Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü).

Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü)

Bu wikiHow makalesi sana Minecraft: Bedrock'ta "Eğitim Sürümü"nü nasıl etkinleştireceğini öğretecek. Xbox 360 veya PlayStation 3 hariç Minecraft: Bedrock'un herhangi bir sürümünü kullanabilirsiniz.

Adımlar

1. Adım 1 Yeni bir dünya yaratın.
    Google görselleri 1. Adım Yeni bir dünya yaratın.
    Yeni bir dünya yaratın. Minecraft'ı başlatıp oturum açtığınızda, "Eğitim Sürümü" düğmesi etkinleştirilmiş olarak başkalarının da katılabileceği yeni bir dünya yaratabileceksiniz.
    • Zaten yaratılmış bir dünyada bunu değiştiremezsiniz, bu yüzden yeni bir dünya yaratmalısınız.
  2. Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü)
    Google görseller Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü)
    "Varsayılan Oyun Modu" açılır menüsünden Yaratıcı'yı seçin . Eğer bu hayatta kalma ayarına sahipseniz, eğitim sürümüne geçiş yapma olanağına sahip olmayacaksınız.
  3. Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü)
    Google görseller Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü)
    Açmak için "Hileleri Etkinleştir"in yanındaki anahtara tıklayın
    Windows Açma
    Google görselleri Windows Anahtarını Açma
    .
    Renkli bir anahtar etkinleştirildiğini gösterecektir. Anahtar griyse "Eğitim Sürümü"ne geçiş yapamazsınız.
  4. Minecraft'ta Eğitim Sürümü Nasıl Etkinleştirilir (Bedrock Sürümü)
    Açmak için "Eğitim Sürümü"nün yanındaki anahtarı tıklayın
    Windows Açma
    Google görselleri Windows Anahtarını Açma
    .
    Renkli bir anahtar etkinleştirildiğini gösterecektir.
  5. Adım 5 Devam'a tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Devam'a tıklayın.
    Devam'ı tıklayın . Minecraft, Eğitim Sürümü'nü açmanız konusunda sizi uyaracaktır ancak özelliği etkinleştirmek ve devam etmek için Devam'a tıklayın.
    • Devam etmeden önce dünyanızı kişiselleştirmek için burada daha fazla düğmeyi değiştirebilirsiniz.
  6. Adım 6 Oluştur'a tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım Oluştur'a tıklayın.
    Oluştur'u tıklayın . Bu, Eğitim Sürümü etkinken kendi dünyanızı yaratacaktır. Envanter ekranınızı açtığınızda Education Edition için eklentilerinizin olduğunu göreceksiniz.