SimCity 4'te Başarılı Bir Şehir Nasıl Yapılır?.

SimCity 4'te Başarılı Bir Şehir Nasıl Yapılır?

SimCity 4 harika bir oyun ama oldukça sinir bozucu. Zevk alamayacağınız bir oyunu satın almak için 30 dolar harcadığınıza pişman olabilirsiniz. Eğer böyle düşünüyorsanız bu makale size yardımcı olabilir.

Adımlar

1. Adım 1 Yeni bir bölge oluşturun.
    Google görselleri Adım 1 Yeni bir bölge oluşturun.
    Yeni bir bölge oluşturun. Ovaları seç. İlk başta "Tanrı" olup vadileri, dağları, ovaları, gölleri, hayvanları vb. yaratma şansınız var. Merkeze bir plato yapmayı ve araziyi ağaçlarla kaplamayı deneyin. Hayvan yapmayın. Sonunda onların yaşam alanlarını yok edecek ve lama insanlarının sinirlerini bozacaksınız. Makul ve çoğunlukla düz bir bölge oluşturduğunuzda, belediye başkanı modunu açın ve şehrinize istediğiniz adı verin.
  2. Adım 2 İlk önce neyi oluşturup geliştireceğinizi seçin.
    Google görselleri 2. Adım İlk önce ne oluşturulacağını ve geliştirileceğini seçin.
    Önce neyi inşa edip geliştireceğinizi seçin. Başarılı bir şehir yaratmanın anahtarı, binaları inşa etme sırasıdır. Bir diğer hayati bileşen aşırı sabırdır. Tüm başarılı şehirler saatlerce dikkatli yerleştirme ve riskli kararlar gerektirir. Uzun vadede hepsi karşılığını veriyor. Yapmanız gereken ilk şey şehrinizin bir köşesine doğalgaz santrali kurmaktır.
    • Engebeli bir araziye sahipseniz bu daha zor olabilir. Büyük şehir üzerine bina yapmayı planlıyorsanız çoğunlukla düz veya tamamen düz araziler önerilir. Arazi engebeli ise Tanrı modunda düzenleyebilirsiniz.
  3. Adım 3 Bölgeleriniz ayarlandıktan sonra güç ekleyin.
    Google görseller 3. Adım Bölgeleriniz ayarlandıktan sonra güç ekleyin.
    Bölgeleriniz ayarlandıktan sonra güç ekleyin. Şehrin ortasına enerji santralleri kurmak iyi bir hamle çünkü elektriği eşit şekilde dağıtabiliyorsunuz. Gerekirse elektrik hatlarını da kullanabilirsiniz.
    • Rüzgar santralleri rüzgarlı dağların ve tepelerin üzerine kurulmalı, bu nedenle asla şehir merkezinin dışına inşa edilmemelidir.
  4. Adım 4 Gücü şehrinizin mahallelerine bağlayın.
    Google görselleri 4. Adım Gücü şehrinizin mahallelerine bağlayın.
    Şehrinizin mahallelerine gücü bağlayın. Ya santralden mahallelerinize elektrik hatları çekin ya da santralin yanına bir yol çizip şehrinizin alt orta kısmına kadar çektirin. Oraya vardığınızda, makul büyüklükte bir orta yerleşim bölgesi ve en az bir orta büyüklükte park oluşturun.
    • Ayrıca Sim'ler bölgeler arasında gidip gelebildiği sürece, aynı yöntemle bir tren hattını istediğiniz şekilde aşağı sürükleyebilirsiniz. Bir bölge bağlı değilse bölgeleriniz pek kullanışlı olmayacaktır.
  5. Adım 5 Orada durun ve simülasyonu duraklatın.
    Google görselleri 5. Adım Orada durun ve simülasyonu duraklatın.
    Orada durun ve simülasyonu duraklatın. Sim City Classic, 2000 ve 3'ün aksine, her binayı yaratmanıza ve kaynak ticaretine güvenmenize gerek yok. Bu taktiği kullanırsanız Sim City 4 sizi kremalayacaktır. Bunun yerine vergilere güveneceksiniz. Komşu anlaşmaları faydalı olsa da uğraşacak bir şehir yaratmalısınız. Halihazırda yapılmış hiçbir şehir size komşu değil. Bu nedenle, vergi menüsünü açmanız ve yüksek, orta ve düşük servet konut vergilerini en az %8,5'e ve tüm sanayi serveti vergilerini de %9'a yükseltmeniz gerekecek. Ticari vergileri %7,5'e getirin ve simülasyonun duraklatmasını kaldırın.
  6. Adım 6 Biraz para kazanın.
    Google görseller 6. Adım Biraz para kazanın.
    Biraz para kazan. Şehir düzenleme menüsüne gidin. İlk önce "kumarı yasallaştır"ı tıklayın. Bu, gelirinize 100 dolar ekleyecektir. Daha sonra "duman dedektörü yönetmeliği"ne tıklayın. Bu daha sonra açıklanacaktır.
  7. Adım 7 Elektrik santraline geri dönün ve finansmanını bir ampul verimliliğine indirin.
