Astrolojide Harita Cetvelim Nedir? Grafik Cetvelinizi Nasıl Bulunur ve Ne Anlama Gelir?.

Astrolojide Harita Cetvelim Nedir? Grafik Cetvelinizi Nasıl Bulunur ve Ne Anlama Gelir?

Astrolojide haritanızın yöneticisi yükselen burcunuzu yöneten gezegendir. Yükselen burcunuz olarak da bilinen yükselen burcunuz, doğduğunuzda doğu ufku üzerinde yükselen burçtur. Yükselen, başkalarının sizi nasıl gördüğünü veya toplum içinde taktığınız maskeyi temsil eder. Peki harita cetvelinizi nasıl bulursunuz ve bu bilgiyi kendi avantajınıza nasıl kullanırsınız? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Adımlar

Bölüm 1

Grafik Cetvelinizi Bulma

1. Adım 1 Saat kaçta doğduğunuzu ve doğduğunuz şehri öğrenin.
    Google görseller 1. Adım Saat kaçta doğduğunuzu ve doğduğunuz şehri öğrenin.
    Hangi saatte doğduğunuzu ve doğduğunuz şehri öğrenin. Aklınıza bile gelmeyebilir, ancak bu doğum haritanız için önemli bir bilgidir. Doğduğunuz yeri ve zamanı tam olarak doğrulamak için ebeveynlerinizden ayrıntılar isteyin veya doğum belgenize bakın.
  2. Adım 2 Bilgilerinizi çevrimiçi astroloji doğum haritası hesaplayıcısına girin.
    Google görselleri 2. Adım Bilgilerinizi çevrimiçi astroloji doğum haritası hesaplayıcısına girin.
    Bilgilerinizi çevrimiçi astroloji doğum haritası hesaplayıcısına girin. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce hatta binlerce astroloji hesaplayıcısı var. Basitçe "astroloji doğum haritası hesaplayıcısı" ifadesini arayın, bir bağlantıya tıklayın, bilgilerinizi girin ve işte! Kendinize ait bir doğum haritanız var.
  3. Adım 3 Yükselen burcunuzu bulun.
    Google görseller 3. Adım Yükselen burcunuzu bulun.
    Yükselen burcunuzu bulun. Yükselen burç veya yükselen, doğum haritanızın veya burç çarkınızın sol tarafında "AC" ile etiketlenmiştir. Bu bölümde yer alan burç sizin yükselen burcunuzdur.
  4. Adım 4 Yükselen burcunuzun yönetici gezegenini belirleyin.
    Google görseller 4. Adım Yükselen burcunuzun yönetici gezegenini belirleyin.
    Yükselen burcunuzun yönetici gezegenini belirleyin. Her burcun, özelliklerini yöneten doğal bir yöneticisi vardır. Yükselen burcunuzun yönetici gezegeni haritanızın yöneticisidir. Grafik cetvelinizin ne olduğunu öğrenmek için bu kılavuzu izleyin:
    • Koç: Mars
    • Boğa: Venüs
    • İkizler: Merkür
    • Yengeç: Ay
    • Aslan: Güneş
    • Başak: Merkür
    • Terazi: Venüs
    • Akrep: Plüton
    • Yay: Jüpiter
    • Oğlak: Satürn
    • Kova: Uranüs
    • Balık: Neptün
Bölüm 2

