Saçı İncelen Erkekler İçin Saç Kesimi Nasıl Seçilir?.

Saçı İncelen Erkekler İçin Saç Kesimi Nasıl Seçilir?

Çoğu erkek yaşlandıkça bir miktar saç kaybetmeye başlar. Saç dökülmesi tamamen normal olsa da doğru saç stilini seçmeyi zorlaştırabilir. Bununla birlikte, birkaç basit yönergeyle erkekler, görünüşleri hakkında endişelenmeye daha az zaman ayırmalarına ve hayatı güvenle yaşamaya daha fazla zaman ayırmalarına olanak tanıyan bir kesim bulabilirler. İncelen saçları şekillendirmek, saç dökülmesinin en belirgin olduğu noktaların görünürlüğünü azaltırken diğer öne çıkan özelliklerinizi vurgulamakla ilgilidir.

Adımlar

Yöntem 1

İncelen Saçlara Şekil Vermek

1. Adım 1 Kısa tutun.
    Google görselleri 1. Adım Kısa tutun.
    Kısa tut. Genel olarak konuşursak, incelen saçlarla baş etmenin bir numaralı kuralı, saçların çok uzamasına izin vermemektir. Bu, hem düz hem de kıvırcık saçlı ve ikisi arasında kalan erkekler için geçerlidir. Yakın kesimler saçınıza daha düzgün bir görünüm kazandıracak ve dolgunluktaki tutarsızlıkların daha az fark edilmesini sağlayacaktır.
    • Çoğu saç stilinde, yaklaşık bir inç veya daha kısa bir uzunluk, ince lekelerin görünümünü en aza indirmek için en iyi sonucu verecektir.
    • Saçları belirli bölgelerde daha uzun süre bırakarak, saç dökülmesini telafi etmeye çalışmak genellikle sadece ince noktaları öne çıkarır.
  2. Adım 2 Bir kombo ile devam edin.
    Google görseller Adım 2 Bir kombo ile gidin.
    Bir kombinle gidin. Saçınızı tek yönde düzeltin, böylece en çok incelmiş noktaların üzerine düşsün. Bu teknik özellikle incelmenin büyük kısmının taç çevresinde yoğunlaşması durumunda yararlı olacaktır. Combover stilleri çok yönlüdür çünkü saçınızı geriye doğru kaydırmanıza, bir tarafa ayırmanıza veya daha darmadağın bir görünüm için fırçalamanıza olanak tanır.
    • Hem uzun hem de kısa saçlarda taraklama yapılabilir.
    • Bir kombo her zaman her şeyi gizleyemez. Eğer çıplak kısımlar hala göz atıyorsa, daha incelikli bir stil denemeye değer olabilir.
  3. Adım 3 Daha fazla yükseklik için stil verin.
    Google görselleri 3. Adım Daha fazla yükseklik için stil verin.
    Daha fazla yükseklik için stil verin. Saçınıza biraz düşük tutuşlu bir ürün uygulayın, ardından saçınızın tepesi üzerinde ince bir noktaya gelinceye kadar parmaklarınızla tarayın veya gezdirin. Saçı merkeze doğru çekerek kel noktaları gizleyebilir, yükseklik ve kalınlık yanılsaması yaratabilirsiniz. Saçı süpürmeden önce yukarı doğru ikna etmek için bir tarak kullanın.
    • Üstte biraz uzunluk koruyan, arka ve yanlarda saçı kısa tutan kesimler, üst üste yığılmış stiller ile en iyi görünecektir.
    • Saçları ortada toplamak, özellikle saç derisini kapatmakta zorluk çeken ince, düz saçlı erkekler için yararlı olacaktır.
    • Saçınızı şekillendirmek için doğal renginize uygun, geçici renkli bir saç spreyi kullanın. Saç spreyindeki renk, ince noktaların doldurulmasına yardımcı olarak daha dolgun görünmelerine yardımcı olabilir.
  4. Adım 4 Tıraş edin.
    Google görseller 4. Adım Tıraş edin.
    Tıraş et. Eğer incelme oldukça ilerlemişse ya da her yeriniz kelleşmeye başlamışsa, en iyi çözüm, kalan kısmı bir düzeltici ile düzeltmek olabilir. Buzzcut, saçı kafa derisine yaklaştırarak çıplak bölgelerin daha az belirgin olmasına yardımcı olacaktır. Daha az saç, daha az kesme, bakım ve şekillendirme işlemleri anlamına gelir.
    • Saçları çeyrek inç veya daha kısa olacak şekilde inceltin veya sonuna kadar gidin ve cilde kadar tıraş edin.
    • Pek çok erkek, tıraşlı saç stillerinin sunduğu özgürlük ve bakım kolaylığını tercih ediyor.
    • Saçınızı kazıtırsanız ve görünüşünü beğenmezseniz, saçlarınız uzayana kadar her zaman şapka takabilirsiniz.
Yöntem 2

