"Nazik Sözleriniz İçin Teşekkür Ederim" Demenin 15 Resmi ve Gündelik Yolu.

Bu kibar ve profesyonel yanıtlarla minnettarlığınızı ifade edin

"Nazik sözleriniz için teşekkür ederim" birisi size iltifat ettiğinde veya başsağlığı dilediğinde yaygın olarak verilen bir yanıttır. Bazen kulağa biraz sert gelebilir ama neyse ki kulağa daha sıcak ve samimi gelen tonlarca alternatif ifade var. Bu makalede, ister profesyonel ister gündelik bir ortamda olun, "nazik sözleriniz için teşekkür ederim" demenin tüm yollarını ele alacağız.

Bilmeniz Gerekenler

• "Nazik sözleriniz için teşekkür ederim", birine sizin hakkınızda söylediği güzel bir şey için minnettarlığınızı göstermek için kullanılan kibar bir ifadedir.
  • Alternatif olarak, profesyonel ortamlarda minnettarlığınızı ifade etmek için "Nazik yorumlarınız için teşekkür ederim" gibi bir şey söyleyin.
  • Veya sıradan veya resmi olmayan ortamlarda birine teşekkür etmek için "bir milyon teşekkür" veya "bu gerçekten günümü güzelleştirdi" ifadesini kullanın.

Adımlar

1

“Nazik yorumlarınızı takdir ediyorum.”

1. İşyerinde birine teşekkür ederken kısa ve basit tutun.
    Google görselleri İşyerinde birine teşekkür ederken kısa ve basit tutun.
    İşyerinde birine teşekkür ederken kısa ve basit tutun. Patronunuz veya iş arkadaşınız size iltifat ettikten sonra bir yanıt bulmakta zorlanıyorsanız, takdirinizi belirtin ve konuşmayı ilerletin. Unutmayın, samimi olmayan bir iltifatı zorlamak yerine sessiz kalmak daha iyidir.
    • Onlar: "Bu çeyrekte inanılmaz bir iş çıkardınız."
      Siz: “Teşekkür ederim efendim. Nazik yorumlarınızı takdir ediyorum.”
2

“Cesaretlendirdiğiniz için teşekkür ederim.”

1. Yöneticinizin sözlerini vurgulayın ve neye müteşekkir olduğunuzu belirtin.
    Google görselleri Yöneticinizin sözlerini vurgulayın ve neye müteşekkir olduğunuzu belirtin.
    Yöneticinizin sözlerini vurgulayın ve neye müteşekkir olduğunuzu belirtin. Görgü kuralları koçu Tami Claytor, minnettarlığınızı ifade ederken "her zaman önce teşekkür edin", ardından "çok spesifik olun" diyor. Birisi size yapıcı eleştiride bulunsa ya da faydalı tavsiyelerde bulunsa, ne tür sözler söylediğini daha samimi ve samimi olduğundan bahsedin.
    • “Güvence için teşekkür ederim!”
    • “Olumlu geribildiriminiz için teşekkür ederiz.”
    • "Bu geçiş sırasındaki desteğiniz için teşekkür ederiz."
3

"Teşekkür ederim ama sen olmasaydın bunu yapamazdım."

1. Patronunuza veya iş arkadaşınıza, katkılarının büyük bir fark yarattığını söyleyin.
    Google görselleri Patronunuza veya iş arkadaşınıza, katkılarının büyük bir fark yarattığını söyleyin.
    Patronunuza veya iş arkadaşınıza, katkılarının büyük bir fark yarattığını söyleyin. Size iltifat ederlerse, onların yardımlarının ve rehberliklerinin sizin için çok değerli olduğunu söyleyin. Bu, onların yardımı olmadan bir şeyi bitirmenizin ne kadar süreceğini açıklamak veya işe alım sürecindeki yardımları için onlara teşekkür etmek gibi görünebilir.
    • Onlara: “Emeklerinizin boşa gitmediğini bilmenizi istedim. Bu proje üzerinde gerçekten çok çalıştığınızı görüyorum.”
      Siz: “Teşekkür ederim ama sen olmasaydın bunu yapamazdım.”
4

“Olumluluğunuz gerçekten yürek ısıtıyor.

