İlişkiniz Hakkında Ciddi Bir Konuşma Nasıl Yapılır?.

İlişkiniz Hakkında Ciddi Bir Konuşma Nasıl Yapılır?

Hiçbir ilişki mükemmel değildir; bu sadece hayatın bir gerçeğidir. Partnerinizle ilişki sorunlarını ele almak, bunları birlikte ele almanın ve hızlı bir şekilde çözüm bulmanın en iyi yoludur. Bu nedenle, partnerinizle konuşmak ve ilişki hakkında nazik, saygılı bir tartışma yapmak için kullanabileceğiniz kapsamlı bir ipucu listesi derledik.

Adımlar

1

Her seferinde tek bir konuya odaklanın.

1. Konuşmanızı belirli bir konuya daraltın.
    Google görselleri Konuşmanızı belirli bir soruna daraltın.
    Konuşmanızı belirli bir konuya daraltın. Bunu da gerçekten spesifik hale getirmeye çalışın; sorun ne kadar net olursa siz ve partneriniz konuyu o kadar iyi çözebilirsiniz. Konuşmak istediğiniz birden fazla konu varsa diğerlerini daha sonraki bir tarihe saklayın. Siz ve partneriniz bunalmamak için tek seferde tek bir konu hakkında konuşmak çok daha kolaydır.
    • Örneğin, partnerinizle birlikte yeterince zaman geçirmediğinizi düşünüyorsanız, programlarınızı birbirinizi daha sık görecek şekilde nasıl yeniden düzenleyebileceğiniz hakkında konuşabilirsiniz.
    • Partnerinizin size iyi davranmadığını düşünüyorsanız, randevulara nasıl daha sık gitmek istediğinizi konuşabilirsiniz.
2

Konuşmaya olumlu bir şekilde başlayın.

1. Sağ ayakla başlamak, konuşmanın sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.
    Google görselleri Sağ ayakla başlamak, konuşmanın sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.
    Sağ ayakla başlamak, konuşmanın sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir. Partnerinize sizinle sohbet etmek için oturduğu için teşekkür edin ve birlikte bir çözüm bulmak için burada olduğunuzu bilmelerini sağlayın (kavga başlatmak için değil). Partneriniz nereden geldiğinizi biliyorsa savunmaya geçme olasılıkları daha az olacaktır.
    • Şöyle bir şey deneyin: "Benimle bu konu hakkında konuştuğunuz için teşekkür ederim. Bir süredir bunu düşünüyorum ve bunu açıkça ortaya koyarsam daha iyi hissedeceğimi biliyorum.
3

Ses tonunuzu nötr tutun.

1. Sesiniz ne hissettiğiniz hakkında çok şey söylüyor.
    Google görselleri Sesiniz ne hissettiğiniz hakkında çok şey söylüyor.
    Sesiniz ne hissettiğiniz hakkında çok şey söylüyor. Derin bir ilişki konuşması sırasında kendinizi biraz incinmiş veya üzgün hissedebilirsiniz. Ses tonunuzu sakin ve tok tutmak için elinizden geleni yapın ve partnerinize sesinizi yükseltmekten kaçının. Eğer her zaman tarafsız kalabilirseniz, çok daha verimli bir sohbete sahip olursunuz.
    • Beden dilinizi de değerlendirmeye çalışın. Kollarınızı kavuşturmak veya partnerinizden uzaklaşmak kızgın veya üzgün olduğunuzu gösterebilir ancak partnerinize dönüp kollarınızı yanınızda tutmak daha tarafsızdır.
4

“Ben” ifadelerini kullanın.

1. Kendinize odaklanarak partnerinizi suçlamaktan kaçının.
    Google görselleri Kendinize odaklanarak partnerinizi suçlamaktan kaçının.
    Kendinize odaklanarak partnerinizi suçlamaktan kaçının. Partnerinizin daha az savunmacı hissetmesini sağlamak için ("sen" ifadeleri yerine) "ben" ifadelerini kullanarak bazı şeyleri ifade edebilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir "ben" ifadesi kullanarak konuyu gündeme getirmeyi deneyin:
    • "İlişkimizi tanımlamadığımız için biraz kafam karıştı."
    • “Hayatta farklı hedeflerimiz var ve bu konuda endişeleniyorum.”
    • "Henüz mali durumumuzu tartışmadık ve eğer konuşsaydık kendimi daha iyi hissederdim."
5

Nasıl hissettiğinizi vurgulayın.

1. Duygularınız partnerinizin nereden geldiğinizi anlamasına yardımcı olabilir.
    Google görselleri Duygularınız partnerinizin nereden geldiğinizi anlamasına yardımcı olabilir.
    Duygularınız partnerinizin nereden geldiğinizi anlamasına yardımcı olabilir. Bir şeyi, ona nasıl hissettirdiğinden bahsetmeden gündeme getirirseniz, birini başından savmak kolaydır. Sorunun sizi üzdüğünü, incittiğini veya kızdırdığını gerçekten vurgulayın, böylece partneriniz sizinle birlikte bu sorun üzerinde çalışmak için daha motive olmuş hissedecektir.
    • Şöyle bir şey diyebilirsiniz: "Beni insanlara kız arkadaşın olarak tanıtmaman beni gerçekten üzüyor ve kırıyor."
    • Veya, "Bu ilişkinin nereye gittiğinden emin değilim ve bu beni hayal kırıklığına uğratıyor."
    • Partneriniz kendini savunmada hissetmiyorsa daha anlayışlı olacaktır.
6

Açık uçlu sorular sorun.

