Astrolojide Satürn Ne Anlama Geliyor? Satürn Burcunuzun Anlamını Nasıl Yorumlayabilirsiniz?.

Astrolojide Satürn Ne Anlama Geliyor? Satürn Burcunuzun Anlamını Nasıl Yorumlayabilirsiniz?

Satürn hayatınızı kontrol altında tutan gezegendir. Gününüzü nasıl planladığınız, yeni görevleri üstlenmeniz ve hayatla nasıl başa çıkacağınız tamamen Satürn'ün işidir. Bu gezegenin sizin için özel olarak ne anlama geldiğini ve hayatınızı nasıl etkilediğini merak ediyor olabilirsiniz, ancak artık merak etmeyin! Doğum haritanızda Satürn'ü nasıl yorumlayacağınız da dahil olmak üzere tüm sorularınızın yanıtları için okumaya devam edin.

Adımlar

Satürn neyin gezegenidir?

1. Satürn yapı ve sorumluluk gezegenidir.
    Google görselleri Satürn yapı ve sorumluluk gezegenidir.
    Satürn yapı ve sorumluluk gezegenidir. Bu gezegen, sınırlarınızı aşmanız için sizi test ederken, disiplin, uygulama ve bağlılık dersleri de getiriyor. İşler yolunda gitmediğinde Satürn, her hatanın bir hayat dersi olduğunu anlamanıza yardımcı olur; başarısızlık yoktur, yalnızca öğrenme anları vardır.
    • Halkalı gezegen aynı zamanda karma gezegeni olarak da bilinir çünkü yaşamınızda ruhsal bir neden ve sonucu kışkırtır.

Astrolojide Satürn ne anlama geliyor?

1. Adım 1 Satürn sınırlarınızı ve yükümlülüklerinizi temsil eder.
    Google görseller Adım 1 Satürn sınırlarınızı ve yükümlülüklerinizi temsil eder.
    Satürn sınırlarınızı ve yükümlülüklerinizi temsil eder. Halkalı gezegenin sloganı "Başarıyorum"dur, çünkü sizi hedeflerinize ulaşmaya yönlendirir. Biraz yapı olmadan hiçbir şeyi başaramazsınız, bu nedenle Satürn sizi organize eder ve elinizdeki göreve odaklanmanızı sağlar.
  2. Adım 2 Satürn sıkı çalışmayı sembolize eder.
    Google görseller Adım 2 Satürn sıkı çalışmayı simgelemektedir.
    Satürn sıkı çalışmayı sembolize eder. Bu gezegenin önde gelen özelliklerinin kısıtlama, disiplin, zorunluluk ve hırs olduğu göz önüne alındığında, yüksek standartlara sahip olması şaşırtıcı değil. Ancak bu standartlar olmadan başarılı olamazsınız. Satürn içinizde bağlılık yaratır, böylece hedeflerinize ulaşmaya kararlı olursunuz.
  3. Adım 3 Satürn yargılama yapan bir gezegendir.
    Google görselleri 3. Adım Satürn yargılama yapan bir gezegendir.
    Satürn yargılama yapan bir gezegendir. Doğum haritanızı bu gezegen yönetiyorsa ya da Oğlak burcuysanız, diğer insanlara bir şeyleri açıklamaktan keyif alırsınız ama onları bilgisizlikleri nedeniyle eleştirmeden de edemezsiniz. Özünde karizmatiksin ama başkaları seni anlayışlı bulabilir veya onları küçümsediğini düşünebilir. Ancak hırslı doğanız nedeniyle onları suçlayamazsınız; Satürn'ün yaptığı tek şey budur!
    • Bir gezegen, köşeli evlerinizden birindeyse doğum haritanızda özellikle öne çıkar: Birinci, Dördüncü, Yedinci ve Onuncu Evler. Bunu doğum haritanızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Satürn hangi burcu yönetiyor?

1. Satürn Oğlak burcunu yönetir.
    Google görselleri Satürn Oğlak burcunu yönetiyor.
    Satürn Oğlak burcunu yönetir. Bu gezegen ve burç el ele gider çünkü ikisi de sıkı çalışma ve disiplinle yönlendirilir. Satürn, Oğlak burcunun sorumlu ve rekabetçi niteliklerini etkiler. Başarmak için bazen kendinizle bile olsa rekabet etmeniz gerekir. Oğlak burcuysanız veya Satürn köşeli evlerinizden birindeyse, büyük ihtimalle disiplinli ve aşırı başarılı birisiniz.
    • Köşeli evler Birinci, Dördüncü, Yedinci ve Onuncu Evlerdir.