1. Bu iyiliğinizin karşılığını patronunuza veya iş arkadaşınıza gerçek bir iltifatla verin.
    Google görselleri Patronunuza veya iş arkadaşınıza samimi bir iltifat ederek iyiliğinizin karşılığını verin.
    Bu iyiliğinizin karşılığını patronunuza veya iş arkadaşınıza gerçek bir iltifatla verin. Karşınızdaki kişinin kendisini özel hissetmesini istiyorsanız, onda hayran olduğunuz bir şeyden bahsedin. Özellikle patronunuzla veya iş arkadaşınızla konuşuyorsanız, ilişkinizi geliştirmek için mükemmel bir stratejidir. İltifatınızın samimi, spesifik ve durumla alakalı olduğundan emin olun.
    • "Teşekkür ederim. Çok naziksin ve aynı takımda olduğumuz için çok mutluyum!”
    • "Çok naziksin! Ayrıca projede harika bir iş çıkardığınızı düşünüyorum.”
    • "Senin nezaketin eşsiz. Neden herkesin öğle yemeğinde seninle oturmak istediğini anlayabiliyorum!
5

"Beni bu kadar çok düşünmen gururumu okşadı."

1. İşyerinde takdirinizi göstermenin ne kadar harika hissettiğinizi açıklayın.
    Google görselleri İşyerinde takdirinizi göstermenin ne kadar harika hissettiğinizi açıklayın.
    İşyerinde takdirinizi göstermenin ne kadar harika hissettiğinizi açıklayın. Bir patronunuz ya da iş arkadaşınız çalışmanızı övüyorsa, profesyonel olarak tanındığınız için ne kadar minnettar olduğunuzu anlatın. İltifatları kabul etmek, işyerinde daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olur; bu nedenle, sözlerine tamamen katılmasanız bile becerilerinizi, niteliklerinizi veya başarılarınızı küçümsemekten kaçının.
    • Onlar: "Son 5 yılda işe aldığımız en iyi kodlayıcı sensin."
      Siz: “Vay canına, teşekkür ederim. Hakkımda bu kadar olumlu düşünmen gururumu okşadı."
6

“Cömert sözleriniz için minnettarım.”

1. Daha anlamlı olması için “nazik” kelimesini diğer sıfatlarla değiştirin.
    Google görselleri Daha anlamlı olması için "nazik" kelimesini diğer sıfatlarla değiştirin.
    Daha anlamlı olması için “nazik” kelimesini diğer sıfatlarla değiştirin. Birinin sözlerinin "nazik" olduğunu söylemenin yanlış bir tarafı olmasa da, daha anlamlı ve duruma daha uygun olabilecek tonlarca sıfat vardır. O halde, eş anlamlılar sözlüğünüzü çıkarın ve onların sözlerini açıklamanın farklı yollarını bulmanın tadını çıkarın!
    • "Bu düşünceli açıklamalarınız için teşekkür ederim."
    • “Canlandırıcı yorumlarınızı gerçekten takdir ediyorum.”
    • “Tatlı ve destekleyici sözleriniz için minnettarım.”

7

"Bunun senden gelmesi çok şey ifade ediyor."