1. Partnerinizin evet veya hayır diye cevaplayamayacağı soruları seçerek konuşmasını sağlayın.
    Google görselleri Partnerinizin evet veya hayır olarak cevaplayamayacağı soruları seçerek konuşmasını sağlayın.
    Partnerinizin evet veya hayır diye cevaplayamayacağı soruları seçerek konuşmasını sağlayın. Eğer partneriniz konuşmaya pek yatkın değilse, onu açma konusunda biraz zorluk çekebilirsiniz. Konuşmaya katkıda bulunmaları için onlara yanıt verebilecekleri sorular sormayı deneyin. Aşağıdakileri deneyin:
    • "Bu konuda ne düşünüyorsun?"
    • "Bu konuda ne düşünüyorsunuz?"
    • “Bana bakış açınızı söyleyebilir misiniz?”
7

Partnerinizin bakış açısını dinleyin.

1. Partnerinizin kesintisiz konuşmasına izin verin ve dikkatinizi dağıtacak şeylerden kaçının.
    Google görselleri Eşinizin kesintisiz konuşmasına izin verin ve dikkatinizin dağılmasını önleyin.
    Partnerinizin kesintisiz konuşmasına izin verin ve dikkatinizi dağıtacak şeylerden kaçının. Konuştuktan sonra partnerinize aklındakileri söyleme şansı verin ve dikkatinizi dağıtacak şeyleri bir kenara bırakın. Dinlediğinizi göstermek için göz teması kurun ve başınızı sallayın ve ne anlama geldiğini anlamakta zorluk yaşıyorsanız devam soruları sorun.
    • "Bana daha fazlasını anlatır mısın?" gibi sorular sorabilirsiniz. veya “Bunu bana bir kez daha açıklayabilir misin?”
    • Ayrıca partnerinizin söylediklerini anlayıp anlamadığınızı bir kez daha kontrol etmek için kendi kelimelerinizle yeniden ifade edebilirsiniz.
8

Her türlü sorunu ekip olarak ele alın.

1. Siz ve eşiniz vs.
    Google görselleri Siz ve eşiniz vs.
    Sorun siz ve partneriniz arasında , siz ve partneriniz değil. Sorunun ne olduğunu ve ikinizin de nereden geldiğini anladıktan sonra bir çözüm bulmak için birlikte çalışabilirsiniz. İşe yarayan bir şey bulmadan önce birkaç şeyi denemeniz gerekebilir, ancak işleri ekip olarak ele alırsanız her şey çok daha kolay olacaktır.
    • Fikir bulmakta sorun yaşıyorsanız partnerinize "Şimdi ne yapabileceğimize dair bir fikriniz var mı?" gibi sorular sorun. veya “Sizce gelecekte bu sorunu nasıl önleyebiliriz?”
9

Birlikte bir uzlaşmaya varın.

1. İkiniz de %100 mutlu olmayabilirsiniz ve bu sorun değil.
    Google görselleri İkiniz de %100 mutlu olmayabilirsiniz ve bu normaldir.
    İkiniz de %100 mutlu olmayabilirsiniz ve bu sorun değil. Her ikinizin de birlikte yaşayabileceği bir çözüm bulun, böylece sohbetten kendinizi iyi hissederek ayrılırsınız. İlişkiler tamamen uzlaşmaya dayalıdır ve birlikte geçirdiğiniz süre boyunca muhtemelen bunu çokça yapmak zorunda kalacaksınız.
    • Örneğin, erkek arkadaşınızla daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız ancak onun yalnız kalmaya ihtiyacı varsa, her gün yerine günaşırı buluşmayı planlayabilirsiniz.
    • Birlikte para biriktirmeye başlamak istiyorsanız ama o şu anda bütçeleme konusunda endişelenmek istemiyorsa, büyük miktarda para yerine her ay az miktarda para biriktirmeyi hedefleyin.
10

Çözümünüzü daha sonra değerlendirin.

1. Bahsettiklerinizi uygulayın ve işe yarayıp yaramadığını görmek için bir araya gelin.
    Google görselleri Bahsettiklerinizi uygulayın ve işe yarayıp yaramadığını görmek için bir araya gelin.
    Bahsettiklerinizi uygulayın ve işe yarayıp yaramadığını görmek için bir araya gelin. Çözümleriniz her zaman mükemmel olmayabilir ve eğer durum buysa, çizim tahtasına tekrar dönmenizde bir sakınca yoktur. Uzlaşmayı denediyseniz ve bu sizin (ya da partnerinizin) işine yaramıyorsa, işleri daha iyi hale getirmek için neyi değiştirebileceğinizi görmek üzere bir kez daha konuşun.
    • Belki sekse daha fazla zaman ayırmayı planladınız ama iş stresi ve sorumluluklar yüzünden bu gerçekleşmiyor. Seks yapmak için belirli gün ve saatleri planlamanız gerekebilir, böylece bir kenara bırakılmaz.
    • Ya da belki geleceğe yönelik para biriktirmek için bir plan yaptınız ancak tasarruflarınız yeterince hızlı artmıyor. Süreci hızlandırmak için yeni bir tasarruf hedefinden bahsedebilirsiniz.
11

Gerekirse bir çiftin danışmanıyla konuşun.

1. Bazı ilişki sorunlarını kendi başınıza çözmek çok zordur.
    Google görselleri Bazı ilişki sorunlarını kendi başınıza çözemeyecek kadar zordur.
    Bazı ilişki sorunlarını kendi başınıza çözmek çok zordur. Siz ve eşiniz sorunlarınıza çözüm bulmakta zorlanıyorsanız bir profesyonelden randevu alın. Bir çiftin danışmanı, benzersiz durumunuza uygun çözümler bulmanızda size yardımcı olabilir ve ikinizin de nasıl ilerleyebileceğiniz konusunda size tarafsız tavsiyeler verebilir.