Islak Saçı Kurutmak İçin Havluyla Türban Nasıl Yapılır?.

Islak Saçı Kurutmak İçin Havluyla Türban Nasıl Yapılır?

Saçınızı kurutmak zaman alıcı bir işlem olabilir. Saçınızı havlu türbanıyla sarmak, süreci hızlandırmanın ve saçınız kururken hazırlık rutininize devam etmenize olanak sağlamanın harika bir yoludur. Havlu türbanlar saçlarınızı hızlı bir şekilde kurutmanın kolay ve etkili bir yöntemidir.

Adımlar

Bölüm 1

Saçınızı Hazırlamak

1. Adım 1 Saçınızı kurulayın.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı kurulayın.
    Saçınızı kurulayın. Duştan veya banyodan çıktığınızda saçınızı havluyla hafifçe kurulayın. Amacınız damlamasını önlemek ama tamamen kurutmak değil.
  2. Adım 2 Saç ürünlerini saçınız hala ıslakken uygulayın.
    Google görseller Adım 2 Saç ürünlerini saçınız hala ıslakken uygulayın.
    Saç ürünlerini saçınız hala ıslakken uygulayın. Saç ürünlerinin ıslak saçta kullanılması, saçların daha eşit şekilde dağılmasını sağlar. Ürünleri saçınızı sarmadan önce ekleyin; bu ürünler buklelerinize nüfuz edecek ve etkilerini artıracaktır. Saç spreyi gibi son ürünleri şekillendirmeye hazır olana kadar saklamak isteyeceksiniz, ancak bu aşamada başkalarını da ekleyebilirsiniz:
    • Hacimlendirici
    • Dolaşıklıkları çözer
    • Bırakılan saç kremi
    • Düzleştirici balsam
    • Kıvırma Serumu
  3. Adım 3 Karışıklıkları gidermek için saçınızı tarayın.
    Google görseller 3. Adım Karışıklıkları gidermek için saçınızı tarayın.
    Karışıklıkları gidermek için saçınızı tarayın. Saçınızı sarmadan önce taramanız hasarın önlenmesine yardımcı olur. Islak saç hasara en duyarlı olanıdır, bu nedenle nazikçe taradığınızdan emin olun.
    • Islak saçları çözmek için fırça yerine geniş dişli tarak kullanın.
    • Bir seferde küçük bölümleri tarayın.
    • Saçınızın yırtılmasını önlemek için düğümleri nazikçe tarayın.
  4. Adım 4 Saçınızın aşağı sarkmasını sağlamak için belinizden eğilin.
    Google görseller 4. Adım Saçınızın aşağı sarkmasını sağlamak için belinizden bükün.
    Saçınızın aşağı sarkmasına izin vermek için belinizi bükün. Başınızı havluya sarmak için saçlarınızı havluya sığacak şekilde baş aşağı asın.
  5. Adım 5 Çenenizi göğsünüze doğru çekin.
    Google görseller 5. Adım Çenenizi göğsünüze doğru çekin.
    Çenenizi göğsünüze doğru çekin. Saçlarınızın baş aşağı sarkmasını sağlamak için bacaklarınızın arasından geriye doğru bakacaksınız. Saçlarınızı omuzlarınızdan çekin ve aşağıya doğru sarktığından emin olun.
    • Not Havlunuz saçınızın etrafına sabitlenene kadar başınızı aşağıda tutun.
Bölüm 2

Saçınızı Sarma

1. Adım 1 Doğru havluyu seçin.
    Google görseller 1. Adım Doğru havluyu seçin.
    Doğru havluyu seçin. Sarıldığında tüm saçınızı kaplayacak kadar uzun, ancak çok ağırlaşıp yere düşmeyecek kadar uzun olmayan bir havluya ihtiyacınız var.
    • Havlu başınızı örtmeli ve dik durduğunuzda omuzlarınızın üzerinden sarkmalıdır.
    • Saçlarınız omuzlarınızı geçiyorsa daha uzun bir havluya ihtiyacınız olabilir.
    • İnce havlular kalın, kabarık havlulardan daha iyidir.
    • Mikrofiber havlular ve tişörtler türban kravatını yapmak için son derece işe yarar.
  2. Adım 2 Havluyu saçınızın üzerine örtün.
    Google görseller 2. Adım Havluyu saçınızın üzerine örtün.
    Havluyu saçınızın üzerine örtün. Saçlarınız aşağıya doğru sarkarken havluyu başınızın arkasından başlayarak tüm saçınızı kaplayacak şekilde kullanın.
    • Havlunun uzun kenarını ensenizdeki saç çizgisine yerleştirin.
    • Havluyu boynunuzun ortasına ortalayın.
  3. Adım 3 Havluyu saçınızın etrafına arkadan öne doğru sarın.
    Google görseller 3. Adım Havluyu saçınızın etrafına arkadan öne doğru sarın.
    Havluyu saçınızın etrafına arkadan öne doğru sarın. Havluyu başınızın etrafına, bir tarafını diğerinin altına sıkıştıracak şekilde katlayın. Saçınızı başınızın etrafına sararken havlunun içinde tutun.
  4. Adım 4 Saçınız içeride olacak şekilde havlunun iki tarafını birbirinin etrafında çevirin.
    Google görseller 4. Adım Saçlarınız içeride olacak şekilde havlunun iki tarafını birbirinin etrafında çevirin.
    Saçınız içeride olacak şekilde havlunun iki tarafını birbirine dolayın. Havluyu alnınıza ulaşana kadar bükmeye devam edin.
  5. Adım 5 Dik durun ve havluyu başınızın arkasına doğru getirin.
    Google görseller Adım 5 Dik durun ve havluyu başınızın arkasına doğru getirin.
    Dik durun ve havlu bükümünü başınızın arkasına doğru getirin. Büküm, alnınızdan başınızın arkasına doğru başınızın üstünde olmalıdır.
  6. Adım 6 Bükümü havlunun arkasının altına sıkıştırarak sabitleyin.
    Google görseller 6. Adım Bükümü havlunun arkasının altına sıkıştırarak sabitleyin.
    Bükümü havlunun arkasının altına sıkıştırarak sabitleyin. Bükülmüş havlunun ucunu, yerinde tutmak için saç çizginizin arkasındaki türbanın altına yerleştirin. Ekstra güvenlik için havluyu yerinde tutmak için bir saç tokası da kullanabilirsiniz.
  7. Adım 7 Saçınızı kuru bir havluyla yeniden sarın.
    Google görseller 7. Adım Saçınızı kuru bir havluyla yeniden sarın.
    Saçınızı kuru bir havluyla yeniden sarın. Hazırlanmak için zaman ayırıyorsanız, saçınızın daha hızlı kurumasına yardımcı olmak için ıslak havlunuzu kuru bir havluyla değiştirebilirsiniz. Havlunuz ne kadar çok nem emerse saçınızdan o kadar az nem çıkaracaktır. Islak havluyu kuru bir havluyla değiştirin; kurutma işlemi daha da hızlı ilerleyecektir.