iPhone veya iPad'inizi Kullanarak Telegram'da Kurt Adam Nasıl Oynanır?.

iPhone veya iPad'inizi Kullanarak Telegram'da Kurt Adam Nasıl Oynanır?

Hiç iPhone veya iPad'inizde Werewolf parti oyununu oynamak istediniz mi? Werewolf, oyuncuların köylü veya kurt adam olarak çeşitli roller üstlendiği bir aldatma oyunudur. Werewolf for Telegram'da standart parti oyununda normalde bulunmayan bazı ek roller ve takımlar bile vardır. Bu wikiHow makalesi sana iPhone ve iPad için Telegram uygulamasında Kurtadam'ı nasıl oynayacağını öğretir. Mevcut bir grup oyununa katılarak veya oyunu kendi Telegram grup sohbetinize ekleyerek oynayabilirsiniz.

Adımlar

Yöntem 1

Grup Bulma

1. Adım 1 Telegram'ı açın.
    Google görselleri Adım 1 Telegram'ı açın.
    Telegram'ı açın. Telegram'da beyaz kağıttan bir uçağın bulunduğu mavi bir simge bulunur. Telegram'ı açmak için Ana ekranınızdaki Telegram simgesine dokunun.
    • Şu anda Telegram'ınız yoksa App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca Telegram'ın nasıl kullanılacağını öğrenmek için biraz zaman ayırmak isteyebilirsiniz.
  2. Adım 2 Sohbetler sekmesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Sohbetler sekmesine dokunun.
    Sohbetler sekmesine dokunun . Bu, ekranın alt orta kısmındaki iki konuşma balonuna benzeyen simgedir.
  3. Adım 3 Arama çubuğuna dokunun ve @werewolfbot yazın.
    Google görselleri 3. Adım Arama çubuğuna dokunun ve @werewolfbot yazın.
    Arama çubuğuna dokunun ve @werewolfbot yazın. Siz yazarken arama sonuçları arama çubuğunun altında görüntülenecektir.
  4. Adım 4 Kurt Adam Moderatörü'ne dokunun.
    Google görselleri 4. Adım Kurtadam Moderatörü'ne dokunun.
    Kurt Adam Moderatörü'ne dokunun . İsmi doğru yazdıysanız üstteki ilk sonuç olacaktır. Bu, Kurt Adam Moderatörü ile özel bir mesaj diyaloğu başlatacaktır.
    • Kurt Adam Moderatörü gerçek bir kişi değildir. Bu bir bot.
  5. Adım 5 Başlat'a dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Başlat'a dokunun.
    Başlat'a dokunun . Bu, ekranın alt kısmındaki düğmedir. Bu Kurtadam bot programını başlatacaktır.
  6. Adım 6 Mesaj çubuğuna /grouplist yazın ve Gönder simgesine dokunun.
    Google görselleri 6. Adım Mesaj çubuğuna /grouplist yazın ve Gönder simgesine dokunun.
    Mesaj çubuğuna /grouplist yazın ve Gönder simgesine dokunun. Bu, Kurtadam oynayan gruplar için bir arama başlatacak.
    • Alternatif olarak "Kurt Adam - Oyun" adlı bir grubu arayabilirsiniz. Bu Kurtadam ve en büyük grup için resmi grup sohbetidir.
  7. Adım 7 Bir dil seçin.
    Google görselleri 7. Adım Bir dil seçin.
    Bir dil seç. Hangi dilde oynamak istiyorsanız ona dokunun.
  8. Adım 8 Bir Varyant seçin.
    Google görselleri 8. Adım Bir Varyant seçin.
    Bir Varyant seçin. Kurtadam'da yeniyseniz Normal'i seçin . Oynayabileceğiniz başka oyun çeşitleri ve modları da mevcut. Bu çeşitler seçtiğiniz dile bağlı olarak farklılık gösterebilir.
    • "İş İçin Güvenli Değil" veya "NSFW" ifadesini içeren varyantlar yetişkinlere yönelik dil ve görseller içerebilir.
  9. Adım 9 Katılmak istediğiniz gruba dokunun.
    Google görselleri 9. Adım Katılmak istediğiniz gruba dokunun.
    Katılmak istediğiniz gruba dokunun. Her varyantta katılabileceğiniz grupların bir listesi bulunur. Katılmakla en çok ilgilendiğiniz gruba dokunun.
  10. Adım 10 Gruba katıl'a dokunun.
    Google görselleri 10. Adım Gruba katıl'a dokunun.
    Gruba katıl'a dokunun . Bu, sayfanın altındaki mavi butondur. Zamanlamaya ve oyuncu sayısına bağlı olarak oyun halihazırda devam ediyor olabilir. Eğer öyleyse, oyunun nasıl oynandığına dair bir fikir edinmek için sohbeti gözlemlemek iyi bir fikirdir.
    • Bazı odalar bot olmadığınızı doğrulamanızı gerektirebilir. Bunu yapmak için sohbette Ben robot değilim'e dokunun . Daha sonra mesaja resimdeki alfasayısal sayılarla yanıt verin.
Yöntem 2

