Çoklu İlişkiler Nerede Bulunur: En İyi Çoklu Arkadaşlık Uygulamaları ve Daha Fazlası.

Çoklu İlişkiler Nerede Bulunur: En İyi Çoklu Arkadaşlık Uygulamaları ve Daha Fazlası

Sağlıklı çoklu ilişkiler bulmak için en iyi yerleri mi arıyorsunuz? Eğer poli veya "poliamoral" iseniz, yani birden fazla kişiyle dürüst ve şeffaf bir şekilde buluşmaya açıksanız, sizin için birçok seçenek var. Çevrimiçi uygulamalardan yüz yüze buluşmalara kadar, etik olarak tek eşlilik içermeyen veya ENM uygulayan diğer kişileri nerede bulabileceğimize ilişkin bilgileri derledik. Okumaya devam edin ve sizi ve yaşam tarzınızı benimseyen insanlarla nasıl ödüllendirici bağlantılar kuracağınızı öğrenin.

Adımlar

Yöntem 1

Flört Uygulamalarını Kullanma

1. Adım 1 İstediğiniz düzenleme türüne en uygun uygulamayı seçin.
    Google görselleri 1. Adım İstediğiniz düzenleme türüne en uygun uygulamayı seçin.
    İstediğiniz düzenleme türüne en uygun uygulamayı seçin. Aramanızı optimize edin ve size uygun bir tanışma havuzuna katılın. Daha çeşitli bir randevu grubunu hedef alıp almadığını görmek için bir uygulamanın misyon beyanını ve kullanıcı referanslarını okuyun. "Bir" veya ömür boyu sürecek tek bir partner vaat eden tüm uygulamalardan veya flört hizmetlerinden uzak durun. Uzun vadede kendinize çok zaman kazandıracaksınız.
    • Feeld “alternatif” yaşam tarzlarına ve açık ilişkilere hitap ediyor. Bir iş ortağını profilinize bağlayabilirsiniz.
    • #Open, tek eşli olmayan flörtler için tasarlanmıştır ve çok sayıda insanla tanışabileceğiniz bir etkinlik takvimi içerir.
    • MoreThanOne, poli bireylerin ciddi ilişkilerle ilgilenen kişilerle eşleşmesine yardımcı olur. “Kaydırma” özelliği yoktur ve detaylı profillere odaklanır.
    • Polyfinda tarih, arkadaş veya etkinlik arayan çoklu kişiler içindir. İstediğiniz her şeyi yazmanıza olanak tanıyan "açık profil" formatı.
    • OKCupid artık kendinizi çok-aşklı olarak listelemenize ve aynı ilişki tarzınıza sahip başkalarını aramanıza olanak tanıyor.
    • Bicupid, biseksüel insanları birbirine bağlayan bir uygulama olarak başladı ancak artık çok çeşitli yönelimlere ve ilişki tercihlerine sahip poli kişiler tarafından kullanılıyor.
    • Güncelleme, "buluşmak" mı yoksa "bağlantı kurmak" mı istediğinize karar vermenizi sağlar, ancak özellikle çoklu kişilere reklamı yapılmaz.
  2. Adım 2 Beklentilerinizi içeren açık ve dürüst bir flört profili oluşturun.
    Google görseller Adım 2 Beklentilerinizi içeren net ve dürüst bir flört profili oluşturun.
    Beklentilerinizi içeren açık ve dürüst bir flört profili oluşturun. İster çok eşli ve tek eşli insanların bulunduğu bir platformda olun ister açık ilişkiler için özel olarak tasarlanmış bir uygulama kullanın, şeffaflık çok önemlidir. Kendiniz, şu anda dahil olduğunuz ilişkiler ve gelecekteki bağlantılara dair arzularınız hakkında yazın. Açıklığınız, yaşam tarzınıza ve bakış açınıza uygun insanları çekecektir.
