Müzik Kitaplığınıza Müzik Nasıl Eklenir?.

Müzik Kitaplığınıza Müzik Nasıl Eklenir?

Bu wikiHow makalesi sana, bilgisayarınızın veya telefonunuzun müzik kitaplığına nasıl müzik yerleştireceğinizi öğretir. Müziği bilgisayarınızdaki ses CD'sinden içe aktararak ekleyebilir veya bilgisayarınızın veya telefonunuzun müzik çalarından müzik satın alabilirsiniz.

Adımlar

Yöntem 1

Windows'ta Ses CD'si kullanma

1. Adım 1 Ses CD'sini bilgisayarınıza takın.
    Google görseller Adım 1 Ses CD'sini bilgisayarınıza takın.
    Ses CD'sini bilgisayarınıza takın. CD, bilgisayarınızın CD tepsisine logolu tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirilir.
    • Otomatik oynatma penceresi görünürse " İçe Aktarma seçeneğini tıklayın" adımına geçin.
  2. Adım 2 Başlat simgesini açın.
    Google görselleri Adım 2 Başlat simgesini açın.
    Başlat'ı Aç
    Windows Başlat
    Google görselleri Windows Başlat
    .
    Ekranın sol alt köşesindeki Windows logosuna tıklayın.
  3. Adım 3 Dosya Gezgini simgesini açın.
    Google görselleri 3. Adım Dosya Gezgini simgesini açın.
    Dosya Gezgini'ni aç
    Windows Başlat Gezgini
    Google görselleri Windows Başlat Gezgini
    .
    Başlat penceresinin sol alt tarafındaki klasör şeklindeki simgeye tıklayın.
  4. Adım 4 Bu Bilgisayar'a tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Bu PC'ye tıklayın.
    Bu PC'yi tıklayın . Bu, Dosya Gezgini penceresinin sol tarafında bulunan bilgisayar şeklindeki bir simgedir.
  5. Adım 5 Disk sürücünüze tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Disk sürücünüze tıklayın.
    Disk sürücünüze tıklayın. "Cihazlar ve sürücüler" başlığının altında CD simgesi olan bu gri kutuyu göreceksiniz.
  6. Adım 6 Yönet'e tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım Yönet'e tıklayın.
    Yönet'i tıklayın . Bu sekme pencerenin sol üst tarafındadır. Tıkladığınızda sayfanın üst kısmındaki bir araç çubuğu açılır.
  7. Adım 7 Otomatik Oynat'a tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Otomatik oynat'a tıklayın.
    Otomatik Oynat'ı tıklayın . Bu, araç çubuğunun "Medya" bölümündedir.
  8. Adım 8 İçe Aktar seçeneğini tıklayın.
    Google görselleri 8. Adım İçe Aktar seçeneğini tıklayın.
    İçe Aktar seçeneğini tıklayın . Bilgisayarınızın varsayılan ses oynatıcısı açılacak ve CD'deki şarkıları içe aktarmaya başlayacaktır.
  9. Step 9 Follow any on-screen prompts.
    Google görselleri 9. Adım Ekrandaki talimatları izleyin.
    Ekrandaki talimatları izleyin. Müzik çalarınıza bağlı olarak, CD'yi içe aktarmak istediğinizi onaylamanız veya bir saklama konumu seçmeniz gerekebilir.
  10. Step 10 Wait for the import to finish.
    Google görselleri 10. Adım İçe aktarmanın bitmesini bekleyin.
    İçe aktarmanın bitmesini bekleyin. Müzik çalar CD'deki şarkıları içe aktarmayı bitirdiğinde CD'yi çıkarabilirsiniz; müzik çalınabilecektir.
Yöntem 2

