Amerika Birleşik Devletleri Bayrağı Nasıl Çizilir.

Amerika Birleşik Devletleri Bayrağı Nasıl Çizilir

Genellikle Amerikan bayrağı olarak adlandırılan Amerika Birleşik Devletleri bayrağı, tasarımıyla ilham verici bir mesaj iletiyor. 13 şerit, 4 Temmuz 1776'da Büyük Britanya'dan bağımsızlığını ilan eden on üç İngiliz kolonisini simgelemektedir. Kantondaki 50 yıldız, Amerika'nın bir arada duran 50 görkemli eyaletini temsil etmektedir. Bayrağı doğru çizebilmek için bu özelliklerin oranlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Adımlar

1. 1280px Flag_of_the_United_States.svg.png
    Google görselleri 1280px Flag_of_the_United_States.svg.png
    Bayrak oranlarına bir göz atın. Amerikan bayrağının takip ettiği oran tipik olarak 10:19'dur. Oranları doğru elde etmek için bayrağın uzunluğunu ve genişliğini tuvalinizin boyutuna göre karşılaştırın.
  2. Adım 2 Bir dikdörtgen çizin.
    Google görselleri 2. Adım Bir dikdörtgen çizin.
    Bir dikdörtgen çizin. Bu dikdörtgen çerçeve, her biri aynı yükseklikte olan 13 şeride bölünecektir.
    • Kolaylaştırmak için ölçümlerinizi yuvarlayın. Örneğin, yükseklik için 13 santimetrelik (5,1 inç) bir çizgi çizebilirsiniz, böylece daha sonra her bir şeridi 1 cm uzunluğunda yapabilirsiniz.
  3. Adım 3 Şeritlerin yerlerini ölçün ve işaretleyin.
    Google görselleri 3. Adım Şeritlerin yerlerini ölçün ve işaretleyin.
    Şeritlerin yerlerini ölçün ve işaretleyin. Bayrağın sağ tarafına bir cetvel yerleştirin ve 13 çizgiyi bölmek için 12 çizgi yapın.
    • Sağda 13 şerit için 12 çizginiz olacak; ancak en solda, sol üstte çizilecek kanton (yıldız alanı) nedeniyle yalnızca 6'yı işaretleyin.
  4. Adım 4 Alt şeritler için çizgileri birleştirin.
    Google görseller 4. Adım Alt şeritler için kısa çizgileri birleştirin.
    Alt şeritler için kısa çizgileri birleştirin. Alttaki 6 şerit için çizgilerin her iki tarafını birleştirmek üzere 6 çizgi çizin.
  5. Adım 5 Kantonu işaretleyin.
    Google görselleri 5. Adım Kantonu işaretleyin.
    Kantonu işaretleyin. Bu dikdörtgen bayrağın sol üst köşesindedir. Yüksekliği üstteki 7 şeridin yüksekliğine eşittir. Genişlik toplam bayrak genişliğinin 2/5'i kadardır. Bu dikdörtgeni tam olarak istediğiniz gibi işaretleyin.
  6. Adım 6 Şeritleri tamamlayın.
    Google görseller Adım 6 Şeritleri tamamlayın.
    Şeritleri tamamlayın. Sağ üst taraftaki boş şeritleri doldurmak için kantonun sağ tarafına doğru 6 çizgi ölçün ve şeritleri çizin.
  7. Adım 7 Kantondaki yıldızlar için yönergeler oluşturun.
    Google görselleri 7. Adım Kantondaki yıldızlar için yönergeler oluşturun.
    Kantondaki yıldızlar için yönergeler hazırlayın. İyi hizalanmış yıldızlar oluşturduğunuzdan emin olmak için bir ızgarayı kurşun kalemle hafifçe işaretleyin. Izgarada 9 satır ve 11 sütun olacaktır. Daha sonra alternatif kutulara yıldız çizebilirsiniz. Yıldızların sırası ilk satırda 6, ikinci sırada 5, sonra 6, sonra 5 vb. şeklindedir.
    • Sıralar için kantonun uzunluğunu ölçün ve 9'a bölün. Bunun sonucu her sıranın genişliği veya kalınlığı olacaktır. Aynı şekilde kantonun genişliğini ölçüp 11'e bölün, böylece ızgarada eşit mesafeli sütunlar oluşturabilirsiniz.
    • Dört tarafa da kılavuz çizin ve ızgarayı çizin. Bu ızgaranın daha sonra silinmesi gerekeceğinden, onu çok hafif çizin.
  8. Adım 8 Yıldızları çizin.
    Google görselleri 8. Adım Yıldızları çizin.
    Yıldızları çizin. Izgaradaki alternatif kutulara beş köşeli yıldızlar çizin. Yıldızların sırası, üst sırada 6'dan başlayarak 6 ile 5 arasında değişmektedir.
    • Yıldızları doğru şekilde ayarlamak için 'A' harfinin sivri şekliyle başlayın ve içine daha küçük bir 'A' yapın, böylece her iki 'As' birlikte kısmen üçgen bir şekil oluşturur (içine yatay çizgi eklemeniz gerekmez) ya bir'). Daha sonra yıldızın içinden şeklin üstteki üçte birlik kısmına doğru düz bir yatay çizgi çizin. Yatay çizginin ucunu karşı taraftaki A'nın alt noktasına birleştirmek için her iki taraftan bir çizgi çekin. Yardımcı olabilecek diğer ipuçları için Yıldız Nasıl Çizilir konusuna bakın.
    • İsterseniz çıkartmalar veya yıldız şeklinde bir şablon kullanabilir veya karton kağıt gibi herhangi bir kalın kağıtla şablon yapabilirsiniz. Üzerine yıldızı çizin ve şekli kesin. Bayrağın üzerindeki tüm yıldızları çizmenize yardımcı olması için bu kesiği kullanın.
    • Tüm yıldızları yaptıktan sonra ızgarayı silin.
  9. 1280px Flag_of_the_United_States.svg.png
    Google görselleri 1280px Flag_of_the_United_States.svg.png
    Bayrağı renklendirin. CAUS Amerika Standart Renk Referansı 10. baskısına göre, Amerikan bayrağındaki renkler Old Glory Blue, White ve Old Glory Red'dir.
    • Kantonun arka plan rengi mavidir.
    • Yıldızları beyaza boyayın veya arka planınız beyazsa boş bırakın.
    • Bayrağın üst ve alt kısmında kırmızıdan başlayarak şeritlerin rengi kırmızı ve beyaz arasında değişmektedir.

Uyarılar

• Izgarayı ve diğer yönergeleri çok koyu çizmeyin. Bayrak renklendikten sonra bile görünürlerse düzensiz görünebilir. Teşekkürler Faydalı 1 Faydalı Değil 0