“Yine de Teşekkür Ederim” Nasıl Kullanılır ve Yanıtlanır.

“Yine de Teşekkür Ederim” Nasıl Kullanılır ve Yanıtlanır

Eksiksiz kılavuzumuzla bu yaygın İngilizce ifadeyi anlayın

Bir arkadaşınızla sohbet ediyorsunuz ve size "Yine de teşekkürler!" diyor. Bu ne anlama geliyor? “Teşekkür ederim” mi diyorlar yoksa “hayır, teşekkürler” mi? İngilizce dili kafa karıştırıcı olabilir ve biz yardım etmek için buradayız! Bu makalede, popüler "yine de teşekkür ederim" ifadesinin genel anlamından yanıt verme yollarına kadar bilmeniz gereken her şeyi size açıklayacağız.

Bilmeniz Gerekenler

• "Yine de teşekkür ederim" kibarca "hayır, teşekkür ederim" demek için kullanılan bir ifadedir.
  • Birisi "Yine de teşekkür ederim" derse, "Fikrini değiştirirsen bana haber ver!" şeklinde yanıt verebilirsin. veya "Düşündüğün için teşekkürler."
  • "Yine de teşekkür ederim" nadiren olumsuz şekilde kullanılır, ancak küçümseyici veya alaycı bir tonla söylendiğinde kaba olarak değerlendirilebilir.

Adımlar

"Yine de teşekkür ederim" ne anlama geliyor?

1. Birisi
    Google görselleri Birisi "yine de teşekkür ederim" dediğinde kibarca bir şeyi reddediyor demektir.
    Birisi "yine de teşekkür ederim" dediğinde kibarca bir şeyi reddediyor demektir. "Yine de teşekkür ederim", "hayır teşekkürler" veya "yine de teşekkürler" demenin başka bir yoludur. Kişi, yardımı reddetmesine rağmen teklif, yardım veya tavsiye için minnettardır. Başka bir deyişle, "yine de teşekkürler", kabul etmediğiniz bir teklif için birine güzel bir şekilde teşekkür etmek için kullanılan bir ifadedir.
    • Örneğin kardeşinizin “Masa hazırlama konusunda yardıma ihtiyacınız var mı?” diye sorduğunu varsayalım. Kibar bir yanıt şu olacaktır: “Hayır, ben hallettim. Yine de teşekkürler!"
    • Başka bir örnek olarak, sinemaya gittiğinizi ve bir arkadaşınızın size mesaj attığını varsayalım: "İstersen seni bırakabilirim." Şöyle cevap verebilirsiniz: “Kardeşimle araba paylaşımına gideceğim. Yine de teşekkürler!"
    • "Yine de teşekkür ederim" ve "yine de teşekkürler" birbirinin yerine kullanılabilir; aynı anlama gelirler. Örneğin, “Akşam yemeği planlarım zaten var. Yine de teşekkür ederim” ve “Zaten akşam yemeği planlarım var. Yine de teşekkürler” eşanlamlıdır.

“Yine de Teşekkür Ederim”e Nasıl Yanıt Verilir?

