Gömlek Kolayca Nasıl Çıkarılır.

Gömlek Kolayca Nasıl Çıkarılır

Farklı tarzdaki gömlekleri çıkarmak için hızlı bir rehber

Gömleği çıkarmak kolay görünebilir ve çoğu insan bunu her gün fazla düşünmeden yapar. Ancak çok dar T'ler, atletler, düğmeli bluzlar veya kompresyon gömlekleri giyerseniz bunları çıkarmak aldatıcı derecede zor olabilir. Gömleğinizi çıkarmak için seçeceğiniz yöntemler, gömleğin türüne göre farklılık gösterecektir: Tişörtler doğrudan çıkarılabilirken, düğmeli veya terli egzersiz kıyafetleri daha fazla efor gerektirebilir.

Bilmeniz Gerekenler

• Başlamadan önce takılarınızı, makyajınızı veya saç aksesuarlarınızı çıkarın.
  • Bir tişörtü gövdenizden omuzlarınıza kadar yuvarlayın. Gömleğinizin yakasını arkanızdan tutun, başınızın üzerine çekin ve kollarını kollarınızdan çekin.
  • Bir düğmenin üst düğmesini açın ve aşağıya doğru ilerleyin. Kolların düğmelerini açın, ardından kolları kollarınızdan çıkarın.

Adımlar

Bölüm 1

Gömleğinizi Çıkarmaya Hazırlanmak

1. Adım 1 Önce takılarınızı çıkarın.
    Google görseller 1. Adım Önce mücevherlerinizi çıkarın.
    Önce takılarınızı çıkarın. Gömleğinizi çıkarmadan önce kolye veya küpelerinizi çıkarın. Özellikle gömleğiniz çok darsa kumaşa takılabilirler. Küpeler takıldığında özellikle tehlikelidir çünkü çok sert çekerseniz kulak memenizi kolayca yırtabilirler.
  2. Adım 2 Saç aksesuarlarınızı çıkarın.
    Google görseller 2. Adım Saç aksesuarlarınızı çıkarın.
    Saç aksesuarlarınızı çıkarın. Klipsler, tokalar veya diğer tokalar gömleklere takılar kadar kolay takılabilir. Saçınızı çektirmek oldukça acı verici olduğundan gömleğinizi çıkarmadan önce tüm saç aksesuarlarını çıkarın.
  3. Adım 3 Makyajı çıkarın.
    Google görseller 3. Adım Makyajı kaldırın.
    Makyajı çıkarın. Gömleğini çıkarmadan önce, eğer varsa makyajını da çıkarmak isteyebilirsin. Gömleğinizi çıkarırken yüzünüzü ovuşturursanız leke bırakabilir ve kıyafetlerinizi mahvedebilirsiniz. Gömleğinizi bozma olasılığını ortadan kaldırmak için makyajı önceden çıkarın.
    • Giysilerinize makyaj bulaşırsa, genellikle makyaj lekelerini evdeki ürünleri kullanarak çıkarabilirsiniz.
  4. Adım 4 Açık bir alanda durun.
    Google görseller 4. Adım Açık bir alanda durun.
    Açık bir alanda durun. Açık alanınız ne kadar geniş olursa gömleğinizi çıkarırken nesnelere çarpma olasılığınız o kadar az olur. Çok dar bir gömleği çıkarmak için kollarınızı çok fazla hareket ettirmeniz gerekebilir, bu nedenle çok kalabalık olmak istemezsiniz. Gömleğinizi küçük bir banyo yerine odanızda çıkarmayı deneyin.
Bölüm 2

