Astrolojide Dördüncü Ev Nedir? Dördüncü Evinizi Yorumlamak.

Astrolojide Dördüncü Ev Nedir? Dördüncü Evinizi Yorumlamak

Dördüncü Evi merak mı ediyorsunuz? Ev ve aile evi olarak bilinen bu ev, evle ilgili her şeyi (fiziksel barınağınız, aile yaşamınız ve soyunuz gibi) temsil eder. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bu makalede bilmeniz gereken her şey var. Astrolojide Dördüncü Evin neyi simgelediği, onu hangi gezegen ve burcun yönettiği ve sizi nasıl etkilediği konusunda size yol göstereceğiz.

Bu makale, Psişik Stina'nın sahibi psişik astrologumuz Stina Garbis ile yaptığımız röportaja dayanmaktadır. Röportajın tamamına buradan göz atın.

Adımlar

Astrolojide Dördüncü Ev nedir?

1. Dördüncü Ev Evin ve Ailenin Evidir.
    Google görselleri Dördüncü Ev, Evin ve Ailenin Evidir.
    Dördüncü Ev Evin ve Ailenin Evidir. Uzman psişik astrolog Stina Garbis şöyle açıklıyor: "Dördüncü Ev, eviniz, neye benzediği ve evinizin nasıl olmasını hayal ettiğinizle ilgili konuları bulacağınız yerdir. Aynı zamanda evin içinde yaşayan aileyle olan ilişkinizi de temsil eder." Dördüncü Ev atalarınızı, hayatınızdaki anne veya bakıcı figürlerinizi ve geleneklerinizi sembolize eder. Bu Ev, kendinizi güvende ve huzur içinde hissetmeniz için gerekenler de dahil olmak üzere, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayan şeyleri keşfetmenizi teşvik eder.
    • Dördüncü Ev ayrıca sonları (dinleneceğiniz yer gibi), çocukları, ebeveynliği ve gayrimenkulü temsil eder.
    • Dördüncü Ev burç çarkının tabanında yer alır.

Dördüncü Evi ne yönetir?

1. Adım 1 Ay Dördüncü Evi yönetir.
    Google görseller 1. Adım Ay, Dördüncü Evi yönetiyor.
    Ay Dördüncü Evi yönetir. Astrolojide ay, kendinizi rahat ve güvende hissetmeniz için gerekenleri temsil eder. Ay'ın Dördüncü Ev üzerindeki etkisi, ev yaşamınızda kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlayan şeyi bulmanızı teşvik eder. Bu, temel gelenekleri (ailenizden geçen manevi veya kültürel gelenekler gibi), kişisel bakım rutinlerini ve evinizi koruma şeklinizi içerir.
    • Ay sizi nasıl bir yaşam durumunu tercih ettiğinizi fark etmeye çağırıyor. Yalnız yaşadığınızda mı, yoksa ailenizle veya oda arkadaşlarınızla mı yaşadığınızda kendinizi en çok huzur içinde hissediyorsunuz?
    • Ay, kişisel bakımınızla ilgili kişisel ihtiyaçlarınız üzerinde düşünmenizi istiyor. Örneğin, derin bir uykuya dalmak için her gece meditasyon yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.
  2. Adım 2 Yengeç aynı zamanda Dördüncü Evi de yönetir.
    Google görseller Adım 2 Yengeç aynı zamanda Dördüncü Evi de yönetir.
    Yengeç aynı zamanda Dördüncü Evi de yönetir. Kanser duygusal açıdan hassas ve sezgisel bir işarettir. Dördüncü Ev üzerindeki yönetimi sizi kendi duygusal ihtiyaçlarınızı tanımaya çağırır (örneğin, ilişkilerde hangi iletişim tarzının sizin için işe yaradığı gibi). Yengeç burcu genellikle aile ve yakın arkadaşlarıyla olan ilişkilerine çok değer verir. Dördüncü Ev üzerindeki etkisi, sizi aile bağlarınız ve ailenizle olan ve sizi hala etkiliyor olabilecek ilk deneyimleriniz üzerinde düşünmeye motive eder.
    • Kanserler genellikle olağanüstü bir sezgiye sahiptir. Bu, içgüdülerinize güvenmenize ve ev hayatınızda kendinizi güvende hissetmek için neye ihtiyacınız olduğunu bilmenize rehberlik ederek Dördüncü Evi etkiler.
    • Kanserin etkisi sizi ailenizden aktarılan gelenekler ve bunları şimdi hayatınıza nasıl dahil edebileceğiniz üzerinde düşünmeye teşvik edebilir.

