Korku Filmi Nasıl İzlenir.

Korku Filmi Nasıl İzlenir

Korku filmleri izlemeyi eğlenceli hale getirmek için bilmeniz gereken her şey

Korku filmlerini izlemek korkutucu olsa da adrenalin patlaması eğlenceli ve hatta heyecan verici olabilir. Doğru zihniyete sahip olmak ve ortamınızı önceden hazırlamak, filmden daha fazla keyif almanıza yardımcı olabilir. Ve eğer korkuyorsanız, her zaman sakinleşmek ve gerektiğinde eğlenmek için gerekli adımları atabilirsiniz. Zihinsel ve duygusal olarak rahat hissetmeye yönelik adımlar atarak korku filmi izlemeyi canlandırıcı ve eğlenceli bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

• Bir korku filmi izlemeyi planladığınızda, önceden özetini okuyun veya zihinsel olarak hazırlanmanıza yardımcı olması için film web sitelerindeki ebeveyn rehberliği bölümlerine göz atın.
  • Korkunç sahnelerle başa çıkmanıza yardımcı olmak için filmi gündüz izlemeyi, dikkatinizi dağıtacak atıştırmalıkları elinizde bulundurmayı ve arkadaşlarınızı sizinle birlikte izlemeye davet etmeyi deneyin.
  • Unutmayın, eğer kendinizi çok korkmuş veya bunalmış hissediyorsanız, bir ara vermek için dışarı çıkmanın, hatta filmi tamamen kapatmanın yanlış bir yanı yoktur.

Adımlar

Bölüm 1

Bir Korku Filmine Zihinsel Olarak Hazırlanmak

1. Adım 1 Eğer gerginseniz önceden filmin özetini okuyun.
    Google görselleri 1. Adım Eğer gerginseniz önceden filmin özetini okuyun.
    Eğer gerginseniz önceden filmin özetini okuyun. Önemli olay örgüsünü önceden bilmek, filmi daha az korkutucu hale getirebilir ve sizi yoğun kısımlara hazırlayabilir. Özeti internette bulun ve baştan sona okuyun, herhangi bir korkutucu an olup olmadığını kontrol edin.
    • Ayrıca sizi özellikle korkutucu sahnelere hazırlamak için çoğu film web sitesindeki derecelendirme veya ebeveyn rehberliği bölümüne de göz atabilirsiniz.
    • Bundan sonra ne olacağını bilmemenin heyecanını seviyorsanız, özetin tamamını önceden okumaktan kaçının. Bunun yerine, korkutucu anlarla başa çıkıp çıkamayacağınıza karar vermek için derecelendirmeyi veya ebeveyn kılavuzlarını kontrol edin.
  2. Adım 2 Ne olursa olsun filmin kurgusal olduğunu unutmayın.
    Google görselleri 2. Adım Ne olursa olsun filmin kurgusal olduğunu unutmayın.
    Ne olursa olsun filmin bir kurgu olduğunu unutmayın. Korku filmi izlemeye hazırlanırken gerçeği kurgudan ayırmak daha az gergin hissetmenize yardımcı olabilir. Korkunç hikayelerin sadece hikaye olduğunu ve ne olursa olsun güvende olacağınızı unutmayın.
    • Bu yöntem başa çıkmanıza en iyi şekilde yardımcı olacaksa, "gerçek bir hikayeye dayandığını" iddia eden filmlerden kaçının.
    • Filmin kurgu olduğunu kendinize hatırlatmak için film eleştirilerini okumayı veya filmin "Kamera Arkası" videosunu izlemeyi deneyin.
  3. 3. Adım Aşırı tetikleyici materyal içeren filmlerden kaçının.
    Google görselleri 3. Adım Aşırı tetikleyici materyal içeren filmlerden kaçının.
    Aşırı tetikleyici materyal içeren filmlerden kaçının. Korku filmlerindeki belirli temalara veya sahnelere karşı hassasiyetiniz varsa bu konuların dışında kalan bir film seçmek isteyebilirsiniz. Ebeveyn kılavuzlarını kontrol ettikten sonra çok rahatsız edici bulduğunuz temaları içermeyen bir korku filmi seçin.
    • Çoğu korku filmi korkutucu sahneler içerir ancak sizi olumsuz etkileyebileceğini düşündüğünüz filmlerden birkaç saatten fazla kaçının.
  4. Adım 4 Arkadaşlarınızla endişeleriniz hakkında konuşun.
    Google görselleri 4. Adım Arkadaşlarınızla endişeleriniz hakkında konuşun.
    Arkadaşlarınızla endişelerinizi konuşun. Filme hazırlanıyorsanız ve hala biraz gerginseniz endişelerinizi dile getirmek, daha az endişeli hissetmenize yardımcı olabilir. Arkadaşlarınız duygularınızı doğrulayabilir veya endişelendiğinizde başa çıkmanıza yardımcı olabilecek şeyler önerebilir.
    • Korku filmlerinden hoşlanan, hatta bundan hoşlanan bir arkadaşınızla konuşmaya çalışın. Korku filmlerinden de korkan birine korkularınızı ifade etmek endişelerinizi daha da kötüleştirebilir.
    • Korku filmlerini seven bir arkadaşınızla konuşmak aynı zamanda korku filmi izlemeyi neyin keyifli hale getirdiğini görmenize de yardımcı olabilir.
Bölüm 2