    • Geleneksel olarak tek eşli olarak flört etmek için kullanılan iki uygulama olan Hinge veya Bumble'ı kullanıyorsanız, açık sözlü olmak çok önemlidir. Hatta şöyle bir şaka bile yapabilirsiniz: "Bunun silinmek üzere tasarlanmış bir uygulama olduğunu biliyorum, ama ben poli'yim, bu yüzden yıllık abonelik satın aldım."
    • Partner(ler)inizi profilinize bağlayamasanız bile, hesabınızı paylaşıp paylaşmadığınızı ve çift, üçlü, dörtlü veya başka bir ilişki konfigürasyonu olarak buluşmak isteyip istemediğinizi insanlara bildirin.
    • Farklı cinsiyetten insanlarla ilgileniyorsanız, farklı cinsiyetten bir arkadaşınızdan profilinizde yazdıklarınıza bir göz atmasını isteyin. Bir şeyi çıkarmanızı veya yazdıklarınızda değişiklik yapmanızı önerebilirler.
  3. Adım 3 Ne istediklerini açıkça belirten, benzer düşüncelere sahip insanlarla tanışın.
    Google görselleri 3. Adım Ne istediklerini açıkça belirten, benzer düşüncelere sahip insanlarla tanışın.
    Ne istedikleri konusunda spesifik olan benzer düşüncelere sahip insanlarla tanışın. Bir kafe ya da kitapçı gibi gerçek dünyada olduğunuzda, kimin aynı zamanda poli olduğunu söylemek ya da sizin ENM olduğunuzu dile getirmek zordur. Flört uygulamaları, aradığınızı ifade etmek ve yaşam tarzınızla ilgilenen birini bulana kadar profillere göz atmak için mükemmel bir fırsat sunar.
    • İnsanlar profillerine "?" gibi belirli "kodlar" koyabilirler. şaka yollu bir şekilde bir çiftle çıkmak isteyen "nadir bir tek boynuzlu at" olduklarını söylemek veya poli olduklarını belirtmek için kurnazca "✨ENM✨" bırakmak.
    • Bir flört uygulaması aynı zamanda buzları kırmanıza ve kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olur. Örneğin, birisi zaten sizi "sağa kaydırdıysa" ve profilinizde poli olduğunuzu söylüyorsa, aradığınız şey hakkında bir konuşma başlatmak daha kolay olacaktır.
  4. Adım 4 Mali veya duygusal maliyetler gibi uygulamaların mevcut zorluklarını göz önünde bulundurun.
    Google görselleri 4. Adım Finansal veya duygusal maliyetler gibi uygulamaların mevcut zorluklarını göz önünde bulundurun.
    Mali veya duygusal maliyetler gibi uygulamaların mevcut zorluklarını göz önünde bulundurun. Sizi kimlerin "beğendiğini" görmek veya ideal eşleşmeyi bulmak için "okundu" bildirimlerini görmek veya filtreleri etkinleştirmek gibi daha fazla özelliğe erişmek istiyorsanız aylık bir ücret ödemeniz gerekebilir. Üstelik özel bir ilişki isteyen, poli'yi ne anlayan ne de arzulayan insanlarla karşılaşabilirsiniz.
    • Uygulamanın "Şartlar ve Koşullar"ı veya Şartlar ve Koşulları kontrol etmeyi unutmayın. Uygulamanın gizliliğinizi koruyacak şekilde tasarlandığından emin olun.
    • Hangi özelliklerin buna "değer" gibi geldiğini belirleyin. Örneğin, "Aboneliğimi yükselttikten sonra zaten dört tarih ayarladığım için 25 dolar makul görünüyor" diyebilirsiniz.
    • Tek eşlilik isteyen herkese karşı açık ve saygılı olun. Onlara şöyle bir şey söyleyin: "Bunu aramak için bu uygulamaya girmeniz çok mantıklı. Farklı bir durum arıyorum. Hakkında hayırlısı olsun!"
Sınav

wikiHow Testi: Çokaşklı mıyım?

