Kurt Örümceklerini Havuzdan Nasıl Uzak Tutabiliriz?.

Kurt Örümceklerini Havuzdan Nasıl Uzak Tutabiliriz?

Kurt örümcekleri, avını ağda yakalamak yerine hızla kovaladığı bilinen, büyük, kahverengi örümceklerin yaygın bir türüdür. Kurt örümcekleri insanlar için tehlikeli olmasa da, yüzerken havuzunuzda bir tane bulmanız korkutucu olabilir. Havuzunuzu istenmeyen örümceklerden tamamen koruyamasanız da onları bölgeden uzak tutmak için deneyebileceğiniz birçok şey vardır. Biraz düzenli bakım ve haşere kontrolü ile havuzunuzun keyfini tekrar korkmadan çıkarabilirsiniz!

Adımlar

Yöntem 1

Havuzunuzda Değişiklik Yapmak

1. Adım 1 Zararlıları çekmemesi için havuzunuzu haftalık olarak temizleyin.
    Google görseller 1. Adım Havuzunuzu, zararlıları çekmemesi için haftalık olarak temizleyin.
    Havuzunuzu haftalık olarak temizleyin, böylece zararlıları çekmez. Yapraklar, dallar ve diğer organik maddeler gibi büyük döküntülerden kurtulmak için suyu bir ağ ile süzerek başlayın. Daha sonra dibe batmış olabilecek kum ve kir gibi daha küçük parçacıkları temizlemek için bir havuz süpürgesi kullanın. Havuzunuzun kenarlarında yeşil yosun veya küf lekeleri fark ederseniz, sert kıllı bir fırçayı temiz suyla ıslatın ve lekeyi parçalamak için dairesel hareketlerle fırçalayın. Kalıcıysa fırçanın üzerine 1 yemek kaşığı (14 g) karbonat koyup tekrar fırçalamayı deneyin.
    • Bakım masraflarını azaltmak için otomatik bir havuz temizleyicisi de satın alabilirsiniz, ancak yine de büyük kalıntıları kendi başınıza temizlemeniz gerekecektir.
    • Havuzunuzda filtre varsa, gün boyunca mümkün olduğu kadar sık ​​çalıştırın, böylece su döngüleri yapar ve temizlikler arasında taze kalır.
  2. Adım 2 Örümceklerin suda yüzmemesi için yüzey gerilimi azaltıcı kullanın.
    Google görseller 2. Adım Örümceklerin suda yüzmemesi için yüzey gerilimi azaltıcı kullanın.
    Örümceklerin suda yüzmemesi için yüzey gerilimi azaltıcı kullanın. Yüzey gerilimi düşürücü, küçük haşerelerin ve eşyaların yüzmek yerine batmasına neden olan bir kimyasaldır. İnternetten veya bir havuz malzemeleri mağazasından bir şişe yüzey gerilimi azaltıcı satın alın. Şişenin üzerindeki talimatları dikkatlice takip edin ve formülü havuzunuza sıkın. Bir örümcek suya düştüğünde batar ve temizlik yaparken filtre veya havuz süpürgeniz tarafından emilir.
  3. Adım 3 Kullanmadığınız zamanlarda havuzunuzun üzerini örtün.
    Google görseller 3. Adım Kullanmadığınız zamanlarda havuzunuzun üzerini örtün.
    Havuzunuzu kullanmadığınız zamanlarda üzerini kapatın. Benzer boyutlarda bir havuz örtüsü bulabilmek için havuzunuzun ölçülerini kontrol edin. Yüzmediğiniz veya havuzun tadını çıkarmadığınız zamanlarda, örtüyü suyun üzerine yuvarlayın ve kenarlarına kadar sıkıca çekin. Örtü suya herhangi bir şeyin girmesini engeller, böylece kurt örümcekleri ve onları çeken diğer zararlılar suya ulaşamaz.
    • Havuz örtünüz ebat ve malzemeye göre fiyatta değişiklik gösterecektir. Bunları çevrimiçi olarak veya havuz malzemeleri mağazalarından satın alabilirsiniz.
    • Havuz örtüleri aynı zamanda havuzunuzun ısıtılmasından kaynaklanan enerji maliyetlerinin azaltılmasına da yardımcı olur.
  4. Adım 4 Besin kaynaklarını ortadan kaldırmak için havuzunuzun pH'ını ve alkalinitesini ayarlayın.
    Google görseller 4. Adım Besin kaynaklarını yok etmek için havuzunuzun pH'ını ve alkalinitesini ayarlayın.
    Besin kaynaklarını yok etmek için havuzunuzun pH'ını ve alkalinitesini ayarlayın. Havuzunuzun kimyasal dengesi, su böceklerini ve örümcekleri çeken ana şey olan alg oluşumunun azaltılmasına yardımcı olur. Çevrimiçi olarak veya havuza özel bir mağazadan pH ve alkalinite kiti alın. Kitteki test şeritlerini havuzunuzun suyuna batırın ve ölçümlerinizi bulmak için rengin değişmesini bekleyin. PH 7,4–7,6 arasında ve alkalinite 100–150 ppm arasında ise kimyasallar dengeli demektir. Değilse, havuzunuzu menzile getirmek için dengeleyici kimyasallar kullanın.
    • Yüksek pH ve alkalinite için muriatik asit kullanarak onu doğru seviyelere düşürebilirsiniz.
    • Havuzunuzun pH'ı veya alkaliliği düşükse boraks kullanabilirsiniz.
    • Havuzunuza ekleyeceğiniz ürün miktarı havuzunuzun hacmine bağlıdır.
    • Kabul edilebilir aralıkta kalmasını sağlamak için havuz suyunuzu haftada bir veya iki kez test etmeyi hedefleyin.
Yöntem 2

