Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Onarılır.

Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Onarılır

Windows'tan gelen bir güncellemede görev çubuğuna daha fazla işlevsellik kazandırıldı. Ancak bu aynı zamanda görev çubuğunun gizlenmemesi ve arama çubuğunun çalışmaması gibi hatalara da yol açtı. Bu wikiHow makalesi sana Windows Gezgini'ni yeniden başlatarak, Komut İstemi penceresini kullanarak veya yeni bir kullanıcı oluşturarak Windows 10'da görev çubuğunu nasıl düzelteceğini gösterecektir. Elbette bu adımlardan herhangi birini denemeden önce bilgisayarınızı yeniden başlatmanın da işe yarayacağını unutmayın.

Adımlar

Yöntem 1

Windows Gezgini'ni yeniden başlatma

1. Adım 1 Görev Yöneticisi'ni açmak için Ctrl+⇧ Shift+Esc tuşlarına basın.
    Google görselleri Adım 1 Görev Yöneticisi'ni açmak için Ctrl+⇧ Shift+Esc tuşlarına basın.
    Görev Yöneticisini açmak için Ctrl+⇧ Shift+Esc tuşlarına basın . Bu yöntem, görev çubuğunuz çalışmadığında denemek isteyeceğiniz ilk yöntemdir çünkü en kolay çözümdür.
  2. Adım 2 Basit görünümü görüyorsanız Daha fazla ayrıntı'ya tıklayın.
    Google görselleri 2. Adım Basit görünümü görüyorsanız Daha fazla ayrıntı'ya tıklayın.
    Basit görünümü görüyorsanız Daha fazla ayrıntı'yı tıklayın . Basit görünüm size nelerin çalıştığını gösterir, ancak "Daha fazla ayrıntı" görünümü size arka planda çalışan uygulamaları ve hangi bilgisayar işlemlerinin çalışmakta olduğunu gösterir.
    • CPU , Bellek , Disk ve sütunlarını görüyorsanız zaten ayrıntılı görünümü görüyorsunuz demektir ve bu adımı atlayabilirsiniz.
  3. Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Onarılır
    Google görselleri Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Onarılır
    İşlemler sekmesinde "Windows Gezgini"ne sağ tıklayın. "Windows Gezgini"ni daha hızlı bulmak için W ile başlayan her işlemi görüntülemek için W tuşuna basabilirsiniz . Sağ tıkladığınızda bir açılır menü göreceksiniz.
  4. Adım 4 Yeniden Başlat'a tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Yeniden Başlat'a tıklayın.
    Yeniden Başlat'ı tıklayın . Görev çubuğunuz bir dakika boyunca tamamen kaybolacak, ardından yeniden görünecek ve normal durumuna geri dönecektir (otomatik gizleme veya gizleme).
Yöntem 2

Komut İstemi Kullanma

1. Adım 1 Uzman Kullanıcı menüsünü açmak için ⊞ Win+X tuşlarına basın.
    Google görselleri 1. Adım Uzman Kullanıcı menüsünü açmak için ⊞ Win+X tuşlarına basın.
    Uzman Kullanıcı menüsünü açmak için ⊞ Win+X tuşlarına basın . Arama çubuğunuz veya saatiniz gibi görev çubuğunuzda simgeler eksikse bu yöntemi kullanın.
  2. Adım 2 Komut İstemi'ne (Yönetici) veya PowerShell'e (Yönetici) tıklayın.
    Google görselleri Adım 2 Komut İstemi'ne (Yönetici) veya PowerShell'e (Yönetici) tıklayın.
    Komut İstemi (Yönetici) veya PowerShell (Yönetici) seçeneğine tıklayın . Her ikisi de aşağıdaki adımlarda aynı kodu kullanacak komut satırı istemleridir.
  3. Adım 3 sfc /scannow yazın.
    Google görselleri 3. Adım sfc /scannow yazın.
    Sfc /scannow yazın. SFC, Windows sistemindeki basit bir kontrolü çalıştıracak ve küçük kusurları düzeltecek Sistem Dosyası Denetleyicisi'nin kısaltmasıdır.
  4. Adım 4 Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Google görselleri 4. Adım Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Bilgisayarını yeniden başlat. Bu yamaları uygulama işlemini tamamlamak için SFC'yi çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.
    • SFC'yi çalıştırmak işe yaramadıysa DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth yazıp bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.
Yöntem 3

Yeni Kullanıcı Hesabı Oluşturma

1. Adım 1 Ayarlar'ı açmak için ⊞ Win+i tuşlarına basın.
    Google görselleri Adım 1 Ayarlar'ı açmak için ⊞ Win+i tuşlarına basın.
    Ayarlar'ı açmak için ⊞ Win+i tuşlarına basın . Yeni bir kullanıcı hesabının kullanılması sakıncalı olacağından bu, sorununuzu çözmek için başvurabileceğiniz son çaredir.
    • Ayarlar için dişli simgesini Başlat Menüsü'nde de bulacaksınız.
  2. Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Onarılır
    Google görselleri Windows 10 Görev Çubuğu Nasıl Onarılır
    "Aile ve diğer kullanıcılar " a gidin. Bunu "Hesaplar"da bulabilirsiniz.
  3. Adım 3 Bu bilgisayara başka birini ekle'ye tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Bu bilgisayara başka birini ekle'ye tıklayın.
    Bu bilgisayara başka birini ekle'yi tıklayın . Hesap oluşturma sürecinde yeni bir kullanıcı adı vb. oluşturmanız gerekecektir.
    • Orijinal hesabınızla herhangi bir karışıklığı önlemek için "Microsoft Hesabı olmayan bir kullanıcı ekle" seçeneğini seçebilirsiniz.
    • Bilgisayarınızı her kullandığınızda bu yeni hesabı kullanmanız gerekecektir. Orijinal hesabınızda, görev çubuğunuz için sorunlara neden olan bozuk veya eksik bir dosya bulunabilir; dolayısıyla yeni hesabı kullanmak bu sorunları önleyecektir.