Patreon Aylık Ücret Alıyor mu? Abone Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler.

Patreon Aylık Ücret Alıyor mu? Abone Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Favori yaratıcılarınızı Patreon'da desteklemek istiyorsanız muhtemelen katkılarınızın banka hesap özetlerinizde tam olarak nasıl göründüğünü merak ediyorsunuzdur. İçerik oluşturucuların sunabileceği birkaç farklı abonelik modeli var, ancak Patreon'un sizden ne zaman ücret alacağı ve bağış yapmaya başladığınızda neler bekleyeceğiniz konusunda size yol göstereceğiz. En sık sorulan soruların yanıtlarını bulmak için okumaya devam edin!

Adımlar

Patreon sizden her ay ücret alıyor mu?

1. Adım 1 Aylık bir plana aboneyseniz, her ay belirli bir fiyat ödersiniz.
    Google görseller 1. Adım Aylık bir plana aboneyseniz, her ay belirli bir fiyat ödersiniz.
    Aylık bir plana aboneyseniz her ay belirli bir fiyat ödersiniz. Aylık planlar Patreon kullanıcılarının profilleri için sahip oldukları en yaygın abonelik türüdür. Her ay yaratıcının sayfasından seçtiğiniz seviyeye bağlı olarak belirlenmiş bir fiyat ödersiniz. Ardından, seviye seviyenize göre tüm yeni ve geçmiş gönderilerine erişebileceksiniz.
    • Aylık üyelikler genellikle ayda 4'ten fazla gönderi yapan yaratıcılar içindir.
  2. Adım 2 Oluşturma başına plan kapsamında ay sonunda her gönderi için bir miktar ödersiniz.
    Google görseller 2. Adım Oluşturma başına plan kapsamında ay sonunda her gönderi için bir miktar ödersiniz.
    Oluşturma başına plan kapsamında ay sonunda her gönderi için bir miktar ödersiniz. Yaratıcı, yaptığı her gönderi için ödeme yapmayı seçerse gönderi başına vermek istediğiniz tutarı siz seçersiniz. Ayın sonunda Patreon, yaratıcının yaptığı gönderi sayısını sayar ve kartınızdan çekim yapar.
    • Örneğin, gönderi başına 3 ABD Doları ödemeyi seçerseniz ve yaratıcı 4 gönderi yaparsa ay sonunda sizden 12 ABD Doları tutarında ücret alınır.
    • Beklenenden daha fazla ücretlendirilmemek için ödediğiniz gönderi sayısı için sınırlar belirleyebilirsiniz. Örneğin, ayda yalnızca 3 gönderi için ücret alınacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Patreon'da hemen ücretlendiriliyor musunuz?

1. 1. Adım Bazı yaratıcılar, abone olduğunuzda ön ödeme talep eder.
    Google görselleri 1. Adım Bazı içerik oluşturucular, abone olduğunuzda ön ödeme talep eder.
    Bazı yaratıcılar abone olduğunuzda ön ödeme talep eder. Hemen ödeme yapmanız istenirse yaratıcı, içeriğine erişim için ön ödeme istediğine karar vermiştir. Ücreti peşin ödediğinizde, üyeliğinize ne zaman başlamış olursanız olun, içinde bulunduğunuz ayın maliyetini karşılarsınız ve bir sonraki ayın ücretini almaya devam edersiniz.
    • Örneğin, aboneliğinizi 31 Ağustos'ta başlatırsanız, ertesi gün Ağustos ve Eylül ayı için ücretlendirilirsiniz.
  2. Adım 2 Kaydolduğunuz anda yıllık plan için ödeme yapmanız gerekir.
    Google görselleri 2. Adım Kaydolduğunuz anda yıllık plan için ödeme yapmanız gerekir.
    Kayıt olduğunuzda yıllık plan için ödeme yapmanız gerekir. Yıllık üyeliğinize başladığınız anda Patreon sizden ödeme bilgilerinizi isteyecektir. Yaratıcının sunduğu tüm ayrıcalıklara erişim kazanmak için yıllık planın tüm ücretini hemen ödeyin.
    • İçerik oluşturucular, daha uygun fiyatlı seçenekler olması için farklı fiyat noktalarında çeşitli yıllık plan katmanları sunabilir.

Patreon ne zaman ücret alıyor?

1. Adım 1 Patreon, aylık ve eser başına planlar için her ayın 1'inde ücret alır.
    Google görseller Adım 1 Patreon, aylık ve eser başına planlar için her ayın 1'inde ücret alır.
    Patreon, aylık ve eser başına planlar için her ayın 1'inde ücret alır. Üyeliğinize ne zaman başlamış olursanız olun, Patreon her ayın başında hesabınıza anında para yatıracaktır. Ödeyeceğiniz tutar, seçtiğiniz seviyeye veya yaratıcının kaç gönderi yayınladığına bağlıdır. Faturayı genellikle Patreon'un hesabınızdan ödemesini takip eden 2 gün içinde kredi kartınızda veya PayPal hesabınızda görürsünüz.
    • Örneğin, gönderi başına 5 ABD Doları karşılığında abone olduysanız ve yaratıcı ay içinde 3 gönderi yayınladıysa, bir sonraki ayın 1'inde 15 ABD Doları ödersiniz.
  2. Adım 2 Yıllık planlar, katılma tarihinizden sonraki ayın ilk gününde yenilenir.
    Google görseller 2. Adım Yıllık planlar, katılma tarihinizden sonraki ayın ilk gününde yenilenir.
    Yıllık planlar, katılma tarihinizden bir yıl sonraki ayın ilk günü yenilenir. Yıllık plana ayın 1'inde başlarsanız o günden itibaren tam olarak 1 yıllık ücretlendirilirsiniz. Yıllık planınıza daha sonraki bir günde başladıysanız aboneliğiniz bir sonraki ayın 1'inde yenilenir.
    • Örneğin, yıllık aboneliğinizi 23 Ağustos 2021'de başlatırsanız aboneliğiniz 1 Eylül 2022'de yenilenir.

