Amerika Birleşik Devletleri Senatörünüze Nasıl Mektup Yazılır?.

Amerika Birleşik Devletleri Senatörünüze Nasıl Mektup Yazılır?

Her eyaletin iki senatörü vardır. Senatörleriniz yasa tasarılarını oyluyor ve Başkanın kabinesini ve Yüksek Mahkeme adaylarını onaylıyor veya reddediyor. Senatörünüze yazmak için adresini bulmalı ve ne söylemek istediğinizi düşünmeye biraz zaman ayırmalısınız. Mektubunuzu mümkün olduğu kadar kısa tutmayı ve dilbilgisi ile imla kurallarını kontrol etmeyi unutmayın. Mektubunuzu posta yoluyla göndermeyi düşünseniz de, bu şekilde hedefine ulaşması bir ayı bulabilir. Bunun yerine faksla veya senatörün web sitesindeki "yorumlar" web formu aracılığıyla göndermeyi düşünün.

Adımlar

Bölüm 1

Mektubunuzu Planlamak

1. Adım 1 Senatörünüzü neden yazdığınızı belirleyin.
    Google görselleri 1. Adım Senatörünüzü neden yazdığınızı tanımlayın.
    Senatörünüzü neden yazdığınızı tanımlayın. Senatörünüzle iletişime geçmenizin birçok nedeni vardır. Ancak çoğu insan bir konuda fikirlerini paylaşmak istediği için yazıyor. Örneğin, birçok seçmen temsilcilerini aşağıdaki nedenlerle yazmaktadır:
    • Senato'da görüşülmekte olan bir tasarıya evet ya da hayır oyu vermelerini istiyorsunuz.
    • Bir yasa tasarısı sunmalarını veya bir konuyla ilgili duruşmalar yapmalarını istiyorsunuz.
    • Başkanın Yüksek Mahkeme veya kabineye atadığı kişileri onaylamalarını veya aleyhte oy kullanmalarını istiyorsunuz.
  2. Adım 2 Biraz araştırma yapın.
    Google görselleri 2. Adım Biraz araştırma yapın.
    Biraz araştırma yap. Bir konu hakkında kendinizden emin ve doğru bir şekilde konuşabiliyorsanız güvenilir görüneceksiniz. Mümkünse mektupta alıntı yapabileceğiniz gerçekleri veya istatistikleri bulmalısınız. Kaynaklarınızı yazmayı unutmayın çünkü onları mektupta listelemek isteyeceksiniz. Ayrıca yazdığınız faturanın adını ve numarasını da bilmelisiniz.
    • Araştırmaya başlamak için iyi bir yer, temel bir İnternet araması yapmaktır. Sorun hakkında genel bir fikir edinmek için bir saat kadar zaman ayırın.
    • Yardıma ihtiyacınız olursa yerel kütüphanenizi ziyaret edebilir ve bir kütüphaneciye danışabilirsiniz.
    • Tüm kaynaklar aynı değildir. Hükümet raporları gibi tarafsız kaynakları kullanmak istiyorsunuz. Üniversite web siteleri de güvenilir bilgi için iyi bir kaynaktır.
  3. Adım 3 Senatörünüzün adresini bulun.
    Google görselleri 3. Adım Senatörünüzün adresini bulun.
    Senatörünüzün adresini bulun. Bu web sitesini ziyaret edin: https://www.senate.gov/senators/senators-contact.htm. Senatörün adını orada bulabilirsin. İletişim bilgilerini almak için adlarına tıklayın. Bu bilgiyi içermesi gereken web sitesine yönlendirileceksiniz.
    • Adını bilmiyorsanız önce eyaletinizi arayın, ardından görünen adı seçin.
Bölüm 2

