Bir Kelebeğin Yaşam Döngüsünün Parçaları Nasıl Çizilir.

Bir Kelebeğin Yaşam Döngüsünün Parçaları Nasıl Çizilir

Bir kelebeğin yaşam döngüsü, kendinizin yapması veya sınıf üyelerinden kendileri için çizmelerini istemeniz çok zor olmayan bir dizi çizimle tasvir edilebilir. Bu makale, kelebeğin yaşam döngüsünü öğrenebilmeniz veya başkalarına öğretebilmeniz için ne yapmanız gerektiğini gösterecektir.

Adımlar

1. Adım 1 Yumurta(lar)ı çizin.
    Google görseller Adım 1 Yumurta(lar)ı çizin.
    Yumurta(lar) çizin. Bu basit bir tasarımdır; Bir kelebeğin yumurtası görevi görecek fasulyeye veya küçük bir silindire benzeyen bir şey çizin.
    • Bir yaprağın üzerine yerleştirilmiş yumurtayı çizin. Kelebekler genellikle yumurtalarını kuğu bitkisi gibi belirli bitki yapraklarının üzerine bırakırlar.
      Adım 1 Yumurta(lar)ı çizin.
      Google görseller Adım 1 Yumurta(lar)ı çizin.
    • Bir metin kutusu çizin. Metin kutusunun içine yumurta yazın. Daha sonra yumurtanın resmine işaret eden bir çizgi çizin. Bu noktadan itibaren kısa süre sonra bir sonraki resme bağlanmak için bir çizgi çizebileceksiniz.
  2. Adım 2 Larva çizin.
    Google görselleri 2. Adım Larva çizin.
    Larva çizin. Larva biraz solucana benziyor. Böylece larvayı solucan şeklinde çizin. Genellikle bulunacağı bir yaprağın üzerine çizin.
    • Larva (tırtıl) resmine işaret eden bir çizgi çizin ve onu larva olarak etiketleyin. Kısa süre sonra onu bir sonraki resme bağlamak için bir çizgi çizebileceksiniz.
  3. Adım 3 Pupa çizin.
    Google görseller 3. Adım Pupa çizin.
    Pupa çizin. Pupa, larvanın derisini dökerek yaptığı bir kozadır. Bir yaprağa asılı olan pupayı (kozayı) çizin. Pupanın resmine işaret eden bir çizgi çizin ve pupa olarak etiketleyin.
    • Kısa süre sonra son resme bağlanmak için bir çizgi çizebileceksiniz.
  4. Adım 4 Yetişkin kelebeği çizin.
    Google görseller 4. Adım Yetişkin kelebeği çizin.
    Yetişkin kelebeği çizin. Bir yaprağın, sapın, çiçeğin veya meyve parçasının üzerine oturarak çizin. Resme işaret eden bir çizgi çizin ve onu etiketleyin.
  5. Adım 5 Çizimlerin her birini, örnek olarak kullandığınız kelebeğin türüne uygun şekilde renklendirin.
    Google görseller Adım 5 Çizimlerin her birini, örnek olarak kullandığınız kelebeğin türüne uygun şekilde renklendirin.
    Örnek olarak kullandığınız kelebeğin türüne uygun olarak çizimlerin her birini renklendirin.

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Kurşun kalem tükenmez kalem
  • Boyama malzemeleri
  • Kare kağıt