Doğru Ortamı Seçmek

1. Adım 1 Filmi sinemada değil, evde izleyin.
    Google görseller 1. Adım Filmi sinemada değil, evde izleyin.
    Filmi sinemada değil evinizde izleyin. Sinema atmosferi eğlenceli olsa da evde film üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaksınız. Halihazırda satın alınabilecek, kiralanabilecek veya yayınlanabilecek bir film seçin; böylece sahneleri gerektiği gibi duraklatabilir, ileri sarabilir ve atlayabilirsiniz.
    • Filmi bir sinema salonunda izlemeniz gerekiyorsa, çıkışa yakın bir koltuk seçin, böylece bunalmış hissederseniz gizlice dışarı çıkabilirsiniz.
    • Ancak kendinizi korku filmi deneyimine kaptırmak istiyorsanız filmi sinemada izlemek kesinlikle eğlenceli olabilir.
  2. Adım 2 Mümkünse filmi gün içinde izleyin.
    Google görseller 2. Adım Filmi mümkünse gün içinde izleyin.
    Mümkünse filmi gündüz saatlerinde izleyin. Korku filmleri, herhangi bir gölgenin veya açıklanamayan bir sesin sizi yerinizden sıçratabileceği geceleri en korkutucudur. İmkanınız varsa filmi güneş henüz yokken izleyin, böylece gece olmadan başka şeylerle zihninizi dağıtabilirsiniz.
    • Geceleri bir korku filmi izliyorsanız, atmosferi daha az korkutucu hale getirmek için yakındaki bir odanın birkaç ışığını açın.
    • Kabus görme veya uykusuzlukla mücadele etme olasılığınız daha yüksek olabileceğinden, yatmadan hemen önce korku filmleri izlemekten kaçının.
    • Ancak geceleri korku filmi izlemek, korkmaktan hoşlanıyorsanız ve gerçekten ürkütücü atmosferi canlandırmak istiyorsanız eğlenceli olabilir.
  3. Adım 3 Elinizde birkaç yastık veya sıkılabilecek nesne bulundurun.
    Google görseller 3. Adım Elinizde birkaç yastık veya sıkılabilir nesne bulundurun.
    Elinizde birkaç yastık veya sıkılabilir nesne bulundurun. Korkutucu sahneler sırasında tutacak yumuşak bir şeyin olması sakinleşmenize yardımcı olabilir. Gergin hissetmeniz durumunda yakınınıza birkaç yastık, doldurulmuş hayvanlar, terapi topları veya başka yumuşak nesneler koyun.
    • Filmi bir arkadaşınızla izliyorsanız, önceden güvence olarak korkutucu kısımlarda elini tutup tutamayacağınızı sorun.
  4. Adım 4 Filmi izlemeye birkaç arkadaşınızı davet edin.
    Google görselleri 4. Adım Filmi izlemeleri için birkaç arkadaşınızı davet edin.
    Filmi izlemeye birkaç arkadaşınızı davet edin. Tek başına bir korku filmi izlemek her şeyin daha korkutucu görünmesine neden olabilir, ancak arkadaşlar bu deneyimi daha neşeli ve eğlenceli hale getirebilir. Hatta birkaç kişiyi davet edebilir ve bir korku filmi partisi düzenleyebilirsiniz!
    • Eğer filmi tek başınıza izlemeniz gerekiyorsa, başkalarının evde olduğu saatlerde izlemeye çalışın. Yakınınızda başka insanların olması daha az korkmanıza yardımcı olabilir.
    • Hafif, eğlenceli bir atmosfer yaratmak ve izlerken daha heyecanlı hissetmenize yardımcı olmak için korku filmlerinden hoşlanan arkadaşlarınızı davet edin.
  5. Adım 5 Film sırasında yiyecek atıştırmalıklar alın.
    Google görseller 5. Adım Film sırasında yiyecek atıştırmalıklar alın.
    Film sırasında yiyecek bir şeyler alın. Tatlı veya tuzlu atıştırmalıklar zihninizi dağıtmanıza yardımcı olabilir ve size film izlediğinizi hatırlatabilir. Filmi izlemeden önce biraz patlamış mısır patlatın veya elinizin altında olması için biraz şeker alın.
    • Sebzeler, cipsler veya kurabiyeler gibi çıtır yiyecekler sinirlerinizi sakinleştirmede özellikle faydalıdır çünkü zihinsel olarak filme fazla kapılmanızı önleyebilirler.
Bölüm 3