Doğum Haritanızda Satürn'ü Yorumlamak

1. Adım 1 Doğum haritanızda Satürn'ü bulun.
    Google görselleri 1. Adım Doğum haritanızda Satürn'ü bulun.
    Doğum haritanızda Satürn'ü bulun. Güneş burcunuz veya burcunuz, Satürn'ün hayatınızı nasıl etkilediğini mutlaka etkilemez, çünkü asıl önemli olan, doğduğunuz andaki halkalı gezegenin konumudur. Öyleyse doğum haritanızı çıkarın ve Satürn'ün hangi burçta olduğunu belirleyin.
    • Doğum haritanız yoksa endişelenmeyin! Bir tane oluşturmak çok kolaydır. Bilmeniz gereken tek şey doğum tarihiniz, saatiniz ve konumunuzdur.
    • Bu “♄” sembolünü bulun ve gezegenin hangi zodyak bölümünde olduğuna dikkat edin. Bu sizin doğumsal Satürn burcunuzdur.
  2. Adım 2 Satürn Koç burcunda:
    Google görselleri Adım 2 Satürn Koç burcunda:
    Koç burcundaki Satürn: Satürn, sesinizi bulmanız için size meydan okuyor. Biraz dürtüselsiniz ve sorumlulukları düşünmeden üstleniyorsunuz; bazen kendinizi yakacak noktaya kadar. Satürn sizi yavaşlamaya ve düşünmeye teşvik edecek. Size fikirlerinizin nerede olduğunu hatırlatacak ve size kendi adınıza konuşma gücü verecektir.
    • Öğrenilecek ders: Güven
    • Satürn'ün yaşam yolculuğunuzda size öğrettiği kalite, öğrenmeniz gereken derstir.
  3. Adım 3 Satürn Boğa burcunda:
    Google görselleri Adım 3 Satürn Boğa burcunda:
    Boğa burcundaki Satürn: Satürn size kendinizi kabul etmeyi öğretir. Zamanın %99'unda kendinize karşı sert davranıyorsunuz. Mükemmeliyetçi olmak kolay değildir ve hayal ettiğiniz şey gerçeğe dönüşmezse kendinize güvenmeniz zor olabilir. O halde derin bir nefes alın. Satürn, kendi değerinizi takdir etmeniz ve şu anda nerede olduğunuzu kabul etmeniz için sınırlar belirlemenize yardımcı olacaktır.
    • Öğrenilecek ders: Kendine değer vermek
  4. Adım 4 Satürn İkizler'de:
    Google görselleri Adım 4 Satürn İkizler'de:
    İkizler'deki Satürn: Satürn odak noktanızı daraltmanıza yardımcı olur. İki yöne çekildiğinizi hissedebilirsiniz. Karar vermeniz zor olabilir, bu nedenle Satürn sizi doğru yöne yönlendirmek için devreye girer. Sen zaten hırslısın; sadece yapıyı bulmak için biraz yardıma ihtiyacınız var ve Satürn arkanızı kolluyor.
    • Öğrenilecek ders: Kararlılık
  5. Adım 5 Satürn Yengeç burcunda:
    Google görselleri Adım 5 Satürn Yengeç burcunda:
    Satürn Yengeç burcunda: Satürn sizi karmaşık duygularla zorluyor. Zaten duygusal bir insansınız ve Satürn daha fazla duyguyu içeri atarak size dezavantaj sağlıyor gibi görünebilir, ancak aslında büyümenize yardımcı oluyor. Satürn, geçmişinizden gelen zor duyguları gündeme getirerek size gelecekte sağlıklı sınırlar koymanızı hatırlatır.
    • Öğrenilecek ders: Sınırlar
  6. Adım 6 Satürn Aslan burcunda:
    Google görselleri Adım 6 Satürn Aslan burcunda:
    Aslan burcundaki Satürn: Satürn spot ışığınızı kısar. İlgi odağı olmayı seviyorsunuz ve bu bazen muhakeme yeteneğinizi bulanıklaştırabiliyor. Zarar vermek istemiyorsun ama gururun bazen bencilce görünebilir. Satürn yeteneğinizde hüküm sürüyor ve size sahnede ve sahne dışında mütevazı olmanızı hatırlatıyor.
    • Öğrenilecek ders: Tevazu