Oyun oynamak

1. Adım 1 Yeni bir oyuna başlayın veya katılın.
    Google görselleri 1. Adım Yeni bir oyun başlatın veya yeni bir oyuna katılın.
    Yeni bir oyuna başlayın veya katılın. Yeni bir oyun başlatmak için /startgame@werewolfbot yazın ve Gönder simgesine dokunun. Bu, ilk Kurtadam oyununuzu başlatıyor! Grupta başka biri oyun başlatırsa ve siz de katılmak istiyorsanız, katılma aşamasında /join yazmanız yeterlidir.
    • Daha fazla oyuncunun katılmasına izin vermek için Katılım zamanlayıcısını uzatmak istiyorsanız, zamanlayıcıyı uzatmak için katılma aşamasında /extend yazın. Bu özellik tüm gruplarda mevcut olmayabilir.
  2. Adım 2 Gece döngüsünü anlayın.
    Google görselleri 2. Adım Gece döngüsünü anlayın.
    Gece döngüsünü anlayın. Kurt adam her zaman bir gece döngüsüyle başlar. Bu aşamada tüm eylemler gerçekleşir. Kurt adamlar öldürecekleri oyuncuyu seçebilirler. Diğer oyuncu rollerinin geceleri gerçekleştirebilecekleri kendilerine ait eylemleri olabilir.
    • Sohbette / yazarsanız, siz yazdıkça sohbetin üzerinde bir komut listesi görünecektir. Hepsini yazmak yerine kullanmak için bu komutlara dokunabilirsiniz.
  3. Adım 3 Gün döngüsünü anlayın.
    Google görselleri 3. Adım Gün döngüsünü anlayın.
    Gün döngüsünü anlayın. Gün döngüsü boyunca köylüler (ve kurt adamlar) kendi aralarında konuşabilir ve kurt adamların kim olduğuna karar verebilirler. Ayrıca kurt adamın kim olduğunu düşündüklerine oy vermek için linç oyu da düzenleyebilirler. En çok oyu alan oyuncu öldürülecek. Dikkat olmak. Kurt adamlar da oy verebilir!
  4. Adım 4 Köylü rollerini anlayın.
    Google görselleri 4. Adım Köylü rollerini anlayın.
    Köylü rollerini anlayın. Telegram'daki Werewolf parti oyunu Werewolf'a benzese de, oyuncuların üstleneceği çok daha fazla rol var. Köylülerin tarafındaki roller şunlardır:
    • Köylü: Temel köylülerin özel becerileri yoktur. Tek amacınız, kurt adamlar tarafından öldürülmeden veya köylü takım arkadaşlarınız tarafından linç edilmeden, diğer köylülerin kurt adamların kim olduğunu anlamalarına yardımcı olmaktır. Köylü emojisi sarı saçlı bir adamdır.
    • Kahin: Kahin her gece bir oyuncu seçebilir ve bu oyuncunun rolünün kendisine açıklanmasını sağlayabilir. Kahin rolünüzü diğer oyunculara açıklamamaya dikkat edin. Aksi takdirde kurt adamlar size saldırabilir. Kahin emojisi gri saçlı bir kişidir.
    • Çırak Kahin: Eğer Kahin ölürse, Çırak Kahin yeni Kahin olur. Çırak Kahin emojisi, elleri önünde düşünen bir insanı andırıyor.
    • Lanetli: Lanetli bir köylü bir kurt adam tarafından saldırıya uğrarsa, kurt adama dönüşür ve geceleri köylüleri avlayabilir. Lanetli emoji kaşlarını çatan bir kedidir.
    • Sarhoş: Sarhoş bir kurt adam tarafından saldırıya uğrarsa kurt adam da sarhoş olur ve ertesi gece saldıramaz. Sarhoş emojisi iki bira bardağını andırıyor.
    • Harlot: Harlot'un her gece bir oyuncuyu ziyaret etmesine izin verilir. Eğer Harlot yaşıyorsa, o oyuncunun kurt adam olmadığını biliyorsundur. Harlot bir kurt adamı veya seri katili ziyaret ederse öldürülür. Harlot emojisi ruj öpücüğünü andırıyor.
    • Seyirci: Seyirci, Görenin kim olduğunu her zaman bilecektir. Seyirci emojisi bir göz küresidir.