Korkutucu Sahnelerle Başa Çıkmak

1. Adım 1 Korktuysanız filmle dalga geçin.
    Google görselleri 1. Adım Korktuysanız filmle dalga geçin.
    Korktuysanız filmle dalga geçin. Mizah, filme farklı bir bakış açısı kazandırmaya yardımcı olabilir ve size tehlikede olmadığınızı hatırlatabilir. Filmin sizi korkutan bir yönünü düşünün ve onu komik bir ışık altında yeniden hayal etmeye çalışın.
    • Örneğin filmde kötü bir palyaço varsa, palyaçoyu muz kabuğunun üzerinde kayarken hayal etmeye çalışın.
    • Atmosferi hafif ve rahat tutmak için esprili düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşın.
  2. Adım 2 Kendinize gördüğünüz hiçbir şeyin gerçek olmadığını hatırlatın.
    Google görselleri 2. Adım Kendinize, gördüğünüz hiçbir şeyin gerçek olmadığını hatırlatın.
    Gördüğünüz hiçbir şeyin gerçek olmadığını kendinize hatırlatın. Eğer filmden bunalmış hissediyorsanız, oyuncuları izlediğinizden ve filmin kurgu olduğundan emin olun. Korkmak sorun değil ama unutmayın ki filmi izlemek onu gerçek kılmaz.
    • Filmin sahte olduğunu gösteren, sözde "ölü" vücut nefesi veya mikrofon gölgesi gibi küçük ayrıntıları aramayı deneyin.
    • Korkarsanız arkadaşlarınıza bildirin, böylece size güvence verebilirler veya bunun sahte olduğunu hatırlatabilirler.
  3. Adım 3 Özellikle korkutucu sahnelerde filmin sesini kapatın.
    Google görselleri 3. Adım Özellikle korkutucu sahnelerde filmin sesini kapatın.
    Özellikle korkutucu sahnelerde filmi sessize alın. Korku filmlerini bu kadar korkutucu kılan şeylerden biri de yüksek ses efektleri ve rahatsız edici müziktir. Filmin sesini kapatmak, filmi daha perspektifli hale getirmeli ve onu önemli ölçüde daha az korkutucu hale getirmelidir.
    • Hala neler olup bittiğini öğrenmek istiyorsanız, sesi kapatmak yerine sesi kısmayı veya altyazıları açmayı deneyin.
  4. Adım 4 Eğer hiçbir şey işe yaramıyorsa, zihninizi başka bir şeyle oyalayın.
    Google görselleri 4. Adım Eğer hiçbir şey işe yaramıyorsa, zihninizi başka bir şeyle dağıtın.
    Eğer hiçbir şeyin faydası olmayacaksa, zihninizi başka bir şeyle oyalayın. Korku filminden bunalmış hissediyorsanız, odak noktanızı filmden uzaklaştırmayı ve atıştırmalıklar veya sakinleştirici bir aktiviteyle dikkatinizi dağıtmayı deneyin. Örgü örmek, yap-boz yapmak veya eskiz yapmak gibi zihninizi ve vücudunuzu oyalayan şeyler sizi sakinleştirmede özellikle etkili olabilir.
    • Ayrıca biraz nefes almak için odadan birkaç dakika çıkabilir, ardından tekrar izlemeye başlamaya hazır olduğunuzda geri dönebilirsiniz.
    • Artık filmi izlemek istemiyorsanız filmi kapatmak veya bitene kadar odadan çıkmakta utanılacak bir şey yok.

Okuyucu Videoları

Uyarılar

• Bir korku filmi izlemek her zaman sizin seçiminiz olmalıdır ve bunlar herkesin favori türü değildir. Artık izlemek istemiyorsanız filmi kapatmaktan veya gösterimi bırakmaktan utanmayın. Teşekkürler Faydalı 0 Faydalı Değil 0