çaba harcadığınızı açıkça belirtin. iyi not. Onlara e-posta göndermek başlangıçta bunu yapmanın iyi bir yoludur çünkü ne söylemek istediğinizi dikkatlice düşünmenize olanak tanır.
    • Profesörünüzün ofis saatlerine giderek takip etmeye çalışın. Bu onlar üzerinde daha da büyük bir etki bırakacak ve dersi geçmenize daha da fazla yardımcı olmak isteyeceklerdir.
    • Gittiğinizden daha fazla dersi atlamış olsanız ve bu noktada geçmenin hiçbir yolu olmadığını düşünüyorsanız, profesörünüzle konuşup dersi geçmenin bir yolu olup olmadığını görmek her zaman denemeye değer.
  2. Adım 2 Ailenizle konuşun.
    Google görselleri 2. Adım Ailenizle konuşun.
    Ailenle konuş. Evet, doğru okudun. Başınızı belaya sokmaktan kaçınmak isteseniz de, anne babanıza katılımın düşük olması konusunda dürüst olmanız sizi aynı hataları yapmaktan vazgeçmemeniz konusunda motive edecektir. Bu aynı zamanda ebeveynlerinize de bir miktar öngörü kazandıracak, böylece kötü notlar almaya son verirseniz, bir anda tamamen şok olmayacaklar.
  3. Adım 3 Depresyon ve/veya kaygı derse gitmenizi engelliyorsa yardım alın.
    Google görseller 3. Adım Depresyon ve/veya anksiyete derse gitmenizi engelliyorsa yardım alın.
    Depresyon ve/veya kaygı derse gitmenizi engelliyorsa yardım alın. Depresyon ve kaygı, üniversite öğrencilerinin bir dönem boyunca birçok dersi atlamalarının ana nedenlerinden ikisidir. Bir dersi atlamak daha fazla endişe ve üzüntüye neden olur, bu da kendinizi bunalmış hissetmenize neden olur, bu da bir sonraki derse geçmenizi engeller ve bu da daha da olumsuz bir geri bildirim döngüsü yaratır. Depresyon ve kaygıyla tek başına baş etmek çok zordur, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede yardım alın. Ve unutmayın, üniversite sizi ne kadar bunalmış hissederse hissetsin, kendinize zarar vermek asla çözüm değildir. Üniversite zor olabilir ancak bunun yalnızca geçici olduğunu unutmayın.
Bölüm 2

Derse Girmek

1. Adım 1 Fazla uyumadığınızdan emin olun.
    Google görselleri 1. Adım Fazla uyumadığınızdan emin olun.
    Fazla uyumadığınızdan emin olun. Alarmınızı yüksek sesle kurun ve gerekirse uyanır uyanmaz kahvenizi demlenmeye hazır hale getirin. Biraz esneme yapın ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Erteleme düğmesinden tamamen kaçınmaya çalışın.
    • Kendinizi erteleme bağımlılığından kurtarabilirseniz, yalnızca derslere gitmek daha kolay olmakla kalmayacak, aynı zamanda kendinizi daha iyi dinlenmiş hissedeceksiniz. Erteleme düğmesiyle defalarca uyandırılmak, parçalanmış bir uyku şeklidir ve bunun aslında sizi daha dinlenmiş hissettirmediği kanıtlanmıştır.
    • Öğleden sonra şekerleme yapacaksanız alarmınızı 20 dakika ya da 90 dakika uyuyacak şekilde ayarlayın ve erteleme düğmesini kullanmayın! Ertelersen kaybedersin!
  2. Adım 2 Dersinize önceden hazırlanın.
    Google görseller 2. Adım Dersinize önceden hazırlanın.
    Dersinize önceden hazırlanın. Gerekli tüm ödevleri hazırladığınızdan, ders kitabı bölümlerini önceden okuduğunuzdan ve tüm sınıf materyallerinizi hazırladığınızdan emin olun. Ancak bu adımda başarısız olursanız, bunu derse gitmemek için bir mazeret olarak görmeyin! Derse hazırlıksız gitmek hiç gitmemekten iyidir.
  3. Adım 3 Derse erken gelin.
    Google görseller 3. Adım Derse erken gelin.
    Derse erken gelin. Derse geç girmek rahatsız edici olabilir ve derse erken giderek "Derse zaten geç kaldım, geçsem daha iyi olur" zihniyetinden tamamen kaçınılabilir. Ancak bir kez daha bu adımda başarısız olmanın mazeret olmasına izin vermeyin! Üniversitedesiniz, dolayısıyla profesörleriniz ve akranlarınız sınıfa yirmi dakika geç gelmenizi pek umursamıyorlar.
  4. Adım 4 Programınızı avucunuzun içi gibi bilin.
    Google görseller 4. Adım Programınızı avucunuzun içi gibi bilin.
    Programınızı avucunuzun içi gibi bilin. Bir sonraki dersinizin ne zaman ve nerede olacağını bildiğinizi düşünseniz bile iki kez kontrol edin. Bu özellikle dersin ilk iki haftasında önemlidir.
  5. Adım 5 Kendinize derse gidebileceğinizi ve şimdi bunu yapmaya karar vereceğinizi söyleyin.
    Google görselleri 5. Adım Kendinize derse gidebileceğinizi ve şimdi bunu yapmaya karar vereceğinizi söyleyin.
    Kendinize derse gidebileceğinizi ve şimdi bunu yapmaya karar vereceğinizi söyleyin. Bu adım çok açık görünebilir, ancak yine de bazı öğrencilerin birçok dersi atlamasının ana nedeni budur. Derse gitmek aslında o kadar da kötü değil!
    • Derse girmek, yurtta kalmak, uyumak veya arkadaşlarınızla takılmak ile hemen hemen aynı ödülü vermeyebilir, ancak kendinize dersi atlamanın bazı sonuçları olduğunu hatırlatın. Derse gitmek ve bundan en iyi şekilde yararlanmak şaşırtıcı derecede tatmin edici olabilir. Daha fazla dersi atlamamaya bugün karar verin. Bunu yapabilirsin!