Bahçe Bayrağı Nasıl Yapılır.

Bahçe Bayrağı Nasıl Yapılır

Kanvas veya çuval bezi gibi dayanıklı bir malzeme kullanarak bahçe bayrağı yapmak kolaydır. Projeyi olabildiğince basit hale getirmek istiyorsanız bayrağı kumaş yapıştırıcısı kullanarak yapıştırabilirsiniz, ancak elle veya dikiş makinesinde dikmek de kolay bir projedir. Bayrağı oluşturduktan sonra bahçenize kişisel bir dokunuş katmak için onu istediğiniz şekilde tasarlayabilir ve dekore edebilirsiniz.

Adımlar

Bölüm 1

Bayrağınızı Planlamak

1. Adım 1 Gerekli malzemeleri toplayın.
    Google görselleri 1. Adım Gerekli malzemeleri toplayın.
    Gerekli malzemeleri toplayın. Bu proje, bir miktar sert kumaş, bir miktar boya veya başka süslemeler (aplik malzemesi gibi), makas ve bir miktar kumaş yapıştırıcısı, bir iğne ve iplik veya bir dikiş makinesi gerektirir.
    • Ayrıca bayrağınızı asmanın bir yoluna da ihtiyacınız olacak. Bir seçenek, bir çiçek yatağına veya büyük bir saksıya kolayca yerleştirilebilen, paslanmaya dayanıklı, çelik bir bahçe bayrak direği elde etmektir.
    • Home Depot gibi bir mağaza bunları birkaç dolara satacak.
  2. Adım 2 Bayrağınız için bir kumaş türü seçin.
    Google görseller 2. Adım Bayrağınız için bir kumaş türü seçin.
    Bayrağınız için bir kumaş türü seçin. Çuval bezi, bahçe bayrağı için rustik görünümlü iyi bir seçimdir.
    • Ancak kanvas gibi her türlü sağlam kumaşı da kullanabilirsiniz. Daha ağır bir bez genellikle daha iyi asılır.
    • Bir dolar mağazasından alınan bir servis altlığı da iyi bir seçim olabilir veya eski, sağlam bir kanvas çantayı kesmeyi düşünebilirsiniz.
  3. Adım 3 Bir tasarım seçin.
    Google görselleri 3. Adım Bir tasarım seçin.
    Bir tasarım seçin. Bahçe bayrağı yapımında genellikle parlak renkler popülerdir. Daha rustik bir görünüm için çuval bezi veya ağartılmamış pamuk veya kanvas da kullanabilirsiniz. İlham almak için Pinterest gibi bir siteye veya bazı el işi bloglarına göz atın.
    • Dikey olarak asılı bir bahçe bayrağıyla malzemenin rüzgarda dalgalanması o kadar da önemli değil.
    • Kumaşınızı daha ağır malzemelerle tartmayı düşünün, böylece iyi bir şekilde asılı kalır ve tasarımınızı bayrak direğinin etrafına sarılmadan sergiler.
  4. Adım 4 İlham alın.
    Google görselleri 4. Adım İlham alın.
    İlham almak. Bahçe bayrağınız için ilham verecek bazı eğlenceli fikirler:
    • Aplike tekniklerini kullanarak, arka planla kontrast oluşturan bir malzeme kullanarak ev numaranızı veya sizin için önemli olan bir kelimeyi tuvalinize ekleyin.
    • Bayrağınıza çizim yapmak için kumaş boyası kullanın.
    • Nesneleri bayrağınıza yapıştırmak için bir tutkal tabancası kullanın. Fikirler arasında deniz kabukları, Noel süsleri, ipek çiçekler veya düğmeler yer alır.
    • Dikişler için parlak kontrast iplik kullanarak arka plana çatışan baskılar dikerek bir yama işi bahçe bayrağı yapın.
    • Bayrağınızda hızla bir tasarım oluşturmak için şablonlar ve sprey kutusu kullanın.
    • Bayrağınıza fiyonk veya fırfır eklemek için aynı malzemeyi veya kontrast oluşturan bir malzemeyi kullanmayı deneyin.
Bölüm 2