Grafik Cetvellerinin Anlamları

1. Adım 1 Mars:
    Google görselleri Adım 1 Mars:
    Mars: Yükselen Koç. Sen durdurulamaz bir enerji topusun. Hiçbir şey başaramayacağınız kadar uzak değildir, özellikle de bir izleyici kitlenizin olacağını bildiğiniz zaman. Her zaman yeni fırsatlar arıyorsunuz ve sorumluluğu üstlenmekten korkmuyorsunuz.
    • Temsil eder: Eylem
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  2. Adım 2 Venüs:
    Google görselleri Adım 2 Venüs:
    Venüs: Yükselen Boğa ve Yükselen Terazi. Hoş estetiğe ve sanata yöneliyorsunuz. Güzellik sizin için gizli bir şey değildir, çünkü onu elde etmek için çok çaba harcayacaksınız. Ayrıca dengeye değer veriyorsunuz ve son derece sadıksınız, bu da ortaklık bulma arzunuzda size yardımcı olabilir.
    • Temsil ettiği: Güzellik
    • Gezegen sembolü:
    • Burç sembolleri: ♉ ve ♎
  3. Adım 3 Merkür:
    Google görselleri Adım 3 Merkür:
    Merkür: Yükselen Başak ve Yükselen İkizler. Mantıklı ve arkadaş canlısısın. Başkalarının fikirlerine değer veriyorsunuz ve özellikle entelektüel konuşmalarda kendi fikrinizi ifade etmekten korkmuyorsunuz. Arkadaşlık senin için dünyalara bedeldir ve yeni insanlar tanımayı seviyorsun.
    • Temsil eder: İletişim
    • Gezegen sembolü:
    • Burç sembolleri: ♍ ve ♊
  4. Adım 4 Ay:
    Google görselleri 4. Adım Ay:
    Ay: Yengeç Yükseliyor. Sempatik doğanız sizi başkalarını korumaya çekiyor. Sadakat listenizin en başında yer alır ve arkadaşlarınızı zarardan korumak söz konusu olduğunda hiçbir şeyden vazgeçemezsiniz. Ancak, tıpkı Ay'ın evrelerle gelmesi gibi, koruyucu doğanız da ruh hali değişimleriyle birlikte gelir.
    • Temsil edilenler: Duygular
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  5. Adım 5 Pazar:
    Google görselleri Adım 5 Pazar:
    Güneş: Aslan Yükseliyor. Sahnede olmayı seviyorsunuz. Dikkatten kaçmak yerine, ona yönelirsiniz. Sen her şeyden gurur duyan hırslı bir ışık topusun. Güven sizin için hiçbir zaman sorun olmadı.
    • Temsil eder: Kendisi
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  6. Adım 6 Jüpiter:
    Google görselleri Adım 6 Jüpiter:
    Jüpiter: Yükselen Yay. Her zaman bir sonraki macerayı arıyorsunuz. Bilgi güçtür ve mümkün olan her şeyi öğrenmeyi seviyorsunuz. Derin düşünürsünüz ve yeni bir şey yapmak için ilk fırsata atlarsınız. Pozitif enerjiniz bulaşıcıdır.
    • Temsil eder: Genişleme
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  7. Adım 7 Satürn:
    Google görselleri Adım 7 Satürn:
    Satürn: Yükselen Oğlak. Sen katı bir kural takipçisisin. Yapmak isteyeceğiniz son şey bir olaya neden olmak veya bir hata yapmaktır. Her şeyi kitabına göre yaparsınız ve bir ekiple en iyi şekilde çalışabilirsiniz.
    • Temsil eder: Yapı
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  8. Adım 8 Uranüs:
    Google görselleri Adım 8 Uranüs:
    Uranüs: Yükselen Kova. Aklınızda başkalarının düşünebileceğinden daha fazlası var. Sen bilgesin, meraklısın ve doğuştan bir lidersin. Sorumluluk almak sizin için küçük bir iş değil ve aklınıza koyduğunuz sürece her şeyin mümkün olduğuna inanırsınız.
    • Temsil eder: Devrim
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  9. Adım 9 Neptün:
    Google görselleri Adım 9 Neptün:
    Neptün: Yükselen Balık. Son derece empatiksin. Olayları derin bir ruhsal ve duygusal düzeyde hissediyorsunuz. Açık zihniniz sizi doğal olarak sanatsal kılar ve kendinizi ve başkalarını yaratıcı bir şekilde ifade etmekte teselli bulabilirsiniz.
    • Temsil eder: Maneviyat
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:
  10. Adım 10 Plüton:
    Google görselleri Adım 10 Plüton:
    Plüton: Yükselen Akrep. Muhtemelen hiçbir zaman karanlıktan korkmadınız. Doğal bir yoğunluğa sahipsin ama gizliden gizliye seviliyorsun. Sürekli bir varoluşsal kriz halinde olduğunuz için barış sizin için kolay gelmiyor. Kendiniz hakkında daha fazlasını ortaya çıkardıkça sürekli gelişiyorsunuz.
    • Temsil eder: Dönüşüm
    • Gezegen sembolü:
    • Zodyak sembolü:

Astrolojide Yönetici Gezegen Nedir?