Polyamory, tüm partnerlerin açık bilgisi ve bilgilendirilmiş rızasıyla aynı anda birden fazla romantik ilişki içinde olmayı içerir. İlgili kişiler tarafından kabul edilen belirli yönergeleri takip eden bir tür açık ilişkidir. Bu, tekeşlilikten veya aynı anda yalnızca tek bir kararlı ortağa sahip olma uygulamasından farklıdır. Peki sizi en iyi tanımlayan etiket hangisi? Çok eşli veya tek eşli ilişki yelpazesinde nereye düştüğünüzü görmek için bu testi yapın. 1 / 12

Kararlı ilişkiler hakkında düşünceleriniz neler?

Hayranı değil. Bir kişiye bağlı kalmayı sevmiyorum.

Aslında bir fikrim yok. Bir veya daha fazla partnere sahip olmaya açığım.

Bildiğim tek şey kararlı ilişkiler; dallanıp budaklanabileceğimden emin değilim.

Onları sev! Sevgimi sunabileceğim bir ortağa sahip olmak benim için en iyi sonucu verir.

Sonraki Yöntem 2

Poly Meetup'lara katılmak

1. Adım 1 Etkinlikleri yayınlayan çevrimiçi bir çoklu ağa katılın.
    Google görselleri 1. Adım Etkinlikleri yayınlayan çevrimiçi bir çoklu ağa katılın.
    Etkinlikler yayınlayan çevrimiçi bir çoklu ağa katılın. Pek çok bölgede, forumlara mesaj gönderebileceğiniz ve etkinlik takvimine göz atabileceğiniz özel çevrimiçi bülten panoları veya web siteleri vardır. Büyük şehirler ayrıca kafelerde veya diğer topluluk alanlarında çoklu etkinliklere ev sahipliği yapma eğilimindedir.
    • https://www.polyamory.org/SF/groups.html dünya çapındaki çevrimiçi çoklu toplulukların kapsamlı bir veritabanını sunar.
    • Bant genişliğiniz varsa, çok sayıda insanın buluşması ve bağlantı kurması için yeni yollar sağlamak amacıyla kendi etkinliklerinizi düzenleyin ve bunların tanıtımını yapın. Bu sizin için de gerçekten işe yarayabilir ve özel biriyle tanışabilirsiniz.
  2. Adım 2 Meetup gibi bir uygulama kullanın ve yerel buluşmaları arayın.
    Google görselleri 2. Adım Meetup gibi bir uygulama kullanın ve yerel buluşmaları arayın.
    Meetup gibi bir uygulama kullanın ve yerel buluşmaları arayın. Meetup gibi web siteleri bir hesap oluşturmanıza, profil yazmanıza ve benzer ilgi alanlarına dayalı grupları aramanıza olanak tanır. Sadece poli insanlara yönelik çok sayıda topluluk yok, aynı zamanda gerçekten niş kulüpler de var. Örneğin, "Üç Eyalet Bölgesindeki Çoklu Bilim Kurgu Hayranları" gibi bir grup bulabilirsiniz. Meetup, romantik olanlar da dahil her türlü bağlantıyı kurmanıza olanak tanır.
    • Hemen buluşmak istiyorsanız, "Yeni Bağlantılar!" gibi açıkça ilişkilere odaklanan etkinliklere LCV gönderin. Çoklu Flört ve Kaynaşma Gecesi.
    • Bir grubun "Poly Book Club" gibi daha platonik bir tonu varsa o zaman ilgilendiğiniz birinin şöyle bir yorum yapmasını beklemeniz gerekebilir: "Tüm katkılarınızı seviyorum! Üstelik çok tatlısın. Seni kahve içmeye götürmeyi çok isterim!”
  3. Adım 3 Sosyal medyada çoklu gruplar halinde yeni arkadaşlar edinin.
    Google görselleri 3. Adım Sosyal medyada çoklu gruplarda yeni arkadaşlar edinin.