1. Bu saygılı yanıtla karşınızdaki kişiye ona hayran olduğunuzu gösterin.
    Google görselleri Bu saygılı yanıtla karşınızdaki kişiye ona hayran olduğunuzu gösterin.
    Bu saygılı yanıtla karşınızdaki kişiye ona hayran olduğunuzu gösterin. Örnek aldığınız biri size iltifat ederse, sözlerinin kim olduğundan dolayı daha da anlamlı olduğunu ona bildirin. Bu, "onlara çiçeklerini vermek" veya onlara sevgi, takdir ve şükran yağdırmak için mükemmel bir ifadedir.
    • Onlara: "Düşündüğünüzden çok daha akıllısınız ve inanılmaz şeyler başaracağınızı biliyorum!"
      Siz: “Bu sizden gelen çok şey ifade ediyor. Teşekkür ederim."
8

“Nazik sözleriniz için minnettarım.”

1. Karşınızdaki kişinin sözlerinin sizin için çok şey ifade ettiğini bilmesini sağlayın.
    Google görselleri Karşınızdaki kişinin sözlerinin sizin için çok önemli olduğunu bilmesini sağlayın.
    Karşınızdaki kişinin sözlerinin sizin için çok şey ifade ettiğini bilmesini sağlayın. Günün sonunda, "Nazik sözleriniz için teşekkür ederim", "Nazik sözleriniz için minnettarım" demenin başka bir yoludur. Bu yüzden bu iki ifadeyi eşanlamlı olarak kullanmaktan çekinmeyin! Araştırmalar minnettarlığı ifade etmenin mutluluğunuzu ve genel refahınızı artırdığını gösteriyor; bu nedenle, size nazik bir şey söylediklerinde insanlara doğru şekilde teşekkür ettiğinizden emin olun.
    • Onlara: “Durdurulamazsınız! Yeni bir lansmana hiç bu kadar olumlu tepki almamıştık.”
      Siz: “Nazik sözleriniz için minnettarım.”
9

"Bunu söylediğiniz için teşekkürler."

1. Samimi bir “teşekkür ederim”den daha anlamlı bir şey yoktur.
    Google görselleri Samimi bir "teşekkür ederim"den daha anlamlı bir şey yoktur.
    Samimi bir “teşekkür ederim”den daha anlamlı bir şey yoktur. Birisi size iltifat etse veya başsağlığı dilese de, sözlerine takdirinizi göstermenin "teşekkür ederim" demekten daha iyi bir yolu yoktur. Eğer onların yanında kendinizi rahat hissediyorsanız, açılıp duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Hayatınızdaki belirli bir durumla nasıl başa çıktığınızı açıklayabilir, ardından sözlerinin sizin için ne kadar anlamlı olduğundan bahsedebilirsiniz.
    • “Durun, kızarıyorum! Bunu söylediğiniz için teşekkürler."
    • "Son zamanlarda biraz moralim bozuk, bunu söylediğin için teşekkür ederim."
    • "Babamın teşhisini duyduğumdan beri gerçekten zor oldu, bu yüzden bunu söylediğin için teşekkür ederim."
10

"Bunu söylemen çok nazik bir davranış."

1. Bu ifadeyi kullanın...
    Google görselleri Bu ifadeyi kullanın...
    Bu ifadeyi hem gündelik hem de profesyonel ortamlarda birine teşekkür etmek için kullanın. Arkadaşınızla, aile üyenizle, partnerinizle veya patronunuzla konuşuyor olsanız da, "bunu söylemeniz çok nezaket" her durumda uygundur. Kibar, basit ve doğrudan hedefe yönelik olması onu "nazik sözleriniz için teşekkür ederim" ifadesine harika bir alternatif haline getiriyor.
    • Onlar: "Programla harika bir iş çıkarıyorsunuz."
      Siz: “Bunu söylemen çok nazik bir davranış.”
11

“Bu gerçekten günümü güzelleştirdi.”

