İmkansız Bir Küp Nasıl Çizilir.

İmkansız Bir Küp Nasıl Çizilir

İmkansız bir küp (bazen irrasyonel küp olarak da adlandırılır), gerçek hayatta asla var olamayacak bir küpün örneğidir. Bunlardan biri MC Escher'in taşbaskı Belvedere'sinde mevcut, ama neyse ki, bir tane çizmek için başarılı bir sanatçı olmanıza gerek yok. Bu makale size benzer bir küpün nasıl yapıldığını öğretecek.

Adımlar

Yöntem 1

İmkansız küpe paralelkenar

1. Adım 1 Sıska bir çizin...
    Google görseller Adım 1 Sıska bir çizim yapın...
    Sol alt köşesi açık olacak şekilde ince, dikey bir paralelkenar çizin; oradan yatay olarak kırmızıyla gösterilen iki çizgi çizin.
  2. Adım 2 Paralelkenarın sağ tarafına iki bağlantı çizgisi ekleyin.
    Google görseller 2. Adım Paralelkenarın sağ tarafına iki bağlantı çizgisi ekleyin.
    Paralelkenarın sağ tarafına iki bağlantı çizgisi ekleyin. Bir "L" oluşturmalıdırlar.
  3. Adım 3 Paralelkenarın köşesinden devam eden ancak sağ kenarının altından geçen iki çizgi daha ekleyin.
    Google görseller 3. Adım Paralelkenarın köşesinden devam eden ancak sağ kenarının altından geçen iki çizgi daha ekleyin.
    Paralelkenarın köşesinden devam eden ancak sağ kenarının altından geçen iki çizgi daha ekleyin. Daha sonra iki çizgi dikey olarak ayrılır; biri yukarı, diğeri aşağı giderek "L" harfinin ucuyla buluşur.
  4. İmkansız Bir Küp Nasıl Çizilir
    Google görseller İmkansız Küp Nasıl Çizilir
    Daha önce çizilen iki çizginin yollarının ayrıldığı yeri takip eden geniş bir "L" çizin.
  5. Adım 5 Alt kısmı bağlayın...
    Google görseller Adım 5 Alt kısmı bağlayın...
    Geniş "L"nin alt ucunu paralelkenarın sağ üst köşesine, yukarıya ve sonra sola giden (dik açı oluşturan) ve karşılaştığı çizgilerin altından geçen bir çizgi çizerek bağlayın.
  6. Adım 6 Bir çizgi çizin...
    Google görseller Adım 6 Bir çizgi çizin...
    Paralelkenarın üst kısmını takip ederek başlayan ve daha sonra önceki adımda çizilen çizginin yatay kısmını takip eden ve karşılaştığı tüm çizgilerin altından geçen bir çizgi çizin.
  7. Adım 7 Bir paralelkenarı tamamlayın...
    Google görseller Adım 7 Bir paralelkenarı tamamlayın...
    Küpün üst kısmında, sağ üst köşesi açık ve daha önce çizilen çift çizgilere bağlı olan bir paralelkenar tamamlayın.
  8. Adım 8 Her şeyin çevresine bir kenarlık ekleyin.
    Google görselleri 8. Adım Her şeyin çevresine bir kenarlık ekleyin.
    Her şeyin etrafına bir kenarlık ekleyin.
Yöntem 2

İmkansız küp için kareyi silmek

1. Adım 1 Bir kare çizin.
    Google görseller 1. Adım Bir kare çizin.
    Bir kare çiz.
  2. Adım 2 İlkinin etrafında biraz daha büyük bir kare oluşturun.
    Google görselleri 2. Adım İlkinin etrafında biraz daha büyük bir kare oluşturun.
    İlkinin etrafında biraz daha büyük bir kare oluşturun.
  3. Adım 3 İlk karenin ortasına sol alt köşeye başka bir kare çizin.
    Google görseller 3. Adım İlk karenin ortasına, sol alt köşeye başka bir kare çizin.
    İlk karenin ortasına sol alt köşeye başka bir kare çizin.
  4. Adım 4 Yeni karenin etrafında da bir kare oluşturun.
    Google görseller 4. Adım Yeni karenin etrafında da bir kare oluşturun.
    Yeni karenin etrafında da bir kare oluşturun.
  5. Adım 5 Her iki karenin her köşesini silin.
    Google görselleri 5. Adım Her iki karenin her köşesini silin.
    Her iki karenin her köşesini silin. Her köşeyi diğer karedeki aynı köşeye bağlayın.
  6. Adım 6 Parçalarda...
    Google görselleri Adım 6 Parçalarda...
    2. karenin solu ile 1. karenin üst kısmının üst üste geldiği kısımlarda bir miktar silin, çizgiyi yatay hale getirin, dikey kısımları silin.
  7. Adım 7 Parçalarda...
    Google görselleri Adım 7 Parçalarda...
    1. karenin sağ tarafı ile 3. karenin alt kısmının üst üste geldiği kısımlarda yatay kısımları silin, dikey kısımları koruyun.

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Kalem
  • Kağıt
  • Zaman ve pratik
  • (İsteğe bağlı, kesin ölçümler için cetvel)
  • Hatalar için silgi