    Sosyal medyada çoklu gruplarda yeni arkadaşlar edinin. Facebook Haber Kaynağınızın sol tarafında, "Gruplar"a tıklayın." "Çok eşlilik", "çoklu", "etik olarak tek eşli olmayan" veya "ENM" terimlerini arayın ve geniş bir takipçi kitlesine sahip bir gruba katılın veya Reddit'i ziyaret edin, aynı ifadeleri kullanın ve sayfanın üst kısmındaki ikinci sekme olan "Topluluklar"ı seçin. Her iki sitede de sizi doğru yöne yönlendirebilecek kişilerle ağ kurabilirsiniz.
    • Bu toplulukların çoğu kişisel reklamları önermiyor ancak biriyle bir bağlantı kurabilir ve konuşmayı özel mesajlara taşıyabilirsiniz.
    • Eğer yerel biriyle tanışmak istiyorsanız, aramanızı kendi topluluğunuza yönelik (örneğin, Körfez Bölgesi'ndeki Polyamory) grupları hedef alan gruplara daraltın.
    • Instagram, TikTok veya diğer sosyal medya platformlarındaki çoklu hesaplara abone olun. Diğer takipçilerle arkadaş olabilir ve çoklu buluşma sahnesi hakkında konuşabilirsiniz.
  4. Adım 4 Çok hızlı buluşmayı deneyin.
    Google görselleri 4. Adım Çok hızlı buluşmayı deneyin.
    Çok hızlı buluşmayı deneyin. Birçok yerel çoklu topluluk, "alternatif" sahneler ve çevrimiçi gruplar, takvimlerinde "çoklu hızlı buluşma" etkinlikleri yayınlıyor. Birine LCV gönderin ve kimyanızı hemen test edebileceğiniz hızlı tempolu bir ortamda diğer poli bireylerle tanışmaya katılın.
    • Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek ve yeni biriyle tanıştığınızda en çok neyi merak ettiğinizi öğrenmek için önceden sorular hazırlayın.
    • Ayrıca hızlı bir randevunuzdayken akışa uymaktan ve spontane bir sohbete dalmaktan çekinmeyin.
    • Çoklu topluluklarınız henüz bu etkinliklerden birine ev sahipliği yapmamışsa, bir tane düzenlemeyi önerin.
    • Çoklu hızlı buluşmanın nasıl teşvik edileceğine dair bir örnek görmek için https://polyspeeddating.com/category/events/ adresine göz atın.
  5. Adım 5 LGBT+ etkinliklerine katılın.
    Google görselleri 5. Adım LGBT+ etkinliklerine katılın.
    LGBT+ etkinliklerine katılın. LGBT+ alanları hem heteronormatif hem de tek eşli ilişki tarzlarının alternatiflerine odaklandığından, genellikle çoklu flörtü benimseyen veya destekleyen sınıflara ve etkinliklere ev sahipliği yapacaklar. Bir topluluk organizatörüne, poli bireylerin birbirleriyle tanışabileceği yaklaşan buluşmalar hakkında bilgi verin veya sizi poli ortam hakkında bilgi sahibi olan başka birine yönlendirip yönlendiremeyeceklerini öğrenin.
    • Bazı insanlar çok eşli olmayı bir yönelim olarak gördükleri için çoklu yaşam tarzını LGBT+ “şemsiyesi” kapsamına alıyor.
    • Çoklu kişi olarak "dışarıda" olduğunuz için herhangi bir damgalanma veya yargılanma hissediyorsanız bu konuları LGBT+ topluluğunuzla tartışın. Diğer poli bireylerin bir araya gelmesine ve desteklendiklerini hissetmelerine yardımcı olacak dersler ve etkinlikler planlayın.
Yöntem 3