Dördüncü Ev beni nasıl etkiler?

1. Bu, Dördüncü Evin doğum haritanızda nerede konumlandığına bağlıdır.
    Google görselleri Bu, Dördüncü Evin doğum haritanızda nerede konumlandığına bağlıdır.
    Bu, Dördüncü Evin doğum haritanızda nerede konumlandığına bağlıdır. Her evin genel bir yöneticisi olsa da (Yengeç gibi), kendi doğum haritanızda onu yöneten burç, doğduğunuz andaki gezegenlerin ve yıldızların yerleşimine bağlıdır. Haritanızda Dördüncü Evi hangi burcun yönettiğini öğrenerek onun yaşamınız üzerindeki etkisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Doğum haritanızda Dördüncü Evin konumunu bulmak için, ücretsiz bir doğum haritası hesaplayıcıyı internette arayın.
    • Tam bir doğum haritası okuması için, tam olarak doğum saatinizi ve doğduğunuz şehri (doğduğunuz şehir) girmeniz gerekecektir.

Dördüncü Evdeki Burçlar

1. Adım 1 Koç Dördüncü Evde:
    Google görselleri Adım 1 Koç Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evdeki Koç: Ateşli ve boyun eğmez bir ruha sahipsiniz. Başarılı olmak için düşüncelerinizi özgürce söyleyebileceğiniz bir ev yaşamına ihtiyacınız var. Evinizi fikirlerin özgürce ve saygılı bir şekilde paylaşılabileceği bir yer haline getirin ve diğer insanların da duygularını dile getirmesine izin verdiğinizden emin olun. Bu şekilde, ev yaşamının sizi boğduğunu veya kısıtladığını hissetmekten kaçınacaksınız.
  2. Adım 2 Boğa Dördüncü Evde:
    Google görselleri Adım 2 Boğa Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evde Boğa: Burcunuz Venüs tarafından yönetiliyor, bu da ev hayatınızdaki güzelliği diğer burçlardan daha fazla takdir etmenizi sağlıyor. Yaşam alanınızı çiçeklerle, tablolarla ya da dergi kupürleriyle güzel bulduğunuz şekilde dekore edin. Konforlu, estetik açıdan hoş bir yaşam ortamında kendinizi sağlam ve güvende hissedeceksiniz.
  3. Adım 3 Dördüncü Evde İkizler Burcu:
    Google görselleri Adım 3 Dördüncü Evde İkizler:
    Dördüncü Evdeki İkizler: Diğer burçların aksine, nerede olursanız olun kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Aslında yaşam durumunuzu sık sık değiştirmek size fayda sağlayabilir. Bulunduğunuz yerden memnunsanız, sık sık yeniden dekore etmeyi düşünün. Bir değişiklik istiyorsanız, yeni oda arkadaşlarıyla yaşamayı veya bu adımı atmaya hazırsanız partnerinizin yanına taşınmayı deneyebilirsiniz.
  4. Adım 4 Dördüncü Evde Yengeç:
    Google görselleri Adım 4 Kanser Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evdeki Yengeç: Ailenize ve yakınınızdaki insanlara derinden önem veriyorsunuz. Programınızda ailenizi (veya seçtiğiniz aileyi) görmek için bolca zaman ayırın, ancak kendinize de dikkat etmeyi unutmayın. Sadece dinlenip kendinize biraz yer açarsanız başkalarıyla ilgilenecek enerjiye sahip olursunuz.
  5. Adım 5 Aslan Dördüncü Evde:
    Google görselleri Adım 5 Aslan Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evdeki Aslan: Cömert ve açık bir kalbe sahipsiniz. Kendinizi ailenizle, arkadaşlarınızla ve hatta sizi mutlu eden eşyalarla çevrelerseniz, evinizde en rahat hissedeceksiniz. Fırsat buldukça evinizde partiler düzenleyin, arkadaşlarınızı film gecelerine davet edin ve evinizi size neşe getiren sanat eserleri, bitkiler ve süs eşyaları ile süsleyin.
  6. Adım 6 Dördüncü Evde Başak:
