Yırtıcı Hayvan Nasıl Çizilir.

Yırtıcı Hayvan Nasıl Çizilir

20th Century Fox'un Predator film serisinden kurgusal bir uzaylı olan Predator'ı nasıl çizeceğinizi öğrenin. Sadece şu adımları izleyin:

Adımlar

Yöntem 1

Yırtıcı Hayvan (Yakın Çekim)

1. Adım 1 Kağıdın en üst merkezinin yakınına, başı için orta boy bir daire çizin.
    Google görselleri 1. Adım Kağıdın en üst ortasına yakın bir yere, başı için orta boy bir daire çizin.
    Kağıdın en üst merkezinin yakınına, başı için orta boy bir daire çizin.
  2. Adım 2 Dairenin merkezi boyunca dikey bir çizgi çizin.
    Google görseller 2. Adım Dairenin merkezine dikey bir çizgi çizin.
    Dairenin merkezine dikey bir çizgi çizin. Dairenin tabanına yakın bir çift paralel yatay çizgi çizin. Bunlar Predator'ın yüzü için kılavuz çizgiler görevi görecek.
  3. Adım 3 Dairenin altına düzensiz bir kutu şekli çizin.
    Google görselleri 3. Adım Dairenin altına düzensiz bir kutu şekli çizin.
    Dairenin altına düzensiz bir kutu şekli çizin.
  4. Adım 4 Kağıdın alt kısmına uzun, yatay bir dikdörtgen çizin.
    Google görselleri 4. Adım Kağıdın alt kısmına uzun, yatay bir dikdörtgen çizin.
    Kağıdın altına uzun yatay bir dikdörtgen çizin. Dikdörtgenin her iki yanında ve üst köşelerinde aşağıya ve dikdörtgenin dışına doğru uzanan çapraz bir çizgi çizin.
  5. Adım 5 Yatay-dikey kullanımı...
    Google görseller Adım 5 Yatay-dikey kullanımı...
    Yatay-dikey çizgi kılavuzlarını kullanarak, gözlerini etrafını saran kırışık çizgiler ve kalın üst göz yörüngesi (kaşların olması gereken yer) olacak şekilde çizmeye başlayın.
  6. Adım 6 Gözlerin altındaki düzensiz kutu şeklini kılavuz olarak kullanarak Predator'ın örümceğe benzeyen ağzını çizin (resme bakın).
    Google görselleri 6. Adım Gözlerin altındaki düzensiz kutu şeklini kılavuz olarak kullanarak Predator'ın örümceğe benzeyen ağzını çizin (resme bakın).
    Gözlerin altındaki düzensiz kutu şeklini kılavuz olarak kullanarak Predator'ın örümceğe benzeyen ağzını çizin (resme bakın).
  7. Adım 7 Predator'ın yengeç kabuğuna benzeyen geniş alnının izini sürün (resme bakın).
    Google görselleri 7. Adım Predator'ın yengeç kabuğuna benzeyen geniş alnının izini sürün (resme bakın).
    Predator'ın yengeç kabuğuna benzeyen geniş alnının izini sürün (resme bakın). Kaşlarının olması gereken yerden çıkan küçük sivri uçlar çizin.
  8. Step 8 On the sides of this large forehead, draw tentacle-like hair from it.
    Google görseller 8. Adım Bu büyük alnın yanlarına dokunaç benzeri saçlar çizin.
    Bu büyük alnın yanlarına dokunaç benzeri saçlar çizin. Şu ana kadar rastalı bir adama benzemeli.
  9. Step 9 Draw his shoulder cannon on the right side.
    Google görseller 9. Adım Omuz topunu sağ tarafa çizin.
    Omuz topunu sağ tarafa çekin.
  10. Step 10 Trace his chest and shoulders.
    Google görselleri 10. Adım Göğsünün ve omuzlarının izini sürün.
    Göğsünü ve omuzlarını takip edin. Silahlarına ayrıntılar ekleyin.
  11. Step 11 Add more clothing and accessory details.
    Google görseller 11. Adım Daha fazla kıyafet ve aksesuar ayrıntısı ekleyin.
    Daha fazla giysi ve aksesuar ayrıntısı ekleyin.
  12. Step 12 Erase unnecessary lines.
    Google görselleri 12. Adım Gereksiz satırları silin.
    Gereksiz satırları silin.
  13. Step 13 Color the drawing as desired.
    Google görseller 13. Adım Çizimi istediğiniz gibi renklendirin.
    Çizimi istediğiniz gibi renklendirin.
Yöntem 2

