Tezgahsız Tezgah Bant Desenleri Nasıl Yapılır.

Tezgahsız Tezgah Bant Desenleri Nasıl Yapılır

Bir tezgah satın almak zorunda kalmadan gökkuşağı tezgah bandı trendine girmek ister misiniz? Tezgahta ördüğünüz desenlerin aynısını kalem ve çatal gibi ev malzemelerini kullanarak harika gökkuşağı bant desenleri yapabilirsiniz. Bitmiş bilekliğinizi taktığınızda kimse farkı anlamayacak! Üç farklı renkli desenin nasıl yapıldığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Adımlar

Yöntem 1

Tek Zincir

1. Adım 1 Renklerinizi seçin.
    Google görseller Adım 1 Renklerinizi seçin.
    Renklerinizi seçin. Tek zincir deseni istediğiniz kadar rengi birleştirmenizi kolaylaştırır. Bilekliğin tamamının aynı renkte olmasını mı, yoksa birden fazla desenle desen mi yapmak istediğinize karar verin. Renkleri değiştirebilir veya gökkuşağının her rengini birleştirebilirsiniz.
    • İstediğiniz renklerin yeterli olduğundan emin olmak için gökkuşağı bantlarınızı saymak isteyebilirsiniz. Bitmişse bitmiş bileziğinizde fark edilecektir. Bu bileklik için toplamda 25 ila 30 banda ihtiyacınız olacak.
    • Bantlarınızı bir düzenleme kutusunda düzenleyin, böylece tüm farklı renkleri ayırabilirsiniz. Gökkuşağı renkli bir tezgah düzenleme çantanız yoksa, bir boncuk düzenleyiciyi veya çok sayıda bölmesi olan bir mücevher kutusunu da aynı kolaylıkla kullanabilirsiniz.
  2. Adım 2 İlk bandı C klipsinin içine yerleştirin.
    Google görselleri 2. Adım İlk bandı C klipsinin içine yerleştirin.
    İlk bandı C klipsinin içine yerleştirin. Bu, bilekliğin uçlarını birleştirmek için kullanılan küçük şeffaf plastik klips. İlk lastik bandı klipsin içinde kalacak şekilde "C"deki boşluğa çekin.
  3. Step 3 Slide the band over a pencil.
    Google görseller 3. Adım Bandı bir kalemin üzerine kaydırın.
    Bandı bir kalemin üzerine kaydırın. Aynı bandı alın ve biraz gerin, böylece kalemin ortasına doğru kaydırabilirsiniz. Kalem, tezgahın yerini alarak, deseni oluştururken yerinde tutmanıza yardımcı olacaktır.
    • Bandın gevşek bir şekilde oturmasını sağlayacak kadar dar bir kalem kullanın. Bant çok sıkıysa, onu kalemden çıkarmak zor olacaktır; bunu deseninizi oluştururken yapmanız gerekecektir.
    • Elinizde kalem yoksa dondurma çubuğu veya yemek çubuğu da kullanabilirsiniz.
  4. Step 4 Slip a second band under the first band.
    Google görseller 4. Adım Birinci bandın altına ikinci bir bant kaydırın.
    İlk bandın altına ikinci bir bant kaydırın. İlk bant yukarı bakacak şekilde kalemi önünüzdeki masanın üzerine bırakın. Şimdi ikinci bandı sıkıştırın ve ilk bandın altına kaydırın. Sıkıştırılmış ikinci bant kaleme dik olmalıdır.
  5. Step 5 Loop the ends of the second band around your finger.
    Google görseller 5. Adım İkinci bandın uçlarını parmağınızın etrafına dolayın.