Uzaklaşan Saç Çizgisini Yönetmek

1. Adım 1 Saçınızı uzatın.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı uzatın.
    Saçını uzat. Saç çizginizin önden çekilmeye başladığını ilk fark ettiğinizde, biraz daha fazla uzunluk almanıza yardımcı olacaktır. Daha sonra saçınızı geriye doğru kaydırarak dolgun ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ek bir avantaj olarak, kayganlaştırılmış saçlar aynı yönde uzandığında doğal olarak kalınlaşmış görünecektir.
    • Her ne kadar stil uzmanlarının çoğu, saçları seyrekleşen erkeklerde daha uzun saç kesimi önermiyor olsa da, doğru uzunluk ve düzenlemeyle harikalar yaratabilirler.
    • Sadece saçınızın çok uzamasına izin vermemeye dikkat edin, aksi takdirde aşırı telafi etmeye çalışıyormuş gibi görünebilirsiniz.
  2. Adım 2 Tarayın.
    Google görselleri 2. Adım Tarayın.
    Tarayın. Saçaklarınızı alnınızın üzerine gelecek şekilde düzenleyin. Sonuç, çok fazla dikkat çekmeden geri çekilen saç çizgisini nötrleştiren, rahat, orta uzunlukta bir stildir. Düz saçlı erkekler mütevazı bir uzunlukta kalabilirken, dalgalı ve kıvırcık buklelere sahip olanlar, eklenen hacmin sağladığı ekrandan en iyi şekilde yararlanmak için biraz daha uzun sürmeyi planlamalıdır.
    • Yığılmış stiller gibi, bu görünüm de üst kısmı daha uzun, yanları daha kısa olan saçlarla en başarılı olacaktır.
    • Doğal parçanızla çalışın veya saçınızın yüzünüze düşmesine izin vermek yerine belirli bir noktada bir araya gelmesini sağlayın.
  3. Step 3 Try out an undercut.
    Google görselleri 3. Adım Alttan kesmeyi deneyin.
    Alttan kesmeyi deneyin. Alt kesimler, yanlardaki saçların kısa bir şekilde kesildiği veya tüm uzunluğun ve kalınlığın tepede bırakıldığı, erkeklere yönelik bir nostaljik stildir. Bu, şakaklardan uzaklaşan saç çizgisine karşı mücadele etmek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Alt kesimler, gözü üstteki daha dolgun saçlara çekerken, daha ince alanların kasıtlı görünmesini sağlar.
    • Yüksek karışımlı saç stilleri aynı zamanda birçok oyuncu, model ve ünlü arasında da popüler bir seçimdir ve bu da onları zamanında ve modaya uygun bir çözüm haline getirmektedir.
    • Daha abartılı bir alt kesime (biraz eskimiş görünebilir) bir alternatif olarak, askeri esintili, yakın ve temiz bir yüksek ve sıkı düşünün.
  4. Step 4 Cut your hair in uneven layers.
    Google görseller 4. Adım Saçınızı eşit olmayan katmanlar halinde kesin.
    Saçınızı eşit olmayan katmanlar halinde kesin. Saçları taç boyunca bölümler halinde kesin ve gevşek bir şekilde birbirine düşmesine izin verin. Üst üste binen katmanlar, en çok ihtiyaç duyulan yerlerde kalınlığın güçlendirilmesine yardımcı olacaktır. Dokusal derinlik aynı zamanda saçın daha bol görünmesini sağlamak için de faydalıdır.
    • Katmanların ardındaki temel fikir, birbirlerinin üzerinde “istiflenmeleri” ve hacmi artırmalarıdır.
    • Katmanlı kesimler, daha eğlenceli ve gündelik bir estetik için en iyi sonucu verecektir çünkü giyinik durumlar için düzgün bir şekilde şekillendirilmesi zor olabilir.
Yöntem 3

