Elmas Sanatını Bitirmenin ve Korumanın 3 Yolu.

Elmas Sanatını Bitirmenin ve Korumanın 3 Yolu

Bir elmas tabloyu yeni bitirdiyseniz ve uzun süre dayanmasını istiyorsanız, tabloyu bitirip mühürlemek en iyi seçeneğinizdir. Tabloya mühürleyici uygulamak isteğe bağlıdır, ancak kristalleri yerinde kilitlemeye yardımcı olur, böylece sanatınızı koruyabilir, çerçeveleyebilir ve asabilirsiniz. Daha da iyisi, bir elmas resmi bitirmek çok kolay! Fırçayla uygulanan ve püskürtülen kapatıcı arasında seçim yapabilirsiniz; her ikisi de boyanızın yıllar boyunca parlak ve güvenli kalmasını sağlayacaktır.

Adımlar

Yöntem 1

Kapatıcıyı Uygulamadan Önce

1. Adım 1 Tüm elmasların doğru yerde olduğunu doğrulayın.
    Google görselleri 1. Adım Tüm elmasların doğru yerde olduğunu doğrulayın.
    Tüm elmasların doğru yerde olduğundan emin olun. Tabloyu mühürledikten sonra artık elmasların hiçbirini hareket ettiremeyeceksiniz. Tabloyu dikkatlice kontrol edin ve tüm elmasların doğru yerde olduğundan emin olun. Bu şekilde, mühürlediğinizde resim mükemmel olacaktır.
    • Herhangi bir elmas yanlış yerdeyse, onları bir cımbızla yukarı çekip doğru yere yerleştirin. Çevredeki elmaslardan hiçbirini rahatsız etmemeye dikkat edin.
    • Yalnızca 1 veya 2 elmas yanlış yerdeyse, bazı profesyoneller bunların göz ardı edilmesini önerir. Boyama bittiğinde muhtemelen fark edilmeyecekler bile.
  2. Adım 2 Tüm elmasları bir merdaneyle aşağı doğru bastırın.
    Google görseller Adım 2 Tüm elmasları bir merdaneyle aşağı doğru bastırın.
    Tüm elmasları merdaneyle bastırın. Elmasların hepsi tamamen düz değilse, pürüzlü bir yüzey elde edersiniz. İlk önce resmi yüzü yukarı bakacak şekilde düz, sağlam bir yüzeye yerleştirin. Daha sonra çoğu elmas boyama kitiyle birlikte gelen ruloyu kullanın ve tüm resmin üzerine yuvarlayın. Bu, tüm elmasları yerine oturtmalıdır.
    • Eğer rulonuz yoksa bir sanat mağazasından rulo alabilirsiniz.
    • Rulonuz yoksa, bir gecede tablonun üzerine birkaç kitap da yığabilirsiniz. Bu, elmasları eşit şekilde aşağı doğru bastırır.
  3. Adım 3 Boyadaki tüyleri veya tüyleri alın.
    Google görseller 3. Adım Tablodaki tüyleri veya tüyleri alın.
    Resimdeki saç veya tüyleri alın. Sızdırmazlık maddesinin altına herhangi bir saç veya tüy sıkışırsa, bu durum cilayı bozabilir. Resmi kontrol edin ve bir cımbızla saç veya tüyleri çıkarın. Elmasların hiçbirini yerinden çıkarmamaya dikkat edin.
    • Özellikle elmasların arasını kontrol edin. Saçlar bu alanlarda saklanıyor olabilir.
    • Tabloda tüy veya saç görmekte sorun yaşıyorsanız, yardımcı olması için büyüteç kullanmayı deneyin.
  4. Adım 4 Tozu temizlemek için tabloyu bir bez veya diş fırçasıyla silin.
    Google görseller 4. Adım Tozu temizlemek için tabloyu bir bez veya diş fırçasıyla silin.
    Tozu temizlemek için tabloyu bir bez veya diş fırçasıyla silin. Nazik olun ve tablonun tamamını silin. Bu, herhangi bir tozdan kurtulmalı, böylece yalıtıcının altına sıkışmamalıdır.
    • Ayrıca elmasların arasında kalan balmumu veya yapıştırıcılardan da kurtulmaya çalışın. Bunu gidermek için biraz daha sert fırçalayın.
Yöntem 2