Kendi Poli Topluluğunuz İçinde Arkadaşlık

1. Adım 1 Bir poli arkadaşınızdan size birisiyle ayarlamasını isteyin.
    Google görseller 1. Adım Poli arkadaşınızdan size birisiyle ayarlamasını isteyin.
    Bir poli arkadaşınızdan size birisiyle ayarlamasını isteyin. Poli arkadaşlarınız sizi çok iyi tanıdıklarından sizin için mükemmel olan birini tanıyor olabilirler. Hatta zaten poli olan ve sana aşık olan biriyle çıkıyor bile olabilirler. Sizinle aynı yaşam tarzına sahip olan yakın bir kişiye ulaştığınızda, bir sürü olasılık ortaya çıkabilir.
    • Bir arkadaşınızın partneriyle çıkmak ilginizi çekiyorsa beklentileri önceden tartışın ve düzenli iletişime hazırlıklı olun.
    • Arkadaşınızın tam olarak nasıl yardım edeceğini bilmesi için ne aradığınızı açıklayın. Örneğin şöyle diyebilirsiniz: “Haftada en az bir kez görebileceğim birini istiyorum. Bu kapasiteye sahip birini tanıyor musun?”
    • Bir çoklu arkadaş muhtemelen birinin "çoklu doygun" olup olmadığını da bilecektir, bu da o kişinin şu anda partner sayısından memnun olduğu anlamına gelir.
  2. Adım 2 Bir poli arkadaşınızın düzenlediği partiye katılın.
    Google görseller 2. Adım Poliseksüel bir arkadaşınızın düzenlediği partiye katılın.
    Bir poli arkadaşınızın düzenlediği partiye katılın. Küçük bir buluşma ya da abartılı bir etkinlik düzenliyorlarsa, büyük ihtimalle en az bir ya da iki poli insanla karşılaşırsınız. Şansınız konusunda kendinize daha fazla güvenmek istiyorsanız ev sahibine poli olan başka katılımcıların da olup olmayacağını sorun. Ev sahibi bunlardan bazılarını tanımlayabilir veya gelen herkesin açık bir ilişki içinde olduğunu açıklayabilir.
    • Kimin poli olduğunu öğrendikten sonra kendinizi onlara tanıtın ve sohbet başlatıcılarla yakınlık kurun. Örneğin, "Ev sahibini nasıl tanıyorsun?" diye sorabilirsiniz.
    • ENM'yi gündeme getirin veya daha sonra açık ilişkiler kurun; öncelikle birbirinizin arkadaşlığından keyif almaya odaklanın. Kiminle konuşursanız konuşun hemen flört konusunu açarsanız şaşırabilir.
  3. Adım 3 Poli arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayırın.
    Google görselleri 3. Adım Poli arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayırın.
    Poli arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayırın. Bazen, bir süre flört etmeye daha az ve sosyal hayatınıza daha fazla odaklanırsanız, bazı eğlenceli sürprizlerle karşılaşırsınız. Belki arkadaşlarınızdan biriyle yakınlaşacak ve onlarla bir ilişki keşfedeceksiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla sade bir gece bowlingi sırasında birisiyle tanışabilirsiniz. Yakın çevrenizle bağlantıda kalın; geri kalan her şey muhtemelen yerine oturacaktır.
    • Bir ilişki ararken bile güçlü bir destek ağını sürdürmek önemlidir.
    • Grubunuzdan biriyle çıkma ve bunun sosyal yaşamlarınızı nasıl etkileyebileceği konusunda poli arkadaşlarınızdan tavsiye isteyin.
    • Poli arkadaşınızla çıkarsanız, önce birbirinizle çıkmanın artılarını ve eksilerini tartışın.
Yöntem 4