    Google görseller 7. Adım Santrale geri dönün ve finansmanını tek bir ampul verimliliğine indirin.
    Elektrik santraline geri dönün ve finansmanını bir ampul verimliliğine indirin. Bunun baya yardımı olacak.
  8. Adım 8 Mahalleden uzakta ve elektrik santralinin yakınında küçük, yoğun bir sanayi alanı oluşturun.
    Google görselleri 8. Adım Mahalleden uzakta ve elektrik santralinin yakınında küçük, yoğun bir sanayi alanı oluşturun.
    Mahalleden uzakta ve elektrik santralinin yakınında küçük, yoğun bir sanayi alanı oluşturun. Yol bağlantısı olduğundan emin olun, aksi takdirde iş yaratamaz ve paranızın boşa gitmesine neden olur. Şimdi santralin üzerine bir yol bağlantısı yapın ve bazı tarım bölgeleri oluşturun. Gökdelenler ve büyük şehirler bir süre daha aramızda olmayacak. Başarılı şehirlerin çoğu, köhne sanayi kasabaları veya kırsal köyler olarak başlar.
  9. Adım 9 Orta yoğunluktaki mahallenizi biraz genişletin.
    Google görselleri 9. Adım Orta yoğunluktaki mahallenizi biraz genişletin.
    Orta yoğunluktaki mahallenizi biraz genişletin. Unutmayın, henüz sivil binalar veya su sistemleri inşa etmeyin. Bu noktada zorunlu değiller.
  10. Adım 10 Biraz bekleyin ve olayların olmasına izin verin.
    Google görselleri 10. Adım Biraz bekleyin ve olayların gerçekleşmesine izin verin.
    Biraz bekleyin ve olayların gerçekleşmesine izin verin. Bir sonraki adıma kadar şehrinizin nüfusu en az 350 kişi olmalıdır.
  11. Adım 11 Mahallenizin en uzak köşesine, kirlilikten ve enerji santrallerinden uzağa gidin.
    Google görselleri 11. Adım Mahallenizin en uzak köşesine, kirlilikten ve enerji santrallerinden uzağa gidin.
    Mahallenizin en uzak köşesine, kirlilikten ve enerji santrallerinden uzağa gidin. Küçük, düşük yoğunluklu bir ticari merkez oluşturun. Büyük yapmayın! Ticari imar esastır. Sakinleri bunaltırsa terk edilecek, ancak göz ardı edilirse asla orta sınıf ve yüksek varlıklı ofisi büyütmeyecek.
  12. Step 12 Wait until your population reaches 500 for this next step.
    Google görseller Adım 12 Bir sonraki adım için popülasyonunuzun 500'e ulaşmasını bekleyin.
    Bir sonraki adım için nüfusunuz 500'e ulaşana kadar bekleyin.
    • Artık belediye başkanının evi elinizdedir ve onu mahalleye yerleştirmeniz gerekirdi. Bir süre sonra orta ve yüksek varlıklı kesimin ilgisini çekecek. Artık gelirinizin giderinizden en az 500 TL uzakta olması gerekir. Ve şimdi biraz para çekmenin faydası olur. Şimdi biraz civic oluşturalım. Şu anda yalnızca tek bir şeye gücünüz yetiyor, bu yüzden bütçenizi aşmayın. Mahallenin bir tarafına ilkokul inşa edin. Öğrenci sayısına bakın. Maksimum kapasiteden uzak olmalıdır. Fonu, kapasitenin sahip olduğunuz öğrenci sayısına göre yaklaşık 20 olduğu bir noktaya indirin. Şimdi mahallenin diğer tarafında bir yerel kütüphane inşa edin. Finansmanı okulla eş zamanlı olmalıdır. Bu şekilde bırak. Şimdi yerleşim alanını biraz daha genişletin; bir çiftlik daha inşa et ve oyunu bir süre beklet.
    • Bu noktada 850 ile 1.450 arasında bir nüfusa sahip olmanız gerekiyor. Umarım en azından 1000'e ulaşmışsınızdır. Şimdiye kadar bir ibadethaneniz olmalı ve onu mahallenin yakınına yerleştirmeniz gerekirdi. Şimdi ticari merkezinizi mahalleyle aynı şekilde biraz genişletin ve bazı yeni fikirlere hazır olmalıyız.
  13. Step 13 Build one or two water towers.
    Google görseller 13. Adım Bir veya iki su kulesi inşa edin.
    Bir veya iki su kulesi inşa edin. Bunları ticari merkezin yakınına inşa edin. Eğer santral ve sanayiye yakın bir yerde inşa ederseniz pahalı bir su arıtma tesisine yatırım yapmanız gerekecektir. Boruları yalnızca konut ve ticari alanların altına yerleştirin. Bittiğinde yoğun sanayi bölgesini genişletin ve oyunu bırakın.
  14. Step 14 Have smoke detectors!
    Google görseller Adım 14 Duman dedektörleriniz olsun!