    İkinci bandın uçlarını parmağınızın etrafına dolayın. İkinci bandın iki ucunu yukarı çektiğinizde, bunlar birinci lastik bantla ayrılan iki ilmek oluşturacaktır. Bu iki ilmeği alın ve işaret parmağınızın etrafına dolayın.
  6. Step 6 Slide the first band off of the pencil.
    Google görseller 6. Adım İlk bandı kalemden kaydırarak çıkarın.
    İlk bandı kalemden kaydırarak çıkarın. İlk bant işini yaptı, böylece desenin bir sonraki kısmına yer açmak için onu hemen kaydırabilirsiniz.
  7. Step 7 Slip the pencil through the 2 loops of the second band.
    Google görseller 7. Adım Kalemi ikinci bandın 2 halkasından geçirin.
    Kalemi ikinci bandın 2 halkasından geçirin. Parmağınızla tuttuğunuz ilmekleri kalemin üzerine aktarın. Düşmemeleri için onları kalemin ortasına doğru kaydırın.
  8. Step 8 Slip a third band under the second band.
    Google görseller 8. Adım Üçüncü bandı ikinci bandın altına kaydırın.
    Üçüncü bandı ikinci bandın altına kaydırın. Kullandığınız üçüncü rengi alın, bandı düz hale getirmek için sıkıştırın ve ikinci bandın kalemin etrafındaki iki halkasının altına kaydırın. Üçüncü bandın iki halkasını yukarı kaldırın ve yerinde tutmak için işaret parmağınıza kaydırın.
  9. Step 9 Slide the second band off of the pencil.
    Google görseller 9. Adım İkinci bandı kalemden kaydırarak çıkarın.
    İkinci bandı kalemden kaydırarak çıkarın. İkinci bandın zincirin bir parçası haline gelmesi için ilmekleri dikkatlice kaydırın. Desenin oluşmaya başladığını görüyor musunuz?
  10. Step 10 Slip the pencil through the 2 loops of the third band.
    Google görseller 10. Adım Kalemi üçüncü bandın 2 halkasından geçirin.
    Kalemi üçüncü bandın 2 halkasından geçirin. Parmağınızla tuttuğunuz ilmekleri kalemin üzerine aktarın. Düşmemeleri için onları kalemin ortasına doğru kaydırın.
  11. Step 11 Keep going until you've created a bracelet-sized chain.
    Google görseller 11. Adım Bileklik büyüklüğünde bir zincir oluşturana kadar devam edin.
    Bileklik büyüklüğünde bir zincir oluşturana kadar devam edin. Yeni bandı eski bandın halkalarının altına kaydırıp parmağınıza takarak, eski bandı kalemden kaydırarak ve kalemi yeni bantların altına kaydırarak desene devam edin. Zincir büyüdükçe, yeterince uzun olup olmadığını görmek için periyodik olarak onu bileğinizin (veya yüzük yapmak istiyorsanız parmağınızın) etrafına sarabilirsiniz.
  12. Step 12 Finish the bracelet.
    Google görseller Adım 12 Bilekliği bitirin.
    Bileziği bitirin. Son bandı kalemden çıkarın ve halkaları parmaklarınızla tutun. C-klipsi alın ve iki halkayı ortasına yerleştirin. Artık bileziğin iki ucu birleştirilir ve bilezik tamamlanır.
    • Boyutu beğenip beğenmediğinizi görmek için deneyin. Daha küçük olmasını istiyorsanız, son birkaç bandı doğru uzunluğa gelene kadar çekin ve ardından uçları C klipsi ile yeniden birleştirin.
    • Daha uzun bir bileklik yapmak için son bandın 2 halkasını kalemin üzerine kaydırın, ardından gerektiği kadar yeni bantlar ekleyin.
Yöntem 2