1. Karşınızdaki kişinin nezaketinin büyük bir etkisi olduğunu bilmesini sağlayın.
    Google görselleri Karşınızdaki kişinin nezaketinin büyük bir etkisi olduğunu bilmesini sağlayın.
    Karşınızdaki kişinin nezaketinin büyük bir etkisi olduğunu bilmesini sağlayın. Basit bir "teşekkür ederim" veya "teşekkür ederim" genel bir nezaket örneğidir ancak bu, diğer kişinin sözlerinin sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmesine izin vermez. "Günümü gerçekten güzelleştiren" ifadesi, bunların yarattığı farkı vurguluyor ve ister bir yabancıyla, ister sevdiğiniz biriyle veya patronunuzla konuşuyor olun, çeşitli durumlarda işe yarıyor.
    • Onlar: “Sadece şunu söylemek istedim, senin kadar samimi biriyle hiç tanışmadım.”
      Siz: “Bu gerçekten günümü güzelleştirdi.”
12

"Söylediklerin beni çok etkiledi."

1. Share that your loved one made you feel moved.
    Google görselleri Sevdiğiniz kişinin sizi duygulandırdığını paylaşın.
    Sevdiğiniz kişinin sizi duygulandırdığını paylaşın. Diğer kişinin sözleri sizde sıcak, bulanık veya göz yaşartıcı bir his uyandırdı mı? "Dokunulmuş" veya "etkilenmiş" hissetmek, yoğun duygular yaşadığınız anlamına gelir (genellikle olumlu bir şekilde). Teşekkür etmenin ve sözlerinin etkisini anlatmanın en iyi yollarından biridir.
    • Onlara: “Sen tanıdığım en enerjik ve en güzel insansın.”
      Siz: “Söylediklerinizden etkilendim.”
13

“Bu benim için dünyalara bedel.”

1. Get sentimental to show appreciation for a loved one.
    Google görselleri Sevdiğiniz birine minnettarlığınızı göstermek için duygusal olun.
    Sevdiğiniz birine takdirinizi göstermek için duygusal olun. Birine "bu benim için dünyalara bedel" demek, onun size az önce söylediklerine büyük değer katar. Bu gerçek ve savunmasız bir yanıttır; bu nedenle onu arkadaşlarınız, aile üyeleriniz ve yakın meslektaşlarınızla gündelik paylaşımlar için saklayın.
    • Onlar: “Daha önce onu öğrenme konusunda bu kadar heyecanlı görmemiştim. Özel ders seanslarınız onun hayatını gerçekten değiştirdi.”
      Siz: “Bu benim için dünyalara bedel.”
14

"Ah, çok teşekkür ederim."

1. Use this simple line to exit a casual conversation.
    Google görselleri Gündelik bir sohbetten çıkmak için bu basit satırı kullanın.
    Sıradan bir sohbetten çıkmak için bu basit satırı kullanın. Bir sohbeti bitirmenize yardımcı olabilecek tatlı bir yanıt mı arıyorsunuz? "Ah, çok teşekkür ederim", birine gitmeniz gerektiğini söylemeden önce minnettarlığınızı paylaşmak için mükemmel bir yanıttır. "Ah" kelimesi kulağa sevimli ve eğlenceli geliyor, bu nedenle bu ifadeyi iş yeri dışındaki gündelik konuşmalar için saklayın.
    • Onlara: “En iyi stile sahipsin!”
      Siz: “Ah, çok teşekkür ederim!”
15

"Milyonlarca kez teşekkürler."

1. Drop this casual phrase to thank a friend, family member, or your partner.
    Google görselleri Bir arkadaşınıza, aile üyenize veya partnerinize teşekkür etmek için bu sıradan ifadeyi bırakın.
    Bir arkadaşınıza, aile üyenize veya partnerinize teşekkür etmek için bu gündelik ifadeyi bırakın. "Bir milyon teşekkürler", "çok teşekkür ederim" demenin çok daha eğlenceli ve anlamlı bir yoludur. "Bir milyon" ifadesi, temel bir "teşekkür ederim"e ağırlık katar ve diğer kişinin, sözleri için süper, çok minnettar olduğunuzu bilmesini sağlar.
    • Onlar: “Harika bir iş çıkarıyorsun tatlım.”
      Siz: “Bir milyon teşekkürler!”