Dekoratif Sıcak Hava Balonu Nasıl Yapılır.

Dekoratif Sıcak Hava Balonu Nasıl Yapılır

Dekoratif sıcak hava balonu harika konuşma konularıdır; yapımı kolaydır. Pencerelerde asılıyken güzel görünüyorlar ama öyle olmak zorunda değiller.

Adımlar

1. Adım 1 Öncelikle, bitmiş balonunuzun olmasını istediğinizden biraz daha küçük olana kadar bir balonu şişirin; düğümle.
    Google görseller 1. Adım Öncelikle, bitmiş balonunuzun olmasını istediğinizden biraz daha küçük olana kadar bir balonu şişirin; düğümle.
    Öncelikle bir balonu, bitmiş balonunuzun olmasını istediğinizden biraz daha küçük olana kadar şişirin; düğümle.
  2. Step 2 Now get some papier mache and cover your balloon with it; leave a small section at the bottom clear.
    Google görselleri 2. Adım Şimdi biraz kartonpiyer alın ve balonunuzu onunla kaplayın; altta küçük bir bölümü açık bırakın.
    Şimdi biraz kartonpiyer alın ve balonunuzu onunla örtün; altta küçük bir bölümü açık bırakın. Kartonpiyerinizde kırışıklık olmadığından emin olun.
  3. Step 3 While you wait for the papier mache to dry, acquire (or weave) a basket the right size for your balloon and get some string.
    Google görseller 3. Adım Kartonpiyerin kurumasını beklerken, balonunuz için doğru boyutta bir sepet edinin (veya örün) ve biraz ip alın.
    Kartonpiyerin kurumasını beklerken, balonunuz için doğru boyutta bir sepet edinin (veya örün) ve biraz ip alın.
  4. Step 4 When the papier mache has dried pop the plastic balloon and remove its remnants.
    Google görselleri 4. Adım Kartonpiyer kuruduğunda plastik balonu patlatın ve kalıntılarını çıkarın.
    Kartonpiyer kuruduğunda plastik balonu patlatın ve kalıntılarını çıkarın. Daha sonra kartonpiyer balonunuzun alt kısmına eşit aralıklarla dört delik açın.
  5. Step 5 After that, thread a piece of string through each of the holes; secure them by either gluing or tying.
    Google görseller 5. Adım Bundan sonra, deliklerin her birinden bir parça ip geçirin; yapıştırarak veya bağlayarak sabitleyin.
    Bundan sonra, deliklerin her birinden bir parça ip geçirin; yapıştırarak veya bağlayarak sabitleyin. Daha sonra ipi sepetin kenarına (eşit aralıklarla) tutkalla veya bağlayarak sabitleyin. Sepetin kartonpiyer balonun altında düz bir şekilde asılı olduğundan emin olun.
  6. Step 6 Now paint the outside of the papier mache shell however you want; leave it to dry.
    Google görselleri 6. Adım Şimdi kartonpiyer kabuğunun dışını istediğiniz gibi boyayın; kurumaya bırakın.
    Şimdi kartonpiyer kabuğunun dışını istediğiniz gibi boyayın; kurumaya bırakın. Farklı bölümleri farklı zamanlarda boyamanız ve birden fazla kat boya uygulamanız gerekebilir.
  7. Step 7 Finally, glue a hook to the top of your decorative hot air balloon.
    Google görseller 7. Adım Son olarak dekoratif sıcak hava balonunuzun üstüne bir kanca yapıştırın.
    Son olarak dekoratif sıcak hava balonunuzun üstüne bir kanca yapıştırın.
  8. Step 8 Finished.
    Google görselleri 8. Adım Tamamlandı.
    Bitti.

Uyarılar

• Bir çocuk bunu yapıyorsa, yetişkin gözetimi altında olmalı ve yetişkin, tutkal tabancasıyla tüm yapıştırma işlemlerini yapmalı ve kartonpiyer kabuğunda delikler açmalıdır. Teşekkürler Faydalı 7 Faydalı Değil 5

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Zamk
  • Kartonpiyer - kağıt, su ve PVA tutkalı
  • Kanca
  • Sicim
  • Bir sepet
  • Boyamak
  • Bir balon