Balık kuyruğu

1. Step 1 Choose at least 2 band colors.
    Google görseller 1. Adım En az 2 bant rengi seçin.
    En az 2 bant rengi seçin. Bu desen alternatif renklerle harika görünüyor, bu yüzden favorilerinizi seçin. Dilerseniz 2'den fazla renk kullanarak balık kuyruğu da yapabilirsiniz. Bu daha sıkı bir model olduğundan toplamda yaklaşık 50 banda ihtiyacınız olacak.
  2. Step 2 Twist the first band around two pencils.
    Google görseller 2. Adım İlk bandı iki kalemin etrafında çevirin.
    İlk bandı iki kalemin etrafında çevirin. Silgi uçları yukarı bakacak şekilde kalemleri bir arada tutun. Şimdi ilk lastik bandınızı alın ve kalemlerin etrafında bir ilmek olacak şekilde kalemlerin etrafında 8 rakamı oluşturacak şekilde çevirin. Kaymayacağından emin olmak için şekil 8'i kalemlerden biraz aşağı doğru kaydırın.
  3. Step 3 Slip 2 more bands over the pencils.
    Google görseller 3. Adım Kalemlerin üzerine 2 bant daha kaydırın.
    Kalemlerin üzerine 2 bant daha kaydırın. Bu sefer onları bükmeyin; sadece her iki kalemin üzerine kaydırın. Sonunda küçük bir yığın elde etmelisiniz: önce bükülmüş bant gelir, ardından her iki kalemin üzerine kaydırılan birkaç bant daha gelir.
    • Renklerinizi değiştirmeyi unutmayın. Üçüncü bant birinciyle aynı renkte olmalı ve arada alternatif bir renk bulunmalıdır.
  4. Step 4 Bring in the loops of the first band.
    Google görselleri 4. Adım İlk bandın ilmeklerini ekleyin.
    İlk bandın ilmeklerini getirin. Kalemleri size bakacak şekilde tutarak başlayın. Şimdi ilk bandın (bükülmüş olan) sağ halkasını kavramak için tırnaklarınızı kullanın. Diğer bantların üzerinden ve kalemin ucunun üzerinden yukarı çekin, ardından kalemlerin arasına düşmesine izin verin. Şimdi aynısını ilk bandın sol halkası için yapın: parmaklarınızla kavrayın, diğer bantların ve kalemin ucunun üzerinden yukarı çekin ve ardından kalemlerin arasına düşmesine izin verin.
  5. Step 5 Slip another band over the pencils.
    Google görseller 5. Adım Kalemlerin üzerine başka bir bant daha kaydırın.
    Başka bir bandı kalemlerin üzerine kaydırın. Bükmeyin, sadece her iki kalemin etrafından geçirin ve son bandın üzerinde duracak şekilde aşağı doğru kaydırın. Kontrast renginizi kullandığınızdan emin olun.
  6. Step 6 Bring in the loops of the lowest band.
    Google görselleri 6. Adım En alttaki bandın halkalarını getirin.
    En düşük bandın ilmeklerini getirin. Kalemleri size bakacak şekilde tutun. Şimdi en alttaki bandın sağ halkasını kavramak için tırnaklarınızı kullanın. Diğer bantların üzerinden ve kalemin ucunun üzerinden yukarı çekin, ardından kalemlerin arasına düşmesine izin verin. Şimdi aynısını en alttaki bandın sol halkası için yapın: parmaklarınızla kavrayın, diğer bantların ve kalemin ucunun üzerinden yukarı doğru çekin ve ardından kalemlerin arasına düşmesine izin verin.
  7. Step 7 Keep going until the fishtail is long enough to make a bracelet.
    Google görseller 7. Adım Balık kuyruğu bir bilezik yapacak kadar uzun olana kadar devam edin.
    Balık kuyruğu bilezik yapacak kadar uzun olana kadar devam edin. Üst tarafa bir bant eklemeye ve en alttaki bandın ilmeklerini getirmeye devam edin. Bunu her yaptığınızda bileziğin başka bir parçası oluşacaktır. Balık kuyruğu istediğiniz uzunlukta olana kadar devam edin.
    • Bileklik yapmaya yetecek kadar uzun olup olmadığını anlamak için balık kuyruğunu bileğinize sarın. İki ucu buluşacak kadar uzun olduğunda hazırdır.
    • Balık kuyruğu halkası istiyorsanız sadece birkaç bölüm sonra da durabilirsiniz.
  8. Step 8 Finish the bracelet.
    Google görseller 8. Adım Bilekliği bitirin.
    Bileziği bitirin. İstediğiniz uzunluğa ulaştığında, son halkaları kalemlerden dikkatlice çıkarın. Tüm gevşek halkaları bir arada tutmak için bir C klipsi kullanın. Son olarak bilekliğin başlangıcından ilk ilmeği yukarı çekin ve C klipsinin içine kaydırarak diğer uca bağlayın. Bilekliğiniz tamamlandı.
    • Bilekliğin daha uzun olmasını istiyorsanız son birkaç bandı kalemlerin üzerinden geçirmeniz yeterli. Bantları eklemeye ve yeterince uzun olana kadar alt halkaları içeri almaya devam edin, ardından uçları C klipsi ile birbirine sabitleyin.
    • Çok uzunsa, son birkaç bandı doğru uzunluğa gelene kadar çekip, ardından uçları C klipsi ile sabitleyebilirsiniz.
Yöntem 3