1. Adım 1 “Fikrini değiştirirsen bana haber ver!”
    Google görselleri 1. Adım “Fikrinizi değiştirirseniz bana bildirin!”
    “Fikrini değiştirirsen bana haber ver!” Bu yanıtla birlikte teklifinizin hala geçerli olduğunu bildirin. Bu, ilk reddetmelerini göz ardı etmeden kibar ve destekleyici kalmanın mükemmel bir yoludur. Fikrini değiştirirse ve yardıma ihtiyaç duyarsa size gelmeyi bileceklerdir.
    • Daha resmi bir seçenek olarak "Teklif hâlâ geçerli" demeyi deneyin. Bu, bir patronla veya iş arkadaşınızla konuşmak için harika bir alternatiftir.
  2. Adım 2 “Endişelenmeyin! Sorayım dedim.”
    Google görselleri 2. Adım “Endişelenmeyin! Sorayım dedim.”
    "Endişelenme! Sorayım dedim.” Bu sıradan yanıtla onlara göz kulak olduğunuzu ima edin. Basit bir "Sadece kontrol ediyorum!" veya "Soracağımı düşündüm" bir arkadaşınıza, akrabanıza veya meslektaşınıza, reddetmeleri ne olursa olsun, onların çıkarına en iyisini düşündüğünüzü söyleyebilir.
  3. Adım 3 “Öyle diyorsanız.”
    Google görselleri 3. Adım “Öyle diyorsan.”
    "Öyle diyorsan." Birinin kararına katılmıyorsanız, bu gündelik ve resmi olmayan yanıtı arkadaşlarınız ve ailenizle kullanın. Çoğu zaman, yararlı bir teklife yanıt vermek için "yine de teşekkür ederim" kullanılır. Sevdiğiniz biri, ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz bir teklifi reddederse omuz silkmeyi ve bunu "Katılmıyorum ama tartışmak istemiyorum" anlamında söylemeyi düşünün.
    • Bu yanıtın, nedensel durumların dışında, iyi tanımadığınız kişilerle kullanıldığında kaba olarak değerlendirilebileceğini unutmayın. Örneğin bir patrona ya da yabancıya “Öyle diyorsan” şeklinde yanıt vermekten kaçının.
  4. Adım 4
    Google görselleri 4. Adım "Her zaman."
    "İstediğin zaman." Bu dost canlısı yanıtla bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz kişiye her zaman arkalarında olduğunuzu bildirin. Bir gülümseme, omuz silkme veya başparmak kaldırma ile birlikte "Her zaman!" yanıt gündelik, kibar ve tatlı olabilir.
  5. Adım 5 “Emin misin?”
    Google görselleri 5. Adım “Emin misiniz?”
    "Emin misin?" Reddettikleri teklifin onlar için iyi olduğunu düşünüyorsanız konuyu acilleştirmeyi düşünün. Bu yanıt biraz kutuplaştırıcı olsa da kararsız olanlar için faydalı olabilir. Bu ısrarın başkalarını rahatsız edebileceğini unutmayın.
  6. Adım 6 “Düşündüğünüz için teşekkür ederiz.”
    Google görselleri Adım 6 "Düşündüğünüz için teşekkür ederiz."
    "Düşündüğün için teşekkürler." Bu kibar yanıtı ve resmi bir ortamda bir gülümsemeyi sunun. Bu, daha fazla ayrıntı için baskı yapmadan veya çok ısrarcı olmadan, onların tercihlerine saygı duymanın mükemmel bir yoludur.
    • Alternatif olarak, resmi bir ortamda profesyonelliğinizi korumak için "Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz" diyebilirsiniz. Bir patronunuza, iş arkadaşınıza veya potansiyel işvereninize e-posta gönderiyorsanız bu mükemmel bir seçenektir.
  7. Adım 7 “Peki o zaman.”
    Google görselleri Adım 7 “Pekala o zaman.”
    "Tamam o zaman." Bir teklifi reddederlerse arkadaşlarınıza veya ailenize bu sıradan yanıtı verin. Bu tepki rahattır ve son derece soğuktur, bu nedenle omuz silkme veya başparmak kaldırma ile güzel bir şekilde eşleşir. Başka bir deyişle, açıklanamaz bir şekilde “Kendine göre” demenin bir yolu.

"Yine de teşekkür ederim" demek kabalık mı olur?

1. “Yine de Teşekkür Ederim” Nasıl Kullanılır ve Yanıtlanır
    Google görselleri "Yine de teşekkür ederim" kaba bir yanıt değil, genellikle kibar bir yanıttır.
    "Yine de teşekkür ederim" genellikle kibar bir yanıttır, kaba bir yanıt değildir. Birisi "yine de teşekkür ederim" veya "yine de teşekkürler" dediğinde kibar davranıyor ve yardımı nazik bir şekilde reddediyor demektir. Ancak küçümseyici bir şekilde kullanıldığı durumlar da olabilir. Konuşmanın içeriğini, kişiyle olan ilişkinizi ve ses tonunu göz önünde bulundurun. Çoğu zaman "teşekkür ederim" kibar bir ifadedir ancak kötü niyetli olarak da kullanılabilir.
    • Örneğin önceki örneğimize geri dönelim. Kardeşinizle ev işleri konusunda kavga ettiğinizi söyleyin. Masayı kurmak için yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sorarlarsa, kısa bir cevap verebilirsiniz: "Hayır, anladım. Yine de teşekkürler," eğer onlara kızıyorsan.
    • Genellikle kibirli veya küçümseyici olan sert veya kısa kelimelere ve alaycı veya alaycı tonlara dikkat edin.