Etik Tek Eşliliğin Olmaması Hakkında Konuşmak

1. Adım 1 Her polidinamik benzersizdir, bu nedenle “ENM”nin sizin için ne anlama geldiğini tanımlayın.
    Google görselleri 1. Adım Her poli dinamiği benzersizdir, bu nedenle “ENM”nin sizin için ne anlama geldiğini tanımlayın.
    Her çoklu dinamik benzersizdir, bu nedenle “ENM”nin sizin için ne anlama geldiğini tanımlayın. Her ilişki gibi, çok eşlilik de (aynı zamanda etik olarak tek eşliliğin olmaması olarak da bilinir) onun dışındaki herhangi biri tarafından değil, o ilişkiye katılan kişiler tarafından tasarlanır. Şu anda ister tek bir SO'nuz olsun, ister bir "kapsül"ünüz ya da ortak grubunuz olsun, her tarafın kabul ettiği bir çoklu ilişkiyi tanımlayın.
    • "Çok eşlilik" "birçok kişiyi sevmek" anlamına gelir, ancak poli duygusal olarak samimi veya sıradan olabilir.
    • Hiyerarşik veya hiyerarşik olmayan poli uygulamayı planlayıp planlamadığınıza karar verin. İlk tarz belirli partnerlere öncelik verirken ikincisi bunu yapmaz.
    • Herkesin mutlaka birbirine vakit ayırdığı mutfak masasını mı tercih edersiniz yoksa akışına bırakılan anarşik bir ilişki mi istersiniz?
  2. Adım 2 Rıza, etik ve saygıyla ilgili görüşmelere öncelik verin.
    Google görselleri 2. Adım Rıza, etik ve saygıyla ilgili konuşmalara öncelik verin.
    Rıza, etik ve saygı konularındaki görüşmelere öncelik verin. Poli partner arayışına dahil olan herkes kendini güvende ve değerli hissetmelidir. Başka bir kişiyi (veya daha fazlasını) dinamiğinize dahil etmeyi planladığınız için, gelecekteki partnerinizin sınırlarını ve beklentilerini hesaba katın. Kuralları, güvenli seks uygulamalarını ve adil muameleyi nasıl müzakere edeceğinizi planlayın. Bu, güvene dayalı bir çoklu ilişki tasarlamanıza yardımcı olacaktır.
    • İlişkiye giren herkes için bir “Haklar Bildirgesi” taslağı hazırlamayı düşünün. Bu belgedeki örnek bir satır şöyle görünebilir: "Sizin dinamiğinizde ikincil olabilirim ama kendi hayatımda ilk sırada yer alıyorum."
    • Önceden soracağınız önemli soruları yazın. Bunlardan biri şu olabilir: "Benimle daha ciddi bir şekilde çıkmadan önce tüm partnerlerimle tanışmak ister misin?"
  3. 3. Adım Sadece cinsel yakınlığın dışındaki idealler hakkında konuşun.
    Google görselleri 3. Adım Sadece cinsel yakınlığın dışındaki idealler hakkında konuşun.
    Sadece cinsel yakınlığın dışındaki idealler hakkında konuşun. Seksin ilişkinin yalnızca bir unsuru olduğunu unutmayın. Hayatınıza özel bir kişiyi çekmek istiyorsanız, yatak odasının dışında da bağ kurmak istediğiniz yolları netleştirin. Aynı hobileri paylaşmak mı önemli yoksa güçlü aile değerlerine sahip biriyle mi daha çok ilgileniyorsunuz? Ne istediğinizi belirttiğinizde uyumlu bir partner bulmanız daha kolay olacaktır.
    • Benzerliklerin insanları bir arada tuttuğuna mı inanıyorsunuz yoksa çokluğun farklı kökenden insanları hayatınıza çekmesi hoşunuza mı gidiyor?
    • Özverili ve işbirlikçi olmayı önemli mi buluyorsunuz, yoksa özgürlük ve bağımsızlık sizi daha mı motive ediyor?
  4. Adım 4 Çok eşliliğe veya ENM'ye neden inandığınızın nedenlerini listeleyin.
    Google görselleri 4. Adım Çok eşliliğe veya ENM'ye neden inandığınızın nedenlerini listeleyin.
    Çok eşliliğe veya ENM'ye neden inandığınızın nedenlerini listeleyin. Birisi poliseksüelliğe yeni başlamış olsa da, uzun süredir sahnede olsa da, eğer yaşam tarzınıza güveniyorsanız etkilenme ve bir ilişki kurma olasılıkları daha yüksektir. Ayrıca, poli'nin size ve ortaklarınıza neden bu kadar çok şey sunduğunu anlattığınızda, dinamik kulağa sürdürülebilir ve ödüllendirici gelecektir.
    • Geçmişinizin, uyguladığınız poly'u nasıl şekillendirdiğini, "Önceden saklanmam gerektiğini hissediyordum ama artık arzularım konusunda şeffaf olabiliyorum" gibi bir sözle anlatın.
    • Bugün nasıl başarılı olduğunuzu şu şekilde bir yorumla tartışın: "En iyi arkadaşlarım tarafından çevrelendiğimi hissediyorum ve bu bana çok fazla duygusal güvenlik sağlıyor."
    • "Herkes ihtiyaçlarının karşılandığından nasıl emin olunacağı hakkında konuşmaya devam edeceğinden ilişkilerimin güçlü kalacağına inanıyorum" gibi iyimser bir bakış açısı paylaşın.
Yöntem 5