Yırtıcı Hayvan (Tam Vücut)

1. Step 1 Near the topmost center of the paper, draw a circle for his head.
    Google görselleri 1. Adım Kağıdın en üst ortasına yakın bir yere, kafası için bir daire çizin.
    Kağıdın en üst ortasına yakın bir yerde kafası için bir daire çizin.
  2. Step 2 Below the circle, attach a tip-of-a-spade-like shape.
    Google görselleri 2. Adım Dairenin altına kürek ucuna benzer bir şekil ekleyin.
    Dairenin altına kürek ucuna benzer bir şekil ekleyin. Bu onun çenesinin ve çenesinin taslağını oluşturacaktır. Çemberin ortasından çene-çene kısmına kadar uzanan dikey bir çizgi çizin. Merkezinin biraz altına daire boyunca yatay bir çizgi çizin. Çemberin içine ve tabanına yakın bir yere, birinciye paralel başka bir yatay çizgi çizin. Bütün bu yatay çizgiler dikey çizgiyi ortasından kessin.
  3. Step 3 As guide for the Predator's body, draw polygon patterns (see illustration).
    Google görselleri 3. Adım Predator'ın gövdesine kılavuz olarak çokgen desenler çizin (resme bakın).
    Predator'ın gövdesi için kılavuz olarak çokgen desenler çizin (resme bakın).
  4. Step 4 Draw a pair of long polygons for his legs and feet.
    Google görselleri 4. Adım Bacakları ve ayakları için bir çift uzun çokgen çizin.
    Bacakları ve ayakları için bir çift uzun çokgen çizin.
  5. Step 5 Draw circles for the Predator's shoulders.
    Google görselleri 5. Adım Predator'ın omuzları için daireler çizin.
    Predator'ın omuzları için daireler çizin.
  6. Step 6 Attach long polygons for his arms and hands.
    Google görseller 6. Adım Kolları ve elleri için uzun çokgenler ekleyin.
    Kolları ve elleri için uzun çokgenler takın.
  7. Step 7 Attach the shoulders to the Predator's head.
    Google görselleri 7. Adım Omuzları Predator'ın kafasına takın.
    Omuzları Predator'ın kafasına takın.
  8. Step 8 Using the horizontal-vertical line guides, start drawing the Predator's eyes and mask.
    Google görseller 8. Adım Yatay-dikey çizgi kılavuzlarını kullanarak Predator'ın gözlerini ve maskesini çizmeye başlayın.
    Yatay-dikey çizgi kılavuzlarını kullanarak Predator'ın gözlerini ve maskesini çizmeye başlayın.
  9. Step 9 Proceed in drawing the Predator's forehead and tentacle-like hair.
    Google görselleri 9. Adım Predator'ın alnını ve dokunaç benzeri saçlarını çizmeye devam edin.
    Predator'ın alnını ve dokunaç benzeri saçlarını çizmeye devam edin.
  10. Step 10 Using the polygons, trace the Predator's body and arms.
    Google görselleri 10. Adım Çokgenleri kullanarak Predator'ın vücudunu ve kollarını çizin.
    Çokgenleri kullanarak Predator'ın vücudunu ve kollarını çizin. Omuz ve el detaylarını takip edin.
  11. Step 11 Draw the belt and waist details.
    Google görseller 11. Adım Kemer ve bel detaylarını çizin.
    Kemer ve bel detaylarını çizin.
  12. Step 12 Continue tracing the rest of the Predator's body and accessory details.
    Google görselleri 12. Adım Predator'ın geri kalan gövdesini ve aksesuar ayrıntılarını takip etmeye devam edin.
    Predator'ın geri kalan gövdesini ve aksesuar ayrıntılarını takip etmeye devam edin.
  13. Step 13 Draw netting pattern on the Predator's tights.
    Google görseller 13. Adım Predator'ın taytına ağ deseni çizin.
    Predator'ın taytına ağ deseni çizin.
  14. Step 14 Erase unnecessary lines.
    Google görselleri 14. Adım Gereksiz satırları silin.
    Gereksiz satırları silin.
  15. Step 15 Color the drawing as desired.
    Google görseller 15. Adım Çizimi istediğiniz gibi renklendirin.
    Çizimi istediğiniz gibi renklendirin.

Video

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Kağıt
  • Kalem
  • Kalemtraş
  • Silgi sakızı
  • Renkli kalemler, boya kalemleri, keçeli kalemler veya sulu boyalar