Kurt Örümceklerini Caydırmak ve Öldürmek

1. Adım 1 Saklanma noktalarından kurtulmak için havuz alanınızdaki bitkileri ve dağınıklığı temizleyin.
    Google görseller 1. Adım Saklanma noktalarından kurtulmak için havuz alanınızdaki bitkileri ve dağınıklığı temizleyin.
    Saklanma noktalarından kurtulmak için havuz alanınızdaki bitkileri ve dağınıklığı temizleyin. Kurt örümcekleri yere yakın durma ve bitkiler, yakacak odun ve dış mekan dolapları gibi karanlık saklanma yerlerinde yaşama eğilimindedir. Alabildiğiniz tüm eşyaları havuzunuzdan uzaklaştırın ve bahçenizde başka bir yere saklayın. Havuzunuzun yanında bitkileriniz varsa, onları kazıp başka bir yere dikmeyi düşünün, böylece örümceklerin suya girme olasılığı azalır.
    • Üzerlerinde kurt örümceklerinin bulunması ihtimaline karşı, eşyalarınızı tutarken eldiven giyin. İnsanlar için zehirli olmasalar da ısırıkları yine de gerçekten acıtabilir.
  2. Adım 2 Örümceklere karşı caydırıcı olması için bahçenize nane ekmeyi deneyin.
    Google görseller 2. Adım Örümceklere karşı caydırıcı olması için bahçenize nane ekmeyi deneyin.
    Örümceklere karşı caydırıcı olması için bahçenize nane ekmeyi deneyin. Yerel fidanlığınızda taze nane bitkileri arayın veya internetten tohum satın alın. Kurt örümceklerini uzak tutmak için naneyi havuzunuzun çevresine yakın bir yere koyun. Bitkiden gelen güçlü koku ve yağlar örümcekleri rahatsız eder, bu nedenle bölgeden uzak dururlar.
    • Örümcekleri caydırmak için kestane veya lavanta kullanmayı da deneyebilirsiniz, ancak bunlar o kadar etkili olmayabilir.
    • Alanınıza fiziksel bitki koyamıyorsanız havuzunuzun çevresine nane, kestane veya limon esansiyel yağı sürmeyi de deneyebilirsiniz.
  3. Adım 3 Av böceklerini çekmemek için dış mekan ışıklarının kullanımını sınırlayın.
    Google görseller 3. Adım Av böceklerini çekmemek için dış mekan ışıklarının kullanımını sınırlayın.
    Av böceklerini çekmemek için dış mekan ışıklarının kullanımını sınırlayın. Zararlılar geceleri parlak dış mekan ışıklarını severler ve bu da onları havuzunuza çekebilir. Bu böcekler de kurt örümceklerini havuzunuza ve evinize yaklaştırabilir. Örümceğin besin kaynağını yok etmeye yardımcı olmak için ışıkları mümkün olduğunca sık kapalı bırakın. Işıkları açık bırakmanız gerekiyorsa onları havuzunuzdan ve diğer yapılardan uzağa yerleştirin. Bu şekilde zararlılar havuza değil ışığa doğru çekilecektir.
    • Çok fazla böcek çekmediklerinden sarı renkli veya sodyum buharlı ampullere geçmeyi deneyin.
  4. Adım 4 Doğal bir pestisit için havuzunuzun etrafına diyatomlu toprak serpin.
    Google görselleri 4. Adım Doğal bir pestisit için havuzunuzun etrafına diatomlu toprak serpin.