Diğer Şekillendirme İpuçlarından Yararlanmak

1. Step 1 Wash your hair every other day.
    Google görseller 1. Adım Saçlarınızı günaşırı yıkayın.
    Saçlarınızı gün aşırı yıkayın. Doğal yağlar ve şekillendirme ürünlerinden kalan kalıntılar saçı ağırlaştırarak düz ve cansız görünmesine neden olabilir. Şampuanla yapılan düzenli durulamalar bu birikimi ortadan kaldıracak ve incelmiş saçlara çok ihtiyaç duyulan kaldırma işlemini sağlayacaktır. Henüz yapmadığınızı varsayarak, haftada üç ila dört kez (yaklaşık her duşta) şampuanlamaya başlayın ve saçınıza ekstra yumuşak bir doku kazandırmak için fön makinesiyle bitirin.
    • Saçları daha hacimli hale getirmek için formüle edilmiş şampuanları ve saç kremlerini seçin. Ayrıca saç incelmesi için özel olarak tasarlanmış şampuanlar ve saç kremleri de bulabilirsiniz.
    • Yeni yıkanmış saçları yağlı ürünlerle aşırı doyurmaktan kaçının. Bunlar hacmi azaltacak ve gevşek bırakacaktır.
  2. Step 2 Shave patchy balding spots.
    Google görseller 2. Adım Dağınık saçsız bölgeleri tıraş edin.
    Düzensiz saçsız noktaları tıraş edin. Hiçbir açılan, düzensiz bir saçsız desene sahip bir tacı örtemez. Yaygın saç dökülmesinin çok fazla fark edilmesini önlemek için saçlarınızı kısa ve düzgün bakımlı tutun. Koyu renkli saçlarda göze çarpan başıboş tutamları ortadan kaldırmak için bir tıraş makinesi kullanın.
    • Birden fazla küçük kel nokta, tek bir büyük kel noktadan daha belirgin olabilir.
    • Sırt ve yanlar da dahil olmak üzere her yeriniz kelse, kısa bir vızıltı veya temiz traşlı kesimi tercih etmekten başka çok az seçeneğiniz olabilir.
  3. Step 3 Grow out your facial hair.
    Google görseller 3. Adım Sakalınızı uzatın.
    Sakallarınızı uzatın. Modaya uygun bir bıyık, keçi sakalı veya sakal, dikkati dağınık saçlardan uzaklaştıracak ve bunun yerine diğer özelliklerinizi tamamlayacaktır. Bu, kendinizi sunma şeklinizde zarif bir olgunlaşmayı önerebilir. Bakımlı yüz kılları aynı zamanda yaşlı erkeklerin daha seçkin görünmesini sağlar ve görünüşünüzü ciddiye aldığınızı gösterir.
    • Genç, sağlam bir hava için kalın bir kirli sakal tabakasını uzatın veya tam bir sakalla erkekliğinizi ortaya çıkarın.
    • Yüz kılları her zaman şıktır ve kafanızda ne kadar (veya az) saç olursa olsun kendi başına ayakta kalabilir.

Uyarılar

• Saçın seyreldiği alanlarla uğraşma dürtüsüne karşı koyun ve aşırı taramadan veya kafa derisini ovalayan veya çeken herhangi bir başlıktan kaçının. Bu da saçlarınızı daha hızlı kaybetmenize neden olabilir. Teşekkürler Faydalı 5 Faydalı Değil 2