Bayrak Yapımı

1. Adım 1 Malzemenizi bayrak direğine göre ölçün.
    Google görseller Adım 1 Malzemenizi bayrak direğine göre ölçün.
    Malzemenizi bayrak direğine göre ölçün. Malzemeyi sığacak şekilde ölçebilmeniz için önce bayrak standınızı almak en iyisidir. Ana bayrak malzemenizin uzunluğunu bayrak direğinizin asma çubuğunun genişliğine kadar kesin.
    • Çoğu bayrak direği, bayrağın asılacağı yatay direk üzerinde yaklaşık 12 inç (30,5 cm) genişliğindedir. Bu nedenle bayrak malzemenizi 12 inç (30,5 cm) genişliğe (veya uygun ölçü ne olursa olsun) veya çok az daha dar olacak şekilde kesin.
  2. Adım 2 Bayrağınızın hangi dikey uzunlukta olmasını istediğinize karar verin.
    Google görseller 2. Adım Bayrağınızın hangi dikey uzunlukta olmasını istediğinize karar verin.
    Bayrağınızın hangi dikey uzunlukta olmasını istediğinize karar verin. Çoğu bayrak direği yaklaşık 18 inç (45,7 cm) uzunluğundadır. Asılı kanat için 4 inç (10,2 cm) uzunluk bırakın, ardından bayrak malzemenizi ek olarak 18 inç (45,7 cm) uzunlukta, yani 22 inç (55,9 cm) kesin.
    • Bayrak direğinin altında uzun bitkiler yetiştiriyorsanız, bayrağın uzunluğunu kısaltmayı düşünün, böylece hepsi bitkilerin üzerinde görünür olacaktır. Önemli olan malzemenin ıslanıp çamurlanabileceği için zemine temas etmemesidir.
    • Ekstra ağırlık sağlamak ve daha iyi asılı kalmasını sağlamak için bayrak uzunluğunu iki katına çıkarmak isteyebilirsiniz.
  3. Adım 3 Bayrağı dikin veya yapıştırın.
    Google görselleri 3. Adım Bayrağı dikin veya yapıştırın.
    Bayrağı dikin veya yapıştırın. Bayrak malzemenizi düz bir yüzeye yerleştirin. Malzemeyi ikiye katlayacaksanız bunu şimdi yapın ve iki tarafı sol, sağ ve alt kenarlar boyunca birbirine yapıştırın.
    • Bayrağınızın üst kısmında 10,2 cm'lik (4 inç) bir malzeme parçasını katlayın. Bu, bayrağınızı asmak için bayrak çubuğunun yerleştirileceği cebi yaratacaktır.
    • Bu kanadın alt yatay tarafı boyunca yapıştırın veya dikin, ancak sol ve sağ tarafları yapıştırmayın, çünkü burası kanat direğinin gireceği yerdir.
  4. Adım 4 Bayrağınızı süsleyin.
    Google görseller 4. Adım Bayrağınızı süsleyin.
    Bayrağınızı süsleyin. Artık bayrağınızın ana kısmını yaptığınıza göre, yukarıdaki bölümdeki fikirleri kullanarak yaratıcı tasarımı yapabilirsiniz.
    • Tasarımınızı, oluşturduğunuz bayrak arka planına dikin, yapıştırın veya boyayın.
    • Parlak bir tasarım çok işe yarayabilir ancak bazı renklerin zamanla solabileceğini unutmayın.
Bölüm 3

Bahçe Bayrağınızı Asmak

1. Adım 1 Bayrağınız için korunaklı bir yer seçin.
    Google görseller Adım 1 Bayrağınız için korunaklı bir yer seçin.
    Bayrağınız için korunaklı bir yer seçin. Oldukça korunaklı bir yer genellikle bayrağınız için en iyi yerdir. Bayrak direğinin güvenli bir şekilde dikildiğinden emin olun.
    • Genellikle dikili uçları toprağın derinliklerine sürmek yeterli olacaktır, ancak rüzgarın bayrağınızı yakalayıp devirmeye çalışabileceğini unutmayın.
    • Fırtınada devrilmesi ihtimaline karşı bayrak direğini pişmiş toprak saksı veya pencere gibi kırılabilir nesnelerin çok yakınına dikmekten kaçınmak isteyebilirsiniz.
  2. Adım 2 Bayrağı yatay bayrak direğine kaydırın.
    Google görseller Adım 2 Bayrağı yatay bayrak direğine kaydırın.
    Bayrağı yatay bayrak direğine kaydırın. Bayrağınızın üst asılı kanadını bayrak direğinin yatay asılı direğinin üzerine kaydırın. Bayrak direğinizin bir döngü ucu varsa, bu, bayrağı orada yerinde tutmak için yeterli olmalıdır.
    • Bayrak yeterince güvenli görünmüyorsa, asılı kanadı biraz sıkıştırıp emniyet pimi kullanarak çıkma olasılığını azaltabilirsiniz.
  3. Adım 3 Bayrağı aşağıya doğru bastırarak bükülmesini ve dönmesini önleyin.
    Google görseller 3. Adım Bayrağı ağırlıklandırarak bükülmesini ve dönmesini önleyin.
    Bayrağı ağırlaştırarak bükülmesini ve dönmesini önleyin. Bayrağınız çok hafifse kolayca bükülecek ve dönecektir. Alt kenara metal bir çubuk dikerek bayrağın ağırlığını azaltmayı düşünün. Bu aynı zamanda bayrağınızın bayrak direğinin etrafında dönmesini engellemeye de yardımcı olacaktır.
  4. Adım 4 Bayrak direğini yerine betonlamayı düşünün.
    Google görseller 4. Adım Bayrak direğini yerine betonlamayı düşünün.
    Bayrak direğini yerine betonlamayı düşünün. Bayrak direğinizin düşmeden dik durmasını sağlamakta gerçekten sorun yaşıyorsanız, onu yerine betonlamayı düşünün. Bunu yapmak için bir delik kazın, bayrak direği tabanını yerleştirin ve tuğla veya benzeri kullanarak geçici olarak doğru açıda sabitleyin.
    • Yerinde tutulurken deliğe beton veya post karışımı dökün. Post karışımı delikte kolayca karıştırılabilir, böylece kullanımı kolaydır. Deliği yüzeyin biraz altına kadar doldurun.
    • Karışım hazırlandıktan sonra bayrak direğini yerine sabitleyen tuğlaları çıkarın ve betonu gizlemek için toprakla örtün. Artık bayrağınızı asabilirsiniz.