Patreon üyeliği ne kadar?

1. Her yaratıcı kendi fiyatlarını belirler; dolayısıyla bu, kimi desteklediğinize bağlıdır.
    Google görselleri Her içerik oluşturucu kendi fiyatlarını belirler; dolayısıyla bu, kimi desteklediğinize bağlıdır.
    Her yaratıcı kendi fiyatlarını belirler; dolayısıyla bu, kimi desteklediğinize bağlıdır. Patreon, içerik oluşturucuların çeşitli abonelik planlarına sahip olmaları için profillerinde çeşitli katmanlar belirlemesine olanak tanır. Genellikle daha yüksek seviyeler, desteklediğiniz kişiden daha fazla ayrıcalığa erişmenizi sağlar. Patreon'daki herkes kendi fiyat noktalarını belirleyebildiğinden, bu fiyatlar sayfadan sayfaya büyük ölçüde değişecektir.
    • Çoğu yaratıcı 1 ABD doları tutarında temel üyelik sunar ancak daha yüksek seviyelere yönelik özel gönderilere erişiminiz olmayabilir.

Patreon'un aylık olması gerekiyor mu?

1. Bazı içerik oluşturucular yıllık faturalandırma planları sunar.
    Google görselleri Bazı içerik oluşturucular yıllık faturalandırma planları sunar.
    Bazı içerik oluşturucular yıllık faturalandırma planları sunar. Her içerik oluşturucu bu seçeneği kullanmaz ancak bu, aylık ödemeye kıyasla küçük bir indirim almanın bir yolu olabilir. Yıllık abonelik için ödeme yaptığınızda, yaratıcının geçmiş ve gelecekteki gönderilerine bir yıl boyunca erişebilirsiniz.
    • Tüm Patreon faturalandırma döngüleri aylık veya yıllıktır. Tek seferlik bağış yapılmamaktadır.

Patreon üyeliği ne kadar sürer?

1. Siz iptal etmeye karar verene kadar Patreon üyeliğinizi korursunuz.
    Google görselleri Siz iptal etmeye karar verene kadar Patreon üyeliğiniz sizde kalır.
    Siz iptal etmeye karar verene kadar Patreon üyeliğinizi korursunuz. Patreon gerçekten esnektir, böylece ihtiyacınız olduğunda ödeme planınızı durdurabilirsiniz. Web sitesinde veya uygulamada "Hesap" sayfasına gidin ve üyelik listenizi açın. Üyeliğinizin yenilenmemesi için iptal etmek için “Düzenle”ye dokunun. Sahip olduğunuz üyelik türüne bağlı olarak üyelik ayrıcalıklarına erişiminizi kaybedebilir veya hâlâ bunlara erişebilirsiniz.
    • Aylık üyeliği iptal ettiğinizde ayrıcalıklara erişiminizi anında kaybedersiniz.
    • Yaratıcılık başına bir hesabınız varsa, bekleyen tüm masrafları ödemeniz gerekir; bu durumda ayrıcalıkları kaybedersiniz.
    • Yıllık üyeliği veya ön ödemeli üyeliği iptal ederseniz, yenilenmesi gereken tarihe kadar yaratıcının ayrıcalıklarına erişebilirsiniz.

İptal edersem Patreon benden ücret alır mı?

1. Adım 1 Hayır, yenileme tarihinden önce iptal ederseniz geçerli değildir.
    Google görselleri 1. Adım Hayır, yenileme tarihinden önce iptal ederseniz geçerli değildir.
    Hayır, yenileme tarihinden önce iptal ederseniz hayır. Üyeliğinizi yenilenmesi gereken ayın 1'inden önce iptal ettiğiniz sürece herhangi bir ücret ödemezsiniz. Örneğin, Eylül ayında ücretlendirilmek istemiyorsanız, hesabınızı Ağustos ayında istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliği sonlandırdığınız anda üyelik ayrıcalıklarına erişiminizi kaybedebileceğinizi unutmayın.
  2. Adım 2 Yalnızca yaratıcı çalışma planında bekleyen ödemeleriniz varsa ücretlendirilirsiniz.
    Google görseller 2. Adım Sizden yalnızca eser başına plandaki bekleyen ödemeleriniz varsa ücret alınır.
    Yalnızca yaratıcı çalışma planına ilişkin bekleyen ödemeleriniz varsa ücretlendirilirsiniz. Yaratıcı, yaratım başına hesabınız varken ücretli gönderiler yüklediyse yine de bunlar için ödeme yapmanız gerekir. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, o ay içinde yapılmış olan tüm gönderilerin ücreti anında tahsil edilir. Bundan sonra sizden başka ücret alınmayacaktır.

Uyarılar

• Patreon tek seferlik bağışlara veya ödemelere izin vermez. Teşekkürler Faydalı 0 Faydalı Değil 0