Mektubunuzun Taslağını Hazırlamak

1. Adım 1 Belgenizi blok stili paragraflamayı kullanarak biçimlendirin.
    Google görselleri 1. Adım Belgenizi blok stili paragraflamayı kullanarak biçimlendirin.
    Belgenizi blok stili paragraflamayı kullanarak biçimlendirin. Daha profesyonel görünecek. Mektubu normalde yaptığınız gibi yazın, ancak yeni paragraflara girinti yapmayın. Bunun yerine her paragrafın arasına boş bir satır ekleyin. Yazı tipini 12 punto boyutuna ayarlayın.
    • Yazı tipini Times New Roman veya Arial gibi okunabilir bir şeye ayarlayın.
  2. Adım 2 Tarihi ekleyin.
    Google görselleri 2. Adım Tarihi ekleyin.
    Tarihi girin. Tarihi sol üst köşeye koymalısınız. Ayı yazın, örneğin “12 Ocak 2017.”
  3. Adım 3 Senatörünüzün adresini ekleyin.
    Google görselleri 3. Adım Senatörünüzün adresini ekleyin.
    Senatörünüzün adresini ekleyin. 2 satır aşağı inin ve Senatörünüzün adını ve adresini girin. Senatörünüzün tam adını adres bloğuna yazmalısınız. Örneğin, "Saygıdeğer Susan Collins."
    • Adresten sonra kalın harflerle yazılmış bir başlık ekleyebilirsiniz. Sol ve sağ kenar boşlukları arasında ortalanmalıdır. Örneğin, "Yanıt: Neil Gorsuch'un Yüksek Mahkemeye Adaylığı" yazabilirsiniz.
  4. Adım 4 Selamınızı yazın.
    Google görseller 4. Adım Selamınızı yazın.
    Selamınızı yazın. İki satır daha aşağı inin ve selamınızı ekleyin: “Sayın Senatör” standarttır. Ayrıca “Sevgili Senatör Collins” de yazabilirsiniz. İsmin arkasına iki nokta üst üste koyun.
  5. Adım 5 Neden yazdığınızı açıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Neden yazdığınızı açıklayın.
    Neden yazdığınızı açıklayın. İlk paragrafta Senatörünüze neden yazdığınızı açıkça belirtin. Kendinizi de tanıtabilirsiniz, özellikle de işiniz neden yazdığınızla ilgiliyse.
    • Örneğin şunu yazabilirsiniz: “Başkan Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı olan Yargıç Neil Gorsuch'a karşı oy vermenizi teşvik etmek için yazıyorum. Yargımızın sivil özgürlükleri korumada oynadığı role saygı duyduğuna inanmıyorum.”
    • Alternatif olarak şöyle yazabilirsiniz: “Ben güney Maine'de bir avukatım. Sizi Yüksek Mahkeme Yargıç Neil Gorsuch'u desteklemeye teşvik etmek için yazıyorum. Bir avukat olarak, birkaç yıl önce bir ABA konferansında Yargıç Gorsuch'la tanışma şerefine eriştim ve onun dürüstlüğü ve zekasından hemen etkilendim.”
  6. Adım 6 Fikrinizi destekleyin.
    Google görselleri 6. Adım Fikrinizi destekleyin.
    Fikrinizi destekleyin. Genellikle Senatörünüzden belirli bir yönde oy vermesini istemek için bir mektup yazarsınız. İkinci paragrafta nedenini açıklayın. Profesyonel bir üslup korumayı ve küfürden veya öfke gösterilerinden kaçınmayı unutmayın. Mümkünse ayrıntılardan bahsedin.
    • Örneğin şöyle yazabilirsiniz: “Yargıç Gorsuch'un Yüksek Mahkeme için yanlış seçim olduğuna inanıyorum. Onun hakkında ne kadar çok okursam, Yüksek Mahkeme'de uzun süredir devam eden emsal kararları bozacağından o kadar endişeleniyorum."
    • Bir form mektubunda yapılan argümanlara güvenmekten kaçının. Örneğin, size ne söylemeniz gerektiğini söyleyen bir mektup gönderen bir gruba aitseniz, bunun yerine kendi argümanınızı oluşturun.
    • Gerekirse argümanınızı oluşturmak için birden fazla paragraf kullanabilirsiniz. Ancak mektubunuzu tek sayfada tutmaya çalışın.
  7. Adım 7 Kişisel ayrıntıları ekleyin.
    Google görseller 7. Adım Kişisel ayrıntıları ekleyin.
    Kişisel ayrıntıları ekleyin. Bir başka iyi fikir de sorunun sizi kişisel olarak nasıl etkileyeceğini açıklamaktır. Örneğin, Senato bir çiftlik yasa tasarısı düşünüyorsa, tasarının geçmemesinin aile çiftliğinizi nasıl etkileyeceğini açıklayabilirsiniz.
    • Acıklı bir hikayeye ihtiyacın yok. Bunun yerine, Senatörünüze, oylarının gerçek dünyada nasıl sonuçlar doğuracağını bildirecek birkaç kişisel ayrıntıya ihtiyacınız var.
  8. Adım 8 Senatörünüze zaman ayırdığı için teşekkür edin.
    Google görselleri 8. Adım Senatörünüze zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.
    Senatörünüze zaman ayırdığı için teşekkür ederiz. Son paragrafta, mektubunuzu okudukları ve bakış açınızı dikkate aldıkları için onlara teşekkür etmek istersiniz. Ayrıca konunun sizin için önemli olduğunu yineleyin. Örnek dil şunları okuyabilir:
    • “Gorsuch adaylığına ilişkin bakış açımı dinlediğiniz için teşekkür ederim. Yüksek Mahkeme kritik bir kurumdur ve yargı organının bağımsızlığını korumak için onun adaylığına karşı oy kullanacağınızı umuyorum.”
  9. Adım 9 Bir imza bloğu ekleyin.
    Google görselleri 9. Adım Bir imza bloğu ekleyin.
    Bir imza bloğu ekleyin. “Saygılarımla” yazmalı ve ardından dört satır boşluk bırakmalısınız. Adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi bir bloğa yazacaksınız.
    • Boş alana koyu mürekkepli kalem kullanarak imza atmayı unutmayın.
Bölüm 3

