Sevişeceğiniz Saç Kesimi Nasıl Yapılır (Tüm Saç Tipleri için Şekillendirme Önerileri).

Sevişeceğiniz Saç Kesimi Nasıl Yapılır (Tüm Saç Tipleri için Şekillendirme Önerileri)

Tüm yüz şekilleri ve saç dokuları için sevimli, şık veya sıra dışı tüylü saç stili elde etmek için süper basit bir kılavuz

Atlamayı yapmaya ve tüylü bir saç kesimi yapmaya hazır mısın? Belki zaten bu süper eğlenceli ve modaya uygun görünüme sahipsiniz ama onunla nasıl oynayacağınızı bilmek istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, şanslısınız; "sevişmenin" en büyük avantajı, stil vermenin kolay olmasıdır. Burada, muhtemelen zaten sahip olduğunuz birkaç ürünle "Daha yeni uyandım" havasını veya "Ben aslında bir kırmızı halı ünlüsüyüm" zarafetini nasıl vereceğinizi öğreteceğiz. Başlamak için banyo aynasına, makyaj masasına veya evdeki güzellik istasyonuna uğrayın. İşiniz bittiğinde dergiden fırlamış gibi görüneceksiniz.

Bilmeniz Gerekenler

• Kabarmayla hemen mücadele etmek için, saçınız hala nemliyken kıvırcık veya dalgalı saçlar için deniz tuzu spreyi veya düz saçlar için tekstüre spreyi gibi tekstüre edici ürünler kullanın.
  • Saçınızı kurutmadan hemen önce hacim kazandırın; bukle kremini bukleler veya dalgalar halinde masaj yapın ve düz saça köpük veya şekillendirici krem ​​uygulayın.
  • Saçınızı dikkatlice kurutun. Bukleleri veya dalgaları mikrofiber bir havluyla ezin ve "difüzör" aparatı olan bir fön makinesiyle kurutun; düz saçın açık havada kurumasını bekleyin.
  • Son dokunuş olarak kaküllerinize rötuş yapın. Saçakları üflemek için bir fön makinesi ve yuvarlak bir fırça veya perde kakülleri oluşturmak için bir saç maşası kullanın.

Adımlar

1

Duştan çıktığınızda dokulandırıcı ürünler kullanın.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 1.jpeg
    Google görseller Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 1.jpeg
    Tüylü saç kesiminizi şık tutun ve dokulandırıcı ürünlerle kabarmaya karşı savaşın. Kıvırcık veya dalgalı saçlarınız varsa, buklelerinizin şeklini korurken kabarmayı gidermek için deniz tuzu spreyi kullanın. İnce, ince veya kalın olsun, düz saça dokulandırıcı bir sprey kullanın, böylece kıvırcıklaşmak yerine gün boyu kalıcı olur.
    • Deniz tuzu spreyi : Nemli saça 1-3 sprey sıkarak hafifçe buğulayın ve fönle kurutun.
    • Dokulandırıcı sprey : Saçınızdan 6-8 inç (15-20 cm) uzakta tutun ve her katmana dairesel hareketlerle püskürtün.
2

Özel kremler veya köpüklerle hacim kazandırın.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 2.jpeg
    Google görselleri Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 2.jpeg
    Hacim veren ürünler, tüylü saç kesiminizin kabarık ve kabarık olmasını sağlar. Dalgalı veya kıvırcık saçlar zaten çok fazla doğal hacme sahip olduğundan, biraz bukle kremi kullanın. Avucunuza bir miktar bukle kremi ekleyin ve ellerinizi birbirine sürtün. Saçınızın her bölümüne uygulayın. Düz saçlarınız varsa saçlarınız nemliyken saç köpüğü veya şekillendirici krem ​​uygulayın.
    • Mus kullanmak için, golf topu büyüklüğünde bir parça köpüğü elinize sıkın ve köklerinize masaj yapın. Uzun katmanlarınız varsa, tenis topu büyüklüğünde bir miktar köpük kullanın.
    • Avucunuza bir kuruş büyüklüğünde şekillendirici krem ​​ekleyin ve bunları birbirine sürün. Şekillendirici kremi eşit şekilde dağıtmak için ellerinizi saçınızın arkasından ön kısmına doğru gezdirin.
    • Çok ince saçlarınız varsa veya daha fazla hacim istiyorsanız (saç tipiniz ne olursa olsun) saçlarınızı ellerinizle karıştırın, ardından yuvarlak bir fırçayla tarayın. Kullandığınız fırça ne kadar büyük olursa, o kadar fazla hacim elde edersiniz.
3

Saçınızı dikkatlice kurutun.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 3.jpeg
    Google görseller Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 3.jpeg
    Düz saçları havayla kurutun ve kıvırcık veya dalgalı saçları ezin. Bukleleriniz veya dalgalarınız varsa, saçınızı mikrofiber bir havluyla hafifçe tarayın. Buklelerinizi doğrudan ısı uygulamadan eşit şekilde kurutmak için "difüzör" aparatlı bir fön makinesi kullanın. Düz saçlar için yaklaşık 30 dakika boyunca açık havada kurumaya bırakın. Daha fazla hacim istiyorsanız, saçınızı bir tarakla nazikçe köklerden kabartın.
    • Kıvırcık saçları kurutuyorsanız fön makinenizin orta ısıya ve orta hıza ayarlandığından emin olun.
    • Fön makinenizi tavana doğru bakacak şekilde tutun ve daha hızlı kuruma süresi ve daha fazla hacim için saçınızı difüzöre koyun.
    • Bukleleriniz veya dalgalarınız varsa, şekillerini korumak için onları kıvırmak en iyisidir. Ancak düz saçları buruşturmak da harikadır çünkü bu yöntem saçlarınızın belirginliğini sağlar.
    • Düz saçlarınız varsa ve saç kurutma makinenizi kullanmaya yemin ediyorsanız veya fazla zamanınız yoksa mümkün olan en düşük ısı ayarını kullandığınızdan emin olun.
4