Mac'te Ses CD'si kullanma

1. Step 1 Open iTunes.
    Google görselleri Adım 1 iTunes'u açın.
    iTunes'u açın. Beyaz zemin üzerinde çok renkli bir notaya benzeyen iTunes program simgesini tıklayın. Bunu genellikle Mac'in Dock'unda bulacaksınız.
    • Bunu yaparken internete bağlı olmanız yardımcı olur, aksi takdirde şarkılarınız doğru bilgilerle (örn. sanatçı adı, şarkı adı, parça sırası) içe aktarılamayabilir.
  2. Step 2 Insert the CD into your computer's disk drive.
    Google görselleri Adım 2 CD'yi bilgisayarınızın disk sürücüsüne yerleştirin.
    CD'yi bilgisayarınızın disk sürücüsüne yerleştirin. Mac'lerin çoğunda yerleşik CD sürücüleri yoktur, bu nedenle büyük ihtimalle harici bir tane satın alıp bilgisayarınıza takmanız gerekecektir.
  3. Step 3 Click the disk icon.
    Google görselleri 3. Adım Disk simgesini tıklayın.
    Disk simgesini tıklayın. Bunu pencerenin sol üst tarafında bulacaksın.
  4. Step 4 Click Yes when prompted.
    Google görselleri 4. Adım İstendiğinde Evet'e tıklayın.
    İstendiğinde Evet'i tıklayın . Bunu yapmak, CD'nin iTunes arşivinize aktarılmaya başlamasını sağlayacaktır.
    • Ayrıca Hayır'a tıklayabilir , içe aktarmak istemediğiniz şarkıların işaretini kaldırabilir ve ardından CD'yi İçe Aktar'a tıklayabilirsiniz .
  5. Step 5 Wait for the songs to finish importing.
    Google görseller 5. Adım Şarkıların içe aktarılmasının bitmesini bekleyin.
    Şarkıların içe aktarılmasının bitmesini bekleyin. İçe aktarma işlemi tamamlandıktan sonra, CD'yi çıkarmak ve şarkılarınızı kaydetmek için sayfanın sağ üst tarafındaki mavi-beyaz "Çıkar" düğmesini tıklayabilirsiniz.
Yöntem 3

Windows'ta Groove'u kullanma

1. Step 1 Open Start icon.
    Google görselleri Adım 1 Başlat simgesini açın.
    Başlat'ı Aç
    Windows Start
    Google görselleri Windows Başlat
    .
    Ekranın sol alt köşesindeki Windows logosuna tıklayın.
  2. Step 2 Type groove into Start.
    Google görselleri 2. Adım Başlat'a Groove yazın.
    Başlat'a Groove yazın. Bu, bilgisayarınızda Groove Müzik oynatıcısını arayacaktır.
  3. Step 3 Click Groove.
    Google görselleri 3. Adım Groove'a tıklayın.
    Groove'a tıklayın . Bu, Başlat penceresinin en üstündedir. Bunu yaptığında Groove penceresi açılır.
  4. Step 4 Click Settings icon.
    Google görselleri 4. Adım Ayarlar simgesini tıklayın.
    Ayarlar'a tıklayın
    Windows Settings
    Google görselleri Windows Ayarları
    .
    Bu, Groove penceresinin sol alt tarafında bulunan dişli şeklinde bir simgedir. Ayarlar sayfası açılacaktır.
  5. Step 5 Click Choose where we look for music.
    Google görselleri 5. Adım Müzik aradığımız yeri seçin'i tıklayın.
    Müziği nerede araacağımızı seçin'i tıklayın . Bu bağlantı, sayfanın üst kısmına yakın bir yerde bulunan "Bu bilgisayardaki müzik" başlığının altındadır.
  6. Step 6 Click +.
    Google görselleri 6. Adım +'ya tıklayın.
    + öğesine tıklayın . Sayfanın ortasındadır. Bu, bir müzik klasörü seçebileceğiniz bir Dosya Gezgini penceresi açacaktır.
  7. Step 7 Select a folder.
    Google görselleri 7. Adım Bir klasör seçin.
    Bir klasör seçin. Groove'a eklemek istediğiniz müziği içeren klasöre tıklayın. Klasörü Dosya Gezgini penceresinin sol tarafında bulacaksınız.
  8. Step 8 Click Add this folder to Music.
    Google görselleri 8. Adım Bu klasörü Müzik'e ekle'ye tıklayın.
    Tıklamak