Resimleri Ahşap Üzerine Podge Etme Nasıl Yapılır.

Resimleri Ahşap Üzerine Podge Etme Nasıl Yapılır

Mod Resimleri ahşap üzerine yerleştirmek, kağıdın türü nedeniyle biraz zordur. Ancak doğru teknikle, bir resmi ahşap bir yüzeye başarıyla Mod Podge edebilirsiniz. Bunu yapmanın iki yolu vardır: Mod Podge'u doğrudan ahşabın üzerine yerleştirmek ve Mod Podge'u kullanarak görüntüyü ahşaba aktarmak. Bu yöntemlerin temellerini öğrendikten sonra her türlü özel hediye ve hatıra eşyası yapabilirsiniz.

Adımlar

Yöntem 1

Mod Tahtaya Resim Pozlama

1. Adım 1 Resmi Mod Podge etmek için ahşap bir nesne seçin.
    Google görselleri 1. Adım Resmi Mod Podge etmek için ahşap bir nesne seçin.
    Resmi Mod Podge etmek için ahşap bir nesne seçin. Tahta blok veya tahta gibi düz yüzeyli bir şey seçin. Kapağı düz ve pürüzsüz olduğu sürece ahşap bir mücevher kutusu bile kullanabilirsiniz.
    • Bir sanat ve el sanatları mağazasının ahşap işçiliği bölümünde çok sayıda boş ahşap nesne bulabilirsiniz.
  2. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Google görseller Filigran wikiResimleri Ahşap Üzerine Podge Etme Nasıl Yapılır
    Gerekirse ahşabı zımparalayın. El sanatları dükkanındaki çoğu ahşap nesnenin zaten pürüzsüz bir yüzeyi vardır, ancak kenarları pürüzlü olabilir. Pürüzsüz olanları orta ila ince taneli zımpara kağıdıyla zımparalayın. Tahılla birlikte çalışın, ona karşı değil. Pürüzsüz olduğundan emin olmak için tahtanın üzerine bir parça külotlu çorap kaydırabilirsiniz. Herhangi bir küçük tahta parçasına takılmazsa, gitmekte fayda var.
    • Daha profesyonel bir dokunuş için ahşap blokunuzun veya tahtanızın kenarlarını ve köşelerini hafifçe zımparalayın. Bu ona daha yumuşak bir görünüm kazandırır.
    • Zımparalamayı bitirdikten sonra ahşap tozunu iyice silin. Aksi halde Mod Podge'a toz sıkışabilir.
  3. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    İsterseniz ahşap objenizin yan kenarlarını boyayın. Fotoğrafı ahşap bir tahtaya uyguluyorsanız yan kenarlar görünecektir. Yan kenarlara iki kat akrilik boya uygulayarak parçanıza daha hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. İkinci katı uygulamadan önce ilk katın kurumasını bekleyin. Devam etmeden önce boyanın tamamen kurumasını bekleyin, yaklaşık 20 dakika.
    • Fotoğrafa uygun renkte akrilik boya kullanın.
    • Boyayı tahtanın ön tarafına doğru uzatın. Bu şekilde, fotoğrafı yanlışlıkla çok küçük keserseniz ham ağaç görmezsiniz.
  4. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Ahşap parçaya ince bir kat Mod Podge uygulayın. Çok taraflı bir nesneye (yani bir bloğa) birden fazla fotoğraf uygulayacaksanız, başlamak için bir tarafı seçin. Mod Podge'u geniş, düz bir boya fırçası veya köpük fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Mod Podge'u kalın ve eşit bir şekilde uyguladığınızdan emin olun.
    • Mod Podge farklı yüzeylerde gelir. En çok beğendiğinizi seçin: mat, parlak veya saten.
  5. Adım 5 Fotoğrafı ahşabın üzerine bastırın.
    Google görseller 5. Adım Fotoğrafı ahşap üzerine bastırın.
    Fotoğrafı tahtaya bastırın. Fotoğrafı hafifçe (yüzü yukarı bakacak şekilde) tahtaya yerleştirin. Gerekirse yerine itin ve ardından üzerine bastırın. Kırışıklıkları veya hava kabarcıklarını yavaşça düzeltin. Merkezden dışarıya doğru çalışın.
  6. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Fotoğrafı ince bir Mod Podge katmanıyla kaplayın. Fotoğrafın bir tarafından diğer tarafına doğru çalışın. Düzgün, düz, yatay fırça darbeleri kullanın.
  7. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Bir sonraki katı uygulamadan önce Mod Podge'un kurumasını bekleyin. İlk katın yaklaşık 15 ila 20 dakika kurumasını bekleyin. İkinci katı, öncekiyle aynı tekniği kullanarak uygulayın. Bu sefer dikey fırça darbelerini kullanarak yukarıdan aşağıya doğru ilerleyin. Bu size tuval benzeri bir doku verecektir.
  8. Adım 8 Diğer taraflarda çalışmaya başlamadan önce Mod Podge'un tamamen kurumasını bekleyin.
    Google görseller 8. Adım Diğer taraflarda çalışmadan önce Mod Podge'un tamamen kurumasını bekleyin.
    Diğer taraflarda çalışmaya başlamadan önce Mod Podge'un tamamen kurumasını bekleyin. Bir fotoğraf bloğu yapıyorsanız, fotoğrafı diğer taraflara Mod Podge etmek için aynı tekniği kullanın; her seferinde bir tarafta çalışın. Bir tahtanın kenarlarını boyadıysanız, kaplamayı kapatmak için boyaya Mod Podge uygulayın.
  9. Adım 9 Mod Podge'un kurumasını ve sertleşmesini bekleyin.
    Google görseller 9. Adım Mod Podge'un kurumasını ve sertleşmesini bekleyin.
    Mod Podge'un kurumasına ve kürlenmesine izin verin. Mod Podge'un genellikle kuruma süresine ek olarak bir kürlenme süresi de vardır, bu nedenle şişenizdeki etiketi kontrol edin. Kürlenmeyi tamamlamadan Mod Podged parçasını kullanırsanız yüzey yapışkan ve yapışkan hale gelebilir.
Yöntem 2