    Duman dedektörleri bulundurun! Bütçenize büyük ölçüde yardımcı olurlar. Artık başka bir sivilin zamanı geldi ve bu küçük bir itfaiye istasyonu. Sanayi bölgeniz şu anda alev alev yanıyor olmalı. Toplumsal alanlar (ve atık depolama alanları/yakma tesisleri) maliyetli yatırımlardır, ne yazık ki değerli ihtiyaçlar haline gelecekler. Yangın çıkana kadar yangınları korumayın. Bu noktada sanayi bölgenizin alev alması, sanayi bölgelerinin yakınında küçük bir itfaiye istasyonu oluşturması ve finansmanını iyice azaltması gerekirdi. Kırmızı halka tüm şehri kapsamasa bile (ki kapsamaz), itfaiyeciler yine de mahalleye doğru yola çıkacaktır. Duman dedektörlerine dönecek olursak, bu yönetmelik olmasaydı, su ve eğitimden önce yangın sigortasına yatırım yapmak zorunda kalacaktınız. Su ve eğitim, yangın sigortasından çok daha önemlidir. Duman dedektörleri bu noktaya kadar çoğu yangını önler. Bu arada, bu noktada nüfusunuz 1.600 ile 2.500 arasında bir yerde olmalı.
  15. Step 15 Continue expanding slowly and maybe consider making your low-density commercial into a medium-commercial zone.
    Google görselleri 15. Adım Yavaş yavaş genişlemeye devam edin ve belki de düşük yoğunluklu reklamınızı orta ticari bölgeye dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.
    Yavaş yavaş genişlemeye devam edin ve belki de düşük yoğunluklu reklamınızı orta ticari bölgeye dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. Neil Fairbanks'ı, Monique Diamond'ı ve diğerlerini görmezden gelmeyi unutmayın çünkü kimin belediye başkanı olarak en iyi olduğunu bilirsiniz. Ve halkın ne istediğini biliyoruz.
  16. Step 16 Stay patient.
    Google görselleri 16. Adım Sabırlı olun.
    Sabırlı olun. Mezarlığı alıyor olmalısınız ve birkaç ileri teknoloji endüstrisi sabrı ve düzeni hatırlamış gibi görünmelidir. Hastaneler ve Polis Karakolları geleceğinizde çok yakında olmayacak. Belki sadece bir kişi için 5.500 civarında bir nüfus. Önce hastaneye gidin, sonra çöp sahasına gidin, polise gidin ve sonunda yaklaşık 17.000 nüfusa bir geri dönüşüm merkezi ve çöp yakma fırını verin.
    • Çöp depolama alanları şehrinizin güzelliğini gerçekten azaltabilir ve pahalıdır. İstenirse bunun yerine geri dönüşüm tesislerini kullanın.
    • Gerektiğinde diğer sivil binaları inşa edin. Zaman ilerledikçe ve ihtiyaç fark edildikçe polis karakolları, hastaneler, kolejler ve okullar hizmete açılacak.
  17. Step 17 Make some neighboring cities, start lowering taxes, and slowly expand.
    Google görseller 17. Adım Komşu şehirler yapın, vergileri düşürmeye başlayın ve yavaş yavaş genişletin.
    Komşu şehirlerden bazılarını yapın, vergileri düşürmeye başlayın ve yavaş yavaş genişletin. Sonunda sıfır çiftliğe ve yüksek binalara yönelik inanılmaz bir talebe sahip olacaksınız. Bunun için yoğun imar ve tam elektrik/su sistemi gelecek. Havaalanlarını ve özel okulları düşünün. Kumarhane olmadığı sürece asla bir iş anlaşmasını kabul etmeyin. Ve kumarhanenizin yakınında bir polis karakolu olduğundan emin olun. Yakında gökdelenler, önemli noktalar ve %2 vergi oranlarına sahip olacaksınız.
  18. Step 18 Maintain your city's budget.
    Google görseller Adım 18 Şehrinizin bütçesini koruyun.
    Şehrinizin bütçesini koruyun. Dengeli bir bütçeyi korumak, şehrinizi ayakta tutmanın anahtarıdır. Orta sınıf için vergilerin %7,2'yi aşmadığından emin olun. Tüm Sim'leri mutlu etmek için genel vergi indirimleri yapmayı deneyin. Ticari vergileri endüstriyel ve konut vergilerinden daha düşük tuttuğunuzdan emin olun.
    • Yol harcamaları asla kesilmemeli! Fazlalığı artırmak için asla vergileri artırmayın.
    • Vergilerinizi büyük bir oranda artırmak Sim'lerin şehrinizden taşınmasına neden olacak, aylık geliriniz ve şehir nüfusunuz azalacaktır.

Video

Uyarılar

• 100.000'in üzerinde borca ​​ulaştığınızda şehrinizden atılacaksınız. Teşekkürler Faydalı 2 Faydalı Değil 0