Stres Nasıl Oynanır (Kart Oyunu).

Stres Nasıl Oynanır (Kart Oyunu)

Stres, hızlı olmanızı ve hızlı düşünmenizi gerektiren eğlenceli, iki oyunculu bir kart oyunudur. Speed ​​kart oyununun unsurlarını kullanır. Bu her yaşta oynanabilir; sadece 2 oyuncuya ve normal 52 kartlık desteye (jokerler olmadan) ihtiyacınız var.

Adımlar

Bölüm 1

Kurulum

1. Adım 1 Kart destesini 2 oyuncuya eşit olarak bölün.
    Google görseller 1. Adım Kart destesini 2 oyuncu arasında eşit olarak bölün.
    Kart destesini 2 oyuncu arasında eşit olarak bölün. Oyuncu A ve Oyuncu B'nin her birinin 26 kartı olmalıdır.
  2. Adım 2 Her oyuncunun dört kartı yüzü yukarı bakacak şekilde oyun yüzeyine hemen önlerine koymasını sağlayın.
    Google görselleri 2. Adım Her oyuncunun dört kartı yüzü yukarı bakacak şekilde oyun yüzeyine hemen önlerine yerleştirmesini sağlayın.
    Her oyuncunun dört kartı yüzü yukarı bakacak şekilde oyun yüzeyine hemen önlerine koymasını sağlayın. Aynı numaraya/harfe sahip kartlar varsa, 4 farklı kart/deste elde edene kadar bunları üst üste istifleyin.
  3. Adım 3 Dört kartınızın her ikisinin arasına, yüzü yukarı bakacak şekilde ve yan yana birer kart yerleştirin.
    Google görseller 3. Adım Her iki kartınızın arasına, yüzü yukarı bakacak şekilde ve yan yana birer kart yerleştirin.
    Dört kartınızın her ikisinin arasına, yüzü yukarı bakacak ve yan yana birer kart yerleştirin. A Yığını, Oyuncu A'nın kartını koyması gereken yerdir ve Yığın B, Oyuncu B'nin kartını koyması gereken yerdir. Artık her oyuncunun 21 kartı olmalıdır.
Bölüm 2

Oyun oynamak

1. Adım 1 Oyunun amacını öğrenin:
    Google görselleri 1. Adım Oyunun amacını öğrenin:
    Oyunun amacını bilin: Önce kartlarınızdan kurtulmak.
  2. Step 2 Stack your four cards on top of the middle two cards in numerical order.
    Google görselleri 2. Adım Dört kartınızı ortadaki iki kartın üzerine sayısal sırayla istifleyin.
    Dört kartınızı ortadaki iki kartın üzerine sayısal sırayla istifleyin. Bu tıpkı hız gibidir. Kullandığınız kartları orijinal kart destenizden değiştirin.
  3. Step 3 Watch for matching cards.
    Google görselleri 3. Adım Eşleşen kartlara dikkat edin.
    Eşleşen kartlara dikkat edin. Ortadaki iki kart aynıysa, her bir kartın üzerine elinizi yerleştirip "stres" diyen ilk kişi siz olmalısınız, böylece rakip oyuncu tüm kartları almalıdır. Kartlarını karıştırırlar ve oyuna devam etmek için her biriniz ortaya birer yeni kart yerleştirirsiniz.
  4. Step 4 Refresh the cards as needed:
    Google görselleri 4. Adım Kartları gerektiği gibi yenileyin:
    Kartları gerektiği gibi yenileyin:
    • Her iki oyuncunun da A veya B Destesine koyacak kartı yoksa, bir oyuncu oynayabilene kadar destenizden rastgele bir kartı ilgili destenizin üstüne yerleştirin.
    • Her iki oyuncunun da masada kartları varsa ancak ellerinde kart yoksa, her biri kendi destesini alıp bunu yeni desteleri olarak kullanmalıdır.