Minecraft'ta Hayatta Kalma Modunda Nasıl Hayatta Kalılır?.

Minecraft'ta Hayatta Kalma Modunda Nasıl Hayatta Kalılır?

Minecraft'ta Hayatta Kalma Modu parkta yürüyüşe benzemez. Sizi ele geçirmek isteyen unsurlar ve düşmanlar varken, hayatta kalmak için bazı püf noktaları ve stratejiler bilmeniz gerekir.

Adımlar

Bölüm 1

Temel Kaynakları Alma

1. Adım 1 Odun alın.
    Google görseller 1. Adım Tahta alın.
    Odun alın. Yaklaşık iki ağaç bulun ve onları tamamen kesin. Ağaçları kesmek size işçilik masaları oluşturmak, evler inşa etmek, sandıklar yapmak ve daha fazlasını yapmak için kullanılabilecek odun verir. Tek parça tahta dört tahta yapmak için kullanılabilir, bu da faydalı olabilir.
  2. Adım 2 Tüm ahşabınızı ahşap kalaslara dönüştürün.
    Google görseller 2. Adım Tüm ahşabınızı ahşap kalaslara dönüştürün.
    Tüm ahşabınızı ahşap kalaslara dönüştürün. Ahşap sizin için pek bir şey yapamaz ancak ahşap kalaslar Minecraft'ta son derece faydalıdır.
  3. Adım 3 Bir çalışma masası oluşturun.
    Google görselleri 3. Adım Bir çalışma masası oluşturun.
    Bir işçilik masası oluşturun. Neredeyse her şeyi yapmak istiyorsanız bu gerekli olacaktır. Artık üretebileceğiniz çok çeşitli şeylere sahip olacaksınız.
  4. Adım 4 Bazı hayvanları bulun.
    Google görselleri 4. Adım Bazı hayvanları bulun.
    Birkaç hayvan bul. Bunu yapmak için uzun bir yol katetmeniz gerekiyorsa yapın. Birkaç koyunu öldürün ve bir sonraki adıma geçmeden önce en az üç koyunu öldürdüğünüzden emin olun.
    • İnekler size sığır eti ve deri verir.
    • Domuzlar sana domuz eti verir.
    • Tavuklar size tavuk, yumurta ve tüy verir.
    • Atlar sana deri verir.
    • Koyunlar size yün ve koyun eti verir.
    • Lamalar sana deri verir.
    • Balık sana balık ve kemik verir.
    • Kediler sana ip verir.
    • Tavşanlar sana tavşan ve tavşan derisi verir.
    • Kalamarlar size mürekkep keseleri verir.
    • Deniz kaplumbağaları size nautilus kabukları verir.
  5. Adım 5 Çalışma masanızı kullanarak bir yatak oluşturun.
    Google görseller 5. Adım Çalışma masanızı kullanarak bir yatak oluşturun.
    Çalışma masanızı kullanarak bir yatak oluşturun. Bu, üç yün ve üç ahşap kalaslara mal olacak. Yatak olmadan uyumanın ve kendinizi onarmanın hiçbir yolu yoktur.
  6. Adım 6 Bir kapı oluşturun.
    Google görseller 6. Adım Bir kapı oluşturun.
    Bir kapı tasarla. Biraz oduna ihtiyacınız olacak ama hepsi bu.
  7. Adım 7 Değerli eşyaları saklamak için bir sandık oluşturun.
    Google görseller 7. Adım Değerli eşyaları saklamak için bir sandık oluşturun.
    Değerli eşyaları saklamak için bir sandık yapın. Böylece ölürseniz çok önemli hiçbir şeyi kaybetmezsiniz.
    • "Envanter Tut" seçeneğini açabilirsiniz; bu, öldüğünüzde envanterinizdeki hiçbir şeyi kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir. Bu hile yapmak olarak kabul edilir, ancak sıkı çalışmanızı kaybetmek istemiyorsanız bu iyi bir seçenektir.
  8. Geceleri canavarları öldür. Canavarlar sıklıkla bir tür zırhla ortaya çıkarlar ve bazen onları öldürdüğünüzde bu zırh düşebilir. Aynı zamanda deneyim seviyenizi de yükseltir.
    • İskeletler size oklar ve kemikler verir.
    • Creeper'lar sana barut verir.
    • Örümcekler ipi ve örümcek gözlerini düşürür.
    • Solmuş iskeletlerden kömür ve kemikler düşüyor.
    • Boğulmuş üç dişli mızraklar ve nautilus kabukları.
    • Cadılar iksir bırakır.
    • Zombileşmiş bir domuz yavrusu altın kılıçları düşürüyor.
    • Bir demir golem 3-5 demir külçesi ve gelincik düşürür.
  9. Balığa çıkmak. Bir olta yapın ve balık tutun. Sadece balık almakla kalmaz, aynı zamanda büyülü kitaplar, büyülü oltalar, deri, cam şişeler, büyülü yaylar ve daha fazlasını da alabilirsiniz. İyi eşyaları ücretsiz almanın harika bir yolu.
Bölüm 2