Tişörtünü Çıkarmak

1. Adım 1 Gömleği gövdenize doğru yuvarlayın.
    Google görseller 1. Adım Gömleği gövdenize doğru yuvarlayın.
    Gömleğini gövdene doğru yuvarla. Gömleğin alt kısmından başlayarak, gömleğin alt kısmını gövdeniz açığa çıkana kadar yukarı doğru yuvarlayın veya katlayın. Bu, gömleğin çoğunluğunun tek bir yerde toplanmasını sağlar ve boyun ve kollar gibi daha sert kısımları en sona bırakır.
  2. Adım 2 Kıvrılmış gövde kısmını omuzlarınızın üzerine doğru itin.
    Google görseller Adım 2 Kıvrılmış gövde kısmını omuzlarınızın üzerine doğru itin.
    Kıvrılmış gövde kısmını omuzlarınızın üzerine doğru itin. Gömleğin alt kısmı artık omuzlarınızın etrafında olacak şekilde yukarı doğru yuvarlamaya devam edin. Gömleğin sıkılığına bağlı olarak gömleğin alt kısmını omuzlarınızın çevresine doğru uzatmak için sertçe itmeniz gerekebilir.
  3. Adım 3 Boynunuzu başınızın üzerine çekin.
    Google görseller 3. Adım Boynunuzu başınızın üzerine çekin.
    Boynunu başınızın üzerine çekin. Gömlek tamamen omuzlarınızın üzerine çıktığında yakayı başınızın üzerine doğru çekin. Gömleğin katlanmış alt kısmı hala omuzlarınızın etrafında gergin olacak ve kolları hala kollarınızın üzerinde olacaktır. Saç modelinizi korumanız gerekiyorsa, iki elinizi kullanarak enseyi saçınıza dokunmadan başınızın üzerine doğru uzatın.
  4. Adım 4 Kollarınızı uzatın.
    Google görselleri 4. Adım Kollarınızı uzatın.
    Kollarınızı uzatın. Artık boynunuz geçtiğine ve gömlek vücudunuzun üst kısmına gerildiğine göre, ellerinizi yukarı kaldırın. Gömlek kafandan fırlayacak ve gömleği sadece kollarına giyeceksin.
  5. Adım 5 Gömleği kollarınızdan çıkarın.
    Google görseller 5. Adım Gömleği kollarınızdan çıkarın.
    Gömleği kollarınızdan çıkarın. Sadece kollarınızı indirin ve gömleği çıkarın. Gömleğin dar ve uzun kolları varsa bu biraz zor olabilir ancak gömleği çıkana kadar çekin. Artık gömleksizsin!
Bölüm 3

Düğmeli Gömleği Çıkarmak

1. Adım 1 Yukarıdan aşağıya doğru düğmeyi açın.
    Google görselleri 1. Adım Yukarıdan aşağıya doğru düğmeyi açın.
    Yukarıdan aşağıya doğru düğmeyi açın. Erkek tarzı gömleklerde genellikle boyundan gömleğin alt kısmına kadar, genellikle ortada bir sıra düğme bulunur. Gömleği çıkarmadan önce daima yukarıdan aşağıya doğru açın. Gömleği düğmelerini açmadan başınızın üzerine çekmek işe yaramaz ve kumaşı yırtabilirsiniz. Her bir düğmeyi, her biri çözülene kadar deliğinden itin.
  2. Adım 2 Kravatınızı çıkardığınızdan emin olun.
    Google görseller 2. Adım Kravatınızı çıkardığınızdan emin olun.
    Kravatınızı çıkardığınızdan emin olun. Düğmeniz açık bir kravat taktıysanız mutlaka çıkarın. Kravat hâlâ gömleğin yakasında takılıysa gömleğini çıkaramayacaksın. Düğümü gevşetin ve önce çıkarın.
  3. Adım 3 Kol düğmelerinin düğmelerini açın.
    Google görselleri 3. Adım Kol düğmelerinin düğmelerini açın.
    Kol düğmelerini açın. Erkek gömleklerinde genellikle bilek çevresinde düğme bulunur. Bu düğmeler, kolların bileklerinizin etrafında sıkı bir şekilde tutulmasını sağlar ve ellerinizin büyüklüğüne bağlı olarak, düğmeleri açılmadıkça manşetlere sığmayabilirler. Serbest elinizi kullanarak düğmeleri deliklerinden geçirin.
    • Düğmesini açmak istediğiniz manşetin bulunduğu el, tokaya ulaşamayacağı için düğmeleri açarken biraz zorlanabilirsiniz. Düğmeyi işaret ve orta parmaklarınız arasında tutmayı ve ardından kumaşı düğmenin üzerine doğru itmeyi deneyin.
  4. Adım 4 Önce bir kolu çıkarın.
    Google görseller 4. Adım Önce bir kolu çıkarın.
    Önce bir kolu çıkarın. İlk önce hangi kolu seçtiğiniz önemli değil. Hangisi sizin için en rahatsa onu seçin. Kolun bileğinize yakın olan ucunu kavrayın ve kolunuzu vücudunuza doğru çekerken kumaşı gergin tutun. Gömlek sıkıysa sertçe çekmeniz gerekebilir.
  5. Adım 5 Diğer manşonu çıkarın.
    Google görseller Adım 5 Diğer kılıfı çıkarın.
    Diğer manşonu çıkarın. Az önce çıkardığınız kolla, bileğin yakınında kalan kolu kavrayın. Gömleğini diğer kolundan çıkar. Gömleğiniz ilk önce çıkardığınız kolun eline geçecektir.
Bölüm 4

