Ninja Yıldızı Nasıl Çizilir.

Ninja Yıldızı Nasıl Çizilir

Bu basit adımları izleyerek ninja fırlatan yıldızları (diğer adıyla shurikens) nasıl çizeceğinizi öğrenin! Hadi başlayalım!

Adımlar

Yöntem 1

Dört Noktalı Shuriken (Ninja Yıldızı)

1. Adım 1 Sayfanın ortasına bir daire çizin.
    Google görselleri 1. Adım Sayfanın ortasına bir daire çizin.
    Sayfanın ortasına bir daire çizin.
  2. Adım 2 Çemberin ortasından geçen dalgalı bir dikey çizgi çizin.
    Google görseller 2. Adım Dairenin ortasından geçen dalgalı bir dikey çizgi çizin.
    Dairenin ortasından geçen dalgalı dikey bir çizgi çizin. Aynı çizginin yatay bir kopyasını alın ve onu dairenin ortasındaki dikey çizgiyle kesişecek şekilde yerleştirin.
  3. Adım 3 Dairenin içindeki kısımlar dışındaki bu çizgileri vurgulayın.
    Google görseller 3. Adım Dairenin içindeki kısımlar dışındaki bu çizgileri vurgulayın.
    Dairenin içindeki kısımlar dışındaki bu çizgileri vurgulayın.
  4. Adım 4 Bu çizgilerin en dıştaki ucunu, uzatılmış roma rakamı iki (2)'ye benzer bir çizgi çizerek birleştirin.
    Google görseller Adım 4 Bu çizgilerin en dıştaki ucunu, uzatılmış roma rakamı iki (2)'ye benzer bir çizgi çizerek birleştirin.
    Bu çizgilerin en dıştaki ucunu uzatılmış roma rakamı iki (2)'ye benzer bir çizgi çizerek birleştirin. Tüm uçlar bağlanana kadar bu çizgi desenini tekrarlayın.
  5. Adım 5 Keskin görünmesini sağlamak için çizgi ayrıntılarını ekleyin.
    Google görseller 5. Adım Keskin görünmesini sağlamak için çizgi ayrıntılarını ekleyin.
    Keskin görünmesini sağlamak için çizgi ayrıntıları ekleyin.
  6. Adım 6 Gereksiz satırları silin.
    Google görselleri 6. Adım Gereksiz satırları silin.
    Gereksiz satırları silin. 3B hacim efekti oluşturmak için dairenin içine bir eğri çizgisi ekleyin.
  7. Adım 7 Çizimi istediğiniz gibi renklendirin (tercihen metalik tonlar).
    Google görseller 7. Adım Çizimi istediğiniz gibi renklendirin (tercihen metalik tonlar).
    Çizimi istediğiniz gibi renklendirin (tercihen metalik tonlar).
Yöntem 2

Altı Noktalı Shuriken (Ninja Yıldızı)

1. Adım 1 Sayfanın ortasına bir daire çizin.
    Google görselleri 1. Adım Sayfanın ortasına bir daire çizin.
    Sayfanın ortasına bir daire çizin.
  2. Adım 2 Her birinin merkezi dairenin merkezinde kesişecek şekilde eşit uzunlukta üç düz çizgi çizin.
    Google görselleri 2. Adım Her birinin merkezi dairenin merkezinde kesişecek şekilde eşit uzunlukta üç düz çizgi çizin.
    Her birinin merkezi dairenin merkezinde kesişen, eşit uzunlukta üç düz çizgi çizin. Bu çizgilerin uçlarını birbirinden eşit uzaklıkta olacak şekilde yapın ve bir tekerleğin jant teli gibi bir şey oluşturun.
  3. Adım 3 Biraz daha büyük bir dış daire çizin (ancak çizgilerin ötesine geçmeyecek şekilde), yine de geri kalanıyla aynı merkeze sahip olun.
    Google görselleri 3. Adım Biraz daha büyük bir dış daire çizin (ancak çizgilerin ötesine geçmeyecek şekilde), yine de geri kalanıyla aynı merkeze sahip olun.
    Geri kalanıyla aynı merkeze sahip, biraz daha büyük bir dış daire çizin (ancak çizgilerin ötesine geçmeyin).
  4. Adım 4 Bu yeni daireyle, içine kesişen üç çizgi çizin (merkezleri de küçük dairenin çekirdeğine hizalanacak şekilde).
    Google görselleri 4. Adım Bu yeni daireyle, içine kesişen üç çizgi çizin (bunların merkezleri de küçük dairenin çekirdeğine hizalanacak şekilde).
    Bu yeni daireyle, içine kesişen üç çizgi çizin (merkezleri de küçük dairenin çekirdeğine hizalanacak şekilde). Bu küçük çizgilerin uzun çizgilerin arasından eşit aralıklarla geçmesini sağlayın.
  5. Adım 5 En uzun çizginin herhangi birinin ucundan başlayarak, her iki taraftan dış daireye doğru çapraz düz çizgiler çizin.
    Google görseller Adım 5 En uzun çizginin herhangi birinin ucundan başlayarak, her iki taraftan dış daireye doğru düz çapraz çizgiler çizin.
    En uzun çizginin herhangi birinin ucundan başlayarak, her iki taraftan dış daireye doğru düz çapraz çizgiler çizin. Bu çizgileri aradaki U şeklinde bir çöküntü ile diğer uçlardan gelen çizgilerle bağlayın.
  6. Adım 6 Gereksiz satırları silin.
    Google görselleri 6. Adım Gereksiz satırları silin.
    Gereksiz satırları silin. Keskin görünmesini sağlamak için çizgi ayrıntıları ekleyin.
  7. Adım 7 Gölge tonları ekleyin.
    Google görseller 7. Adım Gölge tonları ekleyin.
    Gölge tonları ekleyin. Çizimi istediğiniz gibi renklendirin (tercihen metalik tonlar).

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Kağıt
  • Kalem
  • Kalemtraş
  • Silgi sakızı
  • Renkli kalemler, boya kalemleri, keçeli kalemler veya sulu boyalar