Sağlıklı Poli İlişkileri İçin İpuçları

1. Adım 1 Kendinizle görüşün ve poli'nin sizin için uygun olup olmadığını görün.
    Google görselleri 1. Adım Kendinizle görüşün ve poli'nin sizin için uygun olup olmadığına bakın.
    Kendinizle görüşün ve poli'nin sizin için uygun olup olmadığını görün. Bu ilişki yapısından ve size sağladığı fırsatlardan memnun kaldınız mı? Öyle ise yolunuza devam edin. Öte yandan, eğer deney yapıyorsanız veya sadece farklı bir dinamik istiyorsanız, bu da tamamen sorun değil. Şu anda nerede durduğunuzu ve sizin için neyin sürdürülebilir olduğunu değerlendirin.
    • Şu anda herhangi bir ortağınız/ortaklarınız varsa, poly hakkındaki görüşünüzü onlarla da paylaşın.
    • Poli türünüzü ayarlamanız veya yeni bir ilişki tarzına geçmeniz gerekiyorsa bunu gündeme getirin.
    • Poli ile karşılaştığınız zorlukları açıklayın. Örneğin, "Daha kaliteli zamana ihtiyacım var, bu yüzden ilerlemeye öncelik vermek benim için önemli" diyebilirsiniz.
  2. Adım 2 Gerekirse flört etmeye ara verin.
    Google görselleri 2. Adım Gerekiyorsa flört etmeye ara verin.
    Gerekirse flört etmeye ara verin. İster daha fazla profile göz atamayacak kadar yorgun olduğunuz "uygulama tükenmişliği" hissediyor olun, ister rahatlamak için biraz zaman istiyorsanız, kendinizi savunun. Diğer insanlarla bağlantı kurmak için her zaman daha fazla zaman olacaktır. Yeni bir ilişki konusunda gerçekten heyecanlandığınız zaman onlara tekrar ulaşın.
    • İçinizin rahat olmasını sağlayacaksa telefonunuzdaki tüm flört uygulamalarını kaldırın veya silin.
    • Partnerinize/ortaklarınıza, kendinizi flört pazarından çıkarmanın fayda sağlayacağını açıklayın.
    • Neden biraz alana ihtiyacınız olduğunu belirlemeye çalışın. Örneğin, "Şu anda kendimi gerçekten savunmasız hissediyorum ve zaten tanıdığım insanlarla vakit geçirmeyi tercih ediyorum" gibi bir şey diyebilirsiniz.
  3. Adım 3 Zaten poli olan kişileri takip edin. {"smallUrl":"https://www.wikihow.com/