Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir.

Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir

iPod'un iTunes ile senkronize edilmesi, müzik dosyalarını otomatik olarak siler ve cihazınıza/cihazınızdan ekler. Normalde iPod'unuzu tek bir bilgisayardaki tek bir iTunes arşivine bağlamanıza izin verilir. iPod'unuzu yeni bir bilgisayara bağladığınızda, devam etmeden önce içeriğini silmeniz istenecektir. Gelecekte bu durumun yaşanmaması için iPod'unuzun ayarlarını değiştirebilirsiniz. iTunes'u hiç kullanmadan müzik aktarmak için üçüncü taraf bir program da kullanabilirsiniz.

Adımlar

Bölüm 1

iTunes'u kullanma

1. Adım 1 iTunes'u açmadan önce...
    Google görselleri Adım 1 iTunes'u daha önce açın...
    iPod'unuzu bağlamadan önce iTunes'u açın . iPod'unuzu iTunes açıkken bilgisayarınıza bağladığınızda, otomatik olarak senkronize edilmeye çalışılacaktır. iPod'unuzun silinmemesi için bağlanmadan önce bunu iTunes'ta devre dışı bırakmanız gerekir.
    • Uyarı - Bu yöntem iPod'unuzun içeriğini yine de siler, ancak yalnızca başlangıçta etkinleştirildiğinde. Manuel yönetimi etkinleştirip ilk silme işlemini gerçekleştirdikten sonra iPod'unuzu herhangi bir iTunes arşivine bağlayabilecek ve müzik dosyalarını aktarabileceksiniz. iPod'unuza ilk kez herhangi bir müzik koymadan önce bu yöntemi uygulamanız önerilir.
    • iPod'unuzda bulunan müziği kesinlikle kaybedemezseniz sonraki bölüme bakın.
  2. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    Google görselleri Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    "iTunes" (Mac) veya "Düzenle" (Windows) menüsünü tıklayın. Windows'ta menü çubuğunu görmüyorsanız Alt tuşuna basın.
  3. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    "Tercihler" i seçin . Bu iTunes Tercihler menüsünü açacaktır.
  4. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    "Cihazlar" sekmesine tıklayın. Bu, iPod'unuz gibi bağlı cihazların ayarlarını gösterecektir.
  5. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    "iPod'ların, iPhone'ların ve iPad'lerin otomatik olarak senkronize edilmesini önle" seçeneğini işaretleyin. Bu, iTunes'un, iPod'unuzu bağladığınızda içeriği otomatik olarak senkronize etmeye ve iPod'unuzdan kaldırmaya çalışmasını önleyecektir.
  6. Adım 6 iPod'unuzu USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
    Google görselleri 6. Adım iPod'unuzu USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
    iPod'unuzu USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın. Bir süre sonra iTunes penceresinin üst kısmında göründüğünü görmelisiniz.
    • iPod'unuzla ilişkili olandan farklı bir müzik kitaplığına bağlanırsanız iTunes, devam etmeden önce sizi iPod kitaplığınızı silmeye zorlayacaktır. Bu, korsanlığın önlenmesine yardımcı olacak bir önlemdir. Farklı bir iTunes arşivinden müzik eklemeye çalışıyorsanız sonraki bölüme bakın.
  7. Adım 7 iTunes'un üst sırasındaki düğmelerden iPod'unuzu seçin.
    Google görselleri 7. Adım iTunes'un en üst sırasındaki düğmelerden iPod'unuzu seçin.
    iTunes'un en üst sırasındaki düğmelerden iPod'unuzu seçin. Bu, iPod'unuzun Özet sayfasını ana iTunes çerçevesinde görüntüleyecektir.
  8. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    Özet ekranının en altına gidin ve "Müzik ve videoları manuel olarak yönet" seçeneğini işaretleyin. Bu özellik, senkronizasyon işlemine bağlı kalmak yerine iPod'unuza manuel olarak müzik eklemenizi ve çıkarmanızı sağlar.
    • Bu yine de iPod'unuzun içeriğini silmenizi isteyecektir, ancak yalnızca bu başlangıç ​​ayar değişikliği için. Manuel yönetimi etkinleştirdikten sonra iPod'unuzu herhangi bir bilgisayara bağlayabilir ve müzik dosyalarını üzerine sürükleyip bırakabilirsiniz. iPod'unuzda kayıtlı olan müziği kaybedemezseniz bunun yerine bir sonraki bölüme bakın.
  9. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    "Bu iPod ile otomatik olarak senkronize edildi" seçeneğinin işaretini kaldırın . Bu, iPod'unuzu yeni bir bilgisayara bağladığınızda senkronize edilmeye çalışmasını önleyecektir.
  10. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    İTunes'daki "Müzik" düğmesini tıklayın ve aktarmak istediğiniz müziği vurgulayın. Eklemek istediğiniz müzik iTunes'ta değilse, müzik dosyalarını tıklayıp önce iTunes arşivine eklemek için iTunes penceresine sürükleyin.
  11. Adım 11 Seçilen müziğe tıklayın ve sürükleyin.
    Google görseller 11. Adım Seçilen müziğe tıklayın ve sürükleyin.
    Seçilen müziğe tıklayın ve sürükleyin. iPod'unuzun Cihazlar listesinde olduğu iTunes penceresinin sol tarafında bir kenar çubuğunun göründüğünü göreceksiniz.
  12. Adım 12 iPod'unuzdaki müziği, beliren kenar çubuğuna bırakın.
    Google görselleri 12. Adım iPod'unuzdaki müziği, beliren kenar çubuğuna bırakın.
    Görünen kenar çubuğuna iPod'unuzdaki müziği bırakın. Bu, seçilen müziği iPod'unuza aktarmaya başlayacaktır.
  13. Adım 13 Seçilen müziğin kopyalanmasını bekleyin.
    Google görseller 13. Adım Seçilen müziğin kopyalanmasını bekleyin.
    Seçilen müziğin kopyalanmasını bekleyin. İlerlemeyi pencerenin üst kısmından izleyebilirsiniz. Çok fazla müzik aktarmanın tamamlanması biraz zaman alabilir.
  14. Adım 14 iPod'unuzu çıkarın ve yeni kopyaladığınız müziği dinleyin.
    Google görselleri Adım 14 iPod'unuzu çıkarın ve yeni kopyaladığınız müziği dinleyin.
    iPod'unuzu çıkarın ve yeni kopyaladığınız müziği dinleyin. iTunes'da iPod'unuza sağ tıklayın ve müzik aktarmayı tamamladığınızda "Çıkart"ı seçin. Daha sonra iPod'un bağlantısını kesebilir ve yeni parçalarınızı dinleyebilirsiniz.
    • Artık iPod'unuzu herhangi bir bilgisayara bağlayabilir ve iPod'unuzun silineceği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan iTunes'a müzik aktarabilir ve iTunes'tan müzik aktarabilirsiniz.
Bölüm 2

