iPhone veya iPad'de iMovie'de Müzik Nasıl Kesilir.

iPhone veya iPad'de iMovie'de Müzik Nasıl Kesilir

Bu wikiHow makalesi sana, iPhone veya iPad'deki iMovie projenizdeki sesi nasıl düzenleyeceğinizi öğretir. Projenize müzik ekledikten sonra iMovie'de yerleşik araçları kullanarak sesi istediğiniz uzunlukta kırpabilirsiniz.

Adımlar

1. Adım 1 iPhone veya iPad'inizde iMovie'yi açın.
    Google görselleri 1. Adım iPhone veya iPad'inizde iMovie'yi açın.
    iPhone veya iPad'inizde iMovie'yi açın. iMovie simgesi mor bir arka plan üzerinde beyaz bir yıldıza benziyor.
  2. Adım 2 Düzenlemek istediğiniz film projesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Düzenlemek istediğiniz film projesine dokunun.
    Düzenlemek istediğiniz film projesine dokunun. iMovie, projelerinizin listesini görüntüleyen bir ekranla açılır. Şimdi düzenlemek istediğiniz projeye dokunun.
    • Mevcut bir videoyu düzenlemek istiyorsanız ve onu henüz iMovie'de açmadıysanız, videonuzu ve sesinizi ekleyebileceğiniz yeni bir iMovie projesi oluşturmanız gerekir. + simgesine dokunun , Film'i seçin , filminizde olmasını istediğiniz videoları seçin ve ardından Film oluştur'a dokunun .
  3. Adım 3 Düzenle düğmesine dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Düzenle düğmesine dokunun.
    Düzenle düğmesine dokunun . Projenizin adının altındadır. Bu, projenizi düzenleyicide açar.
    • Önceki adımda yeni bir proje oluşturduysanız zaten editördesiniz.
  4. Adım 4 Projenize ses ekleyin.
    Google görselleri 4. Adım Projenize ses ekleyin.
    Projenize ses ekleyin. Projeniz zaten düzenlemek istediğiniz sesi içeriyorsa bu adımı atlayabilirsiniz. Değilse:
    • Zaman çizelgenizin sol üst köşesindeki + işaretine dokunun .
    • Ses'i seçin .
    • Bir kategori seç:
      • Film müzikleri, iMovie tarafından sağlanan ve projenizde ücretsiz olarak kullanılabilen ses parçalarıdır.
      • iTunes'dan veya Müzik uygulamasından bir şarkıyı kullanmak için, dosyayı bulmak üzere Müziğim'e dokunun.
      • Ses Efektleri daha kısa seslerdir; çoğu 10 saniyenin altındadır.
    • Önizlemesini dinlemek için bir ses dosyasına dokunun.
    • Dosyayı projenize eklemek için + simgesine dokunun .
  5. Adım 5 Zaman çizelgesindeki ses çubuğuna dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Zaman çizelgesindeki ses çubuğuna dokunun.
    Zaman çizelgesindeki ses çubuğuna dokunun. Bu, ekranın alt kısmında, videonuzun çok çerçeveli versiyonunun altında görünen düz çubuktur.
    • Videonuzun altında ayrı bir düz renkli çubuk görmüyorsanız öncelikle sesi videodan ayırmanız gerekir. Bunu yapmak için zaman çizelgesindeki videoya dokunun ve ardından ekranın alt kısmındaki Ayır öğesine dokunun.
  6. Adım 6 Ses parçasının başlangıcına dokunup sürükleyin.
    Google görseller 6. Adım Ses parçasının başlangıcına dokunup sürükleyin.
    Ses parçasının başlangıcına dokunup sürükleyin. Bunu tam olarak sesin başlamasını istediğiniz noktaya sürükleyip taşıyabilirsiniz.
    • Ses parçasının sol ucundaki sarı çubuk, sesinizin başlangıcını işaret eder.
  7. Adım 7 Ses parçasının sonuna dokunun ve sürükleyin.
    Google görseller 7. Adım Ses parçasının sonuna dokunun ve sürükleyin.
    Ses parçasının sonuna dokunup sürükleyin. Sondaki sarı çubuğu sürükleyebilir ve sesin bitmesini istediğiniz noktaya taşıyabilirsiniz.
    • Ses parçasının en sağ ucundaki sarı çubuğu göremiyorsanız sonuna doğru kaydırmak için ses parçasının altında sola kaydırın.
    • Ses parçasını başka bir konuma taşımak için, üzerine dokunup yaklaşık bir saniye basılı tutun ve ardından videoda istediğiniz konuma sürükleyin.
  8. Adım 8 Önizlemeyi görmek için Oynat düğmesine dokunun.
    Google görselleri 8. Adım Bir önizlemeyi görmek için Oynat düğmesine dokunun.
    Önizlemeyi görmek için Oynat düğmesine dokunun. Bu, video önizlemesinin hemen altındaki yan üçgendir.
  9. Adım 9 İşiniz bittiğinde Bitti'ye dokunun.
    Google görselleri 9. Adım İşiniz bittiğinde Bitti'ye dokunun.
    İşiniz bittiğinde Bitti'ye dokunun . Bu, ekranın sol üst köşesindedir. Projede yaptığınız değişiklikler artık kaydedildi.
    • Projenizi herhangi bir bilgisayar, telefon veya tabletteki standart bir video oynatıcının yanı sıra iPhone veya iPad'inizin Fotoğraflar uygulamasında oynatabileceğiniz bir video dosyası olarak kaydetmek istiyorsanız Bitti'yi seçtikten sonra alttaki Paylaş düğmesine dokunun. ve fotoğraf kitaplığınıza aktarmak için Videoyu Kaydet'i seçin .