Resmin Ahşaba Aktarılması

1. Adım 1 Uygun bir tahta parçası seçin.
    Google görseller 1. Adım Uygun bir tahta parçası seçin.
    Uygun bir tahta parçası seçin. Ahşap tahtalar, kabuğu hala görünen ahşap diskler gibi bu proje için harika çalışıyor. Yüzeyin pürüzlü bir yüzeyi varsa, orta ila ince taneli zımpara kağıdıyla zımparalayın. Bu, resmin aktarılmasını kolaylaştıracaktır.
  2. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    İsterseniz ahşap parçanızın kenarlarını boyayın. Fotoğrafı ahşap parçanızın yalnızca bir tarafına aktaracağınız için ham kenarların görünmesini sağlayabilirsiniz. Rustik bir dokunuş için bunları sade bırakabileceğiniz gibi, daha hoş bir dokunuş için 1-2 kat akrilik boyayla da boyayabilirsiniz.
    • Bir sonrakini uygulamadan önce ilk kat akrilik boyanın kurumasını bekleyin.
  3. Adım 3 Mod Podge'unuzu seçin.
    Google görselleri 3. Adım Mod Podge'unuzu seçin.
    Mod Podge'unuzu seçin. Görüntünün opak olmasını ve ahşap dokusunun görünmemesini istiyorsanız Mod Podge Photo Transfer Medium'u kullanmalısınız. Görüntünün ahşap damarlarını gösterecek şekilde yarı saydam olmasını istiyorsanız normal, mat Pod Podge kullanın.
  4. Adım 4 Resminizi bir lazer yazıcı ve normal kağıt kullanarak yazdırın.
    Google görseller 4. Adım Resminizi bir lazer yazıcı ve normal kağıt kullanarak yazdırın.
    Resminizi bir lazer yazıcı ve normal kağıt kullanarak yazdırın. Mürekkep püskürtmeli yazıcı veya fotoğraf kağıdı kullanmayın, aksi takdirde bu yöntem işe yaramayacaktır. Bir lazer yazıcı ve normal yazıcı kağıdı kullanmalısınız. Lazer yazıcıya erişiminiz yoksa bunun yerine lazer fotokopi makinesi kullanın.
    • Resminiz ters çıkacaktır. Bu sizi rahatsız ediyorsa, önce bir görüntü düzenleme programı kullanarak yansıtın.
    • Görüntünüzün beyaz bir kenarlığı varsa, özellikle fotoğraf ortamı kullanıyorsanız, onu kırpmak iyi bir fikir olabilir.
  5. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Resmin ön kısmına seçtiğiniz Mod Podge'dan kalın bir kat uygulayın. Bunu yapmak için geniş, düz bir boya fırçası veya köpük fırçası kullanabilirsiniz. Mod Podge'u resmin arkasına değil önüne uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca kalın ve cömert bir kat Mod Podge uyguladığınızdan emin olun.
  6. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Resmi yüzü aşağı bakacak şekilde tahtaya yerleştirin. Kredi kartının veya kemik çıkarma aletinin kenarını resmin arkasından geçirin. Merkezden başlayarak dışarıya doğru çalışın. Resmin kenarlarının altından sızan fazla Mod Podge'u silmek için nemli bir bez kullanın.
  7. Adım 7 Resmin kurumasını bekleyin, ardından arkasını nemli bir bezle ıslatın.