Üçüncü Taraf Aracı Kullanma

1. Adım 1 iTunes'u yükleyin (yalnızca Windows).
    Google görselleri Adım 1 iTunes'u yükleyin (yalnızca Windows).
    iTunes'u yükleyin (yalnızca Windows). PodTrans'ın iPod'unuza bağlanabilmesi için iTunes'un yüklenmesi gerekecektir. iTunes, OS X'te yerleşik olduğundan bu yalnızca Windows'ta gereklidir.
    • iTunes'u apple.com/itunes/download adresinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
    • Sadece iTunes'u yüklemeniz gerekiyor, kullanmanıza gerek yok.
  2. Adım 2 PodTrans'ı indirip yükleyin.
    Google görselleri 2. Adım PodTrans'ı indirip yükleyin.
    PodTrans'ı indirip yükleyin. Bu, iTunes aracılığıyla senkronize etmek zorunda kalmadan müziği iPod'unuza kopyalamanın en kolay yollarından biridir. Şu anda iPod'da bulunan hiçbir şeyi silmeden müzik kopyalamanız gerekiyorsa PodTrans'ı kullanın.
    • PodTrans'ın ücretsiz sürümünü imobie.com/podtrans/ adresinden indirebilirsiniz. PodTrans hem Windows hem de Mac için kullanılabilir.
    • PodTrans'ın iki sürümü arasında seçim yapmanız istenecektir. Bilgisayarınızı ve iTunes'u güncel tutuyorsanız "V12.1 veya Üzeri" sürümünü seçin. iTunes'un daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız diğer seçeneği seçin.
    • PodTrans iPhone'ları veya iPad'leri desteklemez. Bu cihazlar için AnyTrans gibi farklı bir aktarım programı kullanmanız gerekecektir.
  3. Adım 3 iPod'unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
    Google görselleri 3. Adım iPod'unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
    iPod'unuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın. Otomatik olarak açılırsa iTunes'u kapatın.
  4. Adım 4 PodTrans'ı açın ve içeriğinizin yüklenmesini bekleyin.
    Google görselleri 4. Adım PodTrans'ı açın ve içeriğinizin yüklenmesini bekleyin.
    PodTrans'ı açın ve içeriğinizin yüklenmesini bekleyin. iPod'unuzdaki tüm içeriğin PodTrans penceresinde görünmesi biraz zaman alabilir.
  5. Eski Müziği Silmeden iPod'a Müzik Nasıl Eklenir
    PodTrans'ta cihazınızın altındaki "Müzik" düğmesini tıklayın. Bu, iPod'unuzda kayıtlı olan tüm müzikleri gösterecektir.
  6. Adım 6 Müzik listesine eklemek istediğiniz müzik dosyalarını sürükleyip bırakın.
    Google görseller 6. Adım Müzik listesine eklemek istediğiniz müzik dosyalarını sürükleyip bırakın.
    Müzik listesine eklemek istediğiniz müzik dosyalarını sürükleyip bırakın. Bu, bunları otomatik olarak iPod'unuza aktarmaya başlayacaktır. Parçaları iTunes'dan veya bilgisayarınızdaki çeşitli klasörlerdeki dosyaları sürükleyebilirsiniz.
    • Ayrıca "+" düğmesine tıklayıp eklenecek müzik dosyalarına da göz atabilirsiniz.
  7. Adım 7 Müziğin kopyalanmasının bitmesini bekleyin.
    Google görseller 7. Adım Müziğin kopyalanmasının bitmesini bekleyin.
    Müziğin kopyalama işleminin bitmesini bekleyin. Aktarımın ilerleme durumunu ekranın üst kısmında göreceksiniz. Müzik aktarılırken iPod'un bağlantısını kesmeyin.
  8. Step 8 Disconnect your iPod once the music is copied.
    Google görselleri 8. Adım Müzik kopyalandıktan sonra iPod'unuzun bağlantısını kesin.
    Müzik kopyalandıktan sonra iPod'unuzun bağlantısını kesin. Yeni parçalarınızı tıpkı diğer şarkılar gibi iPod'unuzda bulabileceksiniz.

Video