Ev inşa etmek

1. Adım 1 Bir malzeme seçin.
    Google görselleri 1. Adım Bir materyal seçin.
    Bir malzeme seçin. En iyi ve en hızlı seçenek topraktır ancak etrafınızda kir yoksa arnavut kaldırımı ve kumtaşı gibi birçok başka seçenek de vardır.
  2. Adım 2 Evinizin ne kadar büyük olmasını istediğinize karar verin.
    Google görseller 2. Adım Evinizin ne kadar büyük olmasını istediğinize karar verin.
    Evinizin ne kadar büyük olmasını istediğinize karar verin. Oraya kaç tane sandık, yatak, fırın ve diğer malzemeleri koymak isteyeceğinizi düşünün. Unutmayın, bu süslü olmak anlamına gelmiyor.
  3. Adım 3 Seçtiğiniz malzemenin çoğunu toplayın.
    Google görselleri 3. Adım Seçtiğiniz materyalin çoğunu toplayın.
    Seçtiğiniz malzemenin çoğunu toplayın. Normal büyüklükteki bir ev için iki lot 64 iyidir, ancak daha büyük bir ev için daha fazlasını isteyebilirsiniz.
  4. Adım 4 Eviniz için düz bir yüzey oluşturun veya bulun.
    Google görseller 4. Adım Eviniz için düz bir yüzey oluşturun veya bulun.
    Eviniz için düz bir yüzey oluşturun veya bulun. Çok pürüzlü olması rahatsız edici olacaktır.
  5. Adım 5 Seçtiğiniz bloklarla evinizin çevresini çizin.
    Google görseller 5. Adım Seçtiğiniz bloklarla evinizin çevresini çizin.
    Seçtiğiniz bloklarla evinizin çevresini çizin. İlk eviniz için iyi bir çevre muhtemelen yaklaşık 10 x 12 bloktur.
  6. Adım 6 Evinizin bir köşesine oturun.
    Google görseller 6. Adım Evinizin bir köşesine oturun.
    Evinizin bir köşesine oturun. İnmeden önce bloğunuzun olduğu köşeye atlayın ve tıklayın. Bunu evinizin uzun olmasını istediğiniz kadar yapın. İyi bir başlangıç ​​yüksekliği beş blok yüksekliğindedir. Temel bloğu eklemeyi unutmayın.
  7. Adım 7 Her çevre bloğunu köşelerin üstüne kadar oluşturun.
    Google görseller 7. Adım Her çevre bloğunu köşelerin üstüne kadar oluşturun.
    Her çevre bloğunu köşelerin üstüne kadar oluşturun. İşiniz bittiğinde tam bir duvarınız olacak.
  8. Adım 8 Duvarlarınızın tepesine çıkmak için altıncı adımdaki atlama ve tıklama yöntemini kullanın.
    Google görselleri 8. Adım Duvarlarınızın tepesine çıkmak için altıncı adımdaki atlama ve tıklama yöntemini kullanın.
    Duvarlarınızın tepesine çıkmak için altıncı adımdaki atlama ve tıklama yöntemini kullanın. Bir çatı oluşturmak için üst kısmı inşa edin. İşiniz bittiğinde, aşağı inerken yukarı çıktığınız blokları yok edin.
  9. Adım 9 Evinizin önü olmasını istediğiniz yerde, alt kattaki bloklardan birini yok edin.
    Google görseller 9. Adım Evinizin ön cephesi olmasını istediğiniz yerde, alt kattaki bloklardan birini yıkın.
    Evinizin ön cephesi olmasını istediğiniz yerde alt kattaki bloklardan birini yok edin. Bunu yaptıktan sonra, bir kapı alanı oluşturmak için doğrudan üstündekini yok edin.
Bölüm 3