    Doğal bir pestisit için havuzunuzun etrafına diyatomlu toprak serpin. Diyatomlu toprak (DE), una benzer bir kıvama sahiptir ve kurt örümceği ile temas ettiğinde vücudunda küçük kesikler bırakır. DE'yi havuzunuzun kenarlarına ve örümcekleri uzak tutmak istediğiniz alanlara serpin. Yağmur yağarsa veya DE havuz alanınızdan uzaklaşırsa, etkili kalması için başka bir katmanı yeniden uyguladığınızdan emin olun.
    • Diyatomlu toprağı bahçe malzemeleri satan mağazalardan veya internetten satın alabilirsiniz.
    • Havuz filtreleri için üretilen diatomlu toprağı, farklı bir formülasyona sahip olduğundan ve haşere kontrolünde etkili olmayacağından kullanmayın.
  5. Adım 5 Örümcekleri yakalayıp öldürmek için havuz alanınızın çevresine tuzaklar yerleştirin.
    Google görselleri 5. Adım Örümcekleri yakalayıp öldürmek için havuz alanınızın çevresine tuzaklar yerleştirin.
    Örümcekleri yakalayıp öldürmek için havuz alanınızın etrafına tuzaklar yerleştirin. Örümcek tuzakları, örümceklerin içinden geçerken yapışabilecekleri yapışkan bir yüzeye sahiptir. Çevrimiçi olarak veya yerel bir bahçe bakım mağazasından bir paket ticari örümcek tuzağı alın ve bunları havuz alanınızın çevresine yerleştirin. Tuzakları karanlık köşelerin yakınında veya havuzunuzun kenarı boyunca tutun, böylece örümceklerin içeride yakalanma olasılığı artar. Tuzaklar dolduğunda onları dışarı atın.
    • Örümcek tuzakları içeri giren diğer böcekleri de yakalayacaktır, bu nedenle dolu olmadıklarından emin olmak için düzenli olarak kontrol edin.
    • Örümcek tuzaklarını küçük çocukların veya evcil hayvanların erişebileceği yerlere yerleştirmekten kaçının.
  6. Adım 6 Büyük bir istila için bahçenize ticari bir böcek ilacı uygulayın.
    Google görselleri 6. Adım Büyük bir istila için bahçenize ticari bir böcek ilacı uygulayın.
    Büyük bir istila için bahçenize ticari bir böcek ilacı uygulayın. Kurt örümceklerini başka şekilde kontrol edemiyorsanız, kurt örümcekleriyle baş etmek için profesyonel bir haşere kontrol hizmeti kiralayın. Servis, örümcekleri temas halinde öldürmek ve bahçenizde koruyucu bir bariyer oluşturmak için havuzunuzun çevresinde ve etkilenen bölgelerde kimyasal bir sprey kullanacaktır. Örümcekleri uzun süre dışarıda tutmak istiyorsanız böcek ilaçlarını 2-3 ayda bir yeniden uygulayın.
    • Pestisitler bahçenizdeki faydalı böcekleri de öldürebilir.
    • Mağazalardan satın alınan pestisitleri kullanabilirsiniz, ancak bunlar profesyonellerin kullandığı kadar güçlü olmayacaktır.
    • Pek çok örümcek, yalnızca doğrudan pestisitlere maruz kaldıklarında ölür, ancak yerdeki pestisit kalıntılarından o kadar da etkilenmezler.

Uyarılar

• Kurt örümcekleri insanlara zehirli olmasa da, arı sokmasına benzer, acı veren bir ısırıkları vardır. Eğer ısırılırsanız yarayı hemen yıkayın ve şişliği azaltmak için soğuk kompres uygulayın. Semptomlar kötüleşirse birinci basamak sağlayıcınıza başvurun. Teşekkürler Faydalı 1 Faydalı Değil 1