    • Nişancı: Nişancının iki gümüş mermisi vardır. Her gün bir oyuncuyu vurmalarına izin verilecek. Bir oyuncuyu vurduğunda herkes onun topçu olduğunu bilecek. Dikkat olmak. Sadece iki mermi alabilirsin. Nişancı emojisi su tabancasını andırıyor.
    • Hain: Tüm kurt adamlar öldürüldükten sonra Hain hayatta kalırsa, kurt adama dönüşecek ve diğer oyuncuları avlayacak. Hain emojisi orta parmaktır.
    • Koruyucu Melek: Koruyucu Melek, her gece gözetip koruyacak bir oyuncu seçebilir. Eğer Koruyucu Melek bir kurt adama göz kulak olmayı seçerse, onun öldürülme şansı %50'dir. Koruyucu Melek emojisi, kanatlı ve haleli bir melek yüzünü andırıyor.
    • Dedektif: Dedektifin her gün bir oyuncuyu araştırma şansı vardır. Ancak kurt adamlar tarafından tespit edilme olasılıkları %40'tır. Dedektif emojisi fötr şapkalı bir adama benziyor.
    • Tarikatçı Avcı: Tarikatçı Avcı her gece avlanacak bir oyuncu seçebilir. Eğer bu oyuncu bir Tarikatçı ise ölecek. Bir Tarikatçı bir Tarikat Avcısına saldırırsa en yeni tarikat üyesi ölecektir. Kült Avcısı emojisi, ayı derisi şapkalı bir adama benziyor.
    • Vahşi Çocuk: Vahşi Çocuk oyunun başında bir rol model seçebilir. Rol modeli ölürse Vahşi Çocuk bir kurt adama dönüşür. Vahşi Çocuk emojisi bir bebeğin yüzüne benziyor.
    • Aptal: Aptal'a oyunun başında Kahin oldukları söylenir. Her gece bir oyuncunun rolünü açıklamayı seçebilirler ancak ortaya çıkan rol tamamen rastgeledir. Aptal emojisi bir joker kartına benziyor.
    • Masonlar: Bütün Masonlar birbirlerinin kim olduğunu bilirler. Masonlardan biri tarikata geçerse diğer masonlar da bilir. Mason emojisi baretli bir adama benziyor.
    • Cupid: Cupid'in oyunun başında iki oyuncu seçmesine izin verilir. Bir oyuncu ölürse diğeri de ölür. Oyunun sonunda her iki oyuncu da hayattaysa, hangi takımda olursa olsun kazanacaklardır. Cupid emojisi bir yay ve oku andırıyor.
    • Avcı: Bir kurt adam Avcıya saldırırsa, avcının bunun yerine kurt adamı öldürme şansı %30'dur. Avcıya birden fazla kurt adam saldırırsa, Avcının bir kurt adamı öldürme şansı artar ancak Avcının hayatta kalma şansı azalır. Bir Tarikatçı bir Avcıya saldırırsa, tarikata dönüşmeme şansı %50 ve tarikatçıyı öldürme şansı da %50 olur. Avcı emojisi, hedefe çarpan bir dartı andırıyor.
    • Belediye Başkanı: Belediye Başkanının kendisini ortaya çıkarana kadar özel bir yeteneği yoktur. Kendini ifşa ettiğinde linç oylaması sırasında oyu iki katına çıkar. Belediye Başkanı emojisi madalyayı andırıyor.
    • Prens: Eğer linç oylamasında Prens elenirse, Prens olduğu ortaya çıkacak ve hayatta kalacaklar. Bu yalnızca bir kez gerçekleşebilir. Ekip ikinci bir oylama yapar ve Prens'e oy vermekte ısrar ederse ölecek. Prens emojisi bir tacı andırıyor.
    • Sakar Adam: Sakar Adam oy verdiğinde, oylarının tamamen rastgele bir oyuncuya verilme şansı %50'dir. Sakar Adam emojisi, kafası bandajlı bir adama benziyor.
    • Demirci: Demircinin kurt adamların geceleri yemek yemesini engelleme şansı vardır. Demirci emojisi iki çekici andırıyor.
    • The Sandman: The Sandman, tüm oyuncuların geceleri özel yeteneklerini kullanmasını engelleyebilir, ancak oyun başına yalnızca bir kez. Sandman emojisi, havada süzülen mavi "Z"leri andırıyor.