Fırçalı Kapatıcı

1. Adım 1 Boyayı korumak için suya dayanıklı bir boya kapatıcı seçin.
    Google görseller 1. Adım Boyayı korumak için suya dayanıklı bir boya kapatıcı seçin.
    Boyayı korumak için suya dayanıklı bir boya kapatıcı seçin. Kullanacağınız kapatıcı türü için birkaç seçeneğiniz vardır. Her türlü şeffaf vernik iyi çalışmalıdır. Bunları internette veya bir sanat mağazasında kolayca bulabilirsiniz. Başlamak için bir şişe alın.
    • Bazı popüler mühürleyiciler arasında Mod Podge, Matisse ve Liquitex bulunur.
    • Bazı amatörler şeffaf ojelerin de işe yarayabileceğini söylüyor.
    • Daha dekoratif bir yaklaşım için parlak veya ışıltılı bir yüzey de kullanabilirsiniz. Tüm boya kapatıcılar resminize biraz parlaklık verirken, parıltılı türler resmin gerçekten ışıltılı olmasını sağlayacaktır. Mod Podge ışıltılı bir görünüm sağlar.
  2. Adım 2 Bir boya fırçasını kapatıcıyla ıslatın.
    Google görseller 2. Adım Bir boya fırçasını kapatıcıyla ıslatın.
    Bir boya fırçasını kapatıcıyla ıslatın. Kavanozu açın ve normal bir boya fırçasına batırın. Fırçanın birkaç saniye şişenin üzerine damlamasını bekleyin, ardından şişenin kenarındaki fazla kapatıcıyı silin.
    • Her tür fırça işe yarayacaktır, ancak güzel ve eşit bir yüzey elde etmek için daha geniş bir fırça en iyisidir.
    • Bunun yerine kapatıcının bir kısmını bir tabağa da dökebilirsiniz. Böylece fırçayı şişeye batırmaya devam etmek zorunda kalmazsınız.
  3. Adım 3 Boyanın üzerine eşit bir katman halinde kapatıcı uygulayın.
    Google görseller 3. Adım Boyanın üzerine eşit bir katman halinde kapatıcı uygulayın.
    Boyanın üzerine eşit bir katman halinde kapatıcı uygulayın. Herhangi bir yerden başlayın ve yapıştırıcıyı boyanın üzerine fırçalayın. Sızdırmazlık maddesini tüm boyayı eşit bir kat kaplayacak şekilde etrafa yayın ve gerektiğinde fırçayı yeniden ıslatın.
    • İnce bir kat en iyisidir çünkü kalın bir kat kullanmak tablonun daha mat görünmesine neden olur.
    • Her noktayı en az 2 farklı yönden fırçalayın. Bu şekilde mühürleyici daha iyi bir sonuç için elmasların arasına girecektir.
    • Sızdırmazlık malzemeleri ilk sürüldüklerinde genellikle beyaz görünürler. Merak etmeyin, tabloyu mahvetmediniz! Kuruduklarında tamamen şeffaf olacak şekilde tasarlanmıştır.
  4. Adım 4 Kapatıcının gece boyunca kurumasını bekleyin.
    Google görseller 4. Adım Kapatıcının gece boyunca kurumasını bekleyin.
    Sızdırmazlık maddesinin gece boyunca kurumasını bekleyin. Tabloyu rahatsız edilmeyeceği düz bir yüzeye yerleştirin. Sızdırmazlık maddesinin tamamen kuruması ve resme güzel bir görünüm kazandırması için bir gece bekletin. Bundan sonra yeni tablonuzu istediğiniz gibi sergileyebilirsiniz!
    • Kullandığınız kapatıcıya bağlı olarak tam kuruma süresi farklı olabilir. Kullandığınız markanın talimatlarını izleyin.
Yöntem 3

Püskürtmeli Kapatıcı

1. Adım 1 Püskürtmeli bir boya kapatıcı alın.
    Google görseller 1. Adım Püskürtmeli bir boya kapatıcı alın.
    Püskürtmeli bir boya kapatıcı alın. Bunlar fırçayla uygulanan kapatıcılara benzer, ancak bunun yerine bir sprey şişesinde gelirler. Bu daha hızlı ve daha kolay uygulanır. Şeffaf, püskürtmeli bir boya kapatıcı için internete veya bir el sanatları mağazasına bakın.
    • Mod Podge sprey kapatıcılar üretiyor, bu nedenle bu başlangıç ​​için iyi bir üründür.
    • Bazı hobiciler, sprey kapatıcının uygulanmasının hızlı ve kolay olmasına rağmen, fırçayla uygulanan kapatıcılar kadar dayanıklı olmadığını söylüyor. Resminizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun.
  2. Adım 2 Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın.
    Google görseller 2. Adım Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın.
    Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Şişenin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Bu, spreyi eşitlemeli ve size daha güzel bir yüzey sağlamalıdır.
    • Sızdırmazlık maddesini hazırlamak için başka talimatlar olabilir, bu nedenle kullanmadan önce daima kontrol edin.
  3. Adım 3 Boyanın her yerine ince, eşit bir tabaka püskürtün.
    Google görseller 3. Adım Resmin her yerine ince, eşit bir tabaka püskürtün.
    Boyanın her yerine ince, eşit bir tabaka püskürtün. Şişeyi tablodan 3-5 inç (7,6-12,7 cm) uzakta tutun. Kısa aralıklarla püskürtün ve boyanın hiçbirinin havuzda kalmaması için resmin etrafında hareket edin. Katman çok kalınsa yüzey donuk görünecektir. Boyayı eşit bir katmanla kaplayana kadar püskürtmeye devam edin.
    • Püskürtme yaparken boyayı düz tutun, böylece sızdırmazlık maddesi damlamaz.
  4. Adım 4 Kapatıcının gece boyunca kurumasını bekleyin.
    Google görseller 4. Adım Kapatıcının gece boyunca kurumasını bekleyin.
    Sızdırmazlık maddesinin gece boyunca kurumasını bekleyin. İşiniz bittiğinde resmi düz bir yüzeye bırakın. Gece boyunca kurumasını bekleyin, ardından istediğiniz gibi sergileyin!
    • Kullandığınız kapatıcıya bağlı olarak tam kuruma süresi farklı olabilir. Kullandığınız markanın talimatlarını izleyin.

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Cımbız
  • Diş fırçası
  • Kumaş
  • Rulman
  • Fırçayla veya spreyle uygulanan boya kapatıcı
  • Boya fırçası (fırçayla kapatıcı kullanılıyorsa)

Uyarılar

• Hala ıslakken tabloya dokunmayın. Bitişte bir iz bırakabilirsiniz. Teşekkürler Faydalı 9 Faydalı Değil 1
  • Hangi kapatıcı tipini kullanırsanız kullanın, boyayı kuruyana kadar düz tutun. Bu, herhangi bir damlamayı veya çizgiyi önleyecektir. Teşekkürler Faydalı 8 Faydalı Değil 1