Amerika Birleşik Devletleri'nden İzlanda'yı Nasıl Arayabilirim?.

Amerika Birleşik Devletleri'nden İzlanda'yı Nasıl Arayabilirim?

Amerika Birleşik Devletleri'nde olsanız bile İzlanda'daki insanlarla telefonda sohbet edebilirsiniz! ABD'deyseniz ve Avrupa adasını aramak istiyorsanız bağlanmak için atmanız gereken birkaç ekstra adım vardır. Şans eseri, eğer doğru ülke kodlarını biliyorsanız ve birkaç pratikliği göz önünde bulundurursanız, İzlanda'yı aramak çocuk oyuncağı olacaktır.

Adımlar

Bölüm 1

Telefon Numarasını Çevirme

1. Adım 1 011'i arayın.
    Google görselleri Adım 1 011'i arayın.
    011'i çevirin. 011'i çevirmek, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki numaraları aramanıza olanak tanır. ABD dışındaki çoğu ülkeyi aradığınızda bu numarayı çevireceksiniz
  2. Adım 2 Bazı cep telefonlarında 011 yerine + tuşuna basın.
    Google görselleri 2. Adım Bazı cep telefonlarında 011 yerine + tuşuna basın.
    Bazı cep telefonlarında 011 yerine + tuşuna basın. Bazı cep telefonlarında + tuşu yerine "011" çıkış kodunu kullanabilirsiniz. 011 önekini girdiğinizde çağrı bağlanmazsa bunun yerine + tuşuna basmayı deneyin.
  3. Adım 3 354'ü arayın.
    Google görselleri 3. Adım 354'ü tuşlayın.
    354'ü çevirin. Bu numara İzlanda'nın resmi ülke kodudur. Bazı ülkelerin bir şehir kodu da olsa da, İzlanda 354'ün ülke içindeki tüm kasaba ve şehirleri kapsayacak kadar küçük olması.
  4. Adım 4 Telefon numarasını girin.
    Google görselleri 4. Adım Telefon numarasını girin.
    Telefon numarasını girin. Aramak istediğiniz alıcının 7 haneli telefon numarasını girin. 7 haneli İzlanda telefon numaralarının çoğu 4 veya 5 alan koduyla başlar.
    • Reykjavík İzlanda'nın başkentidir.
    • 4, Reykjavík dışında yaşayanları, 5 ise Reykjavík'in içinde yaşayanları belirtir.
  5. Adım 5 Kişinin telefonu açmasını bekleyin.
    Google görseller 5. Adım Kişinin telefonu açmasını bekleyin.
    Kişinin telefonu açmasını bekleyin. Telefon artık çalmaya başlamalıdır. Aradığınız kişinin telefonu açmasını bekleyin.
Bölüm 2

Diğer Hususların Değerlendirilmesi

1. Adım 1 İzlanda'daki saati hesaplayın.
    Google görselleri 1. Adım İzlanda'daki saati hesaplayın.
    İzlanda'daki zamanı hesaplayın. Aramanızı yapmadan önce, arama yapmak için saatin çok geç ya da erken olmadığından emin olun. İzlanda Greenwich Ortalama Saati veya GMT'yi kullanır. Kıta ABD'sinde Pasifik Saati (PT), Dağ Saati (MT), Merkezi Saat (CT) ve Doğu Saati (ET) olmak üzere 4 saat dilimi vardır. Hangi saat diliminden aradığınızı öğrenin ve numaralarını çevirmeden önce İzlanda'da saatin kaç olduğunu hesaplayın.
    • GMT, PT'den 8 saat ileridedir.
    • GMT, MT'den 7 saat ileridedir.
    • GMT CT'den 6 saat ileridedir.
    • GMT ET'den 5 saat ileridedir.
    • Ayrıca aramadan önce İzlanda'da saatin kaç olduğunu öğrenmek için internette arama yapabilirsiniz.
  2. Adım 2 Yaz saati uygulamasını düşünün.
    Google görseller 2. Adım Yaz saati uygulamasını düşünün.
    Yaz saati uygulamasını düşünün. İzlanda yaz saati uygulamasına uymadığından ilkbahar ve yaz aylarında saati buna göre ayarlayın. İlkbahar veya yaz ise ve saatleriniz ileri alınmışsa, ABD ile İzlanda arasındaki tipik saat farkından bir saat çıkarın. Sonbahar ya da kış ise saat farkını normalde yaptığınız gibi hesaplayabilirsiniz.
    • Örneğin, İzlanda'yı ET'den öğleden sonra 3'te arıyorsanız, yaz saati uygulaması nedeniyle İzlanda'da saat 19:00 olacaktır.
  3. Adım 3 Uluslararası aramaların daha pahalıya mal olacağını anlayın.
    Google görselleri 3. Adım Uluslararası aramaların daha maliyetli olacağını anlayın.
    Uluslararası aramaların daha pahalıya mal olacağını anlayın. Çoğu telefon operatörü, uluslararası bir numarayı çevirirken ek ücret talep eder. Aramanızın ne kadara mal olacağına dair iyi bir tahmin alabilmeniz için planınızı okuduğunuzdan veya telefon şirketini aradığınızdan emin olun.
    • Bazı telefon şirketlerinin uluslararası arama maliyetini düşüren planları vardır.
    • Dakikaları önceden yüklenmiş olanlar gibi bazı cep telefonları uluslararası arama yapamayabilir.
  4. Adım 4 Bunun yerine VoIP veya çevrimiçi sohbet kullanmayı düşünün.
    Google görselleri 4. Adım Bunun yerine VoIP veya çevrimiçi sohbet kullanmayı düşünün.
    Bunun yerine VoIP veya çevrimiçi sohbet kullanmayı düşünün. Skype veya Google Voice gibi programlar, birisini telefonda arayıp konuşmaya bir alternatiftir. Her ikiniz de uygulama aracılığıyla birbirinize bağlanıyorsanız uluslararası ücretler geçerli olmayacaktır. Uluslararası ücretler ödemek istemiyorsanız, telefon kullanmak yerine çevrimiçi sohbeti kullanmayı düşünün.
    • Her ikinizin de sohbete bağlanmak için kullandığınız platformda bir hesabınızın olması gerekir.
    • Popüler sohbet programları arasında Facebook sohbeti, Gchat ve Yahoo Messenger bulunur.