    • Kahin: Kahin bir oyuncunun hangi rol olduğunu söyleyemese de oyuncunun hangi rol olmadığını belirleyebilir. Bu hala hayatta olan rollerden seçilecek. Oracle emojisi mavi bir spirale benziyor.
    • Pacifist: Pacifist linç oylamasını geçersiz kılabilir, ancak oyun başına yalnızca bir kez. Pasifist emoji barış işaretini andırıyor.
    • Kurt Adam: Eğer Kahin senin rolünü belirlemeye çalışırsa, senin bir kurt adam olduğunu düşünecekler. Kurt Adam'ın sarı saçlı ve yuvarlak siyah yüzlü bir adama benzeyen iki emojisi var.
    • Bilge Yaşlı: Bilge Yaşlı bir kurt adam saldırısından sağ çıkabilir, ancak oyun başına yalnızca bir kez. Avcı veya Nişancı Bilge Yaşlı'ya saldırırsa yeteneklerini kaybedecek ve normal bir köylüye dönüşecekler. Bilge Yaşlı emojisi bir kitap yığınını andırıyor.
    • Sorun Çıkaran: Sorun Çıkaran gün içinde ikinci bir oylama isteyebilir, ancak oyun başına yalnızca bir kez. Troublemaker emojisi patlayan bir kafayı andırıyor.
    • Kimyager: Kimyager her iki gecede bir içki içmek için rastgele bir oyuncu seçebilir. İçeceklerden biri nötr, diğeri zehirdir. Oyuncu istediği içeceği seçecek ve siz de diğerini içeceksiniz. Bir oyuncu ölecek. Zehirli içecek alma ihtimaliniz %50'dir. Kimyager emojisi laboratuvar önlüğü giymiş bir adama benziyor.
    • Mezar Kazıcı: Önceki gece herhangi biri (kurt adamlar dahil) ölürse, kurt adamlar ve Seri Katil Mezar Kazıcıyı bulamayacaktır. Önceki gece kimse ölmediyse kurt adamların ve Seri Katilin Mezar Kazıcıya saldırma şansı vardır. Mezar Kazıcı emojisi bir kafatasına ve çapraz kemiklere benziyor.
    • Augur: Augur her sabah oyunda olmayan bir rolü keşfedebilir. Aynı rol iki kez ortaya çıkmayacak. Augur emojisi bir kartalı andırıyor.
  5. Adım 5 Kötü rolleri anlayın.
    Google görselleri 5. Adım Kötü rolleri anlayın.
    Kötü rolleri anlayın. Kurt adamların yanı sıra oyuncuların üstlenebileceği ve Köylü takımına karşı oynayabileceği başka kötü roller de var. Bu rollerin bazıları Kurtadam takımında, bazıları ise kendi takımlarında oynuyor. Kötü roller aşağıdaki gibidir:
    • Kurtadamlar: Gün içerisinde kurtadamın amacı normal bir köylü gibi davranıp diğer köylüleri kandırmaktır. Geceleri kurt adamlar öldürmek için rastgele bir oyuncu seçebilirler. Kurt adam emojisi bir farenin kafasına benziyor.
    • Lycan: Lycan, Kahin'e normal bir köylü gibi görünmesi dışında normal bir kurt adam gibidir. Lycan'ın fare kafasına ve yüzüne benzeyen iki emojisi var.
    • Kar Kurdu: Kar Kurdu, diğer kurt adamlarla birlikte diğer oyunculara saldırmaz. Bunun yerine, dondurulacak bir oyuncuyu seçebilir ve o gece herhangi bir eylem gerçekleştirmesini engelleyebilirler. Bir Kar Kurdu aynı oyuncuyu iki gece üst üste donduramaz. Kar Kurtunun fare kafasına ve kardan adama benzeyen iki emojisi var.
    • Kurt Yavrusu: Eğer Kurt Yavrusu öldürülürse, diğer tüm kurt adamların aynı gece iki kurban talep etmelerine izin verilecek. Kurt Yavrusu'nun köpek yavrusu yüzüne benzeyen bir emojisi var.
    • Büyücü: Büyücü, kurt adamlarla aynı takımda oynar. Bir oyuncunun kurt adam mı yoksa Kahin mi olduğunu ortaya çıkarabilirler. Büyücü emojisi kristal bir küreyi andırıyor.