    Google görseller 7. Adım Resmin kurumasını bekleyin, ardından arkasını nemli bir bezle ıslatın.
    Resmin kurumasını bekleyin, ardından arkasını nemli bir bezle ıslatın. Önce resmin ve ahşabın 24 saat kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra resmin arkasını nemli bir bezle örtün. Kağıt ıslandığında bir sonraki adıma hazırsınız; bu yaklaşık 5 dakika sürecektir.
  8. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    Kağıdı tahtadan ovalayın. Bunu parmaklarınızla, nemli bir bezle veya nemli bir süngerle yapabilirsiniz. Hafif bir dokunuş ve dairesel hareketler kullanın; çok sert bastırırsanız görüntünün tamamen silinmesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
    • Kağıt topaklarından kurtulmak için ahşabı sık sık su altında durulayın.
    • Herhangi bir kalıntı varsa ahşabın kurumasını bekleyin ve ardından işlemi tekrarlayın.
  9. Adım 9 Ahşabın kurumasını bekleyin.
    Google görseller 9. Adım Ahşabın kurumasını bekleyin.
    Ahşabın kurumasına izin verin. Bu yalnızca bir saat sürecektir. Kuruduktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Kenarlarını zımpara kağıdıyla hafifçe çizerek de görüntüyü aşındırabilirsiniz.
  10. Filigran wikiTahtaya Podge Resimleri Nasıl Değiştirilir
    2 ila 3 kat normal Mod Podge uygulayın. Mod Podge'u resmin kenarlarından ahşabın üzerine doğru uzattığınızdan emin olun. Bu onu daha da mühürlemeye yardımcı olacaktır. Bir sonrakini uygulamadan önce ilk katın 15 ila 20 dakika kurumasını bekleyin. Gerekirse ikinci katın kurumasını bekleyin, ardından üçüncüyü ekleyin.
    • Bu adım için Mod Podge'u parlak veya saten gibi farklı bir yüzeyde kullanabilirsiniz.
    • Alternatif olarak aktarılan görüntüyü şeffaf, akrilik kapatıcıyla kapatabilirsiniz.
  11. Adım 11 Mod Podge'un tamamen kurumasını bekleyin.
    Google görseller 11. Adım Mod Podge'un tamamen kurumasını bekleyin.
    Mod Podge'un tamamen kurumasını bekleyin. Mod Podge'un genellikle bir kürlenme süresi vardır, bu nedenle emin olmak için etiketi kontrol edin. Mod Podge'un kuruması ve kürlenmesi bittiğinde ahşap parça kullanıma hazırdır. Sabırlı ol; çok erken kullanırsanız Mod Podge yapışkan hale gelebilir!
    • Bu yöntemde görüntülerin birden fazla tarafa aktarılması önerilmez. Mod Podge'u ıslatırsanız eriyebilir.

Video

Uyarılar

• Mod Podged parçalarını ıslatmayın, aksi takdirde Mod Podge çıkabilir. Teşekkürler Faydalı 3 Faydalı Değil 1

İhtiyacınız Olan Şeyler

Mod Ahşap Üzerine Fotoğraf Pozlama

• Ahşap tahta
  • Mod Podge'u
  • Zımpara kağıdı
  • Boya fırçası veya köpük fırçası
  • Akrilik boya (isteğe bağlı)

Fotoğrafı Ahşaba Aktarma

• Ahşap tahta
  • Lazer baskılı resim
  • Mat Mod Podge veya Mod Podge Fotoğraf Aktarım Ortamı
  • Zımpara kağıdı