Facebook Mesajlarını Kalıcı Olarak Silme.

Facebook Mesajlarını Kalıcı Olarak Silme

Bu wikiHow makalesi sana Facebook mesajlarını hem Facebook Messenger uygulamasından hem de Facebook web sitesinden nasıl sileceğini öğretir.

Adımlar

Yöntem 1

iPhone kullanma

1. Adım 1 Facebook Messenger'ı açın.
    Google görselleri Adım 1 Facebook Messenger'ı açın.
    Facebook Messenger'ı açın. Bu, içinde mavi mesaj balonu ve beyaz şimşek bulunan beyaz bir uygulamadır.
    • Messenger'da oturum açmadıysanız telefon numaranızı yazın, Devam'a dokunun ve şifrenizi girin.
  2. Adım 2 Giriş sekmesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Ana Sayfa sekmesine dokunun.
    Giriş sekmesine dokunun . Bu, ekranın sol alt köşesindeki ev şeklindeki simgedir.
    • Messenger bir sohbete açılırsa önce ekranın sol üst köşesindeki Geri düğmesine dokunun.
  3. Adım 3 Silmek istediğiniz konuşmaya gidin.
    Google görselleri 3. Adım Silmek istediğiniz görüşmeye ilerleyin.
    Silmek istediğiniz konuşmaya gidin. Eski bir konuşmaysa birkaç kez aşağı kaydırmanız gerekebilir.
  4. Adım 4 Görüşmenin üzerinde sola kaydırın.
    Google görseller 4. Adım Konuşmanın üzerinde sola kaydırın.
    Görüşmenin üzerinde sola kaydırın. Bunu yaptığında konuşma kutusunun sağ tarafında bir dizi seçenek ortaya çıkacak.
  5. Adım 5 Sil'e dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Sil'e dokunun.
    Sil'e dokunun . Bu, ekranın en sağ tarafındaki kırmızı butondur.
  6. Adım 6 Konuşmayı Sil'e dokunun.
    Google görselleri 6. Adım Konuşmayı Sil'e dokunun.
    Konuşmayı Sil'e dokunun . Bu seçenek, Sil'e dokunduktan sonra görünen açılır pencerenin en üstündedir . Bunu yapmak, konuşmayı mesaj geçmişinizden kalıcı olarak kaldıracaktır.
Yöntem 2

Android'i kullanma

1. Adım 1 Facebook Messenger'ı açın.
    Google görselleri Adım 1 Facebook Messenger'ı açın.
    Facebook Messenger'ı açın. Bu, içinde mavi mesaj balonu ve beyaz şimşek bulunan beyaz bir uygulamadır.
    • Messenger'da oturum açmadıysanız telefon numaranızı yazın, Devam'a dokunun ve şifrenizi girin.
  2. Adım 2 Giriş sekmesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Ana Sayfa sekmesine dokunun.
    Giriş sekmesine dokunun . Bu, ekranın sol alt köşesindeki ev şeklindeki simgedir.
    • Messenger bir sohbete açılırsa önce ekranın sol üst köşesindeki Geri düğmesine dokunun.
  3. Adım 3 Silmek istediğiniz konuşmaya gidin.
    Google görselleri 3. Adım Silmek istediğiniz görüşmeye ilerleyin.
    Silmek istediğiniz konuşmaya gidin.
  4. Adım 4 Konuşmaya dokunup basılı tutun.
    Google görseller 4. Adım Konuşmaya dokunup basılı tutun.
    Konuşmaya dokunup basılı tutun. Bir saniye kadar sonra "Konuşma" başlıklı bir pencere açılacaktır.
  5. Adım 5 Sil'e dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Sil'e dokunun.
    Sil'e dokunun . Bu, "Konuşma" penceresinin üst kısmındaki seçenektir.
  6. Adım 6 İstendiğinde Konuşmayı Sil'e dokunun.
    Google görselleri 6. Adım İstendiğinde Konuşmayı Sil'e dokunun.
    İstendiğinde Konuşmayı Sil'e dokunun . Bunu yapmak, sohbeti Facebook mesaj geçmişinizden kaldıracaktır.
Yöntem 3

Masaüstü Sitesini Kullanma

1. Adım 1 Facebook'u açın...
    Google görselleri Adım 1 Facebook'u açın...
    Facebook web sitesini açın . Facebook'ta oturum açtıysanız bunu yaptığınızda Haber Kaynağınız açılacaktır.
    • Facebook'ta oturum açmadıysanız ekranın sağ üst köşesine e-posta adresinizi (veya telefon numaranızı) girin ve Oturum Aç 'a tıklayın .
  2. Adım 2 Messenger simgesine tıklayın.
    Google görselleri 2. Adım Messenger simgesini tıklayın.
    Messenger simgesini tıklayın. Facebook sayfasının sağ üst kısmında yer alan seçenekler satırında, içinde şimşek bulunan bir mesaj balonu gibi görünüyor.
  3. Adım 3 Messenger'da Tümünü Görüntüle'ye tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Messenger'da Tümünü Görüntüle'ye tıklayın.
    Tümünü Messenger'da Görüntüle'yi tıklayın . Bu bağlantı Messenger açılır menüsünün altındadır. Tıkladığınızda Messenger yardımcı programı açılacaktır.
  4. Adım 4 Silmek istediğiniz konuşmaya gidin.
    Google görselleri 4. Adım Silmek istediğiniz sohbete ilerleyin.
    Silmek istediğiniz konuşmaya gidin. Konuşmalarınız bu sayfanın sol tarafında saklanır.
  5. Adım 5 Fare imlecinizi mesajın üzerine getirin.
    Google görselleri 5. Adım Fare imlecinizi mesajın üzerine getirin.
    Fare imlecinizi mesajın üzerine getirin. Seçilen mesajın sağ alt köşesinde küçük bir dişli simgesinin göründüğünü görmelisiniz.
  6. Adım 6 ⚙️ simgesine tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım ⚙️ simgesine tıklayın.
    ⚙️ simgesine tıklayın . Bunu yaptığında çeşitli seçenekler içeren bir açılır menü açılacaktır.
  7. Adım 7 Sil'e tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım Sil'e tıklayın.
    Sil'i tıklayın . Bu, açılır menünün ortasına yakındır.
  8. Adım 8 İstendiğinde Sil'e tıklayın.
    Google görselleri 8. Adım İstendiğinde Sil'e tıklayın.
    İstendiğinde Sil'i tıklayın . Bu seçeneği açılan "Konuşmayı Sil" penceresinde görmelisiniz. Buna tıklamak, seçtiğiniz sohbeti mesaj geçmişinizden kalıcı olarak kaldıracaktır.

Uyarılar

• Bunu yapmadan önce bir Facebook mesajını kesinlikle silmek istediğinizden emin olun; mesaj silindikten sonra onu geri alamazsınız. Teşekkürler Faydalı 6 Faydalı Değil 5