Diğer Gömlek Türlerinde Sorun Giderme

1. Adım 1 Terli antrenman gömlekleri için aynı Tişört yöntemini kullanın.
    Google görseller 1. Adım Terli antrenman gömlekleri için aynı T-Shirt yöntemini kullanın.
    Terli antrenman gömlekleri için aynı T-Shirt yöntemini kullanın. Çok dar antrenman gömlekleri terletebilir ancak aynı yöntemi kullanmanız gerekecektir. Ter bir miktar sürtünmeye neden olabilir, ancak bu yalnızca biraz daha sert çekmeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca gömleği başınızın üzerinden çekerken kollarınızı çaprazlamayı deneyin, bu size daha fazla çekme gücü verecektir.
  2. Adım 2 Tank üstlerini yukarıya değil aşağıya doğru çıkarmayı deneyin.
    Google görseller 2. Adım Kolsuz üstleri yukarı değil aşağı doğru çıkarmayı deneyin.
    Tank üstlerini yukarıya değil aşağıya doğru çıkarmayı deneyin. Başınızın üzerindeki dar atleti çıkarmakta sorun yaşıyorsanız bunun nedeni kollarınızın tuhaf bir açıda olması veya onu çekecek kadar güçlü olmaması olabilir. Bunun yerine kalçalarınızın üzerinden ayak bileklerinize kadar itmeyi deneyin. Daha sonra dışarı çıkın. Bu yalnızca tüp tarzı kolsuz üstler veya geniş yakalı diğer gömlekler için işe yarayacaktır çünkü yakanın belinizden daha geniş olması gerekir.
  3. Adım 3 Çıkarmadan önce polo gömleklerin düğmelerini açın.
    Google görseller 3. Adım Çıkarmadan önce polo gömleklerin düğmelerini açın.
    Çıkarmadan önce polo gömleklerin düğmelerini açın. Başınız düğmeli bir polo gömleğin boynuna sığsa da, onu uzatma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. İlk önce gömleğin düğmelerini açın, üst düğmeden başlayıp aşağıya doğru ilerleyin: Genellikle üç düğme vardır. Daha sonra poloyu normal bir tişört gibi çıkarın.
  4. Adım 4 Arkadan fermuarlı gömleklerin fermuarını açın.
    Google görseller 4. Adım Arkadan fermuarlı gömleklerin fermuarını açın.
    Arkadan fermuarlı gömleklerin fermuarını açın. Pek çok kadın gömleğinin ense kısmında fermuar veya düğme bulunur. Gömleği kolayca çıkarmadan önce bunların fermuarını açmanız veya düğmelerini açmanız gerekebilir. Bu tokalara ulaşmak zor olabilir, bu nedenle yardım almanız gerekebilir: Evdeki bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden gömleğinizin kopçasını açmanıza yardım etmesini isteyin. Yardım istemek utanç verici olabilir ama onlar sizin tek umudunuz olabilir. Etrafta kimse yoksa, tokanın nerede olduğunu görmek için bir ayna kullanmayı deneyin, ardından boynunuzun arkasına uzanın ve fermuarı azar azar açın.

Video

Uyarılar

• Aşırı dar giysiler vücudunuzu sıkıştırabilir ve sorun yaratabilir. Dar gömlekler asit reflü veya mide sorunlarına bile neden olabilir. Çok sık ve çok dar kıyafetler giymemeye dikkat edin. Teşekkürler Faydalı 0 Faydalı Değil 0