    • Tarikatçılar: Tarikatçıların amacı diğer tüm oyuncuları (kurt adamlar ve Seri Katil hariç) tarikata dönüştürmektir. Oyunun sonunda yaşayan tüm oyuncular tarikatın üyesiyse Tarikatçılar kazanır. Tarikatçı emojisi bir insan silüetini andırıyor.
    • Seri Katil: Seri Katil tek başına bir takımda oynuyor. Her oyuncuyu öldürebilirler. Eğer Seri Katil bir kurt adam tarafından saldırıya uğrarsa, kurdu öldürüp hayatta kalma şansı %80'dir. Seri Katil oyunda hayatta kalırsa kazanacak. Seri Katil emojisi bir bıçaktır.
    • Kundakçı: Kundakçı ayrıca kendi başına bir takımda oynuyor. Her gece bir oyuncunun evini gazyağıyla doldurmayı seçebilirler. Bir veya daha fazla ev ıslandığında, Kundakçı ıslanan tüm evleri ateşe vermeyi ve tüm sakinleri (ve misafirlerini) öldürmeyi seçebilir. Eğer kundakçı oyunun sonunda hayatta kalan son kişi olursa kazanır.
  6. Adım 6 Tarafsız rolleri anlayın.
    Google görselleri 6. Adım Tarafsız rolleri anlayın.
    Tarafsız rolleri anlayın. Köylü ve Kötü rollerine ek olarak tarafsız roller her iki takımı da desteklemez ve başka bir takımla birlikte kazanabilir veya kaybedebilir. Bu roller aşağıdaki gibidir:
    • Doppelganger: Doppelganger'ın oyunun başında bir oyuncu seçmesine izin verilir. Eğer o oyuncu ölürse, kopyası o oyuncunun sahip olduğu rolü üstlenecektir. Tarikatçılar, rolleri değişene kadar bir benzerini tarikata katamaz. Eğer doppelganger oyunun sonuna kadar rollerini değiştirmezse kaybeder. Doppelganger'ın komedi ve drama maskelerini andıran bir emojisi var.
    • Tanner: Eğer Tanner linç oylaması sırasında oylanırsa otomatik olarak kazanır ve diğer herkes kaybeder. Tanner emojisi şeytan maskesini andırıyor.
    • Aşıklar: Aşıklar, oyunun başında Cupid tarafından atanır. Biri kazanırsa ikisi de kazanır. Biri ölürse ikisi de ölür. Her iki oyuncu da oyunun sonunda hayatta kalan son oyuncularsa, takımdan bağımsız olarak ikisi de kazanır ve özel bir son elde edilir. Aşıklar'ın emojisi yoktur.
    • Hırsız: Hırsız, oyunun ilk gecesinde herhangi bir oyuncunun rolünü çalabilir. Tam Hırsız modu açıksa Hırsızın her gece bir rol çalma şansı %50'dir. Başarılı olursa, bu oyuncu yeni Hırsız olacaktır. Hırsız emojisi mor bir şeytanı andırıyor.
Yöntem 3

Kurt Adamı Kendi Grubunuza Eklemek

1. Adım 1 Telegram'ı açın.
    Google görselleri Adım 1 Telegram'ı açın.
    Telegram'ı açın. Ortasında beyaz kağıttan bir uçak bulunan mavi uygulamadır.
    • Henüz yapmadıysanız App Store'dan Telegram'ı indirin ve kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.
  2. Adım 2 Sohbetler sekmesine dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Sohbetler sekmesine dokunun.
    Sohbetler sekmesine dokunun . Bu, ekranın alt orta kısmındaki iki konuşma balonuna benzeyen simgedir.
  3. Adım 3 Kurtadam oynamak istediğiniz grup sohbetine dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Kurtadam oynamak istediğiniz grup sohbetine dokunun.
    Kurtadam oynamak istediğiniz grup sohbetine dokunun. Mevcut bir gruba dokunabilir veya yeni bir grup oluşturabilirsiniz.
    • Bir gruba bot eklemek için yönetici olmanız gerekir. Eğer sorun yaşıyorsan