  7. Adım 7 Satürn Başak burcunda:
    Google görselleri Adım 7 Satürn Başak burcunda:
    Satürn Başak'ta: Satürn sizi dakik tutar. Mantıklı, analitik ve etkilisiniz ama o büyük beyniniz de depresyona yatkın. Dünyanın kritik doğasında kendinizi kaybetmek kolay olabilir. Satürn size yeterince iyi olduğunuzu hatırlatarak sizi bu karanlıktan çıkarır.
    • Öğrenilecek ders: Gerçekleşme
  8. Adım 8 Satürn Terazi'de:
    Google görselleri Adım 8 Satürn Terazi'de:
    Terazi'deki Satürn: Satürn kesin doğanızı yönetir. Bir karar vermeden önce her durumun artılarını ve eksilerini tartmayı seviyorsunuz. Sizin için her zaman açık bir doğru ve yanlış vardır, ancak %100 emin olmak zor olabilir. Satürn, kararlarınızdan gurur duymanızı ve sizin için en iyi olanı yaptığınıza güvenmenizi teşvik eder.
    • Öğrenilecek ders: Kendine güven
  9. Adım 9 Satürn Akrep'te:
    Google görselleri Adım 9 Satürn Akrep'te:
    Akrep'te Satürn: Satürn size azimle devam edeceğinizi hatırlatır. Sende duygusal bir esneklik var. Çok şey yaşadınız ama yine de ayağa kalkıp bir sonraki adıma geçmeyi başardınız. Ama bazen savunmasız olmayı unutursun. Satürn sizi güvenilir bir yolda yönlendirmeye yardımcı olur ve açılmanızı teşvik eder.
    • Öğrenilecek ders: Güvenlik açığı
  10. Adım 10 Satürn Yay burcunda:
    Google görselleri Adım 10 Satürn Yay burcunda:
    Satürn Yay burcunda: Satürn size sınırlarınızı anlatır. Çoğu zaman gününüzü sanki kaybedecek hiçbir şeyiniz yokmuş gibi geçirirsiniz, ancak Satürn size "hayır"ın var olduğunu hatırlatmak için buradadır. Halkalı gezegen gerçekçi kalmanıza yardımcı olur, böylece yıldızların arasında fazla kaybolmazsınız.
    • Öğrenilecek ders: Pratiklik
  11. Adım 11 Satürn Oğlak burcunda:
    Google görselleri Adım 11 Oğlak burcundaki Satürn:
    Oğlak burcundaki Satürn: Satürn size ara vermenizi hatırlatır. Disiplinli, sorumluluk sahibi, çalışkan ve pratik birisiniz. Ancak halkalı gezegenin en etkili özelliklerini paylaşırken bile bazen serbest bırakmak için bir hatırlatmaya ihtiyaç duyarsınız. İşler telaşlı hale geldiğinde, Satürn size ara sıra sakin olmanızın sorun olmadığını söyleyecektir.
    • Öğrenilecek ders: Kolaylık
  12. Adım 12 Satürn Kova burcunda:
    Google görselleri Adım 12 Satürn Kova burcunda:
    Kova burcundaki Satürn: Satürn sizi gelecek hakkında düşünmeye çağırıyor. İnsanlara açık biri olmayabilirsiniz ve çoğu zaman kendinizi tek başına aktiviteler seçerken bulabilirsiniz. Satürn sizden bu zihniyeti değiştirmenizi, ruhsal benliğiniz ve yaratmak istediğiniz gelecek hakkında düşünmenizi istiyor. Her zaman yalnız olmak zorunda değilsiniz ve halkalı gezegen size bunu hatırlatıyor.
    • Öğrenilecek ders: Topluluk
  13. Adım 13 Satürn Balık burcunda:
    Google görselleri Adım 13 Satürn Balık burcunda:
    Satürn Balık burcunda: Satürn sizden maneviyatınızı tanımlamanızı ister. Siz derin bir düşünürsünüz ve engin bilinmeyeni düşünmek korkutucu olabilir. Satürn sizi bu korkuyu aşmaya ve bilinmeyende yapıyı bulmaya itiyor. Zor olsa bile, daha önce keşfetmediğiniz yönlerinizi keşfetmenizi teşvik eder.
    • Öğrenilecek ders: Direnç