Amerika Birleşik Devletleri'nden İngiltere'yi Nasıl Arayabilirim?.

Amerika Birleşik Devletleri'nden İngiltere'yi Nasıl Arayabilirim?

Birleşik Krallık'taki insanlarla iletişim halinde kalmak istiyorsanız, onları ABD'den kolaylıkla arayabilirsiniz. Birleşik Krallık'taki birini aramak için "011"i, ardından "44"ü ve ardından kişinin numarasını tuşlamanız gerekir. Birleşik Krallık'ı aradığınızda, uluslararası arama yapmaktan doğabilecek ek ücretler gibi aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey daha vardır. Doğru adımları izler ve doğru numaraları çevirirseniz, kısa sürede Birleşik Krallık'taki biriyle konuşmaya başlayacaksınız.

Adımlar

Bölüm 1

Nasıl Arama Yapılır

1. Adım 1 011'i veya “+” tuşunu çevirin.
    Google görselleri 1. Adım 011'i veya “+” tuşunu çevirin.
    011'i veya “+” tuşunu çevirin. 011, Amerika Birleşik Devletleri dışında arama yapmak için çevireceğiniz numaradır. Bazı cep telefonları ülke dışını aramak için 011 yerine + tuşlamanızı gerektirir. Cep telefonundan arama yapıyorsanız her iki yöntemi de deneyin.
  2. Adım 2 44'ü tuşlayın.
    Google görseller Adım 2 44'ü tuşlayın.
    44'ü tuşlayın. Bu numara Birleşik Krallık'ın ülke kodudur. 44'ü çevirdikten sonra Birleşik Krallık'taki herhangi bir numarayı arayabileceksiniz.
  3. Adım 3 Alan kodunu girin.
    Google görselleri 3. Adım Alan kodunu girin.
    Alan kodunu girin. Birleşik Krallık, numarada 2-5 basamaktan herhangi bir yere sahip olabilen farklı alan kodlarından oluşur. Alan kodunun önünde 0 varsa bu numarayı çevirmeyin. 0'dan sonra kalan sayıları girin.
    • Popüler alan kodları arasında Londra için 020, Leeds için 0113, Manchester için 0161 ve Gloucester için 01452 bulunur.
  4. Adım 4 Telefon numarasının geri kalanını girin.
    Google görseller 4. Adım Telefon numarasının geri kalanını girin.
    Telefon numarasının geri kalanını girin. Telefon numarasının geri kalanı 4-8 rakam arasında olmalıdır. Alan kodu ve telefon numarasının birleşimi 10 haneli bir sayı oluşturacaktır. Bu, Birleşik Krallık'taki tüm telefon numaralarının uzunluğudur.
  5. Adım 5 Telefonun çalmasını bekleyin.
    Google görseller 5. Adım Telefonun çalmasını bekleyin.
    Telefonun çalmasını bekleyin. 10 haneli numaranın tamamını çevirdiğinizde, telefonun diğer taraftan çalmaya başlaması gerekir. Birleşik Krallık'taki kişinin telefonun ucunu açmasını bekleyin.
Bölüm 2

Lojistik

1. Adım 1 Birleşik Krallık'taki saati hesaplayın.
    Google görselleri 1. Adım Birleşik Krallık'taki saati hesaplayın.
    İngiltere'deki saati hesaplayın. Birleşik Krallık yaz aylarında BST'yi veya İngiliz Yaz Saati'ni ve yılın geri kalanında Greenwich Ortalama Saati'ni (GMT) kullanır. Kıta Amerikası ise dört zaman dilimine sahiptir. Gecenin uygunsuz saatlerinde Birleşik Krallık'ı aramamak için saat farklılıklarına dikkat edin.
    • İngiltere'de saat EST'den 5 saat ileridir.
    • İngiltere'de saat CST'den 6 saat ileridir.
    • İngiltere'de saat MST'den 7 saat ileridir.
    • İngiltere'de saat PST'den 8 saat ileridir.
  2. Adım 2 Aramayı önceden planlayın.
    Google görselleri 2. Adım Aramayı önceden planlayın.
    Aramayı önceden planlayın. Bulunduğunuz yer ile Birleşik Krallık arasındaki saat farkını hesaplayın ve ikiniz için çalışan kişiyle bir görüşme süresi planlayın. Bu, onlar işteyken, uyurken veya önemli bir şey yaparken onları aramamanızı sağlayacaktır.
  3. Adım 3 Ekstra ücretleri belirleyin.
    Google görseller 3. Adım Ekstra ücretleri belirleyin.
    Ekstra ücretleri belirleyin. Birçok telefon şirketi uluslararası aramalar için ekstra ücret talep edecektir. Telefon tarifenizi okuyup anlayın, böylece ne kadar ekstra ödemeniz gerektiğini bilirsiniz.
    • Bazı cep telefonu şirketlerinin uluslararası arama yapmak için özel planları vardır, bu nedenle Birleşik Krallık'ı sık sık arıyorsanız bunu araştırmak isteyebilirsiniz.
Bölüm 3

Daha Ucuz Alternatifler

1. Adım 1 Çevrimiçi sohbet edin.
    Google görselleri 1. Adım Çevrimiçi sohbet edin.
    Çevrimiçi sohbet. Skype veya Google Voice gibi görüntülü sohbet uygulamalarını kullanarak aşırı uluslararası arama ücretlerinden kaçının. Uluslararası ücretten kaçınmak için her iki kişinin de uygulamada kayıtlı bir hesabı olduğundan ve birbirlerine bağlanmak için yerel interneti kullandıklarından emin olun. Pahalı aramalar yapmak yerine mesaj yoluyla konuşmak için sohbet programlarını da kullanabilirsiniz.
    • Popüler sohbet uygulamaları arasında Gchat, Yahoo Messenger ve Facebook Messenger bulunur.
  2. Adım 2 Uluslararası aramayı kullanın...
    Google görselleri 2. Adım Uluslararası aramayı kullanın...
    Uluslararası arama kartlarını kullanın . Uluslararası arama kartını bazı büyük mağazalardan, internetten veya telefon sağlayıcınız aracılığıyla satın alabilirsiniz. Bu kartlara para yükleyebilir ve bunları, uzun mesafeli aramaların normalde maliyetinden çok daha düşük bir tarifeyle Birleşik Krallık'a arama yapmak için kullanabilirsiniz.
  3. Adım 3 İletişim kurmak için e-posta ve sosyal medyayı kullanın.
    Google görselleri 3. Adım İletişim kurmak için e-postayı ve sosyal medyayı kullanın.
    İletişim kurmak için e-posta ve sosyal medyayı kullanın. Bazen daha yavaş bir iletişim aracı olsa da, e-posta ve sosyal medya, insanları sık sık aramak zorunda kalmadan iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur. Biraz tasarruf etmek istiyorsanız bu seçeneği kullanmayı düşünün.