Kanada Bayrağı Nasıl Çizilir.

Kanada Bayrağı Nasıl Çizilir

Akçaağaç Yaprağı Bayrağı yıllardır büyük Kanada ulusunun ikonik bir sembolü olmuştur. Ülkenin Yüzüncü Yıldönümünden iki yıl önce, 15 Şubat 1965'te resmi bayrak olarak kabul edildi. Kırmızı, Kanada'nın 2. Dünya Savaşı sırasında yaptığı fedakarlıkları temsil eder ve akçaağaç yaprağı ulusal bir semboldür. Bu güzel bayrağın nasıl yeniden yaratılacağına dair kapsamlı bir bakış için okumaya devam edin.

Adımlar

Bölüm 1

Hazırlık

1. Adım 1 Malzemelerinizi toplayın.
    Google görselleri 1. Adım Materyallerinizi toplayın.
    Malzemelerinizi toplayın. Akçaağaç Yaprağı Bayrağını çizmek için beyaz bir kağıt parçasına, cetvele, kurşun kaleme, ışık kaynağına, makasa ve kırmızı kaleme ihtiyacınız olacak. Ayrıca kırmızı pastel boya veya kurşun kalem de kullanabilirsiniz, ancak bir keçeli kalem size en iyi kapatmayı sağlayacaktır. Becerilerinize bağlı olarak boya kullanmak riskli bir karar olabilir.
  2. Adım 2 Akçaağaç Yaprağı Bayrağının oranlarını inceleyin.
    Google görselleri 2. Adım Akçaağaç Yaprağı Bayrağının oranlarını inceleyin.
    Akçaağaç Yaprağı Bayrağının oranlarını inceleyin. Bayrağın genişlik/yükseklik oranı 1:2'dir. Ayrıca kırmızı ve beyaz bantların boyutuna da dikkat edin. İtalyan, Fransa veya İrlanda bayraklarının aksine, Kanada Akçaağaç Yaprağı Bayrağı dörde bölünmüştür. Soldaki ve sağdaki kırmızı şeritler bayrağın dörtte birini kaplıyor. Beyaz bant bayrağın ortadaki dörtte ikisini kaplar.
  3. Adım 3 Akçaağaç yaprağının şeklini inceleyin.
    Google görselleri 3. Adım Akçaağaç yaprağının şeklini inceleyin.
    Akçaağaç yaprağının şeklini inceleyin. Akçaağaç yaprağı o kadar ikoniktir ki, onu mahvetmemeye dikkat edin. Yaprakta toplam 11 nokta ve üç bölüm bulunduğunu ve iki noktanın üç ana bölümün dışında kaldığını unutmayın. Yaprak simetriktir.
Bölüm 2

Çizim

1. Adım 1 Kağıdınızın 1:2 oranına uyduğundan emin olun.
    Google görseller 1. Adım Kağıdınızın 1:2 oranına uyduğundan emin olun.
    Kağıdınızın 1:2 oranına uyduğundan emin olun. Olmazsa ve daha büyük bir bayrak istiyorsanız yeni bir sayfa bulmanız gerekecek. Daha küçük bir bayrak ölçüsüne ihtiyacınız varsa ve doğru oranları işaretleyin, ardından kesin.
    • Önerilen ölçüler, uzunluk birimlerinin kolayca ve eşit bir şekilde 4'e bölünebileceği ölçülerdir. Bunlar arasında 2 birim: 4 birim, 4 birim: 8 birim ve 8 birim: 16 birim bulunur.
  2. Adım 2 Makalenizi bölümlere ayırın.
    Google görselleri 2. Adım Makalenizi bölümlere ayırın.
    Makalenizi bölümlere ayırın. Sayfayı yatay modda olacak şekilde çevirin. Cetvelinizi genişlik boyunca yatay olarak yerleştirin. Kaleminizle kağıdınızın üst kısmına eşit şekilde yerleştirilmiş üç küçük onay işareti koyun. Bu, sayfayı dörde bölecektir. Onay işaretlerini hafifçe silin.
  3. Adım 3 Kırmızı bölümleri yapın.
    Google görseller 3. Adım Kırmızı bölümleri yapın.
    Kırmızı bölümleri yapın. Cetvelinizi önceki adımdaki ilk onay işaretiyle dikey olarak hizalayın. Cetvel boyunca kağıdın altına bir çizgi çizmek için kırmızı işaretçinizi kullanın. Çizgiden kağıdın kenarına kadar renklendirin. Üçüncü işaret için tekrarlayın.
  4. Adım 4 Merkez çizgisini bulun.
    Google görselleri 4. Adım Merkez çizgisini bulun.
    Merkez çizgisini bulun. Cetvelinizi kağıdınızın ortasındaki ikinci onay işaretiyle hizalayın. Kaleminizi kullanarak cetveliniz boyunca hafifçe bir çizgi çizin. Kağıdınızı ters çevirin ve bu çizgi boyunca katlayın. Renkli taraf dışarı bakmalıdır.
  5. Adım 5 Yarısını çizin...
    Google görseller Adım 5 Yarısını çizin...
    Akçaağaç yaprağının yarısını çizin . Kaleminizi kullanarak akçaağaç yaprağının yarısını çizin. Bu, bir yarım bölümü (1,5 puan), bir tam bölümü (3 puan), bir noktayı ve gövdenin yarısını içerecektir. Yaprağı elinizden geldiğince ortalamaya çalışın.
  6. Adım 6 Yaprağın geri kalanını çizin.
    Google görseller 6. Adım Yaprağın geri kalanını çizin.
    Yaprağın geri kalanını çizin. Katlanmış kağıdınızı ters çevirin ve bir ışık kaynağına yerleştirin. Bu ışık kaynağı bir pencere, ışık kutusu veya bilgisayar ekranı olabilir. Önceki adımda çizdiğiniz yarım yaprağın dış hatlarını görebileceksiniz. Bunu kaleminizle takip edin.
  7. Adım 7 Kağıdınızı açın.
    Google görselleri 7. Adım Kağıdınızı açın.
    Kağıdınızı açın. Artık iki renkli bölüme, bir merkez çizgisine ve bir yaprağın ana hatlarına sahip olmalısınız. Merkez çizgisini tamamen silin ve yaprağın ana hatlarını hafifçe silin.
  8. Adım 8 Yaprağınızı renklendirin.
    Google görseller 8. Adım Yaprağınızı renklendirin.
    Yaprağınızı renklendirin. Işık taslağına göre akçaağaç yaprağını kırmızıyla doldurun. Bayrağınız tamamlandı!
    • Göstermeyi düşünün. Bayrağınızı çerçeveleyebilir veya bir çubuğa yapıştırabilirsiniz. Yaratıcı ol!

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Beyaz kağıt
  • Cetvel
  • Kalem
  • Işık kaynağı
  • Makas
  • Kırmızı İşaretleyici