    Google görselleri Adım 6 Başak Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evdeki Başak: Tutarlı ve öngörülebilir bir rutinle gelişirsiniz. Bunun nedeni sadece işleri halletmeyi sevmeniz değil; zihninizi susturmak için de buna ihtiyacınız var. Düşüncelerinizi merkezde ve sakin tutmak için evinizi temiz ve düzenli tutun. Günlük yaşamınızda rahatlamanıza ve stresten kaçınmanıza yardımcı olacaktır.
  7. Adım 7 Terazi Dördüncü Evde:
    Google görselleri Adım 7 Terazi Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evde Terazi: Burcunuz bir dizi terazi ile sembolize edilir ve bunun nedeni uyum ve dengeye değer vermenizdir. Her ikisinin de ev hayatınızda olması sizin için önemlidir ve bunu, aile odanızdaki herkesin kendisi olmasına ve kişisel ihtiyaçlarını dile getirmesine izin vererek başarabilirsiniz. Başkalarının ihtiyaçlarına kendi ihtiyaçlarınız pahasına değer vermediğinizden emin olun. Sınır koymanız ve hatta bazen sevdiklerinizle aynı fikirde olmamanız sorun değil.
  8. Adım 8 Dördüncü Evde Akrep:
    Google görselleri Adım 8 Dördüncü Evde Akrep:
    Dördüncü Evdeki Akrep: Olağanüstü bir duygusal güce sahipsiniz ve ne olursa olsun kendinizi savunabilecek ve kendinize güvenli bir yuva kurabilecek kapasitedesiniz. İnsanların evinize girmesine ve evinizi başkalarıyla paylaşmasına izin vermenin sorun olmadığını fark etmeniz size fayda sağlayabilir. Bu, yeni bir arkadaşınıza güvenmeye başladıktan sonra onu davet etmeye, hatta bir gün bir partnerle aynı evi paylaşmaya benzeyebilir.
  9. Adım 9 Dördüncü Evde Yay:
    Google görselleri Adım 9 Dördüncü Evde Yay:
    Dördüncü Evde Yay: Burcunuz Dördüncü Evde olsa bile yolculuk tutkusuyla ilişkilendirilir. İster seyahatle dolu bir hayat ister aylık bir kiralama olsun, sürekli değişen bir ortamda kendinizi en çok evinizde hissedeceksiniz. Bulunduğunuz yerden memnunsanız ama yine de dünyayı görmek istiyorsanız, doğada vakit geçirmeyi ve aydınlatıcı edebiyat ve felsefe okumayı deneyin.
  10. Adım 10 Oğlak Dördüncü Evde:
    Google görselleri Adım 10 Oğlak Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evdeki Oğlak: Düzenli, istikrarlı bir ev sahibi olursunuz (ve rahat ve sessiz ev alanlarında gelişirsiniz). Evde ve ailenizdeki sakin varlığınız etrafınızdaki herkese toprak sağlıyor. Mükemmel bir ev veya aileye sahip olmak için fazla yatırım yapmadığınızdan emin olun. Her ev ne kadar istikrarlı olursa olsun bazı iniş çıkışlar yaşayabilir. Onlara direnmek yerine bu anları kucaklamak en iyisidir.
  11. Adım 11 Dördüncü Evde Kova Burcu:
    Google görselleri Adım 11 Kova Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evde Kova: Özgür düşünceniz ve bağımsız doğanız zaman zaman ev hayatıyla çatışabilir. Kendinizi evinizde hissetmeniz için aslında kendi işinizi yapma ve isyan etme konusunda bir dereceye kadar özgürlüğe ihtiyacınız var. Kendinizi insani arayışlara adayın, böylece asi ruhunuzu iyi bir şekilde kullanabilirsiniz ve değişim ihtiyacınızı karşılamak için yaşam ortamınızı sık sık değiştirebilirsiniz.
  12. Adım 12 Dördüncü Evde Balık:
    Google görselleri Adım 12 Balık Dördüncü Evde:
    Dördüncü Evde Balık: Derin duygulara sahipsiniz ve muhtemelen aileniz ve arkadaşlarınız için çok şey yapıyorsunuz. Ev hayatınızda kendinizi huzurlu hissetmek için, her gün duygularınızı özel olarak düşünmek için zaman ayırın. Oda arkadaşlarınızla, ailenizle veya partnerinizle yaşıyor olsanız bile, yaşam ortamınızda tamamen size ait bir alan oluşturmanın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Astrolojide Dördüncü Ev Nedir?