Evinizi Dekore Etmek

1. Adım 1 Kapı geçişinin zeminine bir kapı yerleştirin.
    Google görseller Adım 1 Kapı geçişinin zeminine bir kapı yerleştirin.
    Kapı geçişinin zeminine bir kapı yerleştirin. Artık canavarlar evinize giremeyecek.
  2. Adım 2 Yatağınızı evinizde bir yere yerleştirin.
    Google görseller 2. Adım Yatağınızı evinizde bir yere yerleştirin.
    Yatağınızı evinizde bir yere yerleştirin. Unutmayın ki eğer ölürseniz burası sonsuza kadar sizin üreme noktanız olacaktır.
  3. Adım 3 Evinize herhangi bir fırın, sandık ve üretim masası yerleştirin.
    Google görselleri 3. Adım Evinize herhangi bir fırın, sandık ve işçilik masası yerleştirin.
    Evinize herhangi bir fırın, sandık ve işçilik masası yerleştirin.
  4. Adım 4 Dışarıda neler olup bittiğini görmek isterseniz kum toplayıp fırına koyabilirsiniz.
    Google görseller 4. Adım Dışarıda neler olduğunu görmek isterseniz kum toplayıp fırına koyabilirsiniz.
    Dışarıda neler olup bittiğini görmek isterseniz kum toplayıp fırına koyabilirsiniz. Bu cam yaratacaktır. Cam bölmeler yapabilmek için bundan bol miktarda yapın. Duvarlarınızda delikler açın ve bunları cam panellerle doldurun.
Bölüm 4

Yiyecek Almak

1. Adım 1 Bir fırınınız olduğundan emin olun.
    Google görseller 1. Adım Bir fırınınız olduğundan emin olun.
    Fırınınızın olduğundan emin olun. Yemeğinizi pişirmek için bu gerekli olacaktır. Biraz parke taşıyla işleyin.
  2. Adım 2 Bazı yerel hayvanları bulun.
    Google görselleri 2. Adım Bazı yerel hayvanları bulun.
    Bazı yerel hayvanları bulun. Onları öldürün ve etlerini toplayın. Bunu ineklerden, domuzlardan, koyunlardan ve tavuklardan alacaksınız. Eti eve getir.
  3. Adım 3 Hayvanlarınızın etlerini fırınınıza koyun.
    Google görseller 3. Adım Hayvanlarınızın etlerini fırınınıza koyun.
    Hayvanlarınızın etlerini ocağınıza koyun. Altına odunu/seçtiğiniz yakıtı yerleştirin. Bu onları pişirip yiyebilmenizi sağlayacaktır.
  4. Adım 4 Yakınlarda su varsa balık tutmaya gidebilirsiniz.
    Google görseller 4. Adım Yakınınızda su varsa balık tutmaya gidebilirsiniz.
    Yakınlarda su varsa balık tutmaya gidebilirsiniz. Yün iplik (örümceklerden) ve bir sopayla bir olta yapın.
  5. Adım 5 Oltanızı suya atın.
    Google görseller 5. Adım Oltanızı suya atın.