Dalgalı bir sevişme elde etmek için yassı demir kullanın.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 4.jpeg
    Google görselleri Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 4.jpeg
    Düz saçlarınız varsa, kısa ve uzun katmanları şekillendirmek için düzleştirici alın. Şık, dağınık ve hacimli bir görünüm için saçınızı düzleştiriciyle dalgalandırın. Tüylü saç kesiminizin farklı katmanlarını şekillendirirken daha fazla kontrole sahip olmak için çok amaçlı 1 inç (2,5 cm) düzleştiriciyi deneyin. Her seferinde 1 bölüm olacak şekilde, saç düzleştiricinizle bir kat saçın üzerine kelepçeleyin, ardından bukleler halinde şekillendirmek için dışarı doğru ve yüzünüzden uzağa doğru çevirin.
    • Saçınızın miktarına bağlı olarak buklelerinizi 3-5 bölüme ayırmak için saç tokası kullanın.
    • Her bölüm yaklaşık 1-2 inç (2,5-5,1 cm) genişliğinde olmalıdır, böylece tüylü saç kesiminize kalın dalgalarla boyut kazandırabilirsiniz.
    • Saçınızın her bir kısmını başınızın arkası yerine her iki yanına konumlandırın, böylece şekillendirmeyi daha kolay hale getirirsiniz.
5

Kahküllerinizi fön makinesi veya saç maşasıyla rötuşlayın.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 5.jpeg
    Google görselleri Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 5.jpeg
    Düz kaküller için fön makinesi, perde kahkülleri için ise saç maşası kullanın. Püskül kakülleri için, fön makinesi ve yuvarlak bir fırça kullanarak kahküllerinizi üfleyin. Perde patlamaları mı istiyorsunuz? Kâküllerinizi bir saç maşasının etrafına sarın, kaydırarak çıkarın ve kaküllerinizi kesin. Soğumasını bekleyin, klipsi çıkarın ve bir parça oluşturun.
    • Perde kaküllerinize son rötuşları eklemek için yuvarlak bir fırça alın ve kaküllerinizin her birinden geçirin; onları zıt yönlerde çevirin.
    • Perde kaküllerini şekillendirirken, 1,25 inç (3,2 cm) namlulu bir saç maşası kullanın.
    • Saç maşasını güvenli bir şekilde tutmak için yatay tutun ve maşanın alnınıza değmediğinden emin olun.
6

Yağlı saçları kuru şampuanla önleyin.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 6.jpeg
    Google görselleri Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 6.jpeg
    Tüylü saç kesiminizin taze görünmesini sağlamak için fazla yağı emdirin. Tüylü saç stilinize ağırlık verebilecek, sarkmasına veya dökülmesine neden olabilecek yağları azaltmak için kuru şampuan kullanın. Eğer duşta şampuanlamayı bir gün boyunca atlarsanız, saç derinize ince bir kat kuru şampuan püskürtün ve masaj yapın. Bu numara, saçınızın gün boyu canlı kalmasını sağlar.
7

Yüz şeklinize uygun bir kesim seçin.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 7.jpeg
    Google görselleri Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 7.jpeg
    Özelliklerinizi çerçeveleyen tüylü bir saç kesimi ile zahmetsiz bir çekicilik elde edin. Saçınızı kesmeden önce yüz şeklinizi öğrenin. Yuvarlak bir yüzünüz varsa dramatik katmanlara ve yandan süpürülmüş kâküllere sahip tüylü bir saç kesimi çene hattınızı düzene sokar. Elmas gibi uzun bir yüz şeklini dengelemek için, keskin hatlarınızı perde kakülleri ve dalgaları olan bir saç modeli ile yumuşatın.
    • Kaküllü tüylü bir bob veya yandan kaküllü tüylü bir peri kesimi, kalp şeklinde bir yüz için harikadır; her ikisi de dikkati alnınızdan uzaklaştırır ve elmacık kemiklerinizi vurgular.
    • Perde kaküllü tüylü bir saç kesimi, simetrik kakülleri dikkatleri gözlerinize çektiği için kare yüz şekli için idealdir.
    • Uzun tüylü bir saç kesimi, özelliklerinizi uzatmayacağından dikdörtgen yüz şekli için iyi bir çağrıdır. Ayrıca çene hattınızı yumuşatacak kahküllü, kıvırcık bir saç modeli de deneyebilirsiniz.
8

Rengi vurgularla veya balayajla geliştirin.

1. Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 8.jpeg
    Google görselleri Sevişme Saç Kesimi Şekillendirme Adım 8.jpeg
    Kısa tüylü saç kesimleri için öne çıkanları, daha uzun olanlar için ise balayajı deneyin. Çok katmanlı kısa bir stiliniz varsa, ona standart vurgular vermek güzel bir parçalı etki yaratır. Uzun veya orta uzunlukta tüylü bir saç kesiminiz varsa, tüm bu uzunluktan yararlanın ve uçlarınıza rüya gibi bir ombre görünümü kazandırmak için "balayage" vurgularını deneyin.

Video