Mektubunuzu Düzenleme ve Gönderme

1. Adım 1 Mektubunuzu gözden geçirin.
    Google görseller 1. Adım Mektubunuzu gözden geçirin.
    Mektubunuzu gözden geçirin. Mektubunuzu bir gün kadar bir kenara koyun ve ona yeni gözlerle bakın. Mektubunuz anlamlı mı? Açık olmayan bir şekilde bir şey mi söylediniz? Eğer öyleyse, daha net olabilmek için cümlelerinizi ve paragraflarınızı düzeltin.
    • Ayrıca mektubu mümkün olduğunca kısa hale getirecek şekilde revize edin. İnsanlar çok meşgul. Cümleleri veya paragrafları birleştirebilirsiniz. Gereksiz kelimeleri kesin.
  2. Adım 2 Mektubu düzenleyin.
    Google görselleri 2. Adım Mektubu düzenleyin.
    Mektubu düzenleyin. Yazım hataları, eksik kelimeler ve diğer hatalar güvenilirliğinizi azaltacaktır. Göndermeden önce bu hataları bulmak için mektubu okuyun. Aşağıdakileri yaparak mektubunuzu düzenleyebilirsiniz:
    • Hataları bulmak için başka bir kişiden mektubu okumasını isteyin.
    • Mektubu tersten okuyun. Son cümleyle başlayın. Okuyun ve ondan önceki cümleye geçin. Bu şekilde her cümleye dikkatlice odaklanacak ve hataları bulacaksınız.
    • Mektubu yüksek sesle okuyun. Kendi kendimize sessizce okuduğumuzda gözlerimiz hataları düzeltme eğilimindedir. Yüksek sesle okuyarak bir hatayla karşılaşabilirsiniz.
  3. Adım 3 Teslimatın gecikmesini sorun etmiyorsanız mektubu postayla gönderin.
    Google görseller 3. Adım Teslimatın gecikmesini sorun etmiyorsanız mektubu postayla gönderin.
    Teslimatın gecikmesinin sakıncası yoksa mektubu postayla gönderin. ABD Senatosu'na gelen mektupların yoğunluğu ve artan güvenlik endişeleri nedeniyle, bir mektubun US Mail yoluyla senatörün ofisine ulaşması yaklaşık 1 ay sürmektedir. Mektubunuzun mümkün olan en kısa sürede alınması gerekmiyorsa (örneğin, birkaç ay içinde gerçekleşmeyecek olan bir anlaşmanın yeniden müzakere edilmesiyle ilgili olduğu için), devam edin ve onu standart postayla gönderin.
    • İsterseniz iadeli taahhütlü postayla da gönderebilirsiniz. Makbuz, teslim edildiğinin kanıtı olacaktır.
    • Arizona senatörlerinden birine veya her ikisine de mektup göndermek istiyorsanız şu adresleri kullanırsınız: Senatör Krysten Sinema, 317 Hart Senato Ofis Binası, Washington, DC 20510; Senatör Mark Kelly, 516 Hart Senato Ofis Binası, Washington, DC 20510.
  4. Daha hızlı teslimat için mektubunuzu fakslayın. Bir faks, senatörünüzün ofisine, postayla gönderilen bir mektuptan çok daha hızlı ulaşır ve aynı zamanda, senatörünüzün web sitesi aracılığıyla yorum göndermekten daha önemli görünebilir. Senatörünüzün iletişim sayfasında faks numarasını bulun ve bir kapak sayfası eklediğinizden emin olun.
    • Örneğin, Arizona senatörlerinin faks numaraları Sen. Krysten Sinema için (202) 224-4521 ve Sen. Mark Kelly için (202) 224-2235'tir.
  5. Yorumlarınızı standart e-posta yerine web formu aracılığıyla gönderin. Senatörler genellikle seçmenlerin yorumları için e-posta adresi vermezler. Bunun yerine, web siteleri iletişim bilgilerinizi, konunuzu (genellikle açılır listeden) ve yorumlarınızı doldurmanız için web formları sağlar. Zaten bir mektup taslağı hazırladıysanız metnin metnini kopyalayın ve web formundaki "yorumlar" bloğuna yapıştırın.
    • Senatörler kendi web sitelerini oluşturur ve işletirler. Ancak genel olarak sizden adınızı, adresinizi, e-posta adresinizi, telefon numaranızı, yorumlarınızın konusunu ve ardından yorumlarınızı belirtmeniz istenecektir.
    • Örneğin, yorumlarınızı Arizona Senatörü Krysten Sinema'ya https://www.sinema.senate.gov/contact-kyrsten adresinden gönderebilirsiniz.
    • Alternatif olarak yorumlarınızı https://www.kelly.senate.gov/contact/contact-form/ adresinden Arizona Senatörü Mark Kelly'ye gönderebilirsiniz.
  6. Adım 6 Yanıtınızı okuyun.
    Google görselleri 6. Adım Yanıtınızı okuyun.
    Yanıtınızı okuyun. Çoğu zaman Senatörler mektuplara yanıt vermezler. Ancak bunu yaptıklarında standartlaştırılmış yanıtlar gönderirler. Gücenme.
    • Senatörünüzün istediğiniz şekilde oy verip vermediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, web sayfaları aracılığıyla hızlı bir yorum göndererek onlara teşekkür edin. Senatörler genellikle çok sayıda olumsuz posta alırlar, bu nedenle olumlulukları takdir edeceklerdir.