Şerit

1. Step 1 Choose your colors.
    Google görseller Adım 1 Renklerinizi seçin.
    Renklerinizi seçin. Bu deseni yalnızca tek bir renkle yapabilirsiniz, ancak 2 veya 3 renkle harika görünür. Toplamda yaklaşık 50 banda ihtiyacınız olacak, bu nedenle her renkten yeterli miktarda aldığınızdan emin olmak için sayıyı artırın.
  2. Step 2 Loop the first band around the tines of a fork.
    Google görseller 2. Adım İlk bandı çatalın dişleri etrafına dolayın.
    İlk bandı çatalın dişlerinin etrafına dolayın. Çatalı, sapı yukarıda ve dişleri size bakacak şekilde tutun. Bu senin tezgahın gibi davranacak. İlk bandı alın ve sağ dış dişin etrafına dolayın. Parmağınız ve baş parmağınızla kaldırın.
  3. Step 3 Twist and loop the band across the tines of the fork.
    Google görseller 3. Adım Bandı çatalın dişleri boyunca çevirin ve döndürün.
    Bandı çatalın dişleri boyunca çevirin ve döndürün. İlmekli bandı alın ve çevirin. Bandın ucunu sıradaki bir sonraki dişin üzerinden geçirin. Daha sonra ucunu kendinize doğru çekin, çevirin ve sıradaki bir sonraki dişin üzerinden geçirin. Son olarak, bir kez daha dışarı çekin, çevirin ve son dişin üzerinden geçirin.
    • Bu zor görünebilir, ancak bir kez alıştığınızda bunu gerçekten hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Küçük bandı kullanma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, onu çekip çevirmenize yardımcı olması için bir tığ işi kanca kullanabilirsiniz.
    • Bant tüm dişlerin etrafında büküldükten sonra, bükümlerin eşit bir çizgide olması için biraz aşağı doğru bastırın. Tüm kıvrımlar aynı boyutta olacak şekilde bandı ayarlamak için her iki ucunu da çekin.
  4. Step 4 Loop a second band around the tines of the fork.
    Google görseller 4. Adım Çatalın dişlerinin etrafına ikinci bir bant bağlayın.
    Çatalın dişlerinin etrafına ikinci bir bant bağlayın. Aynı tekniği kullanarak ikinci bir bant ekleyin. İster aynı renkte, ister farklı olsun, deseninizde bir sonrakini seçin. Sağ dış dişin etrafına dolayın, çevirin, bir sonraki dişin üzerinden geçirin, çevirin, bir sonraki dişin üzerinden geçirin, çevirin ve ardından son dişin üzerinden geçirin. İlk banda